Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: kaczor »

Kolejne drogi powiatowe będą wyremontowane. W edycji 2011 programu "schetynówki" blisko 1,2 mln dofinansowania otrzyma droga Tarda - Miłomłyn - Liwa - Samborowo a 1,3 mln droga Lubajny - Stare Jabłonki - Mońki.

:brawo:
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: motocykl »

Podając takie informacje zawsze dobrze jest się powołać na jakieś źródło. Skąd czytelnik ma wiedzieć, że to prawda a nie kolejny przedwyborczy chwyt, z których PO przecież słynie? Podaj źródło to ocenimy jeśli nie masz to nie rób offtopów.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: kaczor »

taki obeznany i nie wiesz gdzie szukać ?

http://uw.olsztyn.pl/ zakładka Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: motocykl »

Dziękuję za link. Możesz odejść. Jesteś wolny.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: ALCHEMIK »

Od razu widać, że jesteś wypełniony sieczką buraczaną :-x
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: jasko56 »

Dofinansowanie do budowy dróg jest elementem który należy wykorzystywać , na tym zyskuje społeczeństwo i stan dróg można w ten sposób poprawić. Jeśli uważasz że złożenie wniosku o dotację to wielki sukces powiatu to należy pogratulować panu staroście wytrwałości i determinacji w tyn kierunku. Dotacje na budowę dróg otrzymało 20 powiatów i tylko trzy wnioski zostały odrzucone. Sukcesem jest chyba to że nie zostały one odrzucone. Cieszę się że starostwo złożyło te wnioski i uzyskało dotację ,bo trzeba to wykorzystywać póki jeszcze są, ale robić z tego faktu wielką pompę to chyba przesada.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: kaczor »

miasto złożyło wniosek i kasy nie dostało.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: motocykl »

Składanie wniosków to obowiązkowy element każdego samorządowca. Nie ma się czym podniecać i rozpatrywać tego w kategorii "sukcesu politycznego ostatniej dekady". To zwykły składnik pracy, który wykonał by każdy. Zdziwiony to ja bym był, gdyby ten wniosek napisał sam. Sam nie wysługując się pracownikami. No ale o tym to raczej nie ma mowy. Tyle...
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: powiat znów ma sukces!!!

Post autor: toledo »

Wypowiedzi wuefemki są zbierzne z rozumowaniem radnego Wawrzyńskiego, (chociaż jak się zaperza to trudno wyłowić sens wypowiedzi, dużo lepiej gdy czyta): jak się nie ma co powiedzieć na temat to wystarczy poinsynuować.
Zgodnie z tym bełkotem: a) premier przygotowuje budżet po nocach, b) minister pisze własnoręcznie ustawy, c) burmistrz ślęczy nad wnioskami o dotacje itd, itp. Brawo :brawo: :brawo: :brawo:
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: Jacek-P »

W kwestii merytorycznej oceny wniosków.

Ustala się następujące merytoryczne obszary oceny wniosków:
-wpływ realizacji projektu na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego (wnioskodawca musi wykazać na podstawie faktów, np. danych Policji, w jaki sposób realizacja wniosku wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, i w jakiej skali poprzez oszacowanie liczby osób – beneficjentów projektu );
-spójność drogi objętej wnioskiem z siecią dróg na obszarze województwa (preferowane będą projekty: w przypadku powiatów - dotyczące dróg dojazdowych do dróg wojewódzkich i krajowych, a w przypadku gmin – dotyczące dróg dojazdowych do dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych).


Ulica Osiedlowa to droga lokalna, żeby nie powiedzieć osiedlowa o niewielkim wykorzystaniu. Nie dziwi mnie, że projekt miasta tak nisko został oceniony merytorycznie. Dość logiczne.

