Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Moderator: Jacek-P

Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Stadion

Post autor: Andrzej » 2010-10-31, 11:09:57

Raczej lotny to ty nie jesteś. Ja też mam oczy i widzę ostatni obrazek na kanalizację 4 mln + 15,6 mln zł z UE pozyskane jak nic !!!. A ty cytujesz fizyczne wydatki w 2010 r. pomijając umyślnie koszt całego zadania. To tak samo jak Miasto ma zapłacić za stadion 40 mln zł i oczywiście w budżecie na 2010 roku już wszystko firmie która stadion buduje miasto zapłaciło?? rozliczyło się ze środków pozyskanych z UE ???. Pozyskało i tyle. Także nie czaruj Ziutek. A co do mieszkańców to fakt miasto ma 33 tyś, a myślałem że 40. Wszyscy uciekają do gminy bo podatki miejskie są zabójcze. Trzeba będzie długi za stadion pooddawać.
Swoją drogą ciekawa strona Pana Brzezina, ja wcześniej patrzyłem z gminnej, ale widzę że to samo.

Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: cdn » 2010-10-31, 11:39:25

Łysy, na pewno jesteś z Samborowa, chcesz być Wójtem lub Starostą, ale jesteś cieniutki.
4 lata temu twoja sytuacja była dla ciebie idealna.
Dziś- jesteś cieniem. Twoje wystąpienie w GOK-u to kompromitacja, a nazywanie ludzi startujących z innych list wyborczych, "figurantami" to twoja kompromitacja. Ogólnie PORAŻKA.
Wybrałeś złą drogę i złych mocodawców !!!!!! :bije: :bije: :bije:

Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Andrzej » 2010-10-31, 11:56:51

Aha skala porównawcza.

Miasto: 33 tys. mieszkańców, Gmina: 15 tys. mieszkańców
Miasto: zwarta zabudowa, Gmina: ponad 80 miejscowości

A teraz najlepsze:
Dochody miasta ok. 105 mln zł., Wydatki ok. 124 mln zł.

Kto te długi będzie spłacał????
Ja już nie zliczam całego długo z 8 lat miasta tylko rok bieżący.

A teraz porównamy Gminę
Dochody gminy ok. 52 mln zł., Wydatki gminy ok. 57 mln zł.

Przy ponad dwukrotnie mniejszej liczbie mieszkańców adekwatnie gmina ma porównywalne dochody, ale już dług adekwatnie parokrotnie mniejszy od miasta. Zaskakujące. W mieście niedługo trzeba będzie powołać komisarza bo przekroczą progi ostrożnościowe.
Skala wydatków pozyskanych środków też jest na tym samym poziomie, chociaż gmina w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyprzedza nawet tutaj miasto.
No i na co przeznaczany jest potencjał unijnych środków w gminie i w mieście. No to już nawet nie trzeba komentować. Bo potrzeby infrastrukturalne w mieście są przeogromnie, a co się przede wszystkim funduje? Stadion, który będzie w przyszłości generował kolejne długi i koszty.
Ja rozumiem stadion, ok, ale trzeba było wydać 10mln na modernizacje i lifting obecnego, ale aż tak porywać się to przesada.

Także przykład miasta jest kompletnie oderwany od rzeczywistych potrzeb mieszkańców. My stadionów w gminie nie potrzebujemy tylko przede wszystkim drogi i kanalizację.

mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: mmgg » 2010-10-31, 13:16:22

Andrzeju zrób porównanie gmin w powiecie ostródzkim , porównaj jeszcze do gminy Iława ,( nie porównuj z miastem ) to okaże się , że gmina Ostróda będzie na szarym końcu , Brzezin przestał się starać po przegranych wyborach do sejmu , gdyby jego kontrkandydatem nie był radny Fijas to wszyscy rzucali by gromy na Brzezina
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.

Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Andrzej » 2010-10-31, 15:23:47

To jak ty uważasz że nawet porównanie z miastem niby liderem jest niesprawiedliwe no to gmina ma się porównywać z kimś na szarym końcu?? Bez sensu. Natomiast porównując tylko w naszym powiecie jeśli już tak chcesz to gmina jest bezapelacyjnie na I miejscu jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych.
Wystarczy przypomnieć ostatni konkurs ogólnopolski w którym Gmina Ostróda w marcu została uznana liderem infrastruktury właśnie za wykorzystanie funduszy unijnych i jakoś wśród laureatów Iławy nie widzę :) W ogóle nie widzę nikogo z powiatu no oprócz miasta jako miasto roku, ale ten tytuł nie ma za wiele wspólnego z infrastrukturą co nie :)
Proszę bardzo link: http://eurogmina.biz/laureaci.html

mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: mmgg » 2010-10-31, 18:20:09

jednak nie rozumiesz
gmina wiejska z gminą wiejską , bo zaraz możemy porównać Grzymowicza z Brzezinem , co będzie bezcelowe
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.

Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda
Kontakt:

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Łysy » 2010-11-02, 21:25:44

Porównywanie gmin to rzeczywiście ciężki temat bo tak naprawdę nie ma w tym kraju dwóch takich samych gmin. Oczywiście kryteria można jakoś ustalić i wówczas się pobawić ale nigdy nie będzie to miarodajne. Najbardziej przekonują mnie rozmowy z mieszkańcami,a tu nasza gmina niestety nie jest zbyt dobrze postrzegana. Urząd nie jest przyjazny dla interesanta, niektórzy pracują tam za karę, długie terminy oczekiwania na proste decyzje, brak dialogu z mieszkańcami. Jeżeli ktoś na zebraniach wiejskich ma o coś słuszne pretensje to od razu jest traktowany jak oszołom a poruszane sprawy i tak nie są załatwiane. Staje się wrogiem wójta i tyle tylko z tego wynika. W nowoczesnych i dobrze zarządzanych gminach takowych sytuacji nie ma. Lokalna społeczność jeżeli jest zainteresowana swoimi sprawami i stara się je rozwiązać to wójt może tylko się cieszyć że ma tak świetnie zorganizowanych mieszkańców i wspomagać ich w realizacji potrzeb zbiorowych.
Dziś dzień zaduszny, nadal czas refleksji, więc nie będę ciągnął tematu kampanii radnego Andrzeja S. i podawał nowych faktów na ten temat. Zapytam tylko zwolenników Wójta dlaczego nikt nie wyjaśnił tej sprawy na forum. Skoro twierdzicie że to wszystko to pomówienia i szkalowanie to musicie mieć szczegółowe informacje. Pytam zatem:
1.czy miało miejsce rozdawanie darów mieszkańcom Gminy w ostatnim czasie?
2.skąd te dary pochodziły?
3.gdzie były rozdawane?
4.kto to fizycznie robił?
5.jakie były kryteria i wymogi formalne aby dary otrzymać?
6.kiedy poprzednio miała miejsce taka akcja?
To tylko kilka podstawowych pytań, na które z pewnością znacie odpowiedź więc proszę o wyjaśnienia. Jeżeli to pomówienia to z pewnością na waszym miejscu pozwałbym pomawiającego w trybie wyborczym i byłoby po sprawie. Chętnie przeproszę jeżeli otrzymam od Was rzetelne informacje.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: toledo » 2010-11-02, 22:49:47

Przypomina mi to sposób stawiania pytań przez radnego powiatowego p. Fijasa (notabene kandydata na wójta). Napisz Łysy o co chodzi. Napisz, kto i co nakradł? Zdaj się na szybki proces w trybie wyborczym i umocz Brzezina. Ale na to trzeba mieć nieco odwagi i - przede wszystkim - dowody jakieś. A tu, brachu, tylko insynuacjami sypiesz. Niby chcesz się dowiedzieć, ale chodzi ci tylko o posianie insynuacji o kontrkandydacie? Wiadomo g.... rzucisz, to może się jakiś kawałek do obrzucanego przyczepi. Nie zauważasz, że się sam pobrudziłeś?

ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek » 2010-11-03, 13:35:05

Witam,
poniżej w załączniku do wglądu dla wszystkich zainteresowanych ranking gmin wiejskich z całej Polski pod względem wydatków na infrastrukturę, który ukazał się w październiku tego roku w piśmie samorządowym „Wspólnota” - opracowywany od kilku lat przez Pawła Swianiewicza, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, kierownika Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej. W odróżnieniu od rankingu którym posługuje się p.Andrzej ps.Lotny próbując udowodnić bzdury, które wypisuje – ranking ten sporządzany jest w oparciu o naukowe kryteria przez człowieka zajmującego się tym zawodowo – jest więc w pełni wiarygodny.
Dla ułatwienia poszukiwań gmina Ostróda znajduje się na 32 stronie, na pozycji 1116 .....
podobne rankingi – także pod względem wykorzystania środków unijnych znaleźć możecie Państwo na stronie
http://www.wspolnota.org.pl/content/view/1470/2/
także w nich gmina pod rządami obecnych władz nie wypada za dobrze.
Jeśli zaś idzie o zadłużenie samorządów to prawda jest taka, że te najbardziej zadłużone rozwijają się najlepiej, a komisarz jak dotąd rządzi tylko w kilku – tam gdzie władze były zupełnie nieudolne. Po co ludziom wójt, który zamiast inwestować np. w drogi chwali się niskim deficytem - w gminie jest 135 km gminnych dróg z czego w kończącej się kadencji wyremontowanych zostało 7 – słownie siedem km – a w oficjalnych materiałach wydanych właśnie na koniec kadencji piszę się, że „...tylko 1/3 z nich ma przyzwoity standard.” W tym tempie obecny wójt będzie potrzebował jeszcze ponad dziesięciu kadencji żebyśmy mogli normalnie po nich jeździć. Tyle będzie potrafił każdy inny. Żadna sztuka mieć 50 mln budżetu i po prostu wszystko wydać. Nie ma rozwoju bez inwestycji - a na te czasami trzeba coś pożyczyć. A prezentów, które daje Unia będzie coraz mniej - więc jeśli nie korzystać teraz to kiedy? Dofinansowanie waha się od 50 do nawet 85 % wartości inwestycji - więc zamiast korzystać jak najwięcej chwalimy się zrównoważonym budżetem!!! I co nam po nim - dróg od niego nie przybędzie Od wójta trzeba wymagać o wiele więcej – mieszkańcy zasługują na kogoś kto będzie dbał o ich interesy i robił wszystko by w gminie żyło się lepiej. A p.Wójtowi drogę pod Jego mieszkaniem w Ostródzie już dawno naprawiono...
Załączniki
gminy wiejskie.pdf
ranking - wydatki gmin wiejskich na infrastrukturę
(253.17 KiB) Pobrany 21 razy

Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Lider Infrastruktury Gmina Ostróda

Post autor: Andrzej » 2010-11-03, 20:54:20

Trzeba czytać i myśleć. Badanie jest stricte naukowe i odnosi się konkretnie do inwestycji w infrastrukturę w latach 2007-2009, ale jak to w statystyce bywa nie uwzględnia opłaconych inwestycji za 2009 rok płatnych w 2010 oraz tych zrealizowanych w 2010, a gdyby według tej metodologii uaktualnić dane to wskaźnik per capita nie był by 215,09, ale 1794 dla inwestycji infrastrukturalnych o wartości tylko na samej kanalizacji 28 mln zł. Czyli 28 mln podzielić na liczbę mieszkańców 15600, daje to 7 pozycję wśród gmin wiejskich na 1581 przebadanych :) Trzeba pamiętać że gmina przez pierwszy okres alokacji przygotowywała bardzo czasochłonne i kosztowne dokumentacje. Stąd też jeszcze nie zaktualizowane badanie Pana Pawła Swianiewicza. Ale już kapituła konkursu ogólnopolskiego Euro Gmina która przyznała m.in. tytuł Miasta Roku dla miasta Ostróda i tytuł lidera infrastruktury dla gminy wiejskiej Ostróda już te dane uwzględniła http://eurogmina.biz/laureaci.html. Stąd właśnie tytuł Euro Gmina Lider Infrastruktury bo ty Ziutek myślałeś że za co ten tytuł jest za produkcję cukierków??Także ZIUCIE kochany znowu kula w płot.
Ale zauważ w tym drugim badaniu w kategorii miast powiatowych miasto Ostróda jak cienko przędzie. Jest na 164 miejscu miast powiatowych na 268 :) jak to Ziutek wytłumaczyć, przecież według was FWP, miasto Ostróda to wzór nad wzory. No ale stadion to chyba nie infrastruktura bezpośrednio polepszająca poziom życia mieszkańców :).

ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek » 2010-11-03, 21:40:54

Witam ponownie,
dobrze, że p.Andrzej czyta i myśli (nie wiadomo czy ten proces przebiega jednocześnie) - ze zrozumieniem tekstu jest już gorzej
andrzej pisze:Badanie jest stricte naukowe
- pierwszy raz widzę żeby ktoś robił z tego zarzut
andrzej pisze:odnosi się konkretnie do inwestycji w infrastrukturę w latach 2007-2009
- z lewej strony rankingu są też dane z lat wcześniejszych
andrzej pisze:nie uwzględnia opłaconych inwestycji za 2009 rok płatnych w 2010 oraz tych zrealizowanych w 2010
- co nie znaczy, że coś się w przyszłości zmieni bo inne gminy też będą miały inne, niekoniecznie gorsze wyniki
andrzej pisze:gmina przez pierwszy okres alokacji przygotowywała bardzo czasochłonne i kosztowne dokumentacje. Stąd też jeszcze nie zaktualizowane badanie Pana Pawła Swianiewicza
- bzdura kompletna bo "co ma piernik do wiatraka" - wszyscy przygotowują dokumentacje zanim zaczną się ubiegać o środki, ale niektórzy jeszcze odzyskują za to pieniądze - a nie jak gmina Ostróda wydają 1 mln 600 tys i nie odzyskują nic (dokumentacje są wydatkiem kwalifikowanym), poza tym nie ma czegoś takiego jak okres alokacji - są za to okresy programowania
andrzej pisze:kapituła konkursu ogólnopolskiego Euro Gmina
- konkurs nie był nigdy ogólnopolski, a nagrody przyznaje tzw. kapituła czyli nie wiadomo kto w oparciu o nie wiadomo jakie kryteria - a może Pan je zna to proszę przytoczyć
a koniec końców średnio mnie interesuje co się dzieje w mieście, ale tam już asfaltowe drogi i kanalizację w większości chyba mają więc jeśli Pan sprowadza infrastrukturę do rury z ekstrementami i oczekuje żeby ludzie w gminie byli z tego zadowoleni to nie mamy o czym dyskutować

Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Lider Infrastruktury Gmina Ostróda

Post autor: Andrzej » 2010-11-03, 22:33:10

Ziutek człowieku ten wskaźnik o poziomie 215,09, który wskazujesz na źródłowym dokumencie każe nam uwierzyć wbrew faktom, że gmina wydała na infrastrukturę tylko ok. 3 mln 355 tyś zł. w ciągu 4 lat. No trzeba mieć naprawdę skrajnie dużo złej woli żeby nie przyjmować do wiadomości ogólnie znany wszystkim fakt, iż gmina jest jednym wielkim placem budowy w zakresie infrastruktury wodno – kanalizacyjnej o wartości 28 mln zł. a nie 3 mln zł. Tego typu badania przedstawiają tylko i wyłącznie statystyczny wycinek czasowy i tyle w takim okresie czasowym gmina zdążyła wydać 3 mln zł. natomiast w 4 letnim okresie czasowym gmina była w stanie wydać o wiele więcej konkretnie już 28 mln zł. przy wsparciu prawie 20 mln z UE. Po co ja mam ciebie w ogóle przekonywać, nie oszukujmy się, twoim zadaniem w każdym sukcesie jest pokazanie małej ryski i wyolbrzymienie jej, a moją społeczną misją i wielką przyjemnością jest takim populistom dawać odpór. Naprawdę duża przyjemność i wielka satysfakcja :)

Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: motocykl » 2010-11-04, 03:46:14

toledo pisze:Przypomina mi to sposób stawiania pytań przez radnego powiatowego p. Fijasa (notabene kandydata na wójta). Napisz Łysy o co chodzi. Napisz, kto i co nakradł? Zdaj się na szybki proces w trybie wyborczym i umocz Brzezina. Ale na to trzeba mieć nieco odwagi i - przede wszystkim - dowody jakieś. A tu, brachu, tylko insynuacjami sypiesz. Niby chcesz się dowiedzieć, ale chodzi ci tylko o posianie insynuacji o kontrkandydacie? Wiadomo g.... rzucisz, to może się jakiś kawałek do obrzucanego przyczepi. Nie zauważasz, że się sam pobrudziłeś?
Hahahaha. Ty jednak nie jesteś zdrowym człowiekiem. Pisałeś:
toledo pisze:Zmieni, kolego, zmieni. Właśnie tego rządząca w ratuszu ekipa boi się. Boi się, że po zmianie władzy w mieście wyjdą na jaw śmieci spod dywanu. Mam nadzieję, że obu wymienionych kandydatów jest na to stać.

No właśnie brachu. Sypanie insynuacjami to twoja specjalność. Wiadomo g... rzucisz, to może się jakis kawałek do obrzucanego przyczepi. Nie zauważasz, że się sam pobrudziłeś GENIUSZU?

Przestań pić i zacznij myśleć. To moja rada na kolejną modlitwę.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."

