Termin wyborów

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Termin wyborów

Post autor: Jacek-P »

Premier podał dziś termin wyborów. Zgodnie z przewidywaniami będzie to 21 listopada. Druga tura wyborów odbędzie się 5 grudnia.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
rewizjonista
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-05, 17:10:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: rewizjonista »

Jeszcze tylko 2 miesiace starosty. Juz sie nie moge doczekac kiedy pociekna lezki.
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: ALCHEMIK »

2 miesiące tego i wszystkich pozostałych w Polsce. :-D Co nie oznacza, że nie będzie nim po wyborach.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Termin wyborów

Post autor: Jacek-P »

Proszę, trzymajcie się tematów. Offtopy będą usuwane.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
rewizjonista
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-05, 17:10:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: rewizjonista »

Skoro drogi moderatorze skasowales moje blyskotliwe i merytoryczne posty (oraz te niezbyt bystre dwoch pozostalych panow) to wracam do tematu by nie dac Ci powodow do wykasowania kolejnego öff topa".

Bardzo sie ciesze, ze kres wladzy pANA Brodziuka zbliza sie z predkoscia swiatla. Mysle, ze powrot do pracy ze zwierzatkami bedzie najodpowiedniejsza droga ku emeryturze.
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: Kacper »

Ludzie nie rozumiem jadu wylewanego na starostę. Fakt na burmistrza się nie nadaje, ale obecny burmistrz lepszy nie jest.
Jestem ciekawy kto jeszcze startuje na burmistrza. Słuchy chodzą że Pan Najmowicz a także Pan Dudzin (tworząc własny komitet, ponoć mają być w nim gwiazdy z Urzędu miejskiego).
Termin wyborów zgodny z przewidywaniami.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Termin wyborów

Post autor: chochlik »

jak sugerowali oponenci Brodiuka, na starostę też się nie nadawał. Twoja sugestia to niczym nie potwierdzone domniemanie - tak mniemam, ale każdy ma prawo do własnej opinii. Ja na temat Twojego faworyta też mam własne zdanie - i co z tego, przecież każdy z nas zostanie przy swoim :)
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: Kacper »

Chochliku wybacz ale zachwycać nie ma się czym. Nie znam Pana starosty osobiście a może i szkoda bo zyskałby przy bliższym spotkaniu lub nie. Sposób działania w sprawach których mnie osobiście dotknęły był żądny a argumenty że nie ja jestem winien tylko burmistrz do mnie nie trafiają. Ale jeśli miałbym wybór aktualnie między Brodiukiem a Dąbrowskim, wybiorę tego pierwszego. Nie wiem jakim człowiekiem jest Pan Najmowicz, ale mój przewodniczący bloku mówi że spoko, a że on jest w porządku pewnie pójdę glosować na Pana Najmowicza.
Nie znam jeszcze za bardzo ostródzkiej polityki bo mieszkam tu 1,5 roku ale znam się na ludziach a to wystarczy.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Termin wyborów

Post autor: chochlik »

to nie jest kwestia winy,Kacprze, tylko urzędniczych procedur,ale mniejsza z tym. Nie uważasz,że w ponad rocznym konflikcie, którego rozwiązanie zależy tylko i wyłącznie od burmistrza, Pan Najmowicz - jak do tej pory- nie zajął żadnego stanowiska? Przecież jest wpływową osobą w mieście, mieszkańcy potrzebują pomocy, a on nic?
Nie zamierzam zmieniać Twoich przekonań - głosuj tak, jak uważasz za słuszne, ale sytuację oceniaj sprawiedliwie :)
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: Kacper »

Chochliku a skąd wiesz że Pan Najmowicz nie zajął się ta sprawą, ja mam zupełnie inne informacje. To dzięki niemu sprawa w ogóle została wzruszona. Ale nie ważne tu nie ma tematu drogi ale temat dotyczący wyborów.
Co do burmistrza mam jeszcze wiele czasu aby sie nad tym zastanowić. Pewnie wyboru ostatecznego będę musiał dokonać w II turze - między Panami Najmowicz-Brodiuk albo Najmowicz - Dąbrowski bo tak to się zapewne rozegra.
Na radnego mam już swojego faworyta :)
Pozdrawiam cie chochliku.
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: ERYK »

Pewne jest jedno, ten jegomość antyludzki Dąbrowski, na pewno nie przejdzie do drugiej tury, dostanie minimalne ilości głosów.

A z kolei Pan Najmowicz jest nijaki- tzn. nie ma wyrobionego zdania.

