Wybory do Rady Powiatu

Moderator: Jacek-P

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: chochlik »

aulusie , bez obrazy, jesteś tu jedynym, którego nie zamierzam atakować, ze względu na Twoją kulturę dyskusji - nie poglądy - zaznaczam
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aleusie, nie oceniam cię, aż tak surowo, jak czynisz to sam. Jesteś na tym forum nie od dziś i doskonale wiesz o kim pisałem. Stwierdzenie, ze się "upodabniasz" do tych osobników oznacza ni mniej ni więcej, tylko, że zaczynasz stosować ich metodę dyskusji. Oni są ksenofobami ze względów oczywistych dla każdego, kto ksenofobem czy homofobem nie jest. Nie są to przy tym określenia powszechnie uważane za obraźliwe.

Co zaś do "zabudowania" jeziora każdy może zostać przy swoim zdaniu, co nie zmieni faktu, że normalny turysta (wodniak) ma utrudniony dostęp do nabrzeża. Pieniądze zostały utopione w wodach Drwęckiego pod potrzeby hotelowej atrakcji, no i póki co miasto do tej "atrakcji" musi dopłacać, a zarabia jeszcze inna firma. Ciekawe czy właściciel tej firmy też należy do sponsorów miejskiej ekipy?
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Toledo, na tym forum jestem od dnia, w którym się zalogowałem. Wcześniej zaglądałem tu, ale można to policzyć na palcach jednej ręki, więc jesteś w małym błędzie. Ja siebie nie oceniam tak radykalnie jak to sugerujesz. Nie wiem jakiej metody używają inni wobec Ciebie, na prawdę nie analizowałem żadnych wypowiedzi. Ksenofobem nie byłem, nie jestem i nie będę biorąc pod uwagę definicje tego pojęcia. Nie mam żadnych lęków, uprzedzeń ani wrogości przed nikim więc raczej homofobem też nie. Jeśli uważałbym Ciebie za swojego wroga po prostu nie dyskutowałbym z Tobą. Raczej jestem człowiekiem tolerancyjnym i na tyle świadomym abym mógł sam dokonać jakiegokolwiek wyboru. Czy nie są to określenia powszechnie uważane za obraźliwe, to kwestia dyskusji i punktu odniesienia do definicji.
A wracając do "zabudowy" jeziora. Z mojego punktu widzenia nie są to wyrzucone w błoto pieniądze. Toledo wyolbrzymiasz problem. Zablokowane nabrzeże? A ile do tego nabrzeża cumuje jachtów w sezonie? Jak ja sięgam pamięcią te części nabrzeża zarastały liliami wodnymi swego czasu i na starym pomoście rzadko cumowały łódki. Pamiętasz te czasy, bo mieszkałeś w Ostródzie, kiedy przy mostku stała taka stara zielona przechowalnia sprzętu wodnego. I czy tam był ruch? Kwestia zarabiania pieniędzy, to nie jest kwestia inwestycji, a kwestia właściwego zarządzania tym. Tu jest problem. Spójrz na to z innej strony. Tor kajakowy, też może być źródłem dochodowym dla miasta i klubu, tylko kwestia właściwego zarządzania i wykorzystania. Używasz ogólników "zarabia inna firma". Pytam się jaka? Może czas to zmienić i wskazać, oczywiście jeśli są na to tylko twarde dowody, bo domniemania mnie nie interesują. Bo nasze dyskusje sprowadzają się do takiego przykładu jakbyś mieszkał z sąsiadem w bliźniaku. Sąsiad bije swoją żonę codziennie i załóżmy to jest fakt. W związku z powyższym statystycznie rzecz ujmując w tym bliźniaku, nie opierając się na faktach,a tylko na plotkach, Ty bijesz swoją żonę co drugi dzień.
A wracając do meritum, atakujesz mnie i oceniasz według siebie, tylko cały czas zastanawiam się cóż ja takiego powiedziałem, cóż ja takiego zrobiłem w stosunku do Ciebie, ze umieszczasz mnie na tej samej półce. Nic o mnie nie wiesz, nie wiesz jakim jestem człowiekiem.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Chochliku Ty masz poglądy A a ja mam poglądy B. Jest różnica tzn. powód do dyskusji. Tylko problem jak tę różnicę przedstawić i jak ją oceniać. W jaki sposób oceniać dyskutanta. Czy uda się obiektywnie? Chyba nie sądzę, biorąc pod uwagę moje krótkie tu doświadczenie. :?
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: dmytro »

Z tymi dwoma nie ma co dyskutować. To zaślepieni prymitywnym PR sługusy człowieka bez honoru, ambicji i odwagi. To co dzisiaj miało miejsce jest kolejnym pośmiewiskiem w naszym województwie. Wyprzedza nawet dobry wynik Małkowskiego w Olsztynie.

