Rozwój miasta

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Rozwój miasta

Post autor: toledo »

Chciałbym by zadłużenie miasta przekładało się na jego rozwój. Gdyby pieniądze wydano na generowanie przyszłych dochodów to... proszę bardzo, to byłoby gospodarskie myślenie. Tego jednak nie widać. Zadłużono miasto inwestiując w strukturę, która bedzie generowała koszty (utrzymania), a zyski przynosiła jedynie pośrednie. Vide: pokraczna budowla, która zagrabiła zatokę, a koszt jej utrzymania jest znacznie wyższy niz wpływające do miasta podatki pośrednie. Stadionu tez miasto nie utrzyma i będzie musiało albo łożyc na niego spore środki, albo oddać w prywatne ręce, stając się nie gospodarzem ale klientem tego obiektu.

Życie na kredyt jest opłacalne jedynie dla aktualnie wydających pieniądze. Potem władza się zmieni, a miasto i jego mieszkańcy będą dług spłacać.

W odróżnieniu od miasta powiat gospodaruje środkami unijymi i własnymi znacznie rozsądniej. Co ciekawe: o ile miasto ze swego budżetu wspiera inwestycjami interesy firm prywatnych (np. wspomniane inwestycje na jeziorze, drogi dojazdowe do hotelu, itp) licząc na późniejsze wpływy z podatków, o tyle powiat próbuje zaangażować do realizacji celów publicznych kapitał prywatny (np. przy rozbudowie szpitala i swiadczonych przez niego usług).
Szpital jest zreszta przykładem tego, że w powiecie potrafią. I nie jest to jedyny przykład. Rozwój infrastruktury oświatowej i drogowej również świadczy o dobrym gospodarzeniu. Poprzednicy głównie walczyli o utrzymanie się na stołku, a sprawy powiatu leżały. Brodiuk potrafił nie tylko obronić się przed - stwierdzę wprost - oszołomstwem i jako jedyny z dotychczasowych starostów rządzi pełną kadencję, ale jeszcze doprowadził do rozwiazania (w mniejszym lub większym stopniu) zasadniczych problemów powiaru. To nie znaczy, że wszystko mu się udało, bo też udać się nie mogło. Takie jest życie.

Można kogos lubic albo nie, ale jeżeli nie jest się oszołomem i nie ma się klapek na oczach i korków w uszach, to trzeba zwyczajnie zgodzić się z faktami.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: jasko56 »

Nie wiem co Toledo masz na myśli , aby zadłużenie miasta przekładało się w rozwój. Czy budowa wyciągu , stadionu i modernizacja nadbrzeża jeziora Drwęckiego nie przyczyni się do rozwoju turystycznego Ostródy. Nasze miasto nastawione jest na turystykę i trzeba było tych inwestycji , aby przyjeżdżali turyści. Może jak Twój pupil Brodiuk będzie burmistrzem ( nie daj boże) to w centrum Ostródy wybuduje fabrykę budyniu. O taki rozwój Ci chodzi. Te wszystkie inwestycje sprawią że będzie więcej turystów, a wiec będzie większy dochód z turystyki. Miasto jest od tego aby stworzyć do tego odpowiednie warunki i stwarza je. Dobrze wiesz ,że na stadion będzie ogłoszony i wybrany operator, który będzie wpłacał pewną sumę na rachunek miasta i do niego będzie należało, aby stadion zarobił na siebie.
Chwalisz powiat i się nie dziwię, pewnie należysz do tych kolesi starosty, którzy grali w piłkę z aktorami za publiczne pieniądze. Jak również jesteś zwolennikiem wydawania dużych pieniędzy na zabawę w rycerzy i sponsorowanie w wyprawy na Bitwę Grunwaldzką. Jeśli chodzi o wasz sztandarowy szpital to słyszałem, że w tym roku jest dochód o wiele mniejszy, oby nie było gorzej, bo wtedy dacie ciała.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

To, że z rozumieniem prostych słów masz problemy to juz kolego twoja sprawa. Jak zrozumiesz to może podyskutujemy.
Kręcenie katarynką tej samejj melodii nie zmieni faktów: miasto weszło w zadłużenie inwestując we wzrost przyszłych wydatków, bowiem wpływy z tych inwestycji bedą niższe od przychodów z podatków. A mogli skorzystac z doświadczenia chociażby Augustowa, gdzie podobne urządzenie nie zamyka dostępu turystom do atrakcyjnej części akwenu. Do tego koszt budowy był znacznie niższy. Co do stadionu to sam potwierdziłeś moje przypuszczenia: odda się go w trzecie ręce (ciekawe kto będzie owym "operatorem"? i za ile?), a miasto stanie się klientem.

