Wybory do Rady Powiatu

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aulus pisze:
toledo pisze:Nie mam o czym pisac, bo nie mam z kim dyskutować na tym forum.
Aż tak źle? Hmm
Żle? Raczej pusto na tym forum. A merytoryki: zero. I masz rację sytuacja się wyjaśni.

Chochliku! Szkoda tylko, że za "owo" zwycięstwo przyjdzie zapłacić miastu i mieszkańcom. Zwycięzcy nie są, bowiem w stanie zmienić miejskiej polityki. Nadal będzie ona powstawała w gabinetach kilku miejscowych biznesmenów, a następnie - transponowana do ratusza -przybierać będzie kształt miejskich planów. Pytanie na ile większośc w Radzie Miejskiej, o ile taka większość w opozycji do burmistrza powstanie, będzie w stanie przeciwstawic się temu uzależnienu miasta od biznesu. Dobrze by było, gdyby Dąbrowski jednak wyszedł z teggo układu, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Nie tylko z racji mizeroty współpracowików. Trzeba przecież będzie też spłacić wyborcze zobowiązania.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: chochlik »

Vox Populi Vox Dei. Chociaż w przypadku Wawrzyńskiego? Hmm... :)

Aulusie, już na poważnie. Te rozgrywki nie są czczą zabawą. To nie jest konflikt nowy. To prawdziwa wojna tocząca się od wielu lat o całkowita władzę nie tylko nad miastem. Dzięki Bogu jest w tym mieście ( i nie tylko w mieście) sporo rozsądnych ludzi, którzy na taki układ nie mają ochoty :)
Ostatnio zmieniony 2010-11-28, 22:53:31 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

A co ma Bóg do tego?
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: euroostrodzianin »

nie wiem czym ty gościu z Lubajn się zachwycasz? Jeszcze nie wygrałeś wyborów i nie wygrasz, to po pierwsze, po drugie, macie mniejszość w radzie miasta, każde głosowanie macie w plecy. Po trzecie nie macie większości w radzie powiatu, nie zbudujecie koalicji większościowej. Zatem skąd taka uciecha z Twojej strony?
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

chochlik pisze:(...) To prawdziwa wojna tocząca się od wielu lat o całkowita władzę nie tylko nad miastem.
Słusznie zauważyłeś tocząca się wojna (...). Tylko do tej wojny potrzebne są dwie strony. Cel wskazałeś całkowita władza. A ja się zastanawiam po co? Pytanie do jednej i do drugiej ze zwaśnionych stron. Kto jaki ma w tym interes? Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że co by nie zrobiła jedna i druga strona zawsze będzie źle i dla jednej i dla drugiej strony. Wszystko oparte jest tylko na spekulacji, domysłach, domniemaniach bez twardych dowodów. Wszystkie sprawy (tzw. afery) są wyolbrzymiane, oskarżenia domniemane. A jak przyjdzie co do czego prokuratura i sądy umarzają. Jeśli to o to chodzi, to dla mnie jest to dziecinada. Toledo napisał, że polityka będzie powstawała w gabinetach kilku biznesmenów, a następnie transponowana do ratusza. Jeśli tak jest, to znowu jest brak dowodów, a jak brak dowodów to znowu domniemania. Każdy kreuje swój punkt widzenia na różne sprawy, każdy będzie chciał sprzedać się jak z najlepszej strony, ale jeśli to jest bubel i chłam to nikt tego nie kupi. Atakować się można w dyskusji argumentami a nie nienawiścią jednego do drugiego. Takie jest moje skromne zdanie.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: chochlik »

aulusie, bez urazy... Albo jesteś kompletnym naiwniakiem, który nie chce dostrzec co naprawdę działo się i dzieje w tym mieście, albo jesteś stronnikiem tych, którzy o tę pełnię władzy walczą. Ani w jednym ani w drugim przypadku przekonywanie Ciebie nie ma sensu. Wybacz :)
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: dmytro »

