47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Jacek-P »

[foto2=left]http://ostrodaonline.pl/images/stories/ ... G_3282.jpg[/foto2]Dzisiejsza XLVII Sesja Rady Miasta rozpoczęła się od podziękowań i kwiatów dla pani Justyny Szostek dyrektor Centrum Informacji Turystycznej, która to otrzymała II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepsze Centrum IT – 2009 rok– w kategorii centra IT w miastach od 20 tysięcy do 75 tysięcy mieszkańców.



[foto2=left]http://ostrodaonline.pl/images/stories/ ... G_3310.jpg[/foto2]Później było już "jak zwykle". Mało konkretnie, dochodziło do przepychanek słownych i "wycieczek personalnych".
Pierwszym trudnym tematem były zmiany w budżecie. Zdziwiłby się jednak ten, kto myślał że będzie merytorycznie i na temat. Radny Stasiulewicz nie krył niezadowolenia z faktu zamieszczenie w lokalnej gazecie na stronie wykupionej przez urząd miasta reklamy imprezy w prywatnym klubie. Odpowiedź pełnomocnika ds. Promocji, Turystyki i Kultury Artura Munje była krótka. To impreza, którą miasto organizuje od wielu lat, stąd ta reklama. Na tym się jednak nie zakończyło. Radny zarzucił, że Biuro Promocji zbytnio się przyzwyczaiło do wydawania pieniędzy. Podczas tego punktu mówiono również o zakupie kontenerów socjalnych oraz rewitalizacji Białych Koszar. Zarzucano, że znowu zmienia się budżet i pierwotne plany. Radny Żynda powiedział, że zadanie musi być zrealizowane, bo było zaplanowane w budżecie. Słuchając radnego Stasiulewicza i Żyndy odniosłem wrażenie, że budżet musi być realizowany za wszelką cenę a modyfikacje są wręcz niedozwolone. Oglądając sesje odnoszę wrażenie, że panu nie podoba się wszystko co jest realizowane przez obecną władzę - powiedział burmistrz Olgierd Dąbrowski do radnego PO. Po krótkiej wymianie zdań wiceburmistrz złożył radnemu Żyndzie ciekawą propozycję. Jeśli pokaże mi pan choć jeden budżet miasta, który w ciągu roku nie ulega modyfikacji to jestem gotów zafundować wycieczkę na Bermudy. Ostatecznie zmiany w budżecie zostały przyjęte.

[foto2=left]http://ostrodaonline.pl/images/stories/ ... G_3295.jpg[/foto2]Dyrektor ZKM w Ostródzie odpowiedział na pytanie w sprawie nowych autobusów. Powiedział, że do końca roku dwa nowe autobusy niskopodłogowe pojawią się na ulicach Ostródy.
Kolejnym punktem było podjęcie uchwały w sprawie podniesienia podatków od nieruchomości. Jednak nie o nieruchomościach było na początku. Radny Stasiulewicz zaczął od gadżetów reklamowych. Generalnie zakwestionował wszystko, ich cenę oraz sposób dystrybucji. Ponownie było o biurze promocji miasta. Zastępca burmistrza bardzo stanowczo podważył tezy radnego. Doszło też do wymiany zdań pomiędzy burmistrzem a radnym Żyndą, który ponownie wrócił do tematu gadżetów reklamowych. Radny Żynda chyba nie do końca zrozumiał wypowiedź wiceburmistrza na temat wydatków na reklamę, lub celowo je przekłamał (chodziło o Konferencje Press Euro). Głos w dyskusji zabrał również radny Jacek Dudzin. Mówił o potrzebie zastanowienia się nad racjonalnym wydawaniem pieniędzy a nie podejmowaniem decyzji o kolejnych zmniejszaniu wpływów do budżetu. Argumentował to tym, iż odrzucenie podwyżki realnie spowoduje zmniejszenie wpływów (poziom podatków bez ich zmiany nie uwzględnia inflacji). Po raz kolejny doszło do wymiany zdań pomiędzy radnymi PO a wiceburmistrzem, który w ostrych słowach powiedział, że mamy do czynienia z jak to ujął "prostackim populizmem". Radny Ryszard kowalski przepychanki słowne z burmistrzem zakończył słowami "widzę, że panu ciśnienie skacze, proszę uważać". Ostatecznie uchwała została odrzucona.


