Czy to pokłosie Hrywny?

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: toledo »

http://fakty.interia.pl/newsroom/news/n ... ,3286?fs=m

Policjant podejrzany o usunięcie protokołu
Wtorek, 11 maja (14:09) Więcej na temat: Elbląg, policja
Zarzut przekroczenie uprawnień i usunięcia z akt postępowania protokołu przesłuchania świadka postawiła elbląska prokuratura koordynatorowi zespołu do walki z przestępczością kryminalną i gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie).

Zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu Sławomir Karmowski poinformował we wtorek, że podejrzany Jan M. miał usunąć dokument z postępowania przygotowawczego wszczętego w maju 2007 roku. Sprawa, która toczy się pod nadzorem prokuratury rejonowej w Ostródzie, dotyczy znieważenia starosty ostródzkiego za pomocą treści zamieszczonych na stronach internetowych.

Według elbląskiej prokuratury, policjant miał usunąć protokół z przesłuchania jednego z pracowników samorządowych i jednocześnie radnego. Podejrzany nie przyznaje się do winy; złożył obszerne wyjaśnienia i z jego słów wynika, że dokument z akt postępowania został wyjęty i miał zaginąć. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jak podał prokurator Karmowski, wobec policjanta nie zastosowano żadnego środka zapobiegawczego.

Izabela Niedźwiedzka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie poinformowała, że policjant został zawieszony w pełnieniu obowiązków; wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Jego wynik będzie uzależniony od rozstrzygnięć, jakie w tej sprawie przyjmie prokuratura.


Tyle informacja. Pytanie brzmi; czy to pokłosie sprawy Hrywny, który dzięki policjantowi temu uniknął skazania?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: Jacek-P »

toledo pisze:Re: Czy to pokłosie Hrywny?
Wszystko wskazuje na to, że tak.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: Jacek-P »

Dla przypomnienia

16 stycznia 2008 Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie w związku z prowadzoną sprawą zwraca się do administratora Ostróda Online o podanie adresu IP wskazanego użytkownika. Informacje zostały przekazane. Na podstawie adresu IP ustalono operatora i wystąpiono o podanie danych abonenta.
30 kwietnia 2008 Prokuratura umarza postępowanie ze względu na brak znamion przestępstwa polegającego na znieważeniu funkcjonariusza publicznego. Starosta odwołuje się od tej decyzji.
16 czerwca 2008 Sąd podtrzymał decyzję prokuratury uzasadniając, że postępowanie zostało wykonane rzetelnie a zebrany materiał potwierdza, iż nie doszło do znieważenia.
2008 lub 2009 odwołanie do prokuratury apelacyjnej w Gdańsku
Koniec roku 2009 sprawa ponownie wraca do ostródzkiej prokuratury w celu ponownego rozpatrzenia.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: FinChan »

Panie Jacku.
Dlaczego wraca do ponownego rozpatrzenia?
Otóż tą decyzję wydano przedwcześnie bez wszechstronnego wyjaśnieniaokoliczności zdarzenia.
Ponadto nie dokonano prawno-karnej oceny czynu.

Dziś dochodzi jeszcze sprawa Usunięcia protokołu.......
Ciekawe ........
:bije: :bije: :bije:
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: cdn »

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: JJ23 »