Powiatu chwalic nie trzeba, fakty mówia za siebie. A Ty nawet sam to potwierdzasz siejąc zgrozę "zmniejszenia dochodu", którego do czasu Brodiuka jakoś trudno było uświadczyć.

Co zaś do Ciebie: czy skoro chwalisz władze miasta to nakleżysz do kolesi Dabrowskiego, z którym po społu wprowadzałes budżet miasta w długi?
Oczywiście zaprzeczysz. To czemu z zaciętością producenta budyniu zarzucasz kolesiostwo każdemu kto prezenmtuje inne od Twoich poglądy?
Psychologicznie łatwo stawianie takich zarzutów wyjaśnić: po prostu jesteś kolesiem i dlatego innym owo kolesiostwo zarzucasz.
A czy zauważyłeś, że ja nikomu takich zarzutów nie stawiam Sam wyciagnij z tego wniosek. Jak zdejmiesz z siebie trochę budyniu to któraś z szarych komórek ci tą prostą zależność wyjaśni.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Rozwój miasta

Post autor: Jacek-P »

Proszę cię Toledo jako wytrawnego obserwatora o podanie konkretnych przykładów tzw. "nietrafionych inwestycji", które według ciebie przynoszą miastu nieustanne straty. Chciałbym abyś podał kwoty strat, jakie ponosi miasto z powodu złych inwestycji. Myślę, że będzie to najlepszy sposób na przekonanie wszystkich, którzy jeszcze mają wątpliwości.
Czy wieloletnia strategia rozwoju i inwestowania w turystykę jest właściwa dla Ostródy, czy nie? Sam zapewne wiesz, jak liczby działają na wyobraźnię. Czekam zatem na kwoty.
Czytając twoje wypowiedzi wnioskuję, że nie powinieneś mieć problemu z obroną tezy, że tworzenie przez miasto warunków dla rozwoju biznesu jest błędem i źle prowadzoną długofalową polityką.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Rozwój miasta

Post autor: jezuita »

..."oszołomstwem", to o wice staroscie?...czasem mam wrazenei ze w Ostródzie jest tylko szpital....hahahaha[
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Rozwój miasta

Post autor: jasko56 »

Widzę ,że jesteś tak pewny swoich tez że będzie mi ciężko z tobą dyskutować. Fakt, twoje słowa trudno jest zrozumieć, choć ja cię rozumie . Ty za wszelka cenę chcesz pokazać ,że obecne władze źle rządzą i tylko pan , który rządzi powiatem może zbawić mieszkańców Ostródy. To chyba już początek kampanii prezydenckiej. Trudno jest zrozumieć kogoś kto myśli tak jak ty. To że chwale władze miasta nie znaczy że znam pana Dąbrowskiego i jestem jego kolesiem. Twoje rozumowanie jest błędne, ale mnie to nie dziwi. Może mam mało szarych komórek , ale u Ciebie ich chyba brak.
Jeśli chodzi o stadion ,to miasta w których będzie Euro 2012 też będą szukać operatorów jest to naturalne postępowanie.
A ponadto to nie wiedziałem, że z ciebie jest taki dobry psycholog, ale w twoim ugrupowaniu taka osoba na pewno się przyda, będziesz miał dużo roboty po przegranych wyborach samorządowych.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Rozwój miasta

Post autor: toledo »

