Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: Maria Ewa »

Wczoraj na zakończenie Teleekspressu było o naszym MOPSie :-D

http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/21012010-1700
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: Respecta »

było
no i ?
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: 24adamson »

to potwierdza medialność naszego miasta dobrze czy źle byleby mówili w tv o ostródzie
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: Kacper »

To są chyba jakieś jaja. Komu to wszystko ma służyć. Ludzie przy urnach zastanówcie sie czy warto na takich ludzi głosować (myślę o zwierzchnikach).
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: Maria Ewa »

opis i zdjęcia z kalendarza na stronie Gazety Wyborczej

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,3518 ... ndarz.html


Z pamiętnika pracownika, czyli jubileuszowy kalendarz
Żeby uczcić dwudziestolecie działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, urzędnicy wydali ekskluzywny kalendarz. Może jednak lepiej było publiczne pieniądze przeznaczyć na pomoc najuboższym?
Limitowany rocznicowy kalendarz - na dobrym papierze i w twardej oprawie - został poświęcony głównie pracownikom placówki i jej osiągnięciom. Z wielu statystyk dowiemy się ciekawych rzeczy. Że 50 pracowników MOPS-u mieszka w Ostródzie, trzej w gminie Ostróda, pięciu poza miastem i gminą. Są tu informację o tym, spod jakiego znaku zodiaku są pracownicy, przy której ulicy mieszka ich najwięcej. A to dopiero początek wyliczanek. Nie zabrakło danych o imionach urzędników - najpopularniejsze w MOPS-ie to Anna (jest ich sześć), Ewa (pięć), Marzena (trzy), jest też dwóch Andrzejów i dwie Beaty, Grażyny, Katarzyny. Podobne zestawienie przygotowane zostało nawet dla drugich imion pracowników. Warto też wiedzieć, że pracownicy mają łącznie 2495 lata, a więc średnia wieku wynosi - z wielką dokładnością - 43,02 lat. Są też dane na temat liczby dzieci i wnuków, dziadków i babć z MOPS-u. Słowem, statystyka w ośrodku pomocy społecznej cieszy się wielką popularnością.

Jednak autor kalendarza nie szczędzi też złotych myśli i życiowych wskazówek. Jest nawet miejsce na ankiety osobowe, w których pracownicy anonimowo odpowiadali na bardziej lub mniej istotne pytania: na przykład o ulubioną potrawę, główną zaletę, wadę - w sumie 24 szczegółowe kwestie.
djęcia w wydawnictwie są równie interesujące. Widzimy na nich ekipę ostródzkiego MOPS-u podczas różnych spotkań integracyjnych. Trzeba docenić szczerość, bo nie brakuje nawet fotografii z imprez, także przy stole zastawionym butelkami i puszkami mocniejszych trunków. Poza imprezami wiele jest zdjęć z dalekich wojaży. Można odnieść wrażenie, że to nawet kwintesencja pracy społecznej. Jeśli kogoś to zdziwi, może przeczytać wyjaśnienie w kalendarzu: "Byliśmy, jako pracownicy MOPS Ostróda, na wycieczkach we Włoszech, w Ciechocinku, Egipcie, Licheniu, Zakopanem, Kazimierzu Dolnym, Pradze, Puławach, Kołobrzegu, Warszawie, Sopocie, Białowieży, na Litwie, W niektórych miejscach byliśmy parę razy. Pojedziemy do Paryża i na Hawaje".

Na szczęście jest też trochę o pracy społecznej i obowiązkach, które spoczywają na pracownikach MOPS.

Kalendarz powstał za pieniądze z budżetu tej instytucji.

Kazimierz Wosiek, szef ostródzkiej placówki, nie pamiętał, ile kosztowało ostródzki MOPS przygotowane kalendarza. Potwierdził tylko, że kilka tysięcy. - Wydaliśmy go ze środków własnych przeznaczonych na potrzeby tego projektu. Kalendarz przeznaczony jest dla naszych pracowników, do użytku wewnętrznego - tłumaczył dyrektor.

Nakład wynosi, według dyrektora, 60 egzemplarzy. Można więc uznać kalendarz za białego kruka. Dyrektor zapewnia , że teksty - momentami dowcipne - pisał po godzinach pracy. - Uwiecznione na zdjęciach wycieczki były dofinansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Zdjęcia z alkoholem pochodzą z prywatnych spotkań, bo to wydawnictwo tylko dla nas - twierdzi.