Wszelkie donosy do prokuratury i policji to domena waszej strony chochliki, toleda itp... Czytając to co piszecie powyżej umacnia mnie w przekonaniu, że z głowami to u was chyba nie do końca dobrze. Piszą jedno, robią drugie. Jak wcześniej to nazwałem? Aaaa hipokryzja.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Chochliku, nie jestem naiwniakiem, fakt jestem po jednej ze stron tak samo jak i Ty po drugiej. Nie musisz mi nic tłumaczyć bo ja to jak najbardziej rozumiem. Z Twojego rozumowania wynika, że p. Dąbrowski i jego strona jest zła, beznadziejna (czarna strona), natomiast Twoja walcząca strona (biała strona) jest nieskazitelna i walczy tylko z tym czarnym. Dla mnie takie rozumowanie (wybacz) jest jak najbardziej naiwne. Mnie na to nie kupisz. Wcale nie przeczę, że pewne osoby ze strony P. Dąbrowskiego postępują i "walczą" niezgodnie z zasadami, ale to samo widać u pewnych osób po drugiej stronie. Tu nie ma dobrych i złych, nie ma białego i czarnego. Sam dobrze wiesz, że to jest małe miasto i pomimo tzw. "tajnych kompletów" przelatują informacje i ukazują światło dzienne tych zamiarów jak i z jednej tak i z drugiej strony. Więc zawsze prawda jest pośrodku. A może się mylisz co do przekonywania, może to ma sens. Ja w idee dobroduszności i bohaterów XXI w. nie wierzę, więc ta walka mimo wszystko ma swoje drugie dno. Jakie? To niestety wiedzą tylko walczący.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: ERYK »

Co wy Panowie, się tak kłócicie.

Podobno dwóch z Pis się wyłamie - Pan Liberadzki, i Pan KIEROZALSKI - i Ci Panowie, najwięcej ugrają, będą głosować za Dąbrowskim.

Tylko niezłomny zostanie Najmowicz.

W Radzie pow. też szykuje się wyłom z koalicji.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: ALCHEMIK »

A może obie strony powinny spotkać się na neutralnym gruncie i oprzeć sprawę o bufet? Kochać się nie muszą, ale uzgodnić cele i zasady realizacji określonych projektów i sprawa załatwiona. Natomiast w sprawach nieuzgodnionych mogą walczyć dalej.
To tylko troszkę woli, a może się uda??????
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: dmytro »

Uważasz, że ostródzka PO jest w stanie to zrobić? Wolne żarty hehehehe.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aulus pisze: Toledo napisał, że polityka będzie powstawała w gabinetach kilku biznesmenów, a następnie transponowana do ratusza. Jeśli tak jest, to znowu jest brak dowodów, a jak brak dowodów to znowu domniemania.
Domniemania? Może, ale się zastanawiam w jakim mieście z budżetu tego miasta buduje się drogę do hotelu i w jakim mieście blokuje się pod potrzeby biznesowe jednego przedsiębiorcy spora częśc akwenu. I takiego miasta nie znajduję.
Aulus pisze: Atakować się można w dyskusji argumentami a nie nienawiścią jednego do drugiego. Takie jest moje skromne zdanie.
Pod tą opinia się podpisuję. Przyjrzyj się popisom na tym forum, a będziesz miał odpowiedź kto tu tryska nienawiścią, kto się językiem nienawiści i pogardy posługuje.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Toledo o jakiej części akwenu piszesz. Czy możesz, proszę, podać mi troszkę więcej szczegółów?
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: dmytro »

Nie liczył bym na to. Pomawiać potrafi ale bezpodstawnie. Banda ta właśnie tak działa. Donosy, oskarżenia i wielkie umorzenia na koniec.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aulusie, kpisz? Może jednak chochlik ma rację?
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: sprawiedliwy »

