Burmistrz bez absolutorium

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin »

jasko56 pisze:" Ostrodzianin" jesteś niereformowalny szkoda czasu by Ci tłumaczyć, masz klapki na oczach i chyba nie jesteś w stanie zrozumieć, że wstrzymanie się czy głosowanie przeciw w tym głosowaniu ma takie samo znaczenie.
jasko56 - to jest Wasz problem - nie potrafiliście pozyskać większości do uzyskania absolutorium - a teraz wielki wstyd przed wszystkimi samorządowcami z calej Polski - i zrzucanie winy na kogoś kto się wstrzymał nie ma sensu - jakby to powiedział Marcinkiewicz - jesteście "cieniasy". I tylko tyle ma w tej sprawie do dodania.
Utyskiwanie. że opozycja się wstrzymała co praktycznie dało ten sam rezultat jakby głosowała "przeciw" jest sprawą drugorzędną. Nie macie siły - i tak już do wyborów pozostanie a potem: odwidzenia. Pa, pa żegnajcie się z Urzędem. NIC wam nie pomoże.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Drogi "ostródzianinie" ty chyba jeszcze żyjesz w czasach komuny i wyrażanie się w czasie mnogim zostało Ci chyba w krwi. Jeśli masz jakieś aluzje do mnie to przedstawiaj jej w osobie pojedynczej. Czas Twój już dawno minął. A wstydzić się powinni Ci radni , którzy mają problem z rozdwojeniem jaźni. Myślę że na pewno każdy samorządowiec Polski by się wstydził będąc w sytuacji radnych p. Dakowskiej i p.Podsiadły.
A jeśli chodzi o wybory to boże strzeż nas do tej siły, którą z pewnością ty popierasz i nie martw się o innych.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: FinChan »

jasko. Ty chyba żyjesz w innej rzeczywistości pisząc :
"Myślę że na pewno każdy samorządowiec Polski by się wstydził będąc w sytuacji radnych p. Dakowskiej i p.Podsiadły."
Gdybyś napisał to o Najmowiczu przewodniczącym z PiS, który współpracuje, głosuje z "komunistami" w Radzie Miasta - to faktycznie wstyd.
Tobie czasy się pomyliły !!! :o :o :o
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ALCHEMIK »

Dobre :D :D :D
A od kiedy to opozycja ma obowiązek tańczyć jak zagra rządzący? A w sejmie to jak jest? To obowiązek rządzącego zadbać o większość. Jak Dąbrowski nie potrafi rządzić tylko miesza, to już jego problem. Widocznie się nie nadaje!!! A co się tyczy głosowania opozycji to w imię czego ma głosować za lub uzasadniać swój sprzeciw? Wg mnie to opozycja mówi nie, bo nie, np. dlatego że wstała lewą nogą i nic nikomu do tego. Jak Dąbrowski jest obrażony to niech zabiera manatki i pozwoli rządzić opozycji. Wtedy niech ją rozlicza. Będzie mógł się mścić wstrzymując się od głosu i takie jego będzie prawo.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Walter »

Nie wiem o co cały szum. Wilcze prawo opozycji wytykać rządzącym wpadki. Szkoda że Panowie z PO nie rozumieją tego w stosunku do siebie patrz Warszawa i Powiat.
Radni zagłosowali jak zagłosowali co prawda głupio bo regionalna izba obrachunkowa przyjęła sprawozdanie z realizacji budżetu.
Z drugiej strony prawo opozycji i możliwość uderzenia w burmistrza jest tylko przy absolutorium i uchwalaniu ustawy budżetowej.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Drogi "Fin Chan" zarzucasz Panu Najmowiczowi współpracę z "komunistami" i jesteś bardzo oburzony tym faktem. A czy ty znasz drogę kariery partyjnej niektórych radnych PO. Paru radnych i to będących we władzach PO wywodzi się z tych jak nazywasz " komunistów". , i chyba współpracę z tymi panami zarzucasz panu Najmowiczowi.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin »

według mnie to w tej sytuacji Dabrowski powinien mieć odrobinę honoru i odejść ze stanowiska
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

A dla mnie radni, którzy przed sesją umawiają się jak głosować, też powinni się podać do dymisji. Trzeba mieć własne zdanie i je przedstawiać bez względu na konsekwencje jakie mogą wywołać w swojej partii.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Walter »

Mandat radnego jest niezależny, każdy kto próbuje wywrzeć naciski na jego sprawowanie podlega karze. Moim zdaniem w takich sytuacjach powinno zawiadamiać prokuraturę o popełnieniu przestępstwa wywierania nacisku. Myślę że Pani radna Dakowska miałaby spore problemy. Ale jak to mówią w Platformie Obywatelskiej tylko Krowa nie zmienia poglądów i partii politycznych.