Władze Ostródy traktują ten pomysł z wyrozumiałością. - Kalendarz ma bardzo prywatny charakter. Trzeba docenić, ile humanizmu przebija z tych tekstów. Zresztą ciężko jest pokazać pracę z najbiedniejszymi. Praca w MOPS potrafi być niewdzięczna - mówi Olgierd Dąbrowski, zastępca burmistrza w Ostródzie, któremu podlega także miejska opieka społeczna. - To jest samodzielna inicjatywa MOPS-u, może dla wielu rzeczywiście kontrowersyjna. Ale to niebanalny hołd złożony pracownikom i promocja, choć ja akurat takiego wydawnictwa bym nie robił.

Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: jezuita »

Kliknij aby powiększyć
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: RobertP »

Kalendarz przeznaczony jest dla naszych pracowników, do użytku wewnętrznego - tłumaczył dyrektor.
Dzięki takim projektom i działaniom pracownicy popadną jeszcze bardziej w samouwielbienie
i przekonaniu, że są potrzebni :) :lol: 8) :twisted:
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: ERYK »

Ja bym im dał wyjazd na Hawaje.........................., porąbało ich !!!!!!!!!!

niech pojadą do Ameryki.........pod Olsztynkiem i to wszystko. Dziadostwo jedne.

A pseudo Burmistrz Dąbrowski- redaktor- to powinien się wstydzić strasznie za nich.


WSTYD, WSTYD, WSTYD !!!!!!!!!!!!!!! NA CAŁĄ POLSKĘ !!!!!!!!!!!
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: czarny0 »

:D :D :D :D no i to jest piękny przykład manipulacji opinią publiczną :dokitu:

Fakt - w pierwszym momencie zdębiałam - bo można,biorąc pod uwagę cenę takiego kalendarzyka - no ale takie są realia wydawnicze tak niewielkich nakładów- w kit-pamiątka jest no i dobra-nawet ciekawa-fajnie,że komuś się chciało . :o ale tu zaraz w oczy wpadło-Egipt-Hawaje ???!!!-co za licho?? czytam,czytam.....no i z tego co dalej to......Pieniąchy na cele wycieczkowe pochodzą z socjalnego.......... więc-ok! bo to wycieczki zakładowe,wczasy pod gruszą,pożyczki i zapomogi dla pracowników itd... WIĘC O CO TEN KRZYK????

A POMOC SPOŁECZNA - FINANSOWA DLA NAJUBOŻSZYCH I POTRZEBUJĄCYCH TO CAŁKIEM INNE PIENIĄŻKI :P i to by było na tyle -PA!
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: mmgg »

kalendarz na pierwszej stronie ma złoty ładny napis mops podany rok, miasto ,no i po jego otworzeniu można by sie spodziewać ze to będzie o osiągnięciach w ich działalności o pomocy ,itp. a tu imprezy, gorzała zdjęcia samych pracowników z kielichami , to troszkę złe połaczenie moim zdaniem. jak maja imprezy to raczej nie powinni wydawać tego w takiej formie. zwłaszcza ze instytucja ma pomagać ludziom a tu imprezy i swawole a biedni nadal z problemami.
taki lekki niesmaczek. no ale jak się chcą uchlać za swoje pieniądze i po pracy , to mnie już to nie interesuje ,milej zabawy.
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: chochlik »

odsyłam do wierszyka :) pozdrowienia, czarny :aniol:
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: ERYK »

JAK JUŻ TVN- O TYM MÓWI GŁOŚNO- TO FAKTYCZNIE MOPS I Prezes Macidłowski - dali..........tyłka.

WSTYD, WSTYD

http://wiadomosci.onet.pl/2117737,11,fa ... ,item.html
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: czarny0 »

:D :D :D i wesoło się robi i zima nie straszna -fajny pomysł na mrozy-rozgrzać pierdołami
polaków :D :D :D to takie ekologiczne-mniej opału pójdzie z dymem :D :D :D


:evil: a tak przy okazji - to reportażyk cienki-jednoślad :P

-=-=-=-=-=-=-=-==--==
może tak na przekór skręciłby kto prawdziwy dzień pracy opiekuna społecznego
/widziałam kiedyś taką akcję z wycieńczonym,wychłodzonym,brudnym,zawszawionym człowiekiem............opiekun działał ze wszystkich sił - widział człowieka...........
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: Jacek-P »

