PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Moderator: Jacek-P

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Walter »

Ordynacja wyborcza zezwala na prowadzenie agitacji w szkole z młodzieżą pełnoletnią.
Warunkiem jest aby nie odbywało się to na lekcjach programowych.
A czy to jest moralne czy nie to już inna sprawa.
Większym nieporozumieniem jest chodzenie po radach pedagogicznych w szkołach podstawowych i gimnazjach.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

Odpowiedź padła także w tekście:Zgodnie z ustawą zabronione są jakiekolwiek formy agitacji wyborczej na terenie szkół wobec uczniów nieposiadających prawa wyborczego. Młodzież zaproszona na spotkanie to uczniowie ostatnich klas - w większości pełnoletni. W związku z czym w tym punkcie ustawy nie naruszono.

Honesto! Na forum to uczestniczę w dyskusji, w której są różne punkty widzenia. Prezentuję swój. I tyle.
O sympatii politycznej poszczególnych mediów pisałem. Ostrodaline sprzyja ratuszowi, wm.pl to zwolennik ratusza (o gazecie nawet nie warto wspominać), naszaostróda.pl prezentuje punkt widzenia opozycji. Tylko tam zresztą opozycja moze się przebić do szerszego grona odbiorców, a portal zyskuje na swej odmienności.

"Podejrzani" są, chyba dla wszystkich, tylko ci, którzy nie dykutują tylko i wyłącznie "epitetują".
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: cdn »

A jak to jest z koncertem organizowanym tuż przed wyborami na który zaprasza się pobularną osobę jaką jest Krawczyk. Nie było mnie tam więc pytam, czy zastępca burmistrza walczący o fotel burmistrza w tych wyborach wygłosił płomienny apelu by głosowano na niego i z jakich pieniędzy ten koncert zfinansowano?
Awatar użytkownika
Honesto
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-17, 09:17:46
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kątno-Ostróda-Warszawa

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Honesto »

Dziękuję za odpowiedź.
Co do spotkania rozumiem :) Wciąż mam jednak wątpliwości co do tego całego zamieszania :-( .
Jeżeli już mówimy o mediach mam nieco inne spojrzenie i wydaje mi się że za dużo w twojej opinii stereotypów. WM to wielki portal regionalny i nam wątpliwości czy tak jednoznacznie można powiedzieć... "sprzyja tylko ratuszowi". Zobacz ile jest zakładek na "Twoje miasto". Czy wszystkie te miasta twierdzą że poparcie na WM ma tylko opcja-Ratusz. Zapewne nie. To tylko kwestia ułożenia poprawnych relacji urzędnik-dziennikarz. Być możne opozycja ma z tym problem??? Być możne ma też problem z innymi portalami i gazetami??? Z ludźmi trzeba rozmawiać a nie przywłaszczać monopol na wiedzę i prawdę. Brak szacunku dla innych pozbawia nas samych szacunku do siebie. Osobiście nigdzie nie zauważyłam żeby ostrodaonline.pl sprzyjała ratuszowi. Po prostu podaje rzetelne informacje o tym co dzieje się w mieście. Pisała o brudach na plaży choć nikt inny o tym nie wspomniał. Czy wtedy też popierała ratusz??? Matki z dzieciakami jeździły do Kątna na plażę. Nieczęsto (nieczęsto w tym przypadku znaczy nigdy :( ) widzę pozytywne opinie i prezentację działań miejskich na naszaostroda.pl Cóż trochę szkoda. Zgadzam się z tobą - dobrze że "opozycja możne się tam przebić do szerszego grona odbiorców, a portal zyskuje na swej odmienności." :brawo: W zasadzie to ona nawet nie musi się tam przebijać ponieważ sama prowadzi ten wortal. Piszę wortal bo jest jednokierunkowy. Prowadzony przez PO inny przecież nie możne być. Sama osobiście lubię tam zajrzeć od czasu do czasu i bynajmniej nie po to aby poczytać o kolejnych sukcesach starostwa, których zresztą nikt nie widział, lecz o ciekawostkach lokalnych itp...
Różnorodność w mediach jest bardzo potrzebna, nie tylko w mediach w życiu też, a im więcej tym lepiej. Często wyjeżdżam z Polski. Latam w wielu kierunkach i mam przyjaciół w różnych miejscach. Nie razi więc mnie różnorodność świata, wręcz mnie fascynuje. Czerpię dużo satysfakcji z obserwacji ludzi i wciąż się uczę czegoś od nowa. Odnoszę czasami wrażenie że tu w Ostródzie mamy mentalny zaścianek. Dlatego podobały mi się słowa Dąbrowskiego w wywiadzie że "prowincja to nie miejsce zamieszkania to sposób myślenia". Zgadzam się z nim całkowicie.(dodam że nie we wszystkim). Nie wiem czy oddam na niego swój cenny ;) głos, jeszcze mnie nie przekonał. Obawiam się jednak że przekonają mnie inni aby na nich nie głosować. Wtedy nie będę miała wyboru.
Wracając do podejrzliwości, cóż często to cecha osób z paranoiczną osobowością, gdy nadmierna - jest diagnozowana przez psychiatrów. Paranoicy zawsze mierzą wszystko własna miarą. Od takich trzymam się z daleka życząc im powrotu do zdrowia.

