Cyganie

Forum dotyczące problemów dyskryminacji. Dyskusje o problemie, rozwiąznia, pomoc.

Moderator: Jacek-P

Larry

Re: Wróce- jestem przeębiny! Syjoniści na chorobowym!

Post autor: Larry »

Petara!!!!!!!! Tylko scorbolabid!!! Leczy z grypy i dodaje komórek mózgowych!! To jest Twoja, (kto wie czy nie jedyna) szansa!!! Życzę powrotu do zdrowia!
nacjonalista

Re: Wróce- jestem przeębiny! Syjoniści na chorobowym!

Post autor: nacjonalista »

Monia przestań marudzić.Czy ja coś wspomniałem o Hitlerze.Dla ciebie nacjonalizm kojarzy się tylko z Hitlerem?A ty Petara nie daj się sprowokować.
Petara Syjonista

:Jestem przeziębiony!

Post autor: Petara Syjonista »

Słowo "przeziębiony" nie jest potocznie stosowane.
Syjonista

Re: Wróce- jestem przeębiny! Syjoniści na chorobowym!

Post autor: Syjonista »

Droga Moniko jestem po prostu przeziębiony cokolwiek to dla większości znaczy. Choć słowo "przeębiny" zabrzmiało jak tekst z odcinka "Allo-allo", to bardzo dziękuje za słowa otuchy.
Syjonista

Tylko nie mówcie o hitlerze.

Post autor: Syjonista »

Jeżeli chodzi o hitlera, to jego nazwisko piszę z małej litery, bo ten (...) nawet na to nie zasługuje, aby pisać cokolwiek o nim.
Nie porównałbym tekstów Pan Nacjonalisty do tego (...).
Generalnie w tym czy innym kraju nie mam recepty na Cyganów. To dowodzi własne tego, że pozostają oni po za społeczeństwem. Myślę, że Pan Nacjonalista pokazuje pogląd, który jest bardzo bliski rzeczywistości, co gorsze nawet Cyganie nie chcą tego zmieniać.

Forma i ocena ich stylu życia dowodzi przecież, że dzięki naszej obojętności są i będą przez wiele lat skazanymi na włóczęgę, ale tak naprawdę, czego oni więcej potrzebują? Czy chociaż mówią o tym, że chcą żyć inaczej? Połączenie ich tradycji, że światem realnym prowadzi do wożenia się ładnymi samochodami i ogólnie popieranemu lenistwu sięgającego wyjazdu na zachód i życia na koszt Europy, jak wcześniej życia na koszt Polski.
Rom

Re: Wróce- jestem przeębiny! Syjoniści na chorobowym!

Post autor: Rom »

Bardzo się cieszę , że to tylko przeziębienie , bo już myśleliśmy w naszym taborze , że to naprawdę coś poważniejszego.
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Cyganie

Post autor: szacila »

Petaro noś czapkę dbaj o siebie zawadiako :)))))))))))))
Malko

Re: Cyganie

Post autor: Malko »

Na ulicy Gizewiusza Cyganie dyskryminuja "bialych"! No i co wy na to?
Malko

Re: Cyganie

Post autor: Malko »

Ja nie daje!! Chyba tez jestem uprzedzony!?
Anonymous

Re: Cyganie to też ludzie!!!

Post autor: Anonymous »

Jeżeli ktoś narusza prawo , to jest rzeczą oczywistą ,że należy go ścigać jak każdego innego.W końcu cyganie też korzystają z praw obywatelskich/choćby z opieki społecznej.../.Swoją drogą -dobrze się stało , że dziś prawdziwych cyganów już nie ma!!!
Kali

Re: Cyganie

Post autor: Kali »

Polacy nie są tolerancyjni dla Cyganów, uważając ich za brudasów i złodzieji, wystawiają sobie sami świadectwo. A Polacy nie są lepsi - brudni chodzą po śmietnikach, kradną w hipermarketach. Dlatego unia tak ciężko myśli o nas, w temacie przyjecia.
TOLERANCYJNA

Re: Cyganie

Post autor: TOLERANCYJNA »

