problem burmistrza

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

problem burmistrza

Post autor: jasko56 »

Nasz Burmistrz ma wielki problem, został postawiony przez platformę pod ścianą. Nie ma większości w Radzie Miasta i musi jej szukać w PO. A Ci radni w zamian za poparcie chcą stołek wiceburmistrza dla pana Żyndo. Oglądając ostatnie sesje Rady Miasta radni platformy celowo atakowali Burmistrza i jego plan budżetu, aby pokazać że bez nich i ich poparcia nie zostanie zatwierdzony budżet. Tyle radni PO mówili na sesjach o planie oszczędnościowym miasta . A tu chodzi o znalezienie pracy dla kolegi klubowego. Z drugiej strony to należy pochwalić zaradność i heroizm w szukaniu pracy , a raczej ciepłego stołka dla pana Żyndo. Chyba już raz próbowano mu znaleźć posadę w szpitalu w Radzie Nadzorczej , ale wtedy pan prezes Ogórek był przeciwny i dlatego go starosta , tez z PO , zwolnił. Ile hipokryzji jest w działaniu Radnych PO na sesjach domagają się oszczędności godzinami się nad tym wywodzą ,a z drugiej strony na siłę chcą naciągnąć kasę miasta na etat dla kolegi . Słuchając obrad rady miasta radni platformy byli przeciwni wszelkim próbom podwyższenia podatków . Mocno atakowali Burmistrza za próbę podwyżek podatków od nieruchomości i opłat cmentarnych, a po wywalczeniu stołka nie będzie to im przeszkadzało. Tyle było protencji o opłaty za cmentarz , a kto zmniejszył zasiłek pogrzebowy do 4200zł , czy to nie aby rząd platformy. Uważam ,że jeśli dojdzie do powołania II WICEBURMISTRZA to będzie korupcja polityczna, bo jak to inaczej nazwać.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: problem burmistrza

Post autor: Roma »

Tak tak, przed nami trudny czas, dodaj do tego zabranie ulg i innych przywilejów przez premiera no i burmistrza a z drugiej strony zobacz na Grecję, Włochy i Portugalię. Można oszczędzać, podwyższać podatki by uniknąć bankructwa ale bez zmian w uchwałach rady miasta to nie będzie możliwe. Można pluć i oczerniać ale jeśli masz do wyboru dwie drogi: awantur, braku poparcia i w konsekwencji bankructwa i porozumienia, które dla budżetu da zyski w milionach złotych to zastanów się czy te niecałe sto tysięcy w porównaniu z milionami zysku i dalszym rozwojem ma sens? No? Ma czy nie ma? Czy dalej chcesz w imię ogólnej awantury robić burzę w szklance wody?
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: jasko56 »

Nie żartuj Roma jeśli uważasz że jak radnym z PO da się te 100 tys. rocznie to oni będę głosować za rozwojem miasta które zyska parę miliomów . To co do tej pory radnym z platformy nie zależało na rozwoju Ostródy , to po co startowali na radnych.Wychodzi na to że radnym zależy tylko na stołku dla kolegi który jest chyba na bezrobotnym. A co będzie jak po roku PO zmieni zdanie, ale co ja piszę to co robią do tej pory radni platformy dyskwalifikuje ich jako reprezentantów mieszkańców Ostródy. Ile w ich postępowaniu jest obłudy i zakłamania ,co innego mówią a co innego robią.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: problem burmistrza

Post autor: mmgg »

jasko56 pomyśl , jeden vice za " marną pensyjkę " , czy też wykopanie Dąbrowskiego ( bo w wyborach nie było szans) i za jakiś czas przejęcie burmistrza vice i itd , ale też najważniejsze : stołki w radach nadzorczych ; kolesiowi dyrektorzy spółek miejskich itd itd
to nie decyzja polityczna tylko "czysty biznes"
no i też jaka "przyjemność" w wyrzuceniu - słuchającego płyt chodnikowych

możesz sobie jeszcze wiele dopisać
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: jasko56 »