W tym co napisał jasko56 jest wiele racji. To żaden sukces wystąpić o pieniądze, które są do rozdania. Formalnie nie ma żadnych trudności merytorycznych przy tej ilości dróg, to też nie problem znaleźć właściwą. Bo to wygląda tak „my mamy dla was kasę, tylko złóżcie pismo”. Jaki się natomiast tworzy obraz. Sukces. Jeden za drugim i to ogólnopolski. Państwo sukcesów. Dla mnie to ułuda sukcesu.
Identycznie jak z Orlikami. To samo rozdawnictwo (w pozytywnym znaczeniu) przy współfinansowaniu zewnętrznym i samorządu. Jestem za, gdyż każda złotówka z zewnątrz jest ważna. Warto bu tu też napisać, że powiat ma obowiązki w śród nich utrzymanie swoich dróg. Tym bardziej więc nie odbieram tego jako sukces tylko obowiązek tą czy inną drogę naprawiać. Budowa nowej drogi to sukces. Remont istniejących to obowiązek. Wiele razy czytam i słyszę przechwałki ileż to pieniędzy pozyskał na drogi powiat w zestawieniu z brakiem pozyskiwania takich środków przez poprzedników. Niestety celowo nie podaje się, iż środki z UE trafiają do samorządów w takiej skali i na takie zadania dopiero od 2007 roku.
Pytam zatem co tu porównywać. To w kwestii rzetelności i wiarygodności waszych ocen.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: toledo »

Ulica Osiedlowa to droga lokalna, żeby nie powiedzieć osiedlowa o niewielkim wykorzystaniu. Nie dziwi mnie, że projekt miasta tak nisko został oceniony merytorycznie. Dość logiczne.

Moderatorze, a nie dziwi pana, że wogóle go zgłaszano? :) Po co? Dla statystyki?

Wie pan, jaka jest główna przyczyna dość małego udziału powiatów w występowaniu po środki pomocowe? Powiaty mają małe dochody własne i stąd mają problemy z zagwarantowaniem wkładów własnych. Dla nich sukcesem jest zapewnienie tych udziałów. co świadczy o właściwej gospodarce. Co innego gminy. Gminy - dysponując większymi dochodami z podatków - sa więc większymi beneficjentami środków pomocowych. O ile właściwie gospodarują.

Miara sukcesu to miara subiektywna. Sukcesem jest to, że środki wpływają na nasz teren. Ale widać, że nie dla każdego.

A pan Moderatorze, mimo woli (a może z nią w zgodzie) coraz wyraźniej staje się stroną w toczących się tu polemikach.

Acha. Przykro mi, ale budowa dróg to tez obowiązek samorządów!
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: Jacek-P »

toledo pisze:A pan Moderatorze, mimo woli (a może z nią w zgodzie) coraz wyraźniej staje się stroną w toczących się tu polemikach.
O tym już było, nie raz.
Z pozyskiwania pieniędzy cieszę się bardzo. Jednak bić braw za wykonywanie obowiązków nie będę. Tym bardziej, że nie robią tego charytatywnie.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: toledo »

Ja braw nie biję. Stwierdzam fakty: wśród powiatów- ostródzki jest w krajowej czołówce, wśród miast - Ostróda lokuje się daleko w ogonie. Tu porównania są jasne. Pozdrawiam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: toledo »

I jeszcze jedno. Rzeczywiście od 4 lat wielkość środków pomocowych jest większa, ale nie zapominajmy, że:
- dla wszystkich. są więc efektywniejsi w ich pozyskiwaniu i mniej skuteczni.
- poprzednio tez było kilka programów pomocowych, ale w starostwie nie było stabilizacji. Dziś dzięki tej stabilizacji udaje się realizować projekty, A stabilizacja to zasługa akurat starosty i jego umiejętności politycznych, dzięki którym zneutralizował "mieszanie" radnych z opozycji (głównie z ratusza), którzy nawet na ostatniej sesji próbowali "mieszać", np. składając nic już nie wnoszący wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: Jacek-P »

toledo pisze:Ja braw nie biję. Stwierdzam fakty: wśród powiatów- ostródzki jest w krajowej czołówce, wśród miast - Ostróda lokuje się daleko w ogonie. Tu porównania są jasne. Pozdrawiam.
Zapewne te pozycje są na podstawie bardzo rzeczowego i wiarygodnego rankingu ZPP. Jeśli tak to gratuluję dobrego samopoczucia.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: chochlik »

Co się z panem porobiło, panie Jacku P? Przykre... :(
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: cdn »

Panie Jacku. To, że podważasz niezależnych ekspertów ZPP to przestało mie dziwić i
chyba domyślasz się dlaczego, jeśli nie, to Twoja strata.

