Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: Jacek-P »

Według rankingu opublikowanego przez dzisiejszą Rzeczpospolitą (19-10-2010) Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej W Ostródzie SA Centrum Zdrowia Medica zajął 9 miejsce na 10 szpitali z naszego województwa, które znalazły się w rankingu. Nasz szpital nie został uwzględniony w ogólnopolskim rankingu. Pierwsze miejsce w województwie a zarazem pierwsze w rankingu ogólnopolskim zajął Zakład Opieki Zdrowotnej MSWIA w Warmińsko Mazurskim Centrum Onkologii.

Ranking szpitali. Ostródzki szpital poza czołówką
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: motocykl »

Wiec wszystko pozamiatane. Caly proces "ratowania" szpitala przez aktualnie rządzących powiatem byl jak zwykla propagandowa paplanina. Jesli MSWiA jest na miejscu I, w którym jakość pomocy jest według pacjentów tragiczna to jaki poziom mamy u nas w Ostródzie? Odpowiedzcie sobie sami. Obskurny oddzial zakaźny, który remontuje sie zawsze przed wyborami, niekompetentna kadra oddziału dziecięcego co skutkuje zawsze skierowaniem do wojewodzkiego lub brak lekarza, który ma wystarczajaca ilosc certyfikatów by być w stanie obsłużyć i opisać wyniki badania tomografem. O braku rezonansu magnetycznego nawet nie wspomnę.
Nawet nie próbujcie wmawiać ludziom, że coś zostało poprawione bo tak nie jest. Pozbycie się opozycyjnego zarządu w przypadku zwyklego szarego obywatela nie ma najmniejszego znaczenia.

Teraz czekać jak toledo ruszy ze swoją krucjatą...
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: kaczor »

[quote="motocykl"]Obskurny oddzial zakaźny, który remontuje sie zawsze przed wyborami[/
quote]


akurat budowa oddziału zakaźnego to fakt. wystarczy się przejść
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: Jacek-P »

Szanowny kolego Adrianie
Cieszy mnie twoja dbałość o poprawność, umiejętny dobór słów oraz rozwaga przed wyborami. Martwi mnie jednak w jakich okolicznościach to robisz. Martwi mnie podwójne gdyż Adrianie wpisujesz się styl mentorski i moralizatorski. Jestem mocno zdziwiony, iż ty mający świetne pióro czynisz z niego użytek do tak daleko niezgodnego z rzemiosłem celu, jakim jest pouczanie innego autora jak i co powinien pisać. Nie przystoi.
Nie idąc twoją drogą w ramach odpowiedzi pozwolę sobie na podanie suchych faktów, które jak mniemam powinny być zinterpretowane zerojedynkowo.

Fakty mówią same za siebie a jak wiadomo z faktami się nie dyskutuje.
258 szpitali przeanalizowanych (1/3 wszystkich w Polsce). To jest punkt odniesienia

Zestawienie 100 szpitali publicznych (wielospecjalistycznych i onkologicznych) Ostródzki szpital nie podlega pod kategorię.
Znalazło się tam 6 placówek z województwa Pozycje (1, 14, 15, 16, 90, 96)

Zestawienie 13 szpitali publicznych (monospecjalistycznych bez onkologicznych) Ostródzki szpital nie podlega pod kategorię.
Znalazła się tam jedna placówka z województwa Pozycja 13

Zestawienie 20 szpitali niepublicznych. Ostródzki szpital poza rankingiem.
Znalazły się tam 3 placówki z województwa Pozycje (6, 17, 19)

Najlepsze w województwie warmińsko-mazurskim
10 pozycji Ostróda na 9 z zaznaczeniem, iż nie znalazła się w rankingu ogólnopolskim. Są jeszcze 2 takie placówki pozycja 8 i 10.