Teraz już wiemy ile mieszkańców Ostródy będzie kosztowało poparcie PO . Rozwój miasta zależy od stołka dla pana Żyndo, to jest cała prawda o celach i zadaniach radnych platformy. Mam nadzieję że już nigdy nie usłyszę na sesji Ray Miasta od radnych platformy ze im zależy tylko na dobru mieszkańców. Być może kiedyś tak, na razie to zależy im na stołku vice burmistrza. Jeszcze tydzień temu pan Żyndo mówił że to plotki i on nic o tym nie wie,ile obłudy i zakłamania w tym . W piątkowej gazecie mówi już co innego i uważa za normalne jego powołanie na to stanowisko. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że teraz wszystkie projekty budżetu jakie przedstawia Burmistrz są nie dobre , tak uważają radni PO, a po otrzymaniu stołka będą już dobre ,godne poparcia. Czy to nie jest przypadkiem łapówka , albo korupcja polityczna?. Proszę państwa jesteśmy małym miastem, to nie jest Warszawa czy Kraków, tam niech się bawią w wielką politykę . My praktycznie znamy się na wzajem lub choćby z widzenia i wszystkim radnym powinno zależeć na tym aby w Ostródzie żyło się lepiej i żeby nasze miasto się rozwijało . Jeśli nie którzy radni platformy chcą bawić się w wielką politykę to niech zrezygnują z mandatu radnego miejskiego i startują w wyborach do sejmu czy senatu. Wszyscy radni powinni skupić się na dobru miasta , a nie dzielić się na grupy i jakieś tam kluby. Mam wrażenie , że niektórzy radni za wszelką cenę chcą się bawić w politykę i to niby w tą wielką politykę.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: problem burmistrza

Post autor: chochlik »

Wiesz jasko kto to jest hipokryta? to taki ktoś jak ty. I nie zmuszaj mnie do rozwiniecia tematu, bo może to być dla ciebie przykre :twisted:

P.S.
Znasz to powiedzenie; Jak kali ukraść krowę... ?
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: jasko56 »

Chochliku jeśli mnie uważasz za hipokrytę to co powiesz o tych panach z platformy. Trzeba być obiektywnym, choć to jest Ci chyba nie wygodne. Twoja opcja polityczna ?. Uważam że burmistrz też idzie na łatwiznę. Niech powie społeczeństwu o co tak naprawdę chodzi radnym z PO. Teraz vice burmistrza , a później będą domagać się aby pan Burmistrz przeszedł do platformy, bo już chodzą takie słuchy. Pęd do władzy jest ogromny , tyle że trzeba sobą coś reprezentować. Same ego to za mało.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: Kacper »

Jaśko chochlik nie potrafi być obiektywny jako działacz PO będzie teraz wspierał wszystkie pomysły burmistrza Dąbrowskiego.
Najpierw na niego pluł a teraz będzie mu waflował. Tragedia.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: problem burmistrza

Post autor: chochlik »