Przejrzałem ten słynny kalendarz i prawdę mówiąc nie wiem co powiedzieć. Mając w pamięci tłumaczenia dyrektora o tym, że jest to kalendarz wyłącznie do celów służbowych, podsumowujący 20 letnią działalność MOPS zastanawiam się, czy wybuchnąć śmiechem, czy przemilczeć. Po głębszym zastawieniu myślę, że śmiać się nie ma z czego a przemilczeć trudno. 20 Lat MOPS to jak sądzę okazja do podsumowania. Tylko czego należy zapytać po obejrzeniu kalendarza. Wbrew słowom dyrektora w zdecydowanej większości to zdjęcia obrazujące "imprezowe" i "prywatne" 20 lat pracy w MOPS. Zdjęć związanych z działalnością doliczyłem się około 25 %. Pozostałe o pozazawodowym charakterze. Nie wiem kto tak naprawdę dokonał wyboru i akceptacji zdjęć, ale wiem jedno. Totalny brak wyczucia, umiaru lub wręcz … szkoda gadać. Zastanawiam się też, czy osoby na zdjęciach są zadowolone z takiej pamiątki. Przynajmniej ja miałbym spore opory przed chwaleniem się niektórymi zdjęciami. Może miało być śmiesznie i z łezką wzruszeń. Śmiesznie było tyle, że śmiali się inni.
Daleki jestem od zdania, że to "afera" wystarczająco wielka, aby nagłaśniać ją w całym kraju. Zaliczyli wpadkę za własne pieniądze. Bywa. Dostało się dyrektorowi, ale chyba najbardziej odczują to pracownicy. Mimo wszystko nie zasłużyli na roztrząsanie tej sprawy. Naśmiewanie się we wszystkich mediach to jednak zbyt wiele i wcale nie było to potrzebne. Tym bardziej, iż słychać, że informacje do mediów przekazała "życzliwa" osoba. Czas pokaże, kto ostrzy sobie zęby na MOPS.

P.S. Tort ze zdjęciem rewelacja!
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: toledo »

Zgadzam się z pierwszym fragmentem, ale drugi akapit lekko mnie zdziwił. Myślałem, ze nastapią raczej rozważania skąd wogóle wziął się pomysł, żeby kalendarz opatrzyć zdjęciami z XX-leciem instytucji samorządowej nie mających związku. Chyba, że ktos uznał, że wykorzystanie funduszu socjalnego pracowników to głównu cel statutowy tej instytucji. Ów ktos miałby wyraźne zachwianie percepcji rzeczywistości, albo oceniał ją prawidłowo co oznaczałoby, że owa urzędniczo-mopsowska rzeczywistość jest koślawo wypaczona. Urzędnikowi wszystko można? To ponoc miało nie wrócić.

Dziwi więc stwierdzenie: "Naśmiewanie się we wszystkich mediach to jednak zbyt wiele i wcale nie było to potrzebne. Tym bardziej, iż słychać, że informacje do mediów przekazała "życzliwa" osoba." Ależ na tym właśnie polega społeczna kontrola. Ci "życzliwi" są jej nieodłącznym elementem. Ba, spełniają pożyteczną rolę, ujawniając to co jest naganne, a bywa skrzętnie przez zainteresowanych zamiatane pod stół. Śmiech wyjdzie tylko na zdrowie. I może skłoni do zastanowienia innych z takim jak w naszym MoPs-ie pomyślunkiem.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: toledo »

I jeszcze jedno. Na marginesie zdarzenia. Żeby kalendarz okrasic biesiadnymi ilustracjami trzeba było byc przekonanym o braku reakcji zwierzchników. I tak się stało: wiceburmistrz najpierw bagatelizowła zdarzenie, zniesmacziny był dopiero jak się "afera" rozwinęła.