Moderatorze. Kiedyś może wezmę sobie wolne od własnych zajęć i zajrzę do miejskich dokumentów, i podam panu dane. Dziś daruje pan, ale to pan ma większe mozliwości do pokazania zadłużenia budżetu miasta.
Nietrafione inwestycje: wymieniłem je i swoje zdanie podtrzymuję. Tu też łatwo porównać - i może Pan to uczynić - nakłady i przychody z miejskich inwestycji turystycznych. Porównać np. z Augustowem, gdzie ostatnio byłem. Inna całkiem filozofia.
Jeżeli dziś miasto nie dopłaca do tego żelastwa na zatoce to niech pan poda dane. Chciałbym przyznać Panu rację. Do stadionu też przyjdzie dokładać, bo tego typu miejskie obiekty należą do dotowanych i każdy "jaśkowy" operat to jasno wyliczy. Wygra ten, kto zażyczy mniejszych dopłat? Ale i tu chciałbym się mylić.
Chciałbym wierzyć, że działania miejskich władz mają jakąs logikę. Ale mam tylko propagandowa papkę i całkiem realne zadłużenie bez prognozy wyjścia z tego zadłużenia. A właśnie z takimi danymi chcaiłbym się zapoznać w opłacanym z miejskliego budżetu informatorze w "ostródzkiej", w którym to widzę głównie zdjęcia zastępcy burmistrza i zaproszenia na dofinansowane z tegoz budżetu występy kapeli.

A swoją drogą, moderatorze, to już po raz kolejny staje się Pan stroną. I to proratuszową...
Pozdrawiam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Rozwój miasta

Post autor: toledo »

jaśko56 napisał: To że chwale władze miasta nie znaczy że znam pana Dąbrowskiego i jestem jego kolesiem.
Przyjmuję do wiadomości, tylko czemu innym kolesiostwo przypisujesz? I przynależność do jakichś ugrupowań?

Pamiętaj: Innych oceniacie po postępkach swoich

A starostę zwyczajnie lubię, jako faceta który przeciwstawił się ostródzkiemu postkomuchowatemu towarzystwu, któremu wydawało się, że juz wszystko ma w garści. I jako faceta, który robi to co zapowiadał: porządkuje powiat.

W mieście tez by się ktoś taki przydał. To fakt. Niekoniecznie on, ale ktoś, o którym mogłbym z całkowitym przekonaniem powiedzieć, że to uczciwy facet.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Rozwój miasta

Post autor: Jacek-P »

toledo pisze:Moderatorze. Kiedyś może wezmę sobie wolne od własnych zajęć i zajrzę do miejskich dokumentów, i podam panu dane. Dziś daruje pan, ale to pan ma większe mozliwości do pokazania zadłużenia budżetu miasta.
Nietrafione inwestycje: wymieniłem je i swoje zdanie podtrzymuję. Tu też łatwo porównać - i może Pan to uczynić - nakłady i przychody z miejskich inwestycji turystycznych.
Toledo,
celowo wywołałem ciebie do odpowiedzi i się nie zawiodłem. Zgrabnie unikasz odpowiedzi zmieniając adresata moich pytań. Ale nie tym razem.
Na forum jest wielu dyskutantów, którzy z wiadomych powodów uciekają od szczegółowych i rzeczowych odpowiedzi. Niestety należysz do nich. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego często się o nich nie pisze i nie mówi. Jest to niewygodne. Ogólnikami można operować w dowolny sposób co dość często czynisz. Dlatego ponawiam prośbę o konkretne przykłady strat. Proszę jednak o aktualne a nie rzekome przyszłe, jak starasz się udowadniać w przypadku powstającego stadionu. Nie śpiesz się nikt cię przecież nie pogania, ja poczekam.

toledo pisze:A swoją drogą, moderatorze, to już po raz kolejny staje się Pan stroną. I to proratuszową...Pozdrawiam.
Najlepsza odpowiedzią na to będą twoje własne słowa:

"Ta wypowiedź przypomina mi dowcip o studencie, któremu każdy znak wykładowcy kojarzył się z d..., a gdy zarzucono mu zboczenie, odpowiadał, że to chyba profesor jest zboczony, bo przeciez profesor, a nie on, rysował na tablicy ową d...."
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Rozwój miasta

Post autor: toledo »

W tym temacie wymieniłem dwie inwestycje z nazwy, więc mi nie zarzucaj ogólników.