O Hrywnie słyszała cała Ostróda.Ala,że pamięć ludzka jest ulotna,odsyłam wszystkich cikawskich do relacji z XXXV sesji rady miejskiej w Ostródzie z dnia 30.01.2009.Radny Jan Stasiulewicz przedstawił wtedy swoje podejrzenia,co do tego kto stoi za internetowym nickiem Hrywna.
Temat był kontynuowany podczas XXXVI sesji rady miasta miesiąc pózniej.Radny Jan Stasiulewicz odczytał wtedy pismo,z którego wynikało,że internauta o nicku Hrywna logował się na portalu OstródaOnline z mieszkania pana Cezarego W.
W obronie pana Cezarego zaangażował się wtedy bardzo pan Jacek Piech.Wydzwaniał po radnych oraz innych instytucjach,w tym również do ostródzkiej policji,i szukał że tak napiszę zródła przecieku,skąd pan Stasiulewicz wie,że Hrywna to Cezary W.Dziwne było to,że zamiast szukać skąd Jan Stasiulewicz wie że Hrywna to w istocie Cezary W.,nie zrobił pan Piech rzeczy najprostrzej,czli nie zapytał pana Cezarego czy jest Hrywną, i nastepnie nie podał do publicznej wiadomosci jaką odpowiedz uzyskał od pana Czarka.Odniosłem wtedy wrażenie,że wielu osobom wcale nie zależalo na tym aby ujawnić,kim jest Hrywna.Celem ataku,niestety również pana Jacka P. był radny Jan Stasiulewicz.
Cieszę się bardzo,że sprawa Hrywny zostanie skierowana na wlasciwe tory.Wszyscy wiemy kim jest Hrywna,Ludzie tacy jak on powinni być raz na zawsze usunięci z naszego lokalnego życia politycznego.Amen.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: JJ23 »

Muszę napisać jeszcze jedną ważną informację w sprawie Hrywny.Otóż niejaki pan Czesław N. były kandydat PiSu na fotel burmistrza,uważa,że pan Cezary W. to jest świetny pracownik samorządowy,który niezależnie od tego kto wygra wybory samorządowe w Ostródzie,powinien po wyborach nadal pełnić swoją funkcję w urzędzie.Ręce opadają.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: Jacek-P »

Kłamczuszek z ciebie JJ23. Nie dziwi mnie to jednak.

Odpowiedzi radnych są w w serwisie.
http://www.ostrodaonline.pl/20090312160 ... tkuje.html
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: Jacek-P »

JJ23 pisze: W obronie pana Cezarego zaangażował się wtedy bardzo pan Jacek Piech.Wydzwaniał po radnych oraz innych instytucjach,w tym również do ostródzkiej policji,i szukał że tak napiszę źródła przecieku,skąd pan Stasiulewicz wie,że Hrywna to Cezary W.
Tak wysłałem pismo nie dzwoniłem do policji, byłem w prokuraturze, zadzwoniłem do dwóch radnych i do starosty oraz kontaktowałem się też z rzecznikiem starostwa, czyli ze wszystkimi, z którymi w tej sprawie należało porozmawiać. Czy to dziwne?

Wyskakujesz JJ23 ze swoimi rewelacjami wyłącznie, wtedy kiedy trzeba komuś dowalić, jak zwykle mało to zgodne z prawdą. Jaki komentator. takie rewelacje.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: JJ23 »

[quote="Jacek-P"]
Tak wysłałem pismo nie dzwoniłem do policji, byłem w prokuraturze, zadzwoniłem do dwóch radnych i do starosty oraz kontaktowałem się też z rzecznikiem starostwa, czyli ze wszystkimi, z którymi w tej sprawie należało porozmawiać. Czy to dziwne?

Wyskakujesz JJ23 ze swoimi rewelacjami wyłącznie, wtedy kiedy trzeba komuś dowalić, jak zwykle mało to zgodne z prawdą. Jaki komentator. takie rewelacje.

Myślę,że w tej sprawie należało zadzwonić przede wszystkim do pana Cezarego W.Dziwne jest w tym wszystkim właśnie to,że pan Piech chciał zrobić aferę,ale nie wokół Hrywny tylko wokół Stasiulewicza.Takie były fakty.
Jeszcze jedna uwaga panie Jacku.Kiedy zaczyna brakować panu argumentów to zaczyna pan obrażać osoby,które mają inny ogląd sprawy niż pan.Tak robi Hrywna.Ja ja mimo wszystko bardzo pana szanuję i myślę że to jest tylko takie jednorazowe potknięcie z pana strony,więc puszczam to w zapomnienie.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: Jacek-P »

Szacunek do kogoś nie idzie w parze z anonimowym wypisywaniem nieprawdy o nim.

Rozumiem, że do ciebie nie docierają argumenty w postaci faktów, ale jak mawia jeden z samorządowców "z faktami się nie polemizuje".
Co do afer to pragnę zwrócić twoją uwagę, że to zupełnie ktoś inny co i rusz ujawnia "afery". Afery, których ujawnienie niejednokrotnie kończy się w sposób ośmieszający tychże tropicieli afer.