[foto2=right]http://ostrodaonline.pl/images/stories/ ... G_3299.jpg[/foto2]Kolejnym punktem była dyskusja o opłacie miejscowej. Ponad godzinna dyskusja o niczym, przeplatana docinkami i mało konkretnymi argumentami oraz niezrozumiałymi propozycjami zmian w uchwale. Sporo śmiechu na sali obrad wywołała wypowiedź radnego Żyndy o bananach. Była to odpowiedź na wcześniejsze słowa burmistrza. To warto zobaczyć w TV.

[foto2=left]http://ostrodaonline.pl/images/stories/ ... G_3315.jpg[/foto2]Po zakończeniu tego punktu rozmawiano o liczbie koncesji dla taksówkarzy, którą ostatecznie ustalono na 5.
Radna Jolanta Dakowska przedstawiła wyniki kontroli komisji rewizyjnej w Centrum Kultury. Nie było zastrzeżeń. Według danych komisji wydatki CK to 1 695 000 zł. Zysk z działalności statutowej to 43 tys. zł.
Byłem zaskoczony brakiem wypowiedzi radnego Kowalskiego, który dość często wypowiada się na temat „dokładania” do wielu działań realizowanych przez samorząd. Zabrakło mi tu opinii radnego w temacie opłacalności utrzymania tej instytucji w kontekście "strat" jakie przynosi.

W sprawach różnych radny Kierozalski prosił o kontrolę wydatków w administracji budynków komunalnych. Według niego dochodzą sygnały o niegospodarności oraz braku celowości wydatków remontowych.
Drugim punktem w sprawach różnych było oświadczenie klubu radnych PO. Radny Kowalski odczytał pismo, w którym były zawarte wątpliwości co do pochodzenia i wprowadzenia do budżetu miasta kwoty 1 142 150 zł. Były pytania o podmienianie załączników do zarządzeń, o brak głosowań w sprawie zmian w budżecie. Dyskusja trwała blisko półtorej godziny.
[foto2=left]http://ostrodaonline.pl/images/stories/ ... G_3292.jpg[/foto2]Temat był już niejednokrotnie poruszany na sesjach. Tłumaczył to wtedy burmistrz, pani skarbnik. Radni PO zapowiedzieli w piśmie oddanie sprawy do prokuratury, jednak pod koniec sesji zaczynali się z tego wycofywać.
Odnoszę wrażenie, że od wyborów samorządowych w 2006 roku oddawanie spraw do prokuratury stało się dla niektórych samorządowców swoistą dyscypliną sportową. Tylko coś nie widać efektów tych doniesień. Więc albo były to czcze zapowiedzi albo prokuratura umarzała te sprawy z braku podstaw. Mam wrażenie, że bliższa prawdy jest ta druga wersja.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: 24adamson »

słusznie moderator spostrzegł dziwne myślenie pana kowalskiego jak miasto chce budować obiekty sportowe,rekreacyjne to uważa że miasta nie stać na utrzymywanie tych obiektów ale na kulturę i szkolnictwo to dawałby bo jest nauczycielem przecież taki amfiteatr i stadion z nowoczesnym centrum treningowym to też kultura i nauka dla młodzieży a co do MABK to rzeczywiście przez wiele lat nie wydawano na lewo i prawo publicznych pieniędzy a nowy dyrektor szasta kasą ,budynek mabk przeszedł swoistą rewolucję dodam jeszcze ze przez lata zabraniano budowy grobowców na cmentarzu kajkowskim no ale pan dyrektor walnął dla siebie grobowiec w środku cmentarza na starych grobach i pozwolił jeszcze komuś sobie postawić ale to już tajemnica ...
annar
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-11-17, 22:00:40

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: annar »

24adamson, napisałeś m.in., że pan dyrektor walnął dla siebie grobowiec w środku cmentarza na starych grobach i pozwolił jeszcze komuś sobie postawić ale to już tajemnica ...
Wydawało mi się, że na tym cmentarzu nie wolno rezerwować nowych miejsc pochówku. Jeżeli to nie pomyłka, to zachowanie się dyrektora MABK jest nieprzyzwoite. :(
Trzeba to sprawdzić!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: toledo »