Malina
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-04, 07:45:40
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Malina » 2010-11-04, 08:59:51

Panu Andrzejowi ( a może, coś mi się tak wydaje, Panu Sekretarzowi ?) dotacje pozyskane przez gminę się lekko rozrastają.
Z Regionalnego Programu gmina pozyskała nieco ponad 16 660 000 (z czego 15 612763,69 to kanalizacja) co jest dość proste do sprawdzenia na stronach RPO. Z kapitału Ludzkiego niecałe 2 mln razem z projektami GOPS, no i ponad 3 951 000 na kanalizację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podsumować to sobie jest dość łatwo. Wójtowi rzutem na taśmę udało się z tą kanalizacją i teraz mimo, że przez 12 lat nic nie robił kreuje się na lidera funduszy europejskich. Szkoda, ze na budynek urzędu nie pozyskał środków skoro taki jest świetny.

Ale ja nie o tym.
Problem polega nie tyle na tym ile środków się pozyskuje, a na co. Od 12 lat gmina drepcze w miejscu. Nie ma wizji kierunku rozwoju, długofalowej i konsekwentnej polityki rozwoju przedsiębiorczości i wspierania nowych miejsc pracy. Wielkie hotele jakie tu powstały pracownikom płacą grosze, a gmina jeszcze ich zwalnia z podatku. Z bogatych turystów, którzy do nich przyjeżdżają mieszkańcy gminy niewiele mają „pożytku”.

Prawda jest taka, że za rozwój gminy odpowiedzialny jest człowiek. A od 12 lat gmina nie podejmuje wyzwań konkurencji – pozyskiwane fundusze są tu tylko jednym z przykładów (obecna ekipa nie potrafiła wykorzystać w pełni ani funduszy przedakcesyjnych, ani ZPORR, ani właśnie kończących się środków z RPO). Marzy mi o profesjonalne podejście Wójta i urzędników , a nie „aktywność pozorowana”.
Jednym zdaniem – po 12 latach to ja już wiem czego się można po obecnym Wójcie spodziewać – niczego. I wcale nie chcę spędzić kolejnych 4 pod jego marnymi rządami.

ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ost2006 » 2010-11-04, 17:51:13

"Jednym zdaniem – po 12 latach to ja już wiem czego się można po obecnym Wójcie spodziewać – niczego. I wcale nie chcę spędzić kolejnych 4 pod jego marnymi rządami."

A czego możemy się spodziewać po drugim kandydacie? Czym się zasłużył np. dla mieszkańców powiatu???Co zrobił dobrego??? Oglądając sesje powiatu w internecie nie bardzo mi się widzi taki Wójt :-(

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: toledo » 2010-11-04, 19:09:47

Wuefemko, kompilacje godne hrywny. Oczy już kiepskie a i słuch przytępiony przez zgrzyt chdnikowych płyt, alkohol zaś poprzerywał synapsy? Współczuję, bom dla chorob wyrozumialy.

Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Radni

Post autor: Andrzej » 2010-11-04, 23:05:48

No cóż malina, łysy, motocykl w sumie to w ostatnim poście malina, co prawda w sposób pokrętny, ale jednak w końcu zgodziłaś(eś) :) się z faktami odnośnie środków z UE, nawet ciekawie to potwierdzając dokładnie to o czym ja piszę. W poprzedniej kadencji Brzezin pozyskał z UE 5 mln zł. w bieżącej 25 mln zł. to co by było w kolejnej jeśli został by ponownie wybrany. Dla przypomnienia coś o waszym wzorze nad wzorami w kadencji 2002-2006 miasto pozyskało ile środków z UE tylko nie kłamać bo dam po rączkach.
Kiedyś ktoś powiedział:
Dajmy ludziom wina i chleba
, Na to wyszedł drugi bardziej cwany i krzyknął:
Nie ! Dajmy ludziom wina i Stadion !.
Co do drugiej części, to otwierasz kolejny front naszej intelektualnej szermierki w której widzę że Łysy już się nie odnajduje. Ale spokojnie on czyha i zaraz wyskoczy zza węgła :).
Aktywność pozorowana według ciebie ma polegać na tym że powstało na naszym terenie parę hoteli, najnowocześniejszy zakład unieszkodliwiania odpadów zbudowany przez 19 samorządów, który zaraz będzie płacił bądź już płaci (do sprawdzenia) dla gminy konkretną kasę w postaci podatków który zatrudnia prawie setkę ludzi, który spowodował że wtedy główny gracz na rynku śmieciowym zmiękł i z ceny ponad 34 zł. zszedł do 16 zł. za odbiór nieczystości, a wcześniej twierdził że to niemożliwe.
Utworzony Zakład Obsługi Komunalnej kolejna sprawa do zarządzania majątkiem gminy siecią kanalizacyjną, po co płacić miliony za to samo obcej firmie jak można o połowę taniej powołując własną firmę, dokładnie tak jak jest w mieście w takim samym zakładzie PWiK miasto ma 100% udział i zarządza majątkiem kanalizacyjnym.
Liczba podmiotów gospodarczych ponad 500, a tak poważnie to każdy wie że nikt na przemysł tu nie pozwoli. Nawet na wiatraki ludzie się nie zgadzają i ok. Trzeba rozwijać drobną przedsiębiorczość i inwestować ile się da w infrastrukturę, kanalizację drogi i to jest ciągły konsekwentny plan, a nie skakanie z kwiatuszka na kwiatuszek i patrzenie jak stadion rośnie.

Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: motocykl » 2010-11-04, 23:08:06

toledo pisze:Wuefemko, kompilacje godne hrywny. Oczy już kiepskie a i słuch przytępiony przez zgrzyt chdnikowych płyt, alkohol zaś poprzerywał synapsy? Współczuję, bom dla chorob wyrozumialy.
Ja też jestem wyrozumiały dla chorób dlatego tematu twojej nie bede podejmowal. Twoja "merytoryka" i ciagle powtarzanie "plt chodnikowych" staly sie juz dawno nudne. Obnazyles brak swojego intelektu juz jakis czas temu i karmisz nas ciągle tymi samymi historyjkami. Klasyczny przyklad wyeksploatowania umysłowego.

Za słaby jesteś do tej roli. Cieniutki jak barszcz ukrainski.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."

Malina
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-04, 07:45:40
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Malina » 2010-11-05, 13:38:43

Panie Andrzeju z tym stadionem to Pan ma jakiś kompleks?
I skąd się Pana te 25 mln trzyma, żeby było jeszcze weselej w budżecie czarno na białym zapisanych jest 20 613 267,48.

A Rudno to faktycznie interesujący temat, ale bardziej w kontekście jak można nieefektywnie utopić pieniądze. I poczytywanie sobie za sukces faktu, że najbliższy największy dostawca śmieci z Ostródy czyli PUK woli wozić śmieci zdaje się do Mławy, co się bardziej opłaca niż do Rudna, to naprawdę ciekawe. I to, że Gmina powołała w związku z tym własny konkurencyjny zakład, żeby sortownia w Rudnie miała choć trochę pracy. Wg budżetu koszt funkcjonowania ZOK to 3 034 976zł. Doprawdy rewelacyjne posunięcie.
No i kto powiedział, że nikt nie pozwoli tu na przemysł? Przecież nie każdy inwestor chce zaraz budować trująca fabrykę w środku wioski. Na terenie Gminy remontują się drogi krajowe, powstanie węzeł 7 - to min. dobre punkty logistyczne. No ale jak przez X lat wisi na stronie internetowej ta sama oferta inwestycyjna i nic się więcej nie robi to czegóż się spodziewać. I tak po przyzwoitą pracę trzeba jeździć do Olsztyna.
Co do tych systematycznych inwestycji , to jak tu już wcześniej ktoś pisał koszty jej utrzymania na terenie gminy będą nieporównywalne do miejskich. A ktoś będzie musiał za to zapłacić. A dróg to się tyle remontowało w Gminie, że biedny Wójt musi się chwalić powiatowymi :).

Złego słowa bym na Wójta nie powiedziała gdyby faktycznie te 3 kadencje jego rządów zmieniały Gminę na lepsze. A póki co młodzi stąd uciekają, ludzie nie mają dobrej pracy, co bardziej wykształceni swoje dzieci posyłają do szkół w Ostródzie. Tylko Wójt i jego poplecznicy mają się dobrze.
A czego się można spodziewać po kontrkandydacie? No cóż, facet mieszka na wsi, ma rodzinę, dzieci, pracuje - ma takie same problemy jak inni mieszkający tu ludzie, Dlatego mam nadzieję, że bardziej niż mieszkający w Ostródzie i zamknięty w swoim nowym urzędzie obecny Wójt będzie o ta Gminę dbał.