Witam wszystkich
Dawno nie pisałem bo nie miałem ochoty.
Ale jak wspomnę do tyłu, to chyba już od trzech lat Toledo i paru innych pisze co chwila, że w mieście wybuchnie afera, że już wszelkie służby lada moment rozbiją układ. A jakość cisza - nikt przed wyborami nie został aresztowany. A z tego co wiem, to jeden z tych co pisał do prokuratury że były przekręty w mieście z finansowaniem plaży i wyciągów - to sam ma problemy. Ponoć były i są jakieś nieprawidłowości w inwestycjach powiatu. Toledo - weź nam tę sprawę przybliż. Tak uczciwie - jest to prawda czy "komuszki" gadają na byłego swojego kolegę?
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: dmytro »

toledo pisze:Aulusie, kpisz? Może jednak chochlik ma rację?
Podasz szczegóły, o które cię prosił Aulus czy jak zwykle ich nie ma?
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Toledo, poprosiłem Ciebie o więcej szczegółów, nic poza tym. Czy uważasz, że to jest kpina z mojej strony? Każdy tylko na razie kieruje w moja stronę jakieś uwagi, że jestem naiwniakiem, że sobie kpie. Toledo czy możesz mi merytorycznie odpowiedzieć czy będziesz odsyłał mnie do jakiś tam źródeł?
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aulusie, przejdź się nabrzeżem Drwęckiego i pooglądaj? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

toledo pisze:przejdź się nabrzeżem Drwęckiego i pooglądaj
He he he. Tak też myślałem.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: dmytro »

Dobrze, że nie napisałeś "Przejdź się ulicami Ostródy to zobaczysz". To jest żenujące. Ludzie was wyśmiewają na każdym kroku.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: toledo »

Aulus pisze:
toledo pisze:przejdź się nabrzeżem Drwęckiego i pooglądaj
He he he. Tak też myślałem.
Nie wystarczyło obejrzec betonowe podstawy i nartostradę wyłączająca z żeglugi dwie-trzecie zatoki! He,He,He!!???

Przykro, że i upodabniasz się do wyufemki i ksenofoba o ukraińskim nicku.

Chochliku! znowu miałeś rację!
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

toledo pisze: Przykro, że i upodabniasz się do wyufemki i ksenofoba o ukraińskim nicku.
Nie wiem kto to lub co to jest wyufemka i jakiś ksenofob o ukraińskim imieniu - to po pierwsze. Zapytałem Ciebie o potrzeby blokowania akwenu dla potrzeb jakiegoś tam biznesmena. Odpowiedzi nie uzyskałem.
To, że jest wyciąg narciarski, to że jest tor kajakowy - nie karz mi stwierdzać oczywistej oczywistości.
Czy Ty tak z zasady każdego na tym forum wyzywasz od ksenofobów? Może nazbyt jesteś przewrażliwiony lub każdego mierzysz tylko swoja miarą? Czy Ty nie potrafisz grzecznie i merytorycznie odpowiedzieć na zadane Ci pytanie? Czy Twoją metodą dyskusji jest paniczny atak na interlokutora? Czy w jakimś z postów, ja zachowywałem się w taki sposób do Ciebie? Czy w jakiś inny sposób niewłaściwie się zachowałem w stosunku do innych osób na tym forum?
Zadziwiasz mnie zbyt pochopnym wyciąganiem wniosków w stosunku do ludzi. Zadziwiasz mnie swoją postawa, bo jako dorosły, doświadczony człowiek, mąż i ojciec robisz to nazbyt pewnie. Czyżbyś był nieomylny?
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: chochlik »

aulusie, bardzo próbowałem grzecznie i merytorycznie, ale się nie dało. a teraz mówię - spadaj na drzewo - i to jest mój ostatni post w tym temacie - nie znoszę hipokryzji
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory do Rady Powiatu

Post autor: Aulus »

Widzę Chochliku, że Ty też preferujesz atak. Ale po mnie nie oczekuj tego samego.
"Kto zatem nie umie pojąć, jakie zło kryje się we wszczęciu wojny, nie potrafi tez należycie zrozumieć, jak czynić to w sposób przynoszący korzyści" - to taki drobny cytat do analizy i głębokich przemyśleń na mroźne zimowe wieczory.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
Zablokowany