Jakoś o zadłużeniu miasta nie wspominasz, a ono co? Spada?

To Pan, panie moderatorze, ma czas i dostęp do danych i może je przytoczyć? Wszak informacja to rola również tego portalu. Ja, drogi panie, wbrew różnym sugestiom nie jestem zatrudniony w żadnym z ostródzkich urzędów i nie mam czasu na szukanie dowodów na potwierdzenie faktów (wide: zadłużenie i szkaradztwo na jeziorze na utrzymaniu podatników).

Co zaś do casusu studenta, to miło, że mnie cytujesz ale..... Kiedyś wymieniliśmy opinie na temat wyrażania poglądów przez moderatora. Ma on swoje zdanie i ok, ale jednak dziwi, jak reaguje on wyłącznie na kiepskie zdanie o urzędzie miejskim, a w konflikcie miasto - powiat wyraźnie opowiada się po jednej stronie. Co widać na tym forum, a jak widać to nawet słychać i czuć.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Rozwój miasta

Post autor: Jacek-P »

Toledo to ty ciągle powtarzasz jakie to straszne zadłużenie, jakie to nietrafione inwestycje. Znam tą śpiewkę. Jest regularnie na sesji. Oczywiste jest, że miasto ma zadłużenie, nic nowego nie napisałeś. Które rozwijające się i inwestujące miasto go nie ma. Czym innym jest jednak napisać, że miasto ma zadłużenie a czym innym jest, że zadłużenie jest dramatyczne. Napisz zatem na jakim poziomie jest zadłużenie miasta (kwota, procent). Nie zapomnij też napisać jaki poziom zadłużenia jest granicznym dla budżetu gminy. Byłoby miło gdybyś też dla porównania napisał jak wygląda zadłużenie innych miast w Polsce, szczególnie tych, które się świetnie rozwijają i inwestycją. Pokaże to, czy inwestowanie przynosi korzyści, czy nie.

Wolno mi zapytać o podstawy twoich twierdzeń. Nie jest to jakaś teoria spiskowa, czy układanie się w którąś z politycznych stron, tylko zwyczajne pytanie.
Albo ma się potwierdzenie swoich racji, albo nie. Albo opierasz swoje teorie i poglądy na faktach albo powtarzasz mity tworzone na potrzeby polityczne. Nie tylko twoje mity o 1.4 mln zł sprzeniewierzonych pieniędzy zostały definitywnie obalone. Jak chcesz zatem bez podawania faktów wyjść na rzeczowego i wiarygodnego dyskutanta w tym przypadku. Paplanie o czymś bez dowodów to nie to samo co rzeczowa dyskusja. Szkoda na to czasu. Zacząłeś, więc rozwiń i zakończ. Spokojnie poczekam i odniosę się do twoich argumentów, by wszyscy mieli w miarę obiektywną informacje dotycząca sytuacji miasta.

Dla mnie nie jest ważne skąd jesteś. Z powiatu, miasta, gminy, PO, PIS, SLD itd. To nie jest istotne. Takie podejście do dyskutanta zostawiam zakompleksionym, zatwardziałym i chorym z nienawiści ludziom, którzy się w tym lubują.
Strasznie jesteś wyczulony na jakiekolwiek słowo, które mogłoby wskazać, że władze miasta robią coś dobrze. Robią. Nie zawsze dobrze, nie zawsze skutecznie, nie ze wszystkim się zgadzam, ale nie zamazuje to dobrych działań. O takich trzeba pisać i głośno mówić, nie chować pod dywan. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi.
Moja reakcja nie jest spowodowana kiepskim zdaniem na temat miasta, tylko ciągłego powtarzania głupot. Nie trawię hipokryzji a niestety sporo jej dostrzegam.