-Uważam , że sprawnie działającym, ludzkim, chociaż trochę o nerwowym uosobieniu- ale on tego nie wybierał- bo to jest jego charakter od dziecka - jest Pan W. Brodiuk - nie wyobrażam sobie, że on przegra z tak słabymi przeciwnikami

Zdecydowanie oddam głos na Brodiuka - oraz cała moja rodzina.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Termin wyborów

Post autor: Walter »

Drogi Eryku na jakiej podstawie kreujesz wizerunki. Co oznacza antyludzki, nijaki itp.
Uważam że zdecydowanie najlepszym kandydatem jest Pan Najmowicz. Posiada zdecydowanie więcej walorów niż ci się zdaje.
Moim argumentem niech będą następujące słowa co do Najmowicza - uczciwość, życzliwość dla drugiego człowieka, otwartość, ponad 20 -letnie doświadczenie w samorządzie powiatowym i gminnym.
Eryku na burmistrza wybieramy czlowieka którego da sie lubic jest taki swój i podobny do nas. Bezwzglednie Najmowicz te cechy posiada. Dlatego ja moja rodzina i znajomi będziemy wspierać go jak najlepiej sie da. I nie ma znaczenia dla nas z jakiego komitetu startuje bo liczy się człowiek. Choć przyznam jestem sympatykiem PiSu a wielu moich znajomych sympatyzuje z PO to i tak wybiorą Najmowicza.
To nie znaczy że inni kandydaci nie maja zalet ale Najmowicz ma ich bez watpienia najwięcej.

Pozdrawiam
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

Każdy z wyborców ma swoje różowe okulary.
Nie osądzając nikogo: p. Najmowicz nie ma (niestety, dla jego zwolenników) żadnego doświadczenia w zarządzaniu. A ten mankament jest nie do nadrobienia.
Drugim jest brak zdecydowania, co uwidaczniają sesje. To też mankament trudny do wyeliminownia z racji psychicznejj natury.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: 24adamson »

zgadzam sie z walterem i choć nie będe głosował za najmowiczem a za dudzinem ) moim zdaniem neutralny kandydat co widać w wypowiedziach na sesjach RM)to toledo nie bardzo mogę sie z tobą zgodzić dlatego że mylisz samorząd miasta ostródy z wielką grą polityczną w ławach sejmu czy senatu tu w ostródzie potrzebni są własnie , nasi ludzie prości sąsiedzi ludzie popełniający gafy ale potrafiący przeprosić za pomyłkę itp. to nie jest oznaka słabości wręcz przeciwnie mam dosyć tych uparciuchów z ostródzkiej PO którzy grają ta swoją partyjną politykę uważają się za nieomylnych starosta widać że ćwiczy przed lustrem swoje wypowiedzi tak jak posłowie kto go zna od wielu lat to wie że te wypowiedzi nie są naturalne i ja nie chcę takiego burmistrza bo wiem że on tak naprawde mierzy wyżej niż stołek burmistrza co widać jAKą ma chęć pedu po szczeblach kariery w strukturach PO mam czasem wrażenie że ostródzkie formacje PO -Pis pozamieniały sie zachowaniem i polityką ,miejscami względem swoich partii matek
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Termin wyborów

Post autor: FinChan »

Dudzin to ten co ubezpiecza najbogatrzych ludzi w Ostródzie?
To teraz rozumiem dlaczego głosował za "jednorękimi bandytami " w Ostródzie :o :o :o
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

adamsonie, każdy ma prawo optować za swoimi wyobrażeniami. Ja wolę na stanowisku burmistrza skutecznego faceta, ktory stale się rozwija, ma doświadczenie w zarządzaniu i to pokazuje (powiat nareszcie funkcjonuje co najmniej poprawnie, zdobywa kasę, jest zorganizowny, zdecydowanie poprawił się stan i jakość szkolnictwa i szpitala, etc.), a do tego nie ma nic za mankietami. Ty możesz woleć sąsiada, całkiem niezłego biegacza, dobrego może ale nieporadnego i ulegającego wpływom innych człowieka.
A ćwiczenia w mówieniu?!! Kolego, kilka tysięcy lat temu Demostenes uparcie ćwiczył wymowę z kamieniami w ustach. To jeden z najwybitniejszych przywódców Aten. Z niego też kpili jego polityczni adwersarze. Normalka. On się śmiał ostatni.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Termin wyborów

Post autor: Łysy »

Moim zdaniem także najwięcej walorów posiada Pan Czesław. Z Nosewiczem byłaby wyrównana walka ale z jego rzecznikiem Olgierdem to powinien zdecydowanie wygrać. Bredziuk zdecydowanie odpada. W powiecie się nie sprawdził, w mieście jego ludzie jedynie jątrzyli i niczego więcej nie potrafią. Nawet PiS, DW i LSD w radzie potrafili spotkać się w sensownym punkcie a radni PO zachowywali się nieobliczalnie.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Termin wyborów