Mógłbym być złośliwy, tylko po co?
To twoi ulubieńcy, prawie wszystkie pisiorki z rady gorliwie popierały wszystkie szalone pomysły byłego i obecnego burmistrza, a teraz nie chcą wypić piwa ,którego nawarzyły. ale to jeszcze do strawienia. Najdziwniejsze jest to, że - mówiąc eufemistycznie- grupa byłego burmistrza też nie poczuwa się do odpowiedzialności za to, co zgotowała mieszkańcom.
A brutalne fakty są takie:
- nie podwyższenie podatków, to pewny komisarz w mieście ( takie rozwiązanie powinno budzić w tobie przestrach, bo byłby to najprawdopodobniej komisarz wyznaczony przez Platformę)
- nikt przy zdrowych zmysłach komisarza w mieście nie chce, więc pozostaje tylko podwyższenie podatków. I tu wszyscy rozdzierają szaty - to nie my, to oni! W grupie Platformy są rozsądni ludzie- zdawali sobie sprawę, że podatki trzeba podwyższyć, dla ratowania miasta.
Jak widać, większość dawnej ekipy ma to miasto w dupie- niech je ratują inni - my będziemy obrońcami uciśnionych podatników. A tymi obrońcami będą bardzo długo, bo gwarantuję ci, że będą cięcia w oświacie, że w przyszłym roku znowu będzie trzeba podnieść podatki. Z przestrachem myślę, co się stanie, jeśli do Polski przyjdzie recesja, a to nie jest wykluczone.
- i co ci nieszczęśni platformersi mieli zrobić. komisarza nie chcą( dziwne , prawda? Swój komisarz, a oni nie chcą! ), więc zostało tylko podwyższenie podatków. I co ? Przez tyle lat walczyli z gigantomanią władz, przestrzegali przed tym, co teraz nastąpiło, i to oni mają wypić piwo nawarzone przez Nosewicza i spółkę?
Jak widać muszą. Jednak tylko debile wystawiają się dobrowolnie na opluwanie - na przykład takie jak twoje- bez żadnej gwarancji.
Taką gwarancją jest obecność we władzy wykonawczej przedstawiciela grupy dającej Dąbrowskiemu większość w radzie , bo ktoś rozsądny, od wewnątrz musi patrzeć na ręce Dąbrowskiemu i torpedować jego kolejne szalone pomysły. Stąd Żynda na stanowisku wiceburmistrza. I nie ma mu czego zazdrościć, bo wziął oświatę, działkę najbardziej zaniedbaną w mieście, bo poprzednie ekipy, realizując mocarstwowe plany, zupełnie odpuściły to, co powinno być przedmiotem szczególnej troski.
Zapewne nie uwierzysz, ale Krzysztofa trzeba było namawiać, żeby się na tę "fuchę" zgodził, bo to nie jest samobójca, żyć z czego ma, ale to jest przede wszystkim samorządowiec, jeden z najlepszych jakich znam. I na ten temat wszystko, a ty pluj sobie dalej :)

P.S. Jak do tej pory, wszystko co wieszczyłem jak Kasandra, sprawdziło się. I teraz też się sprawdzi, niestety. I jeszcze jedno: znam się z Olgierdem Dąbrowskim od lat i prywatnie - co pewnie cię zaskoczy - lubię go. Ale rozmawiamy nie o Olgierdzie, tylko o władzy, od której w dużym stopniu zależy los mieszkańców tego miasta, do której mój stosunek od lat był krytyczny i wszystko na to wskazuje, że takim pozostanie.
Na marginesie:
ktoś skrupulatnie wyliczył, że pensja Żyndy, to ponad sto tysięcy brutto rocznie. Ostatni rachunek za oświetlenie stadionu, to właśnie ponad sto tysięcy. Tak, Kacprze - znaj proporcje mociumpanie :) :aniol:
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: problem burmistrza

Post autor: Jacek-P »

chochlik pisze:ktoś skrupulatnie wyliczył, że pensja Żyndy, to ponad sto tysięcy brutto rocznie. Ostatni rachunek za oświetlenie stadionu, to właśnie ponad sto tysięcy. Tak, Kacprze - znaj proporcje mociumpanie :) :aniol:
A kto opłaca rachunki za oświetlenie stadionu?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: problem burmistrza

Post autor: chochlik »

W sposób oczywisty - krasnoludki. To również krasnoludki płacą cenę biletów komunikacji miejskiej, podatki, opłaty za miejsce na cmentarzu, pensje urzędników samorządowych, w tym również drugiego wiceburmistrza. Masz wyjątkowy dar rozbawiania mnie Jacku P. :D
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: problem burmistrza

Post autor: Jacek-P »

Nie zawiodłeś mnie Chochliku. Tradycyjnie uciekasz od odpowiedzi na oczywiste i proste pytania.
Zapytam więc ponownie kto opłaca rachunki za oświetlenie stadionu, poproszę o podanie dokładnej nazwy firmy oraz dodatkowo, żeby nie było zbyt łatwo, ile miasto według ciebie dopłaca bezpośrednio do utrzymania stadionu?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: problem burmistrza

Post autor: chochlik »

Odpowiedziałem ci Jacku P. - krasnoludki, które mają wirtualną drukarnię pieniędzy i drużynę futbolową grającą w mistrzostwach krasnoludków na stadionie miejskim w Ostródzie.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: Kacper »