Przekłamaniem jest przytaczanie liczby wszystkich szpitali w województwie, gdyż nie zostały one ujęte w rankingu.
To tak jakby stwierdzić po wyborach, że wynik jest inny, ponieważ wyborców jest więcej tylko nie głosowali. Nie można, zatem używać ich, jako punktu odniesienia. Aby tak się stało pozostałe szpitale z województwa musiałyby być poddane ankiecie (pozostałe 2/3 z województwa). Skąd zatem pewność, że pozycja Ostródy nie ulegnie zmianie. Wyższej pozycji w rankingu nie będzie, ale spaść może (logiczne). Zatem nie ma co dywagować.
Fakty są takie, iż ostródzki szpital nie został uwzględniony w ogólnopolskim rankingu a pozycja 9 na 10 wymienionych nie należy do czołówki. Zazwyczaj punktowane są jedynie miejsca od 1 do 3 i to one są uznawane za czołówkę. Pozostałe domniemania i komentarze to już subiektywna ocena i dowolna interpretacja, której w tekście o szpitalu nie ma. Zatem kolego Adrianie przyjmuję do wiadomości twój komentarz, ale całkowicie się z nie zgadzam. Skoro na 10 możliwych punktów otrzymujemy 2 to przesadą jest mówienie o prowadzeniu w punktacji ;) Więcej dystansu. Nie rób nadinterpretacji. "Pierwsza dziesiątka" to spore nadużycie przy wyłącznie jednej dziesiątce ;)

Swoją drogą dziwi mnie taka pozycja szpitala, gdyż oceniam zmiany w szpitalu za dobre. Spędziłem w nim kilka dni na oddziale otolaryngologii. Na oddziale dziecięcym kilkukrotnie przebywały moje dzieci i nie widzę powodu do narzekań. Powiem nawet więcej byłem bardzo zadowolony z poziomu opieki oraz warunków w nim panujących.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: toledo »

Ostródzki szpital poza czołówką? Ładny tytuł moderatorze. Oczywiście poza krakową czołówką. Równie ładny byłby: "ostródzki szpital po raz pierwszy w wpjewódzkiej dziesiątce", albo "trzeci wśród szpitali powiatowych województwa". Każdy tytuł prawdziwy, w zależności od sympatii jego autora. Sukcesem jest, że wogóle znalazł sie w rankingu. Pod wczesniejszym kierownictwem nie miał na to żadnej szansy.

Jedna uwaga: w tego typu rankingach następuje wcześniej selekcja podmiotów, które wogóle bierze się do oceny. Nie wymienione placówki zostały po prostu odrzucone, a w kierownictwo części z nich - znając zasady oceny - nawet nie próbowało do rankingu się zgłaszać.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: chochlik »

wyobraźmy sobie taką sytuację...
Rok 2001
Dochodzi do wykupienia 50% akcji szpitala przez pana J. za niebotyczną kwotę 250000 zł.( coś chyba 1/4 ubiegłorocznego zysku)
Rok 2010
Pod światłym szefem Rady Nadzorczej panem J. i prezesem zarządu - panią B. , szpital zajmuje I miejsce w rankingu szpitali w województwie. Najwyżej punktowany był oddział leczenia karków po walkach MMA, odbywających się co tydzień na ringu w Ostródzkim Centrum Hazardu im. Najwspanialszego Burmistrza Ostródy, miłośnika piłki nożnej.
:D
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: motocykl »

toledo pisze:Ostródzki szpital poza czołówką? Ładny tytuł moderatorze. Oczywiście poza krakową czołówką. Równie ładny byłby: "ostródzki szpital po raz pierwszy w wpjewódzkiej dziesiątce", albo "trzeci wśród szpitali powiatowych województwa". Każdy tytuł prawdziwy, w zależności od sympatii jego autora. Sukcesem jest, że wogóle znalazł sie w rankingu. Pod wczesniejszym kierownictwem nie miał na to żadnej szansy.