Podważanie zaś :
1. "za ilość wydatkowanych środków finansowych pochodzących z funduszy zewnętrznych (z tym, że kwalifikujemy środki pochodzące z zagranicy, tj. z: UE, EOG NMF, SIF) na realizację zadań danej JST (dotyczy środków wydatkowanych przez dany samorząd i jednostki jemu podlegające" -max ilość punktów

2. "za ilość wydatkowanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych (np. dotacje, programy krajowe, etc.) na realizację zadań danej JST (dotyczy środków wydatkowanych przez dany samorząd i jednostki jemu podlegające)- max ilość punktów

3. "za wielkości środków finansowych wydatkowanych na szkolenie kadry - max ilość punktów

4. za wiele innych działań powiatu

"-to jest dobre samopoczucie."......... Brak słów. :o :o :o :o
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: Jacek-P »

CDN, nikogo nie podważam, bo jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Eksperci oceniają dane przesłane przez samorząd a nie zajmują się ich zbieraniem. Co tu podważam?

Czy ty Chochliku i Cdn choć raz przeczytałeś zasady uczestnictwa i zbierania danych do tego rankingu? Po waszych opiniach wnoszę, że nie. Więc najpierw zerknij do regulaminu a później na listę z punktacją. Mnie nasuwa się jasny i czytelny wniosek. Wystarczy popatrzeć na punktację na liście powiatów. Dokładnie potwierdza to moje słowa. Zresztą pisałem już o tym wcześniej. Podobnie jest w przypadku miasta i gmin. Kto uzupełnia ten jest wysoko. Tworzy to mylny pogląd, bo ktoś kto uzyskał takie same wyniki pozyskiwania pieniędzy a nie wypełnia danych jest nisko w rankingu. Ot cała filozofia.

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego w kraju. Każda JST ma możliwość rezygnacji z udziału w rankingu, która składana może być tylko w formie pisemnej.

Ranking w którym jest dowolność uczestnictwa przy czym wszyscy są wpisani i oceniani a nie wszyscy w nim rzeczywiście uczestniczą jest mało wiarygodny. Nie ma tu spójności i równego traktowania podmiotów a weryfikujący opiera się wyłącznie o dane przesłane przez uczestników. Bądźmy zatem poważni w ocenie tego rankingu. Należy go traktować z przymrużeniem oka. Taki ranking byłby wiarygodny, gdyby zebrano wszelkie dane ze wszystkich jednostek samorządowych, zweryfikowano i opublikowano. Wtedy byłby to ranking miarodajny.

Przykre to jest chochliku to, że tak bezgranicznie wierzysz w bajki. Zweryfikuj czasem co inni mówią zanim to potwierdzisz i będziesz tak gorliwie bronił.

P.S. Jak tam Chochliku wniosek do sądu gotowy?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: ALCHEMIK »

Może tak jest w rzeczywistości, ale czy zdrowo myślący starosta osiągał by dobre wyniki i ich nie zaktualizował by być na szarym końcu? No w to nie uwierzę. Przecież właśnie na tej podstawie może się pochwalić, że dobrze działa. Jak nie sprzeda dobrze swojej pracy, to co wyborcy za ładne oczęta oddadzą na niego głos w następnych wyborach? :lol:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: Jacek-P »

To czy ktoś dobrze działa czy nie ma tu nic do rzeczy. Można też do tego podejść z innej strony. Ktoś kto dobrze pracuje nie ma czasu na takie pierdoły jak konkursy.
Chodzi o sedno, czyli o to czy wynik takiego rankingu jest wiarygodny i rzetelny. W tym przypadku sposób przeprowadzania konkursu tego nie potwierdza.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: toledo »