Post autor: FinChan »

Już taka jest nasza ostródzka władza,
że ciągle jej ktoś, lub coś przeszkadza.
A to na Fakt się oburza, że robi władzę w jajo,
a to szaty rozdziera, że z ubeków Krzyżaków
robić jej nie dają.
A to z trumną biega, wieszcząc zagładę Ostródy,
a to listy pisze, że Ostródę zniszczą gazowe i naftowe brudy.
Jeden fakt dla władzy jest bezwzględnie oczywisty:
tylko jeden przemysł jest ekologiczny,
fizycznie i moralnie zdrowy;
to oczywiście przemysł hazardowy. :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

To - Czesław, Olgierd .....Cezary.......iip
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

I oto pojawił się znowu Łysy. Najaktywniejszy w wątku "wybory samorządowe 2006" ostatni raz da l głos ponad 3 lata temu. Wówczas też przekręcał nazwiska i polewał śliną. czyżby jaskółka, podobnej jak cztery lata temu, brudnej kampanii?
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Termin wyborów

Post autor: Łysy »

Moim zdaniem poprzednia kampania wcale nie była brudna. Polityka lokalna to nie jest forum ONZ i nie ma co liczyć na elokwentne wywody bo takowe rozumie ok. 5% wyborców. Za to jak się komuś wypunktuje błędne posunięcia w sposób dosadny to wydźwięk będzie większy. Pojawiam się przed wyborami bo ponadto nie ma ciekawych tematów na forum a wcale nie uważam żebym kogoś specjalnie obrażał. Staram się oceniać przedwyborcze obietnice i rozliczać władzę, więc wyraziłem swoją opinię. Co do przekręcania nazwisk to mam taką tendencję i zdaje sobie sprawę że nie jest to zbyt eleganckie ale w tym przypadku pasuje jak ulał, więc nie mogłem się powstrzymać. Mimo wszystko przepraszam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

Między wyciąganiem błędów, pomyłek, niespełnionych obietnic, a wylewaniem pomyj w postaci kłamstw, obelg i wymiocin jest taka różnica jak między kulturą i chamstwem. Jest taka jak między poprawną pisownią a przekręcaniem nazwiska. Łysy przeprosiny niczego nie zmieniają: pojawiłes się przed wyborami po to by "przekręcać nazwiska", obrzucac inwektywami,grac na ksenofobicznych instrimentach, a nie uczestniczyć w rzetelnej i faktograficznej polemice. A najbliższa przyszłość to pokaże. Tyle, że tą kartą można było skutecznie zagrać cztery lata temu, dziś już jest zgrana i wyświechtana.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: Kacper »

Toledo nie masz racji, z tego co słyszę wśród pracowników i wśród znajomych pewne osoby maja utarta opinię.
I tak o Dąbrowskim mówią że działał w PRON, całe życie się ślizgał na plecach innych, wielu ludzi miało przez niego problemy, jest mało rozwojowy na przyszłość, ludzie go nie cierpią a do tego lubi zaglądać do kliszka wraz sekretarzem stanowią duet nie do zapicia. Pozytywy dużo inwestycji unijnych natomiast realizowane pod zlecenie hotelarzy, nie myśli o mieszkańcach.
O Panu Brodiuku też za dobrej opinii nie słyszę -mówią że pozatrudniał zony, córki innych popleczników radnych w starostwie co świadczy o słabym orientowaniu się w zarządzaniu, ludzie się go boja bo jest sztuczny, nie potrafi zachować się wśród ludzi. Ludzie mówią że mail jakieś interesy z Panem Siemienasem a to już dla mnie nie brzmi zachęcająco. Pozytywy to w końcu uporządkował sprawy szpitala.
Pan Dudzin mało o nim mówią. Chodzą słuchy że jego lista sponsorowana jest przez biznesmena Janowicza - co mnie całkowicie odrzuca od tej kandydatury.
Pan Najmowicz - sympatyczny, życzliwy innym człowiek. Słyszałem że niezły maratończyk. Jego zaleta jest że nigdy nie był u władzy wykonawczej więc tez jest pod tym względem niewiadomą. Oglądając sesje rady czasem mało zdecydowany wobec zadym jakie fundują niektórzy radni. Pozytywy- jest szansa na normalne funkcjonowanie samorządu bez dorzynania watah.

Moim zdaniem w II turze spotkają się Panowie Brodiuk i Najmowicz. Wygra w takim układzie Najmowicz ponieważ ma pozytywny wizerunek wśród mieszkańców.