A może po prostu u nas w mieście panuje taka "normalna" swoiska biesiadna atmosferka?
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: chochlik »

toledo, daj spokój, Ty jak zawsze rozdzielasz włos na czworo... A sytuacja jest prosta i klarowna - jak powiedziała czarny 0 -
pracownicy opieki społecznej zapieprzają za marne parę grosików, i nikt ich nie docenia, więc chleją z rozpaczy - prywatnie zaznaczam - i by oderwać się od smutnej rzeczywistości, gdzie nikt ich nie docenia, a tym bardziej nie współczuje ich podopiecznym, więc jeżdżą do Paryża i na Karaiby - zaznaczam, z pieniądze z funduszu socjalnego - czyli ich - tylko po to,żeby się odstresować i mieć siłę do pomagania potrzebującym, którzy też chcą się odstresować, wypić parę kielonków i pojechać gdzieś na Karaiby i do Paryża, żeby choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości, w której okrutne państwo nie chce im- czytaj, pracownikom i podopiecznym - zapewnić godnych warunków życia, czyli kielonka przy każdej okazji i obowiązkowej wycieczki raz w roku na Karaiby. A wszystko przez to, że ci kapitaliści - krwiopijcy, każą im zapieprzać po dwanaście godzin - nie płacą podatków - przynajmniej 80% - i każą im zapomnieć o kielonku i Karaibach, bo te skurwiele w pracy nie piją, a na Karaiby nie jeżdżą, bo ich nie stać. Ciężki jest los pracownika socjalnego i jego podopiecznych :beksa: :beksa: :beksa: :D
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: JJ23 »

moderator pisze: Tym bardziej, iż słychać, że informacje do mediów przekazała "życzliwa" osoba. Czas pokaże, kto ostrzy sobie zęby na MOPS.
Ale pojechałeś moderatorze.może jednak więcej informacji o tej "życzliwej"osobie.Pan Marian M. wyraznie wskazywał na radnego miejskiego znającego się trochę na opiece społecznej.Taki wysoki z PiSrodem.Ale to przecież koalicjant pana Mariana,więc nie kumam w czym problem.Ot zwykła kłutnia w rodzinie.
A wracając do kalendarza.Myślę sobie,że ktoś z otoczenia Wośka dybie na jego stanowisko.Może Podłożono facetowi świnię.?Marian zawsze miał ambicje.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: chochlik »

JJ23 - daj spokój, nie twórz paranoidalnej rzeczywistości - jaki spisek ( zaznaczam - moderator jest tak pokrzywiony, ze jego opinie są kompletnie bezwartościowe) tu nie ma żadnego spisku - jest rozpasanie i głupota. To są publiczne pieniądze i powinna być nad nimi publiczna kontrola. W prywatnej, czyli tej złej rzeczywistości, to byłyby ostatnie podrygi pana Wośka. To nawet nie jest skandal - to jest paranoja. Ale do paranoidalnej , samorządowej rzeczywistości zdążyłem się już przyzwyczaić. Kropka.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: JJ23 »

chochlik pisze:JJ23 - daj spokój, nie twórz paranoidalnej rzeczywistości - jaki spisek
PiS,PiS spisek.!!Oczywiscie,że nie było żadnego spisku.Chciałem sobie trochę podokuczać Marianowi, w myśl przysłowia,"kto się lubi,ten się czubi".Marian-sorry.
Wydanie tego kalendarza w takiej formie świadczy o tym,że nikt już w urzędzie miejskim nie panuje nad tym co się tam dzieje.Wosiek to dobry fachowiec.Zna się na opiece społecznej.Ale wydanie kalendarza w takiej formule świadczy o tym,że pan dyrektor nie kontroluje pracy swoich podwładnych.Ktoś powinien ponieść konswekwencje tego skandalu.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: Jacek-P »

toledo pisze:ale drugi akapit lekko mnie zdziwił
Cóż cię w nim zdziwiło - brak naśmiewania, brak dociekania, kto, po co, dlaczego.
Fakty są takie, że kalendarz powstał, dyrektor wziął na siebie odpowiedzialność, z tego co wiem była to "niespodzianka" dla pracowników. Myślę, że nie taką niespodziankę mieli na myśli. Absolutnie nie bronię dyrektora bo ewidentnie było to delikatnie mówiąc niepoważne.

Jestem jak najbardziej za kontrolą społeczną poczynań instytucji opłacanych z naszych podatków. Czym innym jest jednak robienie szumu wokół rzeczywistych afer a czym innym robienie burzy wokół banałów. Bo to był banał, głupota, jak by na to nie spojrzeć. Są sprawy o kalibrze o wiele cięższym niż to co zostało pokazane i wyśmiane przy okazji kalendarza.
W tym przypadku najwyraźniej nie chodziło o sam fakt kalendarza a o zrobienie z tego wielkiej afery. Ma to w przyszłości pomóc w innych działaniach. Pod koniec roku wybory. Świetny argument w dłoni. Mało prawdopodobne?
Życzliwi są potrzebni w przypadku kiedy działają z korzyścią dla ogółu nie dla własnych interesów. Tu interesu ogółu nie dostrzegam, natomiast widzę skutki uboczne.
Jest subtelna różnica między informowaniem a donoszeniem.