W tej sprawie nie mam nic więcej do dodania ponad to co już wcześniej pisałem. Co do nowych wątków i finału tej sprawy spokojnie bez emocji poczekam na decyzje prokuratury i sądu. Znając wyrok na pewno napiszę o winnym i pokrzywdzonym.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: jasko56 »

Ciekaw jestem jak to jest, czy osoba pokrzywdzona jaka jest P. Brudiuk mająca wgląd do akt sprawy może osobą postronnym opowiadać co jest w aktach. Czy jest to niezgodne z prawem i podlega karze. Pan Stasiulewicz nie wiadomo skąd zna dane osobowe internauty. Dziwne jest rozumowanie pana Stasiulewicza, raz opiera się na plotkach jakie chodzą po Ostródzie i to jest OK. a jak jest przedstawiane pismo podpisane imieniem i nazwiskiem, które go dyskredytuje to wtedy jest to dla niego anonim. Trzeba mieć trochę odwagi i honoru i umieć krytykować jak i krytykę przyjmować.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: FinChan »

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: jasko56 »

Oczywiście ty wiesz najlepiej . Poczekajmy do wyjaśniania tej sprawy przez prokuraturę. Już chyba dwa razy umarzano sprawę o zniesławienie starosty, poczekajmy na następny wyrok. Jestem z góry przekonany, że jeśli będzie podobny do poprzednich to i tak nie uwierzysz i będziesz szukał dziury w całym.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: toledo »

jasko56 pisze:Ciekaw jestem jak to jest, czy osoba pokrzywdzona jaka jest P. Brudiuk (...) .
Właśnie, Jasko56, wchodzisz w buty Hrywny.

Znamienne jest posługiwanie się pojęciem "krytyki" na określenie słów obraźliwych i obelg, których używał Hrywna. Wystarczy sięgnąc po internetowy "dorobek" tej osoby.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: jasko56 »

Bynajmniej nie wchodzę w niczyje buty, bo jestem daleki od obrażania kogokolwiek używając obraźliwych słów . Ja nie jestem sędzią i nie orzekał czy jest winny czy nie poczekajmy na wyrok.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: toledo »

Właśnie, żeś to uczynił. Nazwisko starosty jest powszechnie znane. Jeżeli popełniłes błąd, to powinienes go skorygowac. "Przepraszam" - to kwestia kultury osobistej, korekta - tylko rzetelności. Czegoś Ci zabrakło? Nie? No to jesteś w butach Hrywny.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: jasko56 »

Ty nie czytasz co ja piszę. Napisałem, że nie użyłbym obraźliwych słów wobec kogokolwiek. A więc nie ma za co przepraszać. W butach chodzę swoich , a wiec nie muszę w chodzić w niczyje buty, tym bardziej , że tego pana o którym mowa nie znam. Pan Starosta jest znany i to prawda. Jego buta i pewność siebie związana z tym , że ma większość przechodzi wszelką przyzwoitość. Na ostatniej sesji powiatu stawał na rzęsach aby odwołać panią radną z zarządu. Gdzie nawet nie podał uzasadnienia swojego wniosku. Bronił się jak mógł, aby tego uzasadnienia nie przedstawić. Morze miał rację aby tą panią odwołać, ale swój wniosek powinien uzasadnić. Pan Brodiuk jest tak pewny siebie , bo ma większość w radzie, że nie musi się martwic o głosowanie. Na tym polega zdobywanie większości?.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: toledo »

No patrz, to już nazwisko starosty piszesz poprawnie, a nie a'la Hrywna. Co zaś do do odwołania pani radnej z zarządu, to owa pani radna zdaje się przestała być koalicjantką starosty, a stała się koleżanką opozycji, czyli SLD i przybudówki. Jeżeli tak, to wyjaśnieni było jasne i czytelne: też taki wniosek bym złożył. Tu nie ma buty - jest czysta polityka: albo realizujesz porozumienie, zgodnie z którym zostałaś członkiem zarządu, albo z zarządu wychodzisz. Wyboru w rzeczywistości dokonała sama pani radna.
To umiejętność kompromisu i przekonania do siebie, czyli polityka. No to Brodiuk jest dobrym politykiem.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: Walter »

