Budownictwo socjalne

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
H. Mościbrodzki
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-03-07, 22:07:47
Gadu-Gadu: 12886405
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Budownictwo socjalne

Post autor: H. Mościbrodzki »

Lokale socjalne, mieszkania chronione, noclegownie i domy dla bezdomnych.

Może warto byłoby podyskutować na temat budownictwa socjalnego. Przy okazji, proponuję zapoznać się z czymś takim jak "Informacja dla samorządów gmin i organizacji pożytku publicznego", która znajduje się na stronie internetowej MPiPS.
ostroda11
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2010-06-17, 21:13:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Budownictwo socjalne

Post autor: ostroda11 »

Lokale socjalne? Nie dziękuję. Nie stać mnie na własne mieszkanie a miałbym się jeszcze dokładać do mieszkań dla wyłudzaczy i nierobów.
Awatar użytkownika
Petarix
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2010-10-21, 17:17:31
Gadu-Gadu: 0

Re: Budownictwo socjalne

Post autor: Petarix »

..budownictwo socjalne ma kilka "korzennych" uzasadnień...ale dla jasności aby nie budować, to trzeba być lekkim frajerem...nie będę szukał wyliczeń dopłaty z budżetów centralnych czy innych ....daje się prace lokalnemu społeczeństwu itd...czy wyborcy mogą pragnąć czegoś więcej ??? można zrobić jak p.Wasilewski kupić mieszkania od Słowika....
"Wszystko mnie obchodzi -nie obchodzi mnie nic" DEZERTER
ostroda11
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2010-06-17, 21:13:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Budownictwo socjalne

Post autor: ostroda11 »

To chyba jest na odwrót aby je budować to trzeba być frajerem i to nie lekkim. Bo dopłaty to można uzyskać na rzeczy które są naprawdę potrzebne i które się przełożą na jakiś wymierny zysk np drogi i lokalne społeczeństwo też ma pracę. A mieszkania socjalne dostają albo jakieś żule czy inne nieroby, albo krewni i znajomi urzędników odpowiedzialnych za przydzielanie tych mieszkań. A poza tym jeśli chodzi o mieszkania socjalne to ponosimy podwójny koszt raz zbudowania ich a później utrzymywania ich. A jeśli kogoś nie stać na własne mieszkanie a innym chce się do mieszkania dorzucać to pozostawiam to bez komentarza niech przynajmniej wszystkich nie zmuszają do płacenia na mieszkania socjalne.
Zablokowany