To jest tak żenujące, że aż śmieszne. Aż ciekawi mnie w jakim stopniu jest to zgodne z prawem.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aulus pisze: A wracając do meritum, atakujesz mnie i oceniasz według siebie, tylko cały chaczas zastanawiam się cóż ja takiego powiedziałem, cóż ja takiego zrobiłem w stosunku do Ciebie, ze umieszczasz mnie na tej samej półce. Nic o mnie nie wiesz, nie wiesz jakim jestem człowiekiem.
Uważam Cię, akurat za kulturalnego, chociaż nic o Tobie nie wiem (skądinąd Ty sugerujesz, że mnie znasz, co mnie bawi). Nie mam Cię też ani za kseno- ani homofoba. Atakuję Cię? I tu przyznam całkowicie tego zarzutu (bo ja ci najwyżej stawiam jakieś tam zarzuty, co atakiem w dyskusji zwać raczej trudno) nie rozumiem.

Mam Cię też za człowieka inteligentnego. Sądzę więc, że wchodząc na forum zapoznałeś się z wcześniejszymi postami. Przynajmniej pobieżnie. Mogłeś się więc - i sądzę, ze tak uczyniłeś - zapoznać z toczącymi się na nim polemikmi i swarami. Ot i wszystko.

Pozdrawiam

P.S. Jak pisałem, mamy odmienne zdania o atrakcyjności i sensowności jeziorowych inwestycji. Czas opinie zweryfikuje faktami. Póki co są one takie jakie są. Miasto dokłada, firma pana J. zarabia. Domnemaniem jest tylko to jak dużo firma tego pana (dokładniej: ten pan lub jego pracownicy) wydała na kampanię swego kandydata. I proszę: nie pytaj którego kandydata?
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

toledo pisze: (skądinąd Ty sugerujesz, że mnie znasz, co mnie bawi).
Toledo pozwolisz, że napiszę tak: Panie Jerzy Ostróda to małe miasto, a w niej PO jest jak durszlak. Myślę, że więcej nie powinienem pisać. Czy to sugestia? :P
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Kiepski strzał, mój panie, kiepski. Ale Jerzy, to miłe imię.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Toledo zapewne chciałbyś aby był kiepski. Ale zostawmy te dywagacje w durszlaku. :)
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aulus, pewnie chciałbyś trafić. Powodzenia! Zawsze jakaś szansa istnieje. :)
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: dmytro »

Grubasku to ty? Skoro już wszyscy wiedzą to pochwal się fotkami w stylu starosty jak to niby z pewnym przewodniczącym rozmawiasz (pomijam, że stoi do ciebie plecami) :D :D :D
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Awatar użytkownika
Honesto
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-17, 09:17:46
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kątno-Ostróda-Warszawa

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Honesto »

Wciąż okopani jesteście na swoich pozycjach, racji bronicie jak niepodległości. . Z wyjątkiem Aulusa który za Sun Tzu zwraca uwagę różne aspekty. Wciąż czytam o złych i dobrych ,czarnych i białych, uczciwych i nie. Toczycie swoje racje ponad głowami społeczeństwa. Ono potrzebne jest tylko podczas wyborów. Dobitnie świadczy o tym postawa dwóch Panów. Dali POPis jakiego długo nie zapomnimy.
Biznes, polityka i społeczeństwo to naczynia połączone. W cywilizowanym świecie to połączenie funkcjonuje to dla dobra wszystkich mieszkańców i szyscy na tym korzystają. Jak w harwardzkim modelu win-win.
Dziwi mnie że blokowane są inwestycje biznesu. W kraju który stawia na rozwój gospodarczy i rządzi partią liberalna ? Dlaczego czynią to jej przedstawiciele? Czyżby własne osobiste niechęci zawiść bierze górę na rozsądkiem.
Tak się składa że często pływamy po tym jeziorze. Tor i wyciąg nie przeszkadza, stwarza większe możliwości korzystania ze sportów wodnych. Zmam wielu którzy właśnie po to tu przyjeżdżają. W Łomży szaleństwa na nartach wodnych wkręcali jako primaaprilisowy żart. W Ostródzie możemy z tego korzystać. O co więc tu chodzi? :shock:
:aniol:
Audi multa, loquere pauca
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Honesto chodzi tylko o jedno, o tworzenie czarnego PR wokół wszystkiego (biorę pod uwagę miasto i powiat). Czarny PR to nie tylko pisanie i powtarzanie złych rzeczy, ale również ubarwianie w piękne kolory tych złych - jako dobre. Nie tak buduje się autorytet, autorytet władzy, autorytet człowieka. To nie tędy droga. Troszkę przeglądałem to forum, troszkę poobserwowałem obrad sesji miasta, powiatu i pewnych rzeczy nie mogę zrozumieć, i pewne rzeczy mnie dziwią. Zastanawiam się również co konkretnie macie do ostródzkiego biznesu. Interesują mnie konkrety a nie tzw. i znane w Ostródzie "ble ble". Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że sami sobie skaczecie do oczu i obrzucacie się "przenośniami" i "metaforami" :) w innym tego słowa znaczeniu. Słowo ma potężną siłę i nawet tą destrukcyjną, a umiejętnie jego balansowaniem, daje olbrzymie oręże.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
Zablokowany