P.S.
Jeszcze na koniec muszę zacytować słowa mojej sąsiadki dlaczego będzie na obecnego Wójta głosować : "Bo ten wójt już się nakradł, to już dużo więcej kradł nie będzie".
Ubawił mnie ten argument, ale czy aby na pewno z takich powodów powinno się głosować na wójta?

rozsądny
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-05, 16:46:18
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: rozsądny » 2010-11-05, 17:29:09

Z tą kradzieżą to MALINA przesadziłeś(aś)-to nie twoja sąsiadka tylko TY tak uważasz-dla Ciebie wszyscy na stanowiskach są złodziejami-pewnie jesteś prawą ręką opozycji gminnej-a po kilku latach uczciwego urzędowania(mam nadzieję,że do tego nie dojdzie) też tak o TOBIE napiszą-miło CI będzie chociaż będziesz czysty?MAM NADZIEJĘ ŻE WSZYSCY ROZSĄDNI WYBORCY TRAKTUJĄ TO OSKARŻENIE Z PRZYMRÓŻENIEM OKA-najpierw konkretne dowody,potem wyrok sądu a potem FORUM-a na dzień dzisiejszy to tylko sposób na zaistnienie-idąc dalej za TWOJĄ SĄSIADKĄ-skoro obecny wójt już się tak nakradł-jeżeli wszyscy tak twierdzą-TO DEMOKRACJA NIE MA SENSU-przyszły też będzie i następny TEŻ-MALINA oskarżasz niewinnych ludzi a wplątujesz w to NIBY SĄSIADKĘ-DOWODY i JESZCE RAZ DOWODY a nie oszczerstwa!!!Mam nadzieję że wygra zdrowy rozsądek i realia a nie OBIECANKA-CACANKA-znana z każdych wyborów!!!

Andrzej
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-29, 17:36:51

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Andrzej » 2010-11-05, 17:30:42

Po pierwsze malina nie musisz pisać do mnie per Pan. mój nick do niczego ciebie nie zobowiązuje :) Możesz być Panią lub Panem mnie interesuje tylko wymiana poglądów i argumentów. Po to jest to forum żeby nie być skrępowanym swoim imieniem i nazwiskiem oczywiście w granicach dobrego wychowania.

Twój postęp w przyznawaniu mi racji
Widzę bardzo duży postęp w twoim myśleniu. Poczytuję sobie za olbrzymi sukces mojej spokojnej merytorycznej perswazji, że w końcu przyznajesz, że gmina pozyskała dużą część środków inwestycyjnych, co prawda jeszcze nie możesz pogodzić się z drobnym faktem 25 mln, tylko uznajesz co najwyżej 20 mln, ale ja ci jeszcze podbiję stawkę do 28 mln zł. czyli należy jeszcze doliczyć pozostałe źródła poza unijne ponad 3 mln pozyskane od instytucji typu Urząd Marszałkowski, ANR itp. :), razem = 28 mln pozyskane w ciągu 4 lat, to jest niekwestionowany rekord w historii samorządu gminy. Jeszcze trochę posprawdzaj, na nowo przemyśl, a ja na końcu cię zweryfikuję żeby ci było głupio. :)

Zakład w Rudnie
Liczy się przede wszystkim interes mieszkańców, a nie interes PUKu. Po co Rudno miało by przyjmować śmieci od PUKu, jeśli oni sortują je tuż obok innego zakładu w Morlinach (swoją drogą ukłon dla zakładów mięsnych:) ) i co ? przesortowanym nic nie wartym odpadem zapychać RUDNO?? PUK ma swoje wysypisko w Mławie, którego jest właścicielem i wozi sobie tam pod chmurkę póki jeszcze prawo pozwala. Wolny rynek. To mieszkańcy muszą mieć korzyść na recyklingu i odzysku żeby koszty odbioru dla mieszkańca były tańsze. To jest zakład którego istnienie już obniża koszty mieszkańcom bo gdyby nie on to dzisiaj płacilibyśmy po 44 zł za odbiór odpadów, a tak jest konkurencja i są normalne ceny poniżej 18 zł.
Za 6 miesięcy kiedy wejdzie w życie nowa ustawa wymuszona przez unię to w końcu Gminy staną się właścicielami śmieci, a nie prywatne firmy, to te nasze 19 samorządów co zleciło budowę Rudna (pamiętajmy co tam było wcześniej przez dziesiątki lat wyrzucano śmieci niezabezpieczone pod chmurką) to zgodnie z ustawą będą musiały przeprowadzić przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców i proszę bardzo, niech PUK składa najniższą ofertę i podpisuje umowę z 19 samorządami, a nie jak dzisiaj z każdym mieszkańcem oddzielnie. Łatwiej jest pogrywać sobie takiej prywatnej śmieciowej firmie z jednym człowiekiem niż z taką silną grupą 19 samorządów, to chyba oczywiste co?, ale to te 19 samorządów będzie musiało wskazać miejsce składowania i tu jak znalazł w myśl nowej ustawy nasz nowy zakład spełniający wszystkie obostrzenia nowej ustawy. Większość gmin w Polsce będzie musiało płacić za odbiór śmieci parokrotnie więcej niż my bo obudzą się z ręką w nocniku, od lat się napomina o budowę takich zakładów jak w Rudnie i każdy patrzy jak szpak ich śmieciarki będą musiały jeździć setki kilometrów do wysypisk spełniających te wygórowane normy składowania oraz odzysku i recyklingu. I teraz chmm zastanówmy się czy PUK dalej będzie mógł sobie segregować śmieci w Morlinach?? Czy wysypisko w Mławie pod chmurką dalej będzie mogło funkcjonować???

