Zakaz handlu w niedziele

Moderator: Jacek-P

Jesteś za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele ?

Tak
6
35%
Nie
11
65%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Zakaz handlu w niedziele

Post autor: DarioLee »

Rząd robi przymiarki do wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Za wprowadzeniem go jest 34% społeczności ale ciągle rośnie. Jak Wy sądzicie czy taki zakaz powinien byc wprowadziny i w niedz otwarte mogłyby być tylk małe sklepiki osoedlowe zatrudniające do 5 osób ? Czy w naszym mieście powinien byc wprowadzony ?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Jacek-P »

Uszczęśliwianie na siłę.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

życie

Post autor: dr Jamajczyk »

Byłem kiedyś w Wielki Piątek na plebani. To co tam zobaczyłem przemilczę ............Nie wiem, dla kogo ten w/w absurd!!!!????????
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

nie wiem komu maja sluzyc te wolne niedziele
ale skecz
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

święta wojna

Post autor: dr Jamajczyk »

:shock: to jest jak z wyborem nie chodzenia do sklepu w niedziele.Chdzisz lub nie -jest sprwa... Wszystko jest proste...Minister Pracy niech wprowadzi rozporządzenie, że praca nie jest przymusowa, więc robi, kto chce z załogi, ale dniówka powinna być ekstra...Zaczynam rozumieć muzułmanów ... i widzę efekty choroby
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Jakiś czas temu w Gazecie Olsztyńskiej na pierwszej stronie był poruszony ten temat i zaskoczyła mnie wypowiedz pewnej emerytki, która mówiła, że lubi chodzic na zakupy po kościele. Czy wg Bibli niedziela nie powinna byc dniem świetym i służyć do odpoczynku ?
Czy nasze społeczeństwo jest tak mocno zapracowane, że nie ma czasu iśc na zakupy w tygodniu, gdzie część sklepów jest otwarta w rozmaitych godzinach (11-19,9-19,itd) ?
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Wolne niedziele maja sluzyc pracujacym kobietom, ktore nie maja nawet przyslowieowej niedzieli wolnej :/ a spoleczenstwo staje sie tak leniwe ze nie moze sobie chlebka kupic na dwa dni juz w sobote tylko najlepiej w niedziele pieczony i pod nos :). Pogon za kasa odebrala ten jeden jedyny dzien ktory powinien byc spedzony z rodzina, odpoczywajac :) Tu gdzie mieszkam na szczescie Sklepy sa w niedziele zamkniete, malo tego w soboty tez krocej :) i dzieki Bogu. Moze powiem tak, postawcie sie na miejscu tych pan sprzedajacych w niedziele i pomyslcie czy tez byscie tak chcieli:) Moze tak rowniez urzedy miasta i inne instytucje w niedziele otworzyc, bo dla niektorych byla by to wlasnie jedyna mozliwosc zalatwienia roznych spraw !!!:) pozdrowka
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: święta wojna

Post autor: RobertP »

dr Jamajczyk pisze::shock: to jest jak z wyborem nie chodzenia do sklepu w niedziele.Chdzisz lub nie -jest sprwa... Wszystko jest proste..........Zaczynam rozumieć muzułmanów ... i widzę efekty choroby
hej to trochę nie tak jak piszesz, to chodzi o to ażeby definitywnie zmusić pracodawców przestrzegania zapisów, a przedewszystkim, tam gdzie nie ma przepisów ustanowionych w układzie zbiorowym pracy, a nie ma takich, bo pracowników na stanowiskach "roboczych" marketów czy hipermarketów nie skupia żaden układ - stąd też dla nich ten przepis, co innego jest tym że mamy ochotę lub nie iść do sklepu i kopować lub sobie w niedzielę
proszę pomyślecie jesteśy ludźmi myślącymi i nie musimy zachowywać się jak zwierzęta, chcemy jeść to jemy, chcemy srać to sramy, plisss troszeczkę zapobiegliwości w sobotę i nie musimy latać z siatką po chkeb czy mleko w niedzielę, PRACĘ i LUDZI trzeba SZANOWAĆ
widzieliście kiedyś albo słyszeliście jak Polak pracuje za granicą ;-) o wiele szybciej i taniej a dlaczego bo nie umie szanować pracy, przykładem jest też ten pracujący niemiec który swoją tą samą pracę co Polak wykonuje 4 razy dłużej, dlatego że rozkłada sobie to na cały tydzień, a Polak to zrobi w jeden dzień i co ma robić przez 4 dni ? jeden (Niemiec) dostanie 8/H i zarobi załóżmy w tygodniu 300 a Polak ma na dzień 60 i później narzeka że nie ma pracy ... - chyba wiecie o co mi chodziło opisując taki prościutki przykład.
Takie są podstawy zarządzania i nie są to mity ale fakty.
Reasumując uważam że jest OK, jeśli zlikwidują pracę w niedzilę nie tylko dla kobiet ale i dla męższczyzn.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