Nie zamierzam tłumaczyć się nikomu z własnych poglądów, tak samo jak nikogo nie namawiam do gorliwego ich popierania. Wolny kraj.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Luiza22
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2009-09-05, 08:27:40
Gadu-Gadu: 0

Re: Rozwój miasta

Post autor: Luiza22 »

To forum to bardzo mi przypomina BIP Urzędu Miasta :)
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Rozwój miasta

Post autor: ALCHEMIK »

:gazeta: :gazeta: :kreci: :beksa: :beksa: :(
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Rozwój miasta

Post autor: Jacek-P »

Luiza22 pisze:To forum to bardzo mi przypomina BIP Urzędu Miasta :)
Każdy dostrzega co chce, ale najczęściej to co bliższe jego sercu ;)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Rozwój miasta

Post autor: mmgg »

porównanie szpitala do inwestycji ma się jak pięść do nosa - toledo to zły przykład ( taki na wybory )
Zgodnie z przepisami zadłużenie gminy nie może przekroczyć 60 proc. dochodów.
w Ostródzie jest około 55% , czyli wszystko w normie . zadłużenie wielu miast w Polsce jest na granicy 60%
dwa sztandarowe pomysły miasta czyli :tor kajakarski i wyciąg nart wodnych przynoszą straty - moderatorze jesteś na sesjach miasta to pewnie o tym wiesz

jasko56 - wygląda na to ,że ty nigdy nie byłeś na wakacjach za granicą , nie wiesz w jaki sposób turyści generują miastu zyski , bo z tym mamy się porównywać .
Do kogo jest skierowana oferta miasta - do bogatych ,biednych ,starych czy młodych
nie ma danych do dyskusji . Ilu ludzi przyjeżdza do Ostródy , a pieniądze zostawia np, odwiedzając Grunwald , jadą do Starych Jabłonek czy gdzie indziej ,ilu jest młodych , którzy korzystają z wyciągu a mieszkają poza Ostródą , bo wieczorem nie ma co tu robić ( godzi 23 lokale mówią dobranoc )
jak będzie wyglądać sprawa amfiteatru jeśli OPB Słowika wybuduje galerie handlową z klimatyzowaną salą kino-teatralną ?
można pisać wiele pytań , od tego powinni być radni, na tym się skupić , proste pytania w jakich miejscowościach reprezentacja Polski miała swoje bazy treningowe przed mundialem w Niemczech i euro w Austrii, ile odwiedziło polskich kibiców, turystów w czasie trwania tych imprez , a ile odwiedza je teraz , jak za swoją drużyną wyjeżdzają kibice holenderscy ( nie chodzi mi ty o kiboli ) oraz innych drużyn
najważniejsze pytanie na koniec :CZERWONE KOSZARY
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Rozwój miasta

Post autor: 24adamson »

co do stadionu i całej tej bazy to po przykładzie miast: grodziska wlkp. i opalenicy(te miasta na pewno będą gospodarzami drużyn z euro2012) a także wronek które to już mają takie centra treningowe gdzie non stop do sezonu jak i przed meczami każdej kolejki przygotowują się kluby ekstraklasy co przynosi wymierne korzyści.kiedyś w necie natknąłem sie na info w którym była opisana sytuacja w grodzisku wlkp. właściciel groclinu sprzedał drużyne do warszawy i miastu została infrastruktura na b.dobrym poziomie i bali się że tego nie utrzymaja obiekty w ręce wzieła jakaś firma i organizuje zgrupowania itp. obietk przynosi b.duże dochody które w dużej części idą dla tej firmy i z ostródą może być to samo byleby tylko obiekty w ręce nie dostał jakiś koleś z UM pseudodziałacz.Mamy w ostródzie szkoły ponadgimnazjalne na dobrym poziomie można w którejś z nich zorganizować szkołe mistrzostwa sportoweg SMS na którą kase daje pzpn i pkol w tym na wynajem obiektów sportowych przykładem są Szamotuły.Turystyka i jej rozwój to pojecia bardzo złożone trzeba spełnić wiele czynników żeby czerpać wymierne korzyści potrzeba wielu lat inwestycji żeby zamknąć to w klamrę miana miasta turystycznego przykładem jest rozwój infrastruktury drogowej w iławie turyści narzekają na ostródzkie drogi chwalą za nie iławę ale z drugiej strony iława jest tylko rajem dla żeglarzy po za tym brak innych atrakcji dla zwykłych turystów nasze festiwale i koncerty biją na głowę naszych sąsiadów.Na wyspie Krk w chorwacji też wybudowano taki wyciąg nart wodnych w pięknej zatoce ale tam oprócz tego mają drogi bez dziur, mnóstwo miejsc noclegowych(mankament ostródy to zbyt mało tanich miejsc noclegowych czyli campingów,pól namiotowych i kwater prywatnych)i lokale gastronomiczne przy plażach dlatego moim zdaniem jeśli chce się zarabiać na nartach wodnych i na turystyce trzeba konsekwentnie inwestować w inne atrakcje tak by turyści nie nudzili się do tego zachęcanie obywateli do tworzenia kwater prywatnych ,przykład władysławowa i m. nadmorskich.Moim zdaniem stadion przy wyszyńskiego możnaby sprzedać Słowikowi by mógł sobie zrobić stadion lekkoatletyczny i hotel platinum mógłby gościć lekkoatletów .Wiele wiele czynników i konsekwencja nie daj boże żeby po wyborach wszystko teraz ktoś odkręcał
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Rozwój miasta