Analizę swoją opieram na tym co słyszę na mieście i w pracy, jestem zbyt krótko mieszkańcem Ostródy aby wdzierać się w szczegóły. Ale fajnie byłoby aby moderator pokusił się o w miare obiektywne życiorysy kandydatów i co oni do tej pory robili i z kim współdziałali.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Termin wyborów

Post autor: Jacek-P »

Jak daleko ma sięgać ocena działań obecnych kandydatów? Aktualna kadencja, poprzednia a może jeszcze kilka wstecz. Może całe życie od momentu urodzenia?
Czy to skąd pochodzi kandydat, jakie ukończył szkoły, w jakich organizacjach działał, z kim prowadził kiedyś interesy, czy to jest naprawdę istotne? Zdecydowanie za bardzo skupiamy się na odległej przeszłości a za mało poświęcamy czasu na teraźniejszość i przyszłość. Jestem przekonany, że mało który kandydat chciałby, aby grzebać my w życiorysie, gdyż u każdego bez wyjątków znalazła by się taka karta historii, o której nie chciałby by mówić a tym bardziej dzielić się nią ze wszystkimi. To nie wybór prezydenta kraju. Wybory samorządowe to wybór konkretnego człowieka, który swoimi działaniami ma reprezentować interes społeczeństwa lokalnego. Nie swój, nie swojego ugrupowania, czy grupy znajomych, ale nas wszystkich.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: Kacper »

I tu się mylisz moderatorze. Bo kto był świnią całe życie świnią zostanie tylko przybierze inna twarz na konkretny czas.
Ważne jest jeśli Pan Dąbrowski działał w PRON to ilu ludzi dzięki jego działalności miało problemy (bo wiem że ludzie Solidarności przez działalność Pana Dąbrowskiego mieli wiele problemów). Jeśli Pan Brodiuk robił w interesie Pana Siemienasa to tez istotne co dokładnie robił (żeby mu Pan Dąbrowski bajek nie opowiadał i robił z niego podejrzanego typa).

Ja chcę wiedzieć na kogo mam oddać swój głos. Bo będą to moje pierwsze wybory samorządowe tym mieście.
Właśnie dobrze piszesz nie maja reprezentoaćgrup uprzywilejoanych.
To chyba istotne czy Pan Dąbrowski ma kontakty z Panem Słowikiem, Janowiczem itp poza biznesowe.

Dlatego np życiorys powinien przybiżać kandydata:
- wykształcenie
- działalność społeczna
- działalność polityczna
-ewen. inna działalność (np. czy był tajnym współpracownikiem itp)
- działania podjęte w czasie pracy samorządowej
-kontakty personalne

Wybieramy swojego przedstawiciela na 4 lata i chyba mamy prawo do prawdy.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

Jak zwykle prawda leży w połowie drogi. Moderator słusznie zauważył, że liczy się DZIŚ i JUTRO, ale Kacper też ma rację: ważne są morale kandydata, a o tym świadczy WCZORAJ i DZIŚ. Już pomijam, że p. Dąbrowski we wszystkich tych czasach kiepsko wypada. Nawet dziś próbuje ślizgać się na popularności J. Nosewicza - to chyba ewenement, by powoływać komitet wyborczy IMIENIA Jana Nosewicza, bo tak można tylko rozumieć ten twór powołany przez O.D. pospołu z Czarusiem. Imienia, bo przecież J.N. nie ma kandydować. Czyli będzie tylko patronem!!

Janku, ukłony...... Masz duże poczucie humoru, więc pewnie pękasz ze śmiechu! A może ten kawał sam wymyśliłeś, by unaocznić wartość wyborczą swego zastępcy?

Kacprze! Rozumiem z Twego wpisu, że ktoś od Ola sieje mętlik o jakichś interesach Brodiuka z Siemienasem? Jeszcze jedna fałszywka. Coś na rzeczy, sporo obok i zamęt jest. O ile mnie pamięć nie myli, to rzeczywiście pracował on u Siemienasa z 30 lat temu: sprzedawał ryby hodowane w stawach w Grabinku. Wspólnikiem nie był. I tyle z afery.

Rozbawiłeś mnie też stwierdzeniem, że Brodiuk słabo zarządza. Porozmawiaj z pracownikami starostwa, a zmienisz zdanie. Faktem jest natomiast, że przeciął złą sławę karuzeli kadrowej na funkcji starosty, mimo usilnych starań ostródzkiego ratusza (fizycznie w postaci kilku radnych urzędników miejskich), wyciągnął z marazmu szpital i oświatę, ruszył z drogami, potrafił wykorzystać potencjał urzędników i społeczników, a wreszcie ściągnął sporo pieniędzy.

Masz życzliwy stosunek do p. Najmowicza. I fajnie. Ty widzisz jego zalety, ja wady. Pozdrawiam
Zablokowany