Panowie ale tematem chyba jest hrywna.
Do JJ24 człowieku nie podpuszczaj ludzi że szef PiS zostawi obecnego sekretarza na stanowisku. Uwierz PiS w Ostródzie ma dobrze wykształcone kadry, w sumie z cała pewnością mogę stwierdzić że najlepiej przygotowane na ostródzkiej scenie politycznej do sprawowania władzy. Więc pewnie zmiana sekretarza nastąpi na bardziej profesjonalnego i uczciwego urzędnika.
O tym zadecyduje już burmistrz Najmowicz a nie PO.

Tematem jest jednak ubliżanie staroście w sposób urągający przez Hrywnę i o tym piszmy.
pozdrawiam
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: jasko56 »

Masz rację Brodiuk jest politykiem, fakt ,że marnym. Polityka jego polega na tym, że jeśli ktoś ma inne zdanie niż on to won.Tylko niech trochę uważa bo niedługo zabraknie mu większości. Udało mu się odwołać radną jednym głosem. To są rządy pana starosty kto z nim to cacy, kto ma inne zdanie, to go trzeba wyrzucić z zarządu, bo się raczył przeciwstawić.To jest kompromis w wykonaniu p. Broduika, tylko pogratulować.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: toledo »

Oceny są obiektywne jeżeli wynikają z faktów i subiektywne, gdy oparte są na emocjach. Fakty są zaś takie, że ten "marny" według ciebie polityk stworzył w powiecie dość silną partię i jest pierwszym w historii samorządu powiatowego Ostródy starostą, który sprawuje tę funkcję przez cztery lata. :aniol: :aniol:
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: ALCHEMIK »

Spodobał mi się artykuł zamieszczony pod linkiem niżej. :D Szczególnie zdanie
"Policja podkreśla, że jest on tylko podejrzany i został zawieszony do wyjaśnienia sprawy." Ja osobiście nie chciałbym być tylko podejrzanym. To znaczy prokurator przedstawił mu zarzuty i jak obroni je w sądzie to out z policji. A co do dyskusji w tym temacie, ciekawe jak inne partie postępują z nielojalnymi koalicjantami? Pewnie Olgierd z Cezarym to głaskają swoich przeciwników i grożą palcem.
To jest polityka, najbrutalniejszy zawód świata, tu nie ma żadnych sentymentów z żadnej ze stron i wszyscy postępują tak samo. A że przegrany płacze i próbuje brać na litość opinię publiczną to rzecz normalna. Nie wiem więc po co nad tym się rozwodzić? :roll:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: Walter »

Alchemiku zgadzam się z Tobą. Czasem jednak trzeba uważać bo można kogoś za mocno uderzyć.
Cały kunszt mądrego człowieka polega na tym że mimo że jest się czasem mocniejszy idzie się na kompromis ze słabszym.
Włodka osobiście szanuję jako człowieka, co do polityka to mam odmienne zdanie (nie popieram sposobów uprawiania przez niego polityki).
Ale co najważniejsze w polityce, jeżeli taki sposób przynosi mu to co zamierza to oczywiście możemy to nazwać skutecznością a nie moralnością.
Myślę tez że ludzie z urzędu miasta nie maja sentymentów w tych rozgrywkach, więc dlaczego Włodek ma je mieć, walczy takim sposobem na ile mu pozwalają i jak umie najlepiej.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Czy to pokłosie Hrywny?

Post autor: cdn »

Dzięki Olgierdzie, dzięki!
Ostrzegłeś mnie przed psycholem,
który lata po mieście, jak ćmy fruwające latem
i wrzeszczy,że jest Tobą - nie kolegą , kuzynem
a nawet nie bratem- ale Tobą!
To być nie może, by ktoś się podszywał
pod tak boską facjatę.
Zawiadomię policję, całe miasto poruszę,
by odnaleźć złoczyńcę!
Jak on śmie - ten psychol - porównywać się z Tobą.
Olgierdem Wielkim - Geniuszem.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Zablokowany