Nasze ścieżki rowerowe - których prawie nie ma.

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

patiskrzyp
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-22, 11:32:01
Gadu-Gadu: 0

Nasze ścieżki rowerowe - których prawie nie ma.

Post autor: patiskrzyp »

Jestem zawiedziona braku ścieżek rowerowych w naszym mieście. Oczywiście są ładne i zadbane obok Kauflanda i Inter Marsza (czy jak tam sie pisze :D ). To jest jeden +. Ale reszta miasta nie ma ścieżek np. w centrum. Dziś byłam na rowerze, i nie wiedziałam czym jeździć - ulicą, czy chodnikiem. Jadąc chodnikiem mogę kogoś potrącić i robie cały czas slalomy między ludźmi. Jadąc ulicą mnie ktoś może potrącić :beksa:
Ostatnio byłam w Niemczech, w Recklinghausen. Tam ludzie jeżdżą rowerami jest pełno ścieżek rowerowych i jest wydzielony pas na drodze specjalny dla rowerów. A u nas tego nie ma. Denerwuje mnie też że jak są ścieżki rowerowe LUDZIE NA NIE BEZCZELNIE WŁAŻĄ. DOSŁOWNIE! Jadę sobie rowerem, a cały pas rowerowy jest zajęty ludźmi. To że idą grupą i się nie mieszczą na chodniku to nie znaczy że mają wchodzić na pas rowerowy, są tacy mądrzy : niech sobie idą ulicą xD

To wszystko co mam do powiedzenia. Co o tym myślicie?
patiskrzyp
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-22, 11:32:01
Gadu-Gadu: 0

Re: Nasze ścieżki rowerowe - których prawie nie ma.

Post autor: patiskrzyp »

jeszcze coś:

przyjadą turyści, wypożyczą rower i nie będą mieli gdzie jeździć!
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Nasze ścieżki rowerowe - których prawie nie ma.

Post autor: kaczor »

za niezadługo przybędzie ścieżek. wokół zatoki jeziora Drwęckiego będzie zrobiona. potem czekać tylko na połączenie z istniejącą już - od ronda do Sajmino i może w przyszłości się doczekamy wzdłuż Jagiełły do wylotu na Iławę z odgałęzieniem przez działki na Jaracza. przydała by się też po Olsztyńskiej i Plebiscytowej.
Deny
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-22, 18:59:51
Gadu-Gadu: 0

Re: Nasze ścieżki rowerowe - których prawie nie ma.

Post autor: Deny »

lepiej jeździj po lasach wokół jezior, lepszy klimat np drweckie,sajmino, szeląg
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Nasze ścieżki rowerowe - których prawie nie ma.

Post autor: kaczor »

lepszy bo cisza i spokój i można się wyszaleć ale by wyjechać za miasto to trzeba przez nie przejechać.
MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: Nasze ścieżki rowerowe - których prawie nie ma.

Post autor: MatrixOST »

Ale trzeba jakoś za miasto dojechać najpierw. A jak nie ma ścieżek to jak? Kiedyś dostałem od policji mandat za jazdę rowerem po chodniku... A na pytanie gdzie mam jechać odpowiedzieli mi że ulicą. A ja powiedziałem: a jak mnie kto potrąci. Odpowiedź była krótka nie cwaniakuj....
Zablokowany