Chochliku podejrzewałem cie o trochę więcej irracjonalności,a ty próbujesz mi wmówić że czarne jest białe. Typowe dla twojego ugrupowania. A propos nigdy nie byłem pisowcem bliżej mi zawsze było do PO ale w wyborach faktycznie głosowałem na radnego na sąsiada z list PiS i jego kandydata na burmistrza, bo dla mnie liczy się człowiek Nie ukrywam też że często cie podpuszczam aby wyszło z ciebie to co wychodzi :)
8 lat PO ostródzkie było przeciw wszystkiemu a nagle jacy to odpowiedzialni buhhhaaahhhaa
Pan Jacek P przybliżył nam te poświęcenie dla posadki wiceburmistrza w ostatnich latach.
Choć w Ostródzie mieszkam kilka lat ale już złapałem orientacje kto tu reprezentuje jakiś kręgosłup moralny i stary powiem ci jedno że ty i twoi koledzy z Platformy zapewne go nie mają.
Normalnie jestem pod wrażeniem 7 wspaniałych z PO, dzięki nim będę w tym mieście płacił za wszytko drożej. W ogóle cóż za zmiana nastąpiła od października kiedy PO było przeciwko podwyżkom, a po awansie kolegi na wiceburmistrza nagła odpowiedzialność za miasto,oby nie komisarz no bo premier mógłby wyznaczyć nie daj Bóg fachowca.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: problem burmistrza

Post autor: chochlik »

Rozumiem,że to radni PO wpędzili miasto w długi. Rozumiem, że to radni PO, tylko po to, żeby zarobić na pensje burmistrza podnieśli podatki. Rozumiem, że po to zostały podniesione opłaty za pochówek,żeby trudniej ich było pochować, gdy rozwścieczony lud ich rozszarpie. Rozumiem, że jak nie krasnoludki to ufoludki spłacą długi, bo wystarczy,że ich drużyny przyjadą na dwa tygodnie pograć na stadionie. Rozumiem, że paranoja nie ma granic. I to by było na tyle, jak mawiał Stanisławski, udowadniając wyższość jednych świąt nad drugimi. Uff...
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: Kacper »

Chochlik na potwierdzenie moich słów viewtopic.php?f=23&t=3451
i albo ja czegoś nie rozumiem albo ktoś ma słabą pamięć.
Pozdrawiam Cię Chochliczku.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: jasko56 »

Oto cała Platforma, przez ubiegłe lata była przeciwna wszelkim podwyżką podatków, niby to w trosce o mieszkańców, a tak naprawdę to był tylko zwykły wyrachowany populizm. Teraz PO pokazała swoją twarz i okazało się na czy najbardziej jej zależy. W oświadczeniu napisali , że zrobili to dla dobra mieszkańców Ostródy i się nie pomylili , bo przecież pan II zastępca burmistrza i jego rodzina też są mieszkańcami naszego miasta. Zastanawiam się co będzie za rok przy następnym głosowaniu nad budżetem. Pewnie z zamian za poparcie budżetu, oczywiście w trosce o mieszkańców, radni platformy zażądają wyjazdu na Wyspy Bahama w ramach wyjazdu służbowego na koszt miasta. Chyba zapisze się do Platformy może i mi coś tam kapnie.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: problem burmistrza

Post autor: chochlik »

Do Platformy trafiają ludzie innego pokroju niż ty, więc nie masz szans. Nie będę rozwijał tematu, żeby ci nie było przykro. Jeśli chcesz się załapać na wycieczkę sponsorowaną, to zgłoś się do obecnej radnej miejskiej- ma doświadczenie w takim sponsorowaniu.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: jasko56 »

Masz rację Chochliku nie mam szans na przynależność do platformy, jest zbyt długa kolejka swoich partyjnych kolesi, którym trzeba w pierwszej kolejności załatwić jakiś stołek. Dla mnie nie ma już miejsca, a przecież nie wejdę do partii bez jakiś korzyści. A to chyba jest teraz kryterium dla nowo przyjętych, bo w obiecanki to wam nie uwierzę. A jeżeli chodzi o wycieczki to chciałbym Ci przypomnieć że w radzie miasta to PO ma większość .
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: problem burmistrza