Post autor: toledo »

mmgg - nie porównywałem żadnych inwestycji, wskazałem tylko na inny sposób inwestowania oraz skutecznośc rozwiazywania problemu.
Wysokośc zadłużenia samorządu: 55% może byc groźniejsze od 65%, a decyduje o tym poziom dochodów wlasnych (podatki bezposrednie i pośrednie). zazwyczaj samorządy na tym poziomie zadłużenia opracowuja prognozy spłaty długu. Jezeli miasto takowy ma to się cieszę, ale nie słyszałem, by miało.

24aamson: chciałbym by twoje marzenia się spełniły. Ale do tego potrzeba gospodarza o silnej ręce, który wprzągłby interes firm w nadrzędny interes miasta. U nas jest odwrotnie; to firmy podporządkowały sobie miasto. Zjawisko niebezpieczne, na które nie pozwalaja sobie nawet gospodarki o znacznie większym liberaliźmie. W modelu ostródzkim wszystko jest cacy dopóki miasto umozliwia realizację planów firm.
Na wyspie Kirk żelastwo nie odgrodziło dostępu do wyspy. Podobnie jak w Augustowie: na wyspie z racji akwenu, w Augustowie, bo o sposobie realizacji inwestycji decyduje burmistrz, a nie potrzeby biznesu.
Dobrze by było by pzpn i pkol finansowały klasy sportowe. Z tego co wiem to formy te wspomaga resort oświaty i samorządy.
Imprezy: jeżdżę po kraju i wierz mi - organizuje się je jak Polska długa i szeroka. Im więcej pompuje się w nie pieniędzy z budżetu tym są głośniejsze. Ale czy zapewniają rozwój? To zalezy jak posażnego widza ściągają. Czy do nas taki przyjeżdża?
Masz racje do rozwoju trzeba wizji i konsekwencji. Ale nie sądzę, by były one cechą ekipy z ratusza. I takie jest moje zdanie. Mogę je mieć?

Dziękuję za pozwolenie.
Ostatnio zmieniony 2010-08-03, 19:09:52 przez toledo, łącznie zmieniany 1 raz.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Rozwój miasta

Post autor: toledo »

Moderatorze, przeczytaj jeszcze raz mój wczesniejszy post. To wszystko. Nie zapędzaj się w epitetowaniu dyskutanta. Za moderatora czynią to skutecznie inni. Nie warto....
Pozdrowienia.
Luiza22
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2009-09-05, 08:27:40
Gadu-Gadu: 0

Re: Rozwój miasta

Post autor: Luiza22 »

Jacek-P pisze:
Luiza22 pisze:To forum to bardzo mi przypomina BIP Urzędu Miasta :)
Każdy dostrzega co chce, ale najczęściej to co bliższe jego sercu ;)
tak, to widać. :-D ale tak jak napisałeś - wolny kraj.
Zablokowany