Absolutnie nie mam nic przeciwko Cyganom . Pasjonuję się ich kulturą , językiem i tradycjami , chociaż to specyficzny naród . Polacy nie są tolerancyjni i nie zmienimy ich . Wynika to z ich zawiści . Uważają się za lepszych , dlatego dołują innych .
W ostatnich latach nasze społeczeństwo - jak to powiem ,, Stało się więcej chamskie niż mniej " .
Ja osobiście nie potępiam kogoś , bo jest INNY lub ma odmienną religię czy kulturę. Nie możemy na podstawie pojedyńczych sztuk oceniać całego narodu .
Jeżeli ktoś z Was podziela moje zdanie , niech odpisze . TOLERANCYJNI , JEDNOCZMY SIĘ ! NIE ZMIENIMY ŚWIATA , ALE MOŻEMY COŚ ZROBIĆ DLA INNYCH .
TOLERANCYJNA

Re: Cyganie to też ludzie!!!

Post autor: TOLERANCYJNA »

Masz rację i jej nie masz . Cyganie mają prawo do spokojnego życia , nie można prześladować ich na podstawie pojedyńczych sztuk! Cyganie powinni być , bo to też ludzie i nie zakładaj , że dobrze , że ich nie ma . Trzeba zwalczać rasizm i Cyganie są najlepszym do tego przykładem .
Anonymous

... ano ...

Post autor: Anonymous »

... wiec widzisz kali -- jestemy jak cyganie wiec dlaczego nie pasjonujecie sie nami ?!!...
Anonymous

... od nietolerancyjnego...

Post autor: Anonymous »

... mimo ze nie przepadam za cyganami nie uwazam sie za osobe nietolerancyjna ... dlaczego nie mam uprzedzenia do murzynow?! dlaczego nie mam uprzedzenia do ludzi o zoltej cerze ?! dlaczego nie mam uprzedzenia do czerwonoskorych?! hmm .. pomyslmy .. moze dlatego ze zadna grupa etniczna oprocz cyganow nie wywarla na mnie tak negatywnego wrazenia ... cyganie kradna i kombinuja i krasc beda ... a tacy ludzie jak wy kochaja ich i kochac beda ... a takich ludzi jak ja jest najwiecej i zawsze bedzie najwiecej ... Co prawda nie chodze i nie propaguje hasel typu " powiesic wszystkich cyganow za jaja " czy " Polska dla Polakow" ... jednak nie dam zednemu cyganowi zlotowki na chleb... a to dlatego ze kiedys maly cygan poprosil abym dal mu zlotowke na chleb .. to ja mu daje bochenek chleba ( ktory kosztuje wiecej niz zlotowke, a zecz sie dziala kolo dyskontu "Biedronka") , a on mi na to ze on chce zlotowke na chleb a nie sam chleb... i co ja moglem na to powiedziec ... " .. spier... maly do domu..." .... o!!!
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Romowie w Ostródzie

Post autor: Marcelina »

Dla zaintersowanych sprawą Romów, szczególnie ostródzkich, proponuję zapoznanie sie z Miejskim Programem Na Rzecz Społecznosci Romskiej z kwietnia br oraz uchwałą Rady Miejskiej Nr XXIII/169/2004 z 28 kwietnia 2004 r.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Ple... ple... ple...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Ulżyło?

Post autor: Marcelina »

Gdybym miał gitarę.... :calus:
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Wyjątkowo:
Morele-trele...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

a jednak grasz. Może zagramy razem?
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

No nazi !!!!!!!!

Post autor: Tytus Andronikus »

Ruszyła Światlica dla Dzieci Romskich -organizatorem i głównym wykonawcą jest MOPS w Ostródzie chwilowa siedziba to Ś.D.S. obok dworca, docelowo ma to być strych w byłym WKU.Choć początki są ciężkie to jednak daje to sens i cel w realizacji takiego zadania. Zakupiono sprzęd muzyczny i zaczynają od tego co najbardziej lubią- czyli grania swojej pieśni...........
Zablokowany