Pan Jacek P. zgodnie z prawda podaje zasady, ale wnioski wyciaga dośc ciekawe. Jeżeli miasto jakiś samorząd nie chce uczestniczyć w rankingu, to może złożyć pisemną rezygnację. Może też nie przesyłac danych o swych działaniach. Jak jednak wytłumaczyć fakt, że samorządy przesyłają dane, tylko - jak wynika z informacji pana Jacka - nie wszystkie?
To, przepraszam, po co wogóle cokolwiek przesyłają? Gdyby nic nie przesyłali byliby bardziej wiarygodni, niż gdy przesyłają jedynie dane fragmentaryczne. Więc może po prostu "burdel" mają u siebie i nie wiedzą co czynią? Bo co nie chcą się pochwalić, skoro - przesyłając jakieś tam dane - już się chwalić zaczęły?

Panie Jacku niech pan nie dyskredytuje osiągnięc powiatu, bo zaczyna pan uprawiać szarą propagandę i zaprzeczac oczywistościom. Te samorządy, które mają się czym pochwalić traktują rankingi tego typu bardzo poważnie. Te, które mają skromniejsze osiągnięcia i brak widoków na sukces, może (ale tylko "może") odpuszczają to współzawodnictwo. Rozumiem. Przykro, że miasto wypada dość kiepsko (i to może pana boli), ale spią na posłaniu, które sami sobie pościelili.

Pozdrawiam.

P.S. A proszę zauważyc, z jakim nagłośnieniem w tym samym mieście kochanym traktuje się wszelkiego rodzaju rankingi telefoniczne - zero wiarygodności - i lokalne uznania? Zdjęcia zaraz w Informatorze Miejskim z każdej strony i tytuły dużym drukiem.....
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: Jacek-P »

Przyznam Toledo z godną podziwu konsekwencją negujesz każde zdanie i opinię odbiegająca od twojego zdania i przekonania. Zamiast dorabiać teorie do tych jasnych i czytelnych w przekazie stwierdzeń zacznij lepiej podawać fakty. Nie odwracaj kota ogonem przekręcając sens moich wypowiedzi i tworząc zupełnie nie poparte niczym teorie. Podobno nie lubisz gdybania jednak wciąż uciekasz od podawania faktów.
Nigdzie nie neguję dokonań starostwa. Wmawiasz mi to nieustannie. Ja mógłbym śmiało powiedzieć, że ty negujesz wszystkie dokonania miasta. No to sobie dogadaliśmy. Tak to ma wyglądać? Proszę być poważnym. Poddaje w wątpliwość miarodajność takiego a nie innego sposobu przeprowadzania rankingu i robię to na podstawie konkretnych informacji. To nie jest negowanie niczyjej działalności.
Co do drugiej części. Nie przypominam sobie, abym piał z zachwytu na temat rankingów telefonicznych czy smsowych, bo dla mnie to „pic na wodę”. Tak samo postrzegam pianie z zachwytu w przypadku każdej informacji zarówno publikowanej na zlecenie miasta jak i starostwa. Każdy robi to na swój sposób, wykorzystując różne media. Zasada jest ta sama. Propaganda sukcesu.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
hihihi
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-03, 08:26:07
Gadu-Gadu: 0

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: hihihi »

ja bym do tego rankingu dodal jeszcze dwie pozycje:

1. Ile osób powiat zatrudnil po znajomosci ?
2. Ile razy w ciagu ostatniego roku bylo widac staroste w TV ?

gwarantuje, ze powiat wypadnie jeszcze lepiej
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: toledo »