Coś mi się zdaje Moderatorze, że zbyt gładko zbyłeś kwestie niejasności finansowych (tego ponad miliona złotych, które nie wiadomo skąd sie wzięło i szybciutko z budżetu na zapłatę ponadplanowych wydatków poszło). Nie do końca też prawdziwa jest sugestia, że sprawę juz wyjaśniono. Dokładniejsze jest określenie wyjaśniano, ale owo wyjaśnianie było cokolwiek zagmatwane i niejasne.
W oświadczeniu PO padły wyjaśnienia wojewody o transzach przekazywania pieniędzy, w których transzy wprowadzonej zarządzeniem burmistrza 31 grudnia nie było, a i zamknięcie rozliczenia inwestycji było wg wojewody wxcześniejszejsze.
Dziennikarsko, to ciekawy temat do wyjaśnienia, tyle, że dziennikarstwa to u nas nie ma. (Zwłaszcza dziennikarstwa tzw. śledczego, bo polityczne pleple.. a i owszem).

Niestety, danych z tego oświadczenia nie chwyciłem. Poczekam więc na relację w necie.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Maria Ewa »

moderator pisze: ...powiedział burmistrz Olgierd Dąbrowski...
To są tylko czcze marzenia
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: cdn »

Toledo. Zabieranie w taki sposób głosu przez Moderatoraktóry jest synem jednej pań radnych w opozycji do PO stawia tą wypowiedź w innym świetle.
Zwłaszcza syn a zarazem właściciel i operator tej strony nie powinien w taki sposób oceniać przeciwników politycznych jego mamy czołowej działaczki SLD w Ostródzie.

Moderatorze pokaż najpierw Sesję Miejską którą w taki sposób oceniasz - "Słuchając radnego Stasiulewicza i Żyndy odniosłem wrażenie, że budżet musi być realizowany za wszelką cenę a modyfikacje są wręcz niedozwolone." i daj się wypowiedzieć przede wszystkim forumowiczom.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: toledo »

cdn - także syn może mieć swoje poglądy. To zresztą nieistotne, a może i dyskusji pomocne. Pozdrawiam obu.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Jacek-P »

cdn pisze:Toledo. Zabieranie w taki sposób głosu przez Moderatoraktóry jest synem jednej pań radnych w opozycji do PO stawia tą wypowiedź w innym świetle. Zwłaszcza syn a zarazem właściciel i operator tej strony nie powinien w taki sposób oceniać przeciwników politycznych jego mamy czołowej działaczki SLD w Ostródzie.
Czego dowodzi twoja wypowiedź? Jedynie tego, że brak ci rzeczowych argumentów. Tego, że odwracasz uwagę od właściwej dyskusji stwierdzeniem, że są powiązania rodzinne. Wskaż proszę w mojej wypowiedzi fragmenty, które nie są zgodne z prawda, gdzie rażąco nagiąłem fakty, gdzie coś przekłamałem. Moja ocena sesji jest subiektywna, taka miała być. W końcu sam to napisałem, zawierając w kilku miejscach własne opinie.
Widzę cię jako zwolennika działań opozycji wobec władzy miejskiej, co potwierdzają twoje dotychczasowe wypowiedzi na forum. Czy to wystarczający powód, aby zabronić ci wypowiadania się na temat spraw miejskich? Dla mnie nie, choć niektórzy mogliby powiedzieć, że nie jesteś obiektywny. Argumenty to jedno, zarzuty o charakterze personalnym to drugie. W dyskusji jest miejsce tylko na pierwszy element, gdyż wtedy jest to dyskusja a nie personalne docinki.
cdn pisze:Moderatorze pokaż najpierw Sesję Miejską którą w taki sposób oceniasz - "Słuchając radnego Stasiulewicza i Żyndy odniosłem wrażenie, że budżet musi być realizowany za wszelką cenę a modyfikacje są wręcz niedozwolone." i daj się wypowiedzieć przede wszystkim forumowiczom.
Sesja będzie emitowana przez TVO, będzie dostępna na OstrodaOnline.pl, podobnie jak poprzednie, nic się nie zmieniło. Zobacz, oceń, podyskutuj.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Luiza22
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2009-09-05, 08:27:40
Gadu-Gadu: 0

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Luiza22 »

moderator pisze: Moja ocena sesji jest subiektywna, taka miała być.
Słownik języka polskiego PWN - "subiektywny - stronniczy".

Ale dlaczego stronniczy?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Jacek-P »

Luiza22 pisze:
moderator pisze: Moja ocena sesji jest subiektywna, taka miała być.
Słownik języka polskiego PWN - "subiektywny - stronniczy".

Ale dlaczego stronniczy?
Dodałbym jeszcze to: Słownik języka polskiego PWN:
Subiektywizm: przedstawianie i ocenianie czegoś wyłącznie z własnego punktu widzenia.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Luiza22
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2009-09-05, 08:27:40
Gadu-Gadu: 0

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Luiza22 »

moderator pisze:
Luiza22 pisze:
moderator pisze: Moja ocena sesji jest subiektywna, taka miała być.
Słownik języka polskiego PWN - "subiektywny - stronniczy".

Ale dlaczego stronniczy?
Dodałbym jeszcze to: Słownik języka polskiego PWN:
Subiektywizm: przedstawianie i ocenianie czegoś wyłącznie z własnego punktu widzenia.
Subiektywizm: przedstawianie i ocenianie czegoś wyłącznie z własnego punktu widzenia czyli jakby nie patrzeć przedstawianie faktów i ich ocena wyłącznie z własnego punktu widzenia jest oceną stronniczą, bo nie pokazuje rzeczywistych argumentów drugiej strony, a jeśli je pokazuje to tylko "według własnego punktu widzenia".

a poza tym polecam jeszcze słownik internetowy PWN:

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=subiektywny

subiektywny
1. «odznaczający się subiektywizmem, stronniczy»
2. filoz. «zależny od podmiotu poznającego»

Ale to w sumie jest wpis forum a nie rzetelny artykuł prasowy. Więc czego się spodziewać?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Jacek-P »

Użytkowniku Luiza22 napiszę zatem inaczej.
Ten tekst jest subiektywny CO OZNACZA, że jest wyrażeniem mojej prywatnej oceny sytuacji. Można się z nią zgadzać lub nie, można uznać za stronniczą lub nie. Jeśli przytaczanie kolejnych definicji ze słownika PWN jest jedyną rzeczą jaką potrafisz napisać w tym temacie, to najwyższa pora to zakończyć. Nikt nie lubi forumowych troli.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: JJ23 »

moderator pisze: Po zakończeniu tego punktu rozmawiano o liczbie koncesji dla taksówkarzy, którą ostatecznie ustalono na 5.
Radna Jolanta Dakowska przedstawiła wyniki kontroli komisji rewizyjnej w Centrum Kultury. Nie było zastrzeżeń. Według danych komisji wydatki CK to 1 695 000 zł. Zysk z działalności statutowej to 43 tys. zł.
Byłem zaskoczony brakiem wypowiedzi radnego Kowalskiego, który dość często wypowiada się na temat „dokładania” do wielu działań realizowanych przez samorząd. Zabrakło mi tu opinii radnego w temacie opłacalności utrzymania tej instytucji w kontekście "strat" jakie przynosi.
Znam Jolantę Dakowską dosyć dobrze,więc wykluczam żeby mogła napisać,iż Centrum Kultury wypracował zysk z działalnosci statutowej w kwocie 43 tyś.zł.Mógł to być najwyżej przychód a nie zysk.Zysk jest wtedy,kiedy wszystkie koszty utrzymania firmy,instytucji itp. są niższe od wpływów z prowadzonej działalnosci.Przychód CK to są wpływy za bilety,wnajem sali,pobieranych opłat za prowadzone na terenie zamku różnego rodzaju działalnosci .
Jak napisał Moderator,roczny koszt utrzymania CK to 1 695 000zł.Jeśli od tej kwoty odejmie się 43tyś,zł,to widać wyraznie,że "strata"wynosi 1 695 000 -43 000 =1 652 000zł.Ale nikt o zdrowych zmysłach nie będzie domagał się aby instytucje prowadzące działalność kulturalną miały przynosić miastu "zyski".Moderator chyba zdrzemnął się ,kiedy była mowa o CK, albo celowo wprowadza formuowiczów w błąd.No ale dokopać Kowalskiemu,to jest dzisiaj najważniejsze zadanie dla ludzi związanych z ratuszem.Moderator właśnie dopisał się do tej grupy.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Jacek-P »

Widać, że późna pora nie pomogła w zrozumieniu.
JJ23 pisze:Ale nikt o zdrowych zmysłach nie będzie domagał się aby instytucje prowadzące działalność kulturalną miały przynosić miastu "zyski".
Ja się z tym zgadzam, nie o