hola

Post autor: Tytus Andronikus »

....tylko dodaj , że Polak zarabia u Niemca 5 razy więcej niż we własnym kraju...i szanuj własnych rodaków
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Post autor: muslim »

Doktorku jezeli wprowadza zakaz handlu
to gasisz swiatlo ....
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
Awatar użytkownika
Mictlan
początkujący
początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 2005-01-10, 00:05:09
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen

Post autor: Mictlan »

Co za bzdura... Był ktoś kiedyś w niedziele w sklepie? Poza normalnymi ludzmi i bereciary biegają jak oszalałe na zakupy właśnie w niedziele! W każdym razie źle sie dzieje w naszym kraju. Ojciec dyrektor kazał zamknąć sklepy w niedziele i pewnie tak sie stanie. Ciekawe co pozniej wymyślą, albo wprowadzą jawny podatek na kościół katolicki albo poprostu zmuszą wszystkich obywateli do odwiedzania właśnie w niedziele budynku z odwróconym mieczem... A może siedlisko szatana wypali h5n1... Skończy sie ten koszmar...
Awatar użytkownika
H. Mościbrodzki
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-03-07, 22:07:47
Gadu-Gadu: 12886405
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: H. Mościbrodzki »

skecz pisze:nie wiem komu maja sluzyc te wolne niedziele
Odpoczynek - dzień wolny - dla sprzedawców-pracowników.

Pozdrawiam serdecznie,
Henryk Mościbrodzki
sygnatariusz POWNAS
[url=callto://spl908455/]Skype: spl908455[/url]
=============
POWNAS jest ruchem społecznym działającym na rzecz rozwoju autentycznej spółdzielczości.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

idea zakazu

Post autor: Tytus Andronikus »

Lepers i Gietrych chcą zamykać tylko duże sklepy oto ich dar. Mieszkając w jakiejś dzielnicy będziesz zmuszony na zakupy w niedziele w swoim osiedlowym sklepiku- czy tam też chcieli by mieć wolne? To tak na marginesie ich uciwości można powiedzieć "drobnych sklepikarzy".Co do wszystkich grubych czy chudych cwaniaków będących na łasce posłów i szcześciem leżących w niedzielny dzień przed TV. nie zapominajcie, że tam dla nich też ostro zasuwają.
P.S. Muslim-taki zakaz to tylko w mahometańskim kraju.Z czym do ludu?
Obrazek
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

prosze

Post autor: dr Jamajczyk »

"Aż 97 proc. Polaków pracuje w Anglii na pełen etat. - I najchętniej biorą dyżury w weekendy. W soboty zarabiają 180 proc. dniówki, a w niedzielę nawet 200 proc. Opłaca się - mówi Kamil Zabrocki, kierowca wózka widłowego mieszkający od dwóch lat w York.

Polacy zaraz po akcesji wykonywali prace proste i nie wymagające żadnych kwalifikacji. A teraz szybko wzrasta liczba pracujących w administracji i marketingu (na stanowiskach biurowo-sekretarskich pracuje 63 tys. Polaków).

Zajmujemy niemal wszystkie szczeble w produkcji - co trzeci Polak pracuje w dużej fabryce. Głównie przy taśmie lub jako pakowacz.

Królujemy w gastronomii, w której pracuje 45 tys. Polaków. Zdominowaliśmy stanowiska barmanów i kelnerek, ale wyemigrowało także 2 tys. naszych szefów kuchni.