Drogi Moderatorze. Polemika polega na wymianie pioglądów i pokazaniu błędów w rozumowaniu. Co też uczyniłem. Nie pisz więc o negacji Twoich poglądów, jakby owa negacja odbiegała od zasad i reguł polemiki. Oczywiście, że neguję i jasno wskazuję dlaczego w Twoim przekazie brak jest logiki. Cytuję to co napisałem:
Pan Jacek P. zgodnie z prawda podaje zasady, ale wnioski wyciaga dośc ciekawe. Jeżeli miasto jakiś samorząd nie chce uczestniczyć w rankingu, to może złożyć pisemną rezygnację. Może też nie przesyłac danych o swych działaniach. Jak jednak wytłumaczyć fakt, że samorządy przesyłają dane, tylko - jak wynika z informacji pana Jacka - nie wszystkie?
To, przepraszam, po co wogóle cokolwiek przesyłają? Gdyby nic nie przesyłali byliby bardziej wiarygodni, niż gdy przesyłają jedynie dane fragmentaryczne. Więc może po prostu "burdel" mają u siebie i nie wiedzą co czynią? Bo co nie chcą się pochwalić, skoro - przesyłając jakieś tam dane - już się chwalić zaczęły?


To raz. Byc może jest Pan za młody by stykac się z "propagandą sukcesu", który to termin związany jest z epoką gierkowską, ale jak Pan sięgnie po "Informator Miejski" w GO - to będzie pan miał tego typu propagandy namiastkę.

Wreszcie. Często na tym forum "czyta się to co chce się przeczytac, a nie to co jest napisane". Cytuję co napisałem: P.S. A proszę zauważyc, z jakim nagłośnieniem w tym samym mieście kochanym traktuje się wszelkiego rodzaju rankingi telefoniczne - zero wiarygodności - i lokalne uznania? Zdjęcia zaraz w Informatorze Miejskim z każdej strony i tytuły dużym drukiem..... Czy w tym jest jakichś zarzut pod Pana adresem?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Narodowy program przebudowy dróg lokalnych

Post autor: motocykl »

Z toledo nie ma sensu podejmowac żadnej dyskusji. Jest to zaślepiony fan starosty (a moze ktoś więcej) i niestety ślepy na cyrk, w którym uczestniczy. Dlaczego cyrk? Wystarczy obejrzeć do 12 minuty ostatnią sesję rady powiatu i przemówienie starosty, które pozwoliłem sobie nawet przedstawić na tym forum. Tak właśnie wygląda "rządzenie" powiatem przez tego jakże fenomenalnego polityka Włodzimierza Brodziuka. Kilka godzin u PR-owców, godziny ćwiczeń mimiki i gestykulacji przed lustrem niestety nie wlały do głowy ani merytoryki ani logiki. Dla mnie to co tam się dzieje (w powiecie) to jedno wielkie nieporozumienie, które dzięki Bogu wkrótce się skończy.

Rzygać mi sie chce gdy ciągle słucham jak to wspaniale funkcjonuje nasz szpital, jak to został posprzątany i może kiedyś (czyt. nigdy) przyniesie zyski. To jeden wielki propagandowy kibel. Oszczedności kosztem pacjentów to niezbyt zgodne z przysięgą Hipokratesa, prawda? Kiedy biznes w służbie zdrowia jest na pierwszym planie to etyka lekarska, o ile taka kiedykolwiek w Ostródzie istniała, zostaje odsunięta na bocznicę. Nawet nie łżyj mi tutaj toledo, że jest inaczej bo nie jest i długo nie będzie.

Drogi? Hmmm ogromny sukces! Wow! Brawo! Pieniądze na remonty, które trafiały do wszystkich trafiły i do nas! Super. Podaj teraz cwaniaczku procentowe wykonanie remontów nawierzchni dróg powiatowych w konkretnych węzłach to zobaczymy jak zadziałało tak dla PO charakterystyczne kolesiostwo.

Waszym problemem jest to, że już wam się wydaje jak świetnie zorganizowaną grupę tworzycie. Utworzyliście nawet coś na zasadzie biura propagandy, której ty toledo jesteś na tym forum i w innych miejscach związanych z formą przekazu medialnego, najważniejszym ogniwem. Piszesz brednie, koloryzujesz, pouczasz, zaprzeczasz. Po co? Dostałeś rozkaz i marnujesz po kilka godzin na pisanie głupot na forum, którego prawie nikt nie czyta. Super! Możesz uważać się za osobę całkowicie spełnioną.

NIGDY W ŻYCIU NIE ZAGŁOSUJĘ NA NIKOGO Z WAS! STOP BRODZIUKOWI!
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Zablokowany