Największy bałagan albo największa demokracja panuje w Ostródzkim pisie. Pewnie punkt widzenia będzie zależny od punktu siedzenia. Na pewno PO będzie negowała demokracje, ale Panowie i Panie z PO uczcie się normalności.
Pozdrawiam
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Dopiero dziś obejrzałem sesję Rady Miasta i jestem zszokowany zachowaniem P. Stasilewicza. Radny ten jest osobą niezrównoważoną o powinien iść do lekarza, aby nie do ginekologa, i się leczyć. Jego zachowanie i wypowiedzi to jeden bełkot. Ten pan myśli ,że tylko on ma rację, że jest nieomylny. Jak ktoś przysyła pismo które przedstawia jego osobę w złym świetle to jest mimo podpisu, to anonim. Ciekaw jestem jak aptekarz traktował jego recepty, które wystawiał swoim pacjentkom, chyba nie jako receptę anonimową. Ponadto trzeba by sprawdzić zeznania majątkowe i dochody w tych latach o których jest mowa w piśmie p. Janowicza. Dobrze ,że od następnego roku będą kasy fiskalne u lekarzy , nareszcie będą płacić podatki jak każdy inny obywatel.
Zachowanie i tłumaczenie się radnych z opozycji a szczególnie p.Dakowskiej i p. Podsiadły jest śmieszne i dowodzi że Ci radni powinni działać na płaszczyźnie swoich partii, a nie jako radni.Radni chodzą krótko na pasku przewodniczącego PO. Brak swojego zdania i merytorycznego podejścia do swojej pracy źle swiadczy o nich.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: FinChan »

W nocy obejrzałem Sesję Rady Miejskiej i jestem zszokowany butnymi , obrażającymi wypowiedziami z-cy Burmistrza Dąbrowskiego. To był szczyt chamstwa. Jak tak można! Ten człowiek nie panuje nad swoimi emocjami. Obraża innych.

Myślę, że należy sprawdzić oświadczenia majątkowe niektórych radnych.
Wyjdą "cuda"!!!!
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Nie wie czy oglądaliśmy tą sama sesję , bo ja widziałem co innego. To że burmistrz przypomniał niektórym radym do czego Bóg dał im rozum to chyba nic zdrożnego. A to przypomnienie to na pewno im się przyda. Oni chyba się już przyzwyczaili , że za nich myśli p. Stasiulewicz , a oni są tylko do wykonywania jego polecenia. W innym przypadku zdrowy rozum i choćby trochę szacunku do swojej pracy w Komisji Rewizyjnej nakazywała by im inne głosowanie. Wstyd ,że radni dla zaspokojenia zafajdanych ambicji kierownictwa PO robią z siebie ludzi o podwójnej moralności. Będąc w porządku do siebie i swojej pracy rekomendują przyjęcie absolutorium i głosują w komisji jednogłośnie, a z drugiej strony żeby zaspokoić aspiracje kierownictwa PO robią z gęby cholewę i głosują przeciwnie.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin »

jasko56 rzeczywiście Ty widziałeś chyba jakąś inna sesję bo na tej o której wspominasz nikt nie był przeciw absolutorium. Może chodzi Tobie o sesję Rady Powiatu - tam rzeczywiście parę osób było przeciw. Bijesz pianę panie jasko56!!
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Drogi "ostrodzianinie" a ty znowu z tym wstrzymaniem się od głosu. TY jesteś niereformowalny. Do ciebie nie dociera sedno głosowań. Patrzenie na radnych powiatu i oceniając później radnych miejskich na podstawie tego co robią radni powiatu to bzdura.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin »

To ty jesteś niereformowalny. w kółko powtarzasz że byli przeciw, że byli przeciw...

Zastępca burmistrza nie umiał pozyskać większości do głosowania to jest jego smutna porażka i powtarzam: w tej sytuacji powinien sam podać sie do dymisji. Ale jak wiemy tak nie będzie.

A ty przestań bić pianę bo to jest nudne już
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Tu nie chodzi o znalezienie większości, ale o rzetelność w podejmowaniu decyzji . Jakby większość radnych zagłosowała, że p. Stasiulewicz nie jest łysy tylko ma długie kręcone włosy , to też byś uwierzył i przytaknął. Trzeba używać trochę własnego rozumu. A szukanie większości do tego co jest rzeczywiste to przesada i nieporozumienie.Bicie piany i wmawianie sobie ,że masz rację to twoja domena. Wstrzymaj się od powtarzania tej bajki, chyba już z tego wyrosłeś, a może to już skleroza. Współczuję.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: toledo »