20 tys. osób pracuje w rolnictwie (liczba ta spada), 10 tys. w przetwórstwie. I tyle samo w służbie zdrowia."
Awatar użytkownika
H. Mościbrodzki
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-03-07, 22:07:47
Gadu-Gadu: 12886405
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: H. Mościbrodzki »

... , tyko jechać. :)

Pozdrawiam serdecznie,
Henryk Mościbrodzki
sygnatariusz POWNAS
[url=callto://spl908455/]Skype: spl908455[/url]
=============
POWNAS jest ruchem społecznym działającym na rzecz rozwoju autentycznej spółdzielczości.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

A ja mam pytanie. Kto z was pracował bądź pracuję w niedziele lub świeta ? Ja pracowałem i pewnie jeszcze będę nie raz pracował więc wiem jak to jest kiedy prawie wszyscy mają wolne a tu trzeba tyrać. Nie jest to zbyt przyjemne. Także skoro masz wolne daj też innym odpocząć a nie jeszcze im roboty dołożyć.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

W pelni popieram Dariolee, zeby to jeszcze placili za swieta i niedziele dodatkowo, ale zazwyczaj tak nie jest, tylko grozby ze na twoje miejsce czeka 100 innych, jak nie chcesz pracowac w niedziele i swieta to adie :)
Przepis ktory zakazalby handlu w niedziele dla duzych sieci sluzylby rowniez drobnym sklepikarzom osiedlowym, poniewaz wtedy Ci pragnacy cieplego chleba nawet w niedziele, mogliby sie tam zaopatrzyc, nie bylo by konkurencji ;) tylko ciekawe czy ci owi wlasciciele sklepow placili by tak jak sie nalezy za prace. Wlasciciele powinni sami sprzedawac - to bylyby najlepszy przepis ;)
Nie pracuje w niedziele, ale wspolczuje tym ktorzy musza to robic.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

życie jest ...........

Post autor: dr Jamajczyk »

1.Kto zmusi pracodawcę do pracy w niedziele?
2. Przyjmując zasadę wolnego rynku tolerując (Twój) zakaz - zadam sobie pytanie:czy to? nie jest ograniczenie wolności konsumenckiej a mianowicie organicznie wyboru towaru i sklepu?
3. Jeżeli człowiek ma wolny inny dzień tygodnia i nie widzi nic zdrożnego, pracy w niedziele. Czy "mus go uszczęśliwiać"?
4. Znam ludzi, którzy po prostu nienawidzą niedziel i wola iść do pracy -zakazać?
5. Może to dziwne, ale ja myślę czy to nie paranoja, że za religijna zasada "Wolnego 7 Dnia" wnioskodawcy kryją nie chęć do wielkich marketów?
6. Rynek to nie biblioteka, wszyscy wiemy, ze dziś, kiedy jest kupiec, to nie ważne, kiedy jest niedziela, bo termin jest „święty” tak jest i nikt tego nie zmieni. Dziś nawet do 35 % produkcji pracuje w soboty i niedziele.

Obrazek
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Post autor: muslim »

dr Jamajczyk pisze: 6. Rynek to nie biblioteka,
eee doktorku nie zapedzaj sie
sa biblioteki ktore pracuja w niedziele np akademickie
bo nie wspomne o malych miasteczkach
gdzie za zgoda a nawet nakazem ksiedza
sa tez otwarte po 3-4 godziny
ale po mszy dopiero :P
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

po takich super zachętach http://biznes.interia.pl/news?inf=742253 ;-)
jak zwykle media próbują coś osłodzić
to jak może zdąrzę to chyba ja będę ostatni gasił światło
komentarze są super !
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

DarioLee pisze:A ja mam pytanie. Kto z was pracował bądź pracuję w niedziele lub świeta ? Ja pracowałem i pewnie jeszcze będę nie raz pracował więc wiem jak to jest kiedy prawie wszyscy mają wolne a tu trzeba tyrać. Nie jest to zbyt przyjemne. Także skoro masz wolne daj też innym odpocząć a nie jeszcze im roboty dołożyć.
no ja pracuje w takim systemie ze po paru miesiacach nie bylem w stanie rozroznic czy jest to wekend czy srodek tygodnia, ogolnie nie jest zle, nie narzekam
ale skecz
Zablokowany