Post autor: Aulus »

Chochliku przeczytałem to co napisałeś i bardzo Ci współczuję. Jeśli Ty uważasz i starasz się wciskać kit, że Krzysztof...
Zapewne nie uwierzysz, ale Krzysztofa trzeba było namawiać, żeby się na tę "fuchę" zgodził, bo to nie jest samobójca, żyć z czego ma, ale to jest przede wszystkim samorządowiec, jeden z najlepszych jakich znam. I na ten temat wszystko, a ty pluj sobie dalej
... namawiany był przez kolegów z ugrupowania Podległych Olgierdowi (PO), to zajmij się pisaniem bajek na dobranoc dla dzieci tych krasnoludków z naszego miasta.
Poza tym, Krzysztof ma takie pojęcie na temat oświaty jak ja na temat przygotowania kosmonautów do lotu w kosmos. Co facet po politologii i kilkuletnim sprzedawaniu warzyw może powiedzieć na temat oświaty.
Nie ma żadnego merytorycznego przygotowania to nadzoru nad tą "działką" jak napisałeś. Gdyby to był R. Kowalski - nie powiedziałbym słowa.
Poza tym skądinąd wiadomo, że na zebraniach klubu Podległych Olgierdowi (PO) nie tylko Pan Żynda chciał dostać ten stołek.
Reasumując to była następna zła decyzja Pana Olgierda D. wymyślona przez stratega Pana Grzegorza S.
A proponuję Ci Chochliku zapoznać się z materiałem archiwalnym zamieszczonym na forum z sesji RM z poprzednich lat, tam jest odpowiedź kto chciał podnieść podatki i kto między innymi uważał, że to będzie "mordowanie przedsiębiorczości" - to ten Radny, który oświadczył że ma pomroczność jasną i wielu panów z PO.
A komisarz, hmmm.....
Uważam osobiście, że nie byłoby to głupie rozwiązanie dla miasta. Wreszcie oderwałoby to ludzi od koryt. A czy byłby z PO - kwestia dyskusji. Pan Marszałek ma już coraz mniej do powiedzenia. A dlaczego Panom i Paniom z klubu Podległych Olgierdowi (PO) nie bardzo zależy na komisarzu bo wraz z Burmistrzem leci i Rada.
Więc proszę Ciebie nie pisz bzdur.
Już jeden taki był, niejaki Toledo - brat miłościwie nam panującego Starosty - i co po zdemaskowaniu ucichł - zaginiony w akcji?
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: dmytro »

chochlik pisze:
Zapewne nie uwierzysz, ale Krzysztofa trzeba było namawiać, żeby się na tę "fuchę" zgodził, bo to nie jest samobójca, żyć z czego ma, ale to jest przede wszystkim samorządowiec, jeden z najlepszych jakich znam. I na ten temat wszystko, a ty pluj sobie dalej :)
Tak, oczywiście. Ponoć długo się wahał. :-))))

Wywiad tuż po wyborze...
K.Żynda Nowy super merytoryczny wiceburmistrz (czyt. człowiek poza układami) pisze: — Czy będzie się Pan zajmował? 

— K.Ż.: Oświatą.

— Ma Pan jakąś wizję zmian, jakie należałoby wprowadzić? 

— K.Ż.: Jest za wcześnie, by o tym mówić. Na razie zapoznaję się z dokumentami, analizuję sytuację, spotykam się z osobami zajmującymi się w urzędzie sprawami oświaty. To duże wyzwanie, bo oświata stanowi prawie 30 procent wydatków w budżecie miasta, ponad 27 milionów złotych. 


Zobacz więcej: http://ostroda.wm.pl/80369,Krzysztof-Zy ... z1gtZh6FHq
Jak myślicie? Krzysztof wie, które to osoby czy na razie sporządza ich listę dzięki Pani kadrowej?

Ta sytuacja jak i inne są jak zwykle żałosne. Zaraz Gudacz zacznie szczekać.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: problem burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

:o :olaboga: :olaboga: :zdziwko: :zdziwko:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Zablokowany