Już to pisałem, ale widocznie do Jacho nie dotarło: Skoro budżet jest wyłącznie koalicji, to ona powinna zapewnić burmistrzowi absolutorium. I tyle. Opozycji możnaby zarzucić brak pozytywnego skwitowania budżetu, jeżeliby za tym budżetem głosowała i podnosiła rączki za wszystkimi poprawkami do budżetu. Skoro tego nie czyniła to wstrzynmując się od oceny zachowała się bardzo przyzwoicie.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jezuita »

..prześmieszne ...praktycznie wszystko co może rada jest już dawno uklepane i zmienia, to ostatecznie wynik wyborczy, choć nie wiem czy do końca coś zmienia ale szukanie winy na koniec kadencji, to chyb jest tylko i wyłącznie wyszukiwanie musztardy po obiedzie..poczekajmy na wybory na czas kandydatów samorząd, to spektakl jednostek ludzkich a nie śmiesznych list partyjnych...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: toledo »

O jakiej winie można mówić przy wstrzymaniu się od poparcia? I kogo? Po prostu, na co już kilka osób wskazywało, p. zastępca burmistrza nie uzyskał poparcia realizacji budżetu w koalicji, która za budżetem głosowała. Ale ten prosty fakt do niektórych z panów nie dociera i na siłę lansują fałszywy obraz "konieczności wsparcia". Takiej koniecznośći nie ma. Kropka. Nawet, gdy budżetowe rachunki się zgadzają...
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: 24adamson »

obejrzałem tą sesję i jeden z radnych pięknie podsumował słowa p.Podsiadły który stwierdził że burmistrz owszem wykonał budżet i poparł go w komisji rewizyjnej ale na sesji jako radny nie był ZA absolutorium bo to nie był jego budżet TO NIE BYŁ BUDŻET PANA PODSIADŁY ajeden z radnych skwitował że jak się głosowało na tuska w wyborach prezydenckich a wygrał kaczyński to moim prezydentem jest kaczyński a nie ten na którego się głosowało do tego dodam że wiadomo że p.Nosewicz już nie będzie burmistrzem i to było absolutorium głównie dla jego budżetu jakim był burmistrzem nieważne ale był nim wybranym przez mieszkańców na dwie kadencje i przez szacunek dla niego można było sobie odpuścić wojnę ze znienawidzonym zastępcą .
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Radni opozycyjni ( jak to brzmi, jakby byli posłami w sejmie) tyle mówią i na każdym kroku przypominają jakimi są dobrymi katolikami, pewnie w pierwszych rzędach w kościele siedzą , a ich niewiśc i zajadłość widać na sesjach. Nie mają szacunku do Burmistrza Noswicza i innych radnych. Co ja piszę , oni nie maja nawet szacunku do samych siebie. Do pracy jaka w tej Radzie wykonują. Jak można ciężko pracować w komisji rewizyjnej , a później glosować inaczej niż wynika to z ich merytorycznej pracy. Wstyd i hańba.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: toledo »

Drogi Adamsonie, nie myl osób z przedmiotami, a prezydenta z budżetem.

Jacho, piszesz o nienawiści? Obejrzyj sobie wystapienia radnego Wawrzyńskiego. Piszesz o szacunku? Odsyłam tamże. Będziesz miał porównanie.

Fajne. Jak można ciężko pracować w komisjach... No, ale jeżeli, to tej ciężkiej pracy radnych jakoś zastępca burmistrza nie szanuje, bo wizytami nawet nie zaszczyca.

"Opozycja" to określenie znajdziesz w słowniku języka polskiego. Albo w googlach. w literaturze zaś ptrzedmiotu (polityka, samorząd, sejm, etc.) znajdziesz wyjasnienie roli opozycji.

Co do szacunku dla burmistrza Nosewicza? Dąbrowski to nie Nosewicz.

Życzę zdrowia Panie Janku.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Drogi toledo ty wciąż odnosisz się do sesji powiatu, ciągle tylko porównujesz z tym co jest na sesji powiaty. Mnie interesuje zaś sesja Rady Miasta.Ty podobnie jak P. Żyndo bardziej jesteście zwolennikami starosty i bardziej was interesują sesje powiatu. Myślę ,że radny Żyndo, który często przebywa na sesjach powiatu i na każdym kroku broni starosty w najbliższych wyborach wystartuje do Rady powiatu. Mam wrażenie ,że osoba p. Wawrzyńskiego tak ciebie w oczy kole ,że niedługo przez niego spać nie będziesz mógł.
Przypominam Ci również, że w 3/4 przedniego roku to p. Burmistrz Nosewicz sprawował władzę i to on kierował urzędem, a nie p. Dąbrowski. Głosowano nad absolutorium dla burmistrza , a nie dla zastępcy burmistrza. Można nie mieć szacunku dla zastępcy, ale dla burmistrza.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P »

Radny nazywa się Krzysztof Żynda nie "Żyndo" kolego jasko56.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 »

Przepraszam i proszę o wybaczenie Pana Radnego.
Zablokowany