Nie po raz pierwszy Ostróda takimi banałami jest „rozsławiana”. Jak by spojrzeć na to z drugiej strony może to i dobrze, gdyż oznacza, że nic poważnego się jednak nie dzieje i z braku poważnych afer rozwodzimy się i dyskutujemy o "pierdołach".
chochlik pisze:zaznaczam - moderator jest tak pokrzywiony, ze jego opinie są kompletnie bezwartościowe
Ja cię też pozdrawiam ;)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: toledo »

Chyba jasno określiłem swoje zdziwienie. Zatem kolejne moje zdziwienie dotyczy tych Twoich sugestii: Cóż cię w nim zdziwiło - brak naśmiewania, brak dociekania, kto, po co, dlaczego..
Fakty są takie, że ktoś nie pomyślał, a może - jak daje do zrozumienia chochlik - ma wszystkich gdzieś - i wydał się na pośmiewisko. Więc próba jakiegokolwiek tłumaczenia jest dość dziwna.
Rolę błazna mozna zagrac bez takiego zamiaru. I błaznem jest ten, który rolę tę zagrał, a nie ten który sie z niej śmieje, ani ten który na błazna wskazał palcem.
No i wreszcie, głupota ujawnia się, gdy ma na to pozwolenie. Niekoniecznie na piśmie.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: chochlik »

toledo :brawo:
moderatorze - ja też Cię pozdrawiam, serdeczniej niż myślisz :) :aniol: Ale zdania nie zmienię :twisted: Niepotrzebnie kreujesz się na jedynego sprawiedliwego. To przypomina efekt kalendarza z bibką i Paryżem :D
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: czarny0 »

chochlik napisał:
..........jak powiedziała czarny 0 -
pracownicy opieki społecznej zapieprzają za marne parę grosików, i nikt ich nie docenia, więc chleją z rozpaczy - prywatnie ....itd
Czarny0 tak nie powiedziała!!!
:evil: chochlik na przyszłość niech uważa co pisze,bo sam tak skonstruował swój wierszyk-sugerując płace pracowników jako zapomogi itd. a odwracając kota ogonem nic nie wskóra :D :D :D a poza tym - KUrna!!Wielkie HALOOOO!!! kalendarzyk ze zdjęciami pracowników,którzy w swoim wolnym,prywatnym czasie potrafią się spotkać i miło ten czas spędzić!/ja tam nikogo zachlanego na zdjęciu nie widziałam /reportażyk /
I Pamiętajmy-że ten słynny już kalendarz miał być tylko jako upominek dla pracownika-niesztampowy,niebanalny,nie walący patosem i nijakością -miał być miłym wspomnieniem , upominkiem a stał się centralnym punktem zapalnym dla głów gorących i ich zamysłów :( Takie jest moje osobiste zdanie i basta ! /może kiedyś uda mi się obejrzeć ten sttttttrrrraaszny :o kalendarzyk-będę miała ubaw na wspomnienie wojny kalendarzykowej :P


----------
a przy okazji chochliku-zapewne wszyscy Polacy wyjeżdżający z Polski to turyści-bo tyle zarobili w kraju,że stać ich na wielomiesięczne,wieloletnie wycieczki po świecie :D - Gratuluję fantazji i poczucia humoru :D
pozdro :diabel: :aniol:
HM29
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-28, 09:19:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Kalendarz MOPS w Teleekspresie

Post autor: HM29 »

A ja Pana Kazimierza i Pana Mariana i tak lubię i szanuję ich trud, którego zwykli zjadacze chleba nie zauważają. Chcieli dobrze, a wyszło jak zawsze... Smutna polska rzeczywistość. Uwielbiamy opluwać innych, zwłaszcza anonimowo...To takie proste. Klik, klik i już możemy być dumni, że znowu dziś komuś dokopaliśmy. Opamiętajcie się! Każdy popełnia błędy, a najważniejsze jest to , czy, umie się do nich przyznać...
Zablokowany