Jedna uwaga: w tego typu rankingach następuje wcześniej selekcja podmiotów, które wogóle bierze się do oceny. Nie wymienione placówki zostały po prostu odrzucone, a w kierownictwo części z nich - znając zasady oceny - nawet nie próbowało do rankingu się zgłaszać.
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

Nie mogę z tego gościa. Po prostu jest przezabawny niczym nadworny błazen.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: toledo »

Chochliku, do tego "kompotu" dodałbym na rzecznika szpitala produkującego tu swą inteligencję (wkołomacieju) wuefemkę. :D
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: jasko56 »

Widzisz Toledo twój sztandarowy temat i wychwalanie starosty za wyprowadzenie szpitala na prostą zaczyna tracić na wartości po opublikowaniu rankingu. Miało być tak dobrze ,a jest miernie. Na pewno będziesz odwracał kota ogonem ale fakt jest faktem. Pamiętasz w którymś z linków pisałem, że w szpitalu zaczyna się dziać źle, byłeś przeciwnego zdania . Poczekajmy do końca roku zobaczymy jaką stratą zamknie szpital ten rok. Fakt że w szpitalu dużo się zmieniło i chwała za to , ale nie można ze szpitala robić propagandy sukcesu pana starosty. To samo dotyczy starostwa. Ład jaki zaprowadził p. Brodiuk wychodzi teraz po wynikach kontroli NIK . Niestety znowu wychodzi na moje. Ciężkie czeka Cię tłumaczenie tego problemu, ale znając twoje obstawanie za starostą to pewnie NIK się pomylił, a pan starosta jest cacy. Chętnie przeczytam co teraz wymyślisz w obronie swojego pupila.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: FinChan »

Właśnie dotarłem do tego rankingu i mam takie przemyślenia:
1. W województwie jest 21 powiatów (w tym 2 grodzkie), a w rankingu znalazły się tylko 3 szpitale powiatowe. 8, 9 i 10 miejsce. Ostródę wyprzedził Kętrzyn.
2. Z tabeli wychodzi, że ostródzki jest jedynym (!!!) szpitalem niepublicznym wśród najlepszych w województwie.
3. Żaden szpital powiatowy z województwa nie został sklasyfikowany w rankingu ogólnopolskim.

Dodatkowy komentarz jest chyba zbędny...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: toledo »

56 - Krótka pamięc albo niewiedza.
Nieco trzy lata temu ówczesna dyrekcja:
- żądała strajkami dofinansowania szpitala,
- groziła zamknięciem szpitalnych oddziałów (ze względów technicznych i sanitarnych),
- prosiła starostę o pieniadze na wypłatę dla pracowników.

W ówczesnym stanie rzeczy ostródzka placówka mogła wystąpić jedynie w rankingu upadających szpitali. W trzy lata z dna na szczyty się dostac to cud. Trudno go oczekiwać.

Jak czytam zaś komentarze do kontroli NIK to mam wrażenie, że w starostwie przyjmowano do pracy wyłącznie z naruszeniem procedur. A tymczasem chodzi tylko o przyjęcie jednej osoby. W pozostałych przypadkach było okey, na co kontrola wystawiając pozytywną ocenę wskazuje.

Tyle fakty. Pozdrawiam
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: jasko56 »

nie spodziewałem się innej odpowiedzi, starosta musi być górą.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: toledo »

Ja tylko stwierdzam fakty. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: ALCHEMIK »

A czego ten link ma dotyczyć? Spójrz na datę tego artykułu. 2001r
Czy to mają być fakty? Czy propagandowe bleble?
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: motocykl »

toledo pisze:Ja tylko stwierdzam fakty. Pozdrawiam.
:D

Jarasz coś? Mam wrażenie, że zawsze bujasz w obłokach.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: toledo »

FinChan, sięgasz na tyle daleko, że dla części młodszych forumowiczów to już odległa historia (próba przekazania szpitala przez starostę z SLD w ręce właściciela automatów do gry i udaremnienie tej próby).
stasiu
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-21, 15:11:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: stasiu »

A czy to prawda, ze aby znaleźć się w tym rankingu trzeba było wnieść odpowiednią opłatę? Jeśli tak, to gratulacje za wydane pieniądze!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Szpital w Ostródzie - Ranking Rzeczpospolitej

Post autor: toledo »

To nie są rankingi typu "piękny dom" z wpłatami za uczestnictwo.
Zablokowany