Polecam wszystkim twórczość Max Ehrmann znajdziecie w necie. Warto czasami znaleźć dystans do samego siebie. Tak na wszelki wypadek http://www.aumara.com/inspirations/auth ... rmann.html


"Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś
- lecz tym, kim się stajesz, gdy myślisz, kim jesteś."
:aniol:
Audi multa, loquere pauca
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: jasko56 »

Dziś PKW wypowiedziała się o wyjazdach ministrów , stwierdziła że takie wyjazdy i wystąpienia jak w Ostródzie miał minister sprawiedliwości należą do łamania prawa wyborczego. Ciekaw jestem co będzie po wyborach, czy któraś z partii zaskarży platformę i jakie będą konsekwencje cwaniactwa panów z PO.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Jacek-P »

Toledo,
Nie miałem ostatnio czasu, więc postanowiłem zrobić to teraz. Takie proste pytanie zagadka dla ciebie. Nie ma co prawda nagrody, ale po co komu nagroda.
Oto moje pytanie. Zaznaczam, że nie ma przymusu odpowiedzi.
Ile razy w czasie 108 min można przejechać samochodem po polskich drogach, w nocy odległość około 190km tam i z powrotem z Punktu A do Punktu B, uwzględniając przepisy ruchu drogowego, czasami jadąc nieznacznie szybciej niż wynika to ze znaków drogowych?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Aulus »

Na maxa około 114 km według Google Map :lol:
Ostatnio zmieniony 2010-11-24, 12:13:19 przez Aulus, łącznie zmieniany 1 raz.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

Jacku, odpowiedź brzmi: nie wiem. Można natomiast - i tego doświadczyłem - w około 100 min przejechać z Warszawy do Ostródy.

Honesto, już po herbacie, ale Cie zmartwię: Dąbrowski nie jest klasykiem. on tylko cytuje sentencję o prowincji wzorem innych prowincjonalnych polityków, bo to się podoba. I schlebia.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Aulus »

Ho ho ho tzn., że z Ostródy do W-wy trzeba jechać ze średnia prędkością 127, 2 km/h. Jest to niemożliwe, mimo tego, ze jest to jedna z lepszych dróg w Polsce jak również biorąc pod uwagę natężenie ruchu na E-7 (nawet w nocy), a wręcz samobójstwo.:boje: A jest to nie zgodne z zachowaniem przepisów o ruch drogowym.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: ALCHEMIK »

Aulus pisze:Ho ho ho tzn., że z Ostródy do W-wy trzeba jechać ze średnia prędkością 127, 2 km/h. Jest to niemożliwe, mimo tego, ze jest to jedna z lepszych dróg w Polsce jak również biorąc pod uwagę natężenie ruchu na E-7 (nawet w nocy), a wręcz samobójstwo.:boje: A jest to nie zgodne z zachowaniem przepisów o ruch drogowym.
Bez przesady, to żaden wyczyn. W 100 minut to jak się nie śpieszę :D Powiem więcej do Katowic w 5 godz. to jest wyczyn, ale też możliwy do realizacji :lol:
A w ramach humoru powiem, że przy dużych prędkościach znaków nie widać :D
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Aulus »

ALCHEMIK pisze:Bez przesady, to żaden wyczyn.
Znałem takich. Teraz tylko pozostały po nich krzyże ze świecącymi ognikami przy drodze.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: ALCHEMIK »

Też takich znałem :( Generalnie sam po sobie widzę, że zaczynam już jeździć zgodnie z przepisami. Chyba się starzeję :beksa: , albo zaczynam dostrzegać, że po wyprzedzeniu 20 tirów ląduję w korku 20 następnych. Wtedy stwierdzam bezcelowość takiego stylu jazdy.
Ale szybka jazda nie zawsze oznacza niebezpieczną. Zależy to od wielu czynników, doświadczenia, szkolenia i marginesu ryzyka jaki się zakłada przy danym manewrze wykonywanym na drodze.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Aulus »

Alchemik, założenie konkursu było zasadnicze:
Jacek-P pisze:z Punktu A do Punktu B, uwzględniając przepisy ruchu drogowego
więc nasze dywagacje są bezcelowe :-D
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: ALCHEMIK »

no to chyba, że tak :x To tak się nie da, mimo tego, że uważam, że dobrze sobie radzę za kółkiem :o
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

Jak się tak bawimy: punkty a i b moga byc na autostradzie. A wówczas.... :D :D :D
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: Aulus »

He he he i tak nie da się przejechać nawet na autostradzie zachowując przepisy przejechać 190 km w 108 min. A z tego co się zorientowałem nie wchodzi w rachubę autostrada jedynie 27 km E7, a potem podrzędne drogi :D :D :D
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: toledo »

Na naszych pewnie nie. Trzeba by było zachować średnią ok. 108 km/h, co - przy zachowaniu przepisowej maximum 130 km/h - oznaczać by musiało brak robót remontowych, a tego na tak długim odcinku jeszcze w Polsce nie uświadczyłe :-) m.
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: PRogram wyborczy "Sąsiada, przyjaciela, kolegi samorządowca"

Post autor: dmytro »

Czyli najzwyczajniej w swiecie prZyznajesz sie do klamstwa?
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Zablokowany