Lobbing maliny ??
Tutaj dla zainteresowanych tak naprawdę z jakim ogromnym silnym lobby te nasze 19 samorządów w tym gmina Ostróda musi się zmagać: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... rzady.html
Ten kto przeczyta ten artykuł zrozumie skrajny cynizm i doraźne oszustwo w wykonaniu twoim Malina i twoich popleczników i to na potrzeby czego?? na potrzeby tylko głupich wyborów?. Rozumiem że ty malina chyba nie lobbujesz na korzyść tych prywatnych firm śmieciowych. To dzisiaj właśnie na terenach wiejskich bardziej opłaca się wywalić śmieci do lasu niż podpisywać umowę na odbiór. Większość jednak ma świadomość ekologiczną, ale spora część jej nie ma, a jak będzie jeden zryczałtowany obowiązkowy podatek komunalny to przestanie się po prostu opłacać wyrzucać śmieci do lasu. To mieszkańcy jeśli już będą płacić ten Państwowy podatek (zamiast tych dzisiejszych indywidualnych umów) to będą żądali od gminy odbioru śmieci i to jest właśnie olbrzymi postęp i rewolucja ekologiczna na gigantyczny plus.

ZOK
Czepianie się ZOKu, to już twój skrajny kolejny chyba lobbing dla prywatnej firmy. Rozumiem, że znane ci są przyczyny powołania ZOKu. Jedna z najważniejszych to po prostu mieszkańcy nie zgodzili się na proponowaną skrajną podwyżkę ze strony PUKu na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Zgoda była na podwyżki o procent zwiększonych kosztów stałych, a nie dodatkowo jakichś bliżej nie sprecyzowanych kosztów inplus i dzięki bogu, że gmina rozwiązała z PUKiem umowę i sama zaczęła zarządzać swoim własnym majątkiem siecią wodno kanalizacyjną, bo jak wiesz ta sieć nie jest własnością PUKu tylko mieszkańców.

No i Malina kompletnie widzę że mylisz funkcję ZOK i ZUOK, to dwie różne firmy.

A co do stadionu to przecież to wasz wzór nad wzory wszędzie o tym trąbicie. Także jaki wzór tacy wy FWP.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: toledo » 2010-11-05, 22:21:45

Wuefemko, barszcz ukraiński jest bogatą zupą z - jak w wojsku mawiają - pełnym wsadem. To najwyższa półka pierwszych dań. Ale jak ktoś jada cienkie polewajki to i dowcip ma cokolwiek.... chodnikowy. I obok tematu.

Awatar użytkownika
Petarix
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2010-10-21, 17:17:31
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: Petarix » 2010-11-06, 13:55:42

"Wszystko mnie obchodzi -nie obchodzi mnie nic" DEZERTER

ziutek
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-03, 11:42:35
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: ziutek » 2010-11-07, 22:23:04

Dla zainteresowanych co ma do powiedzenia kontrkandydat wójta - http://www.gminaostroda.eu/aktualnosci.html

Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Wybory na Wójta Gminy Ostróda

Post autor: cdn » 2010-11-13, 12:33:40

Panie Wójcie. Kto Panu psuje wizerunek w Samborowie? Wybija szyby sąsiadom na wartość kilkuset złotych, a później ucieka. Czy coś Panu wiadomo na ten temat, bo w Samborowie jest głośno. :o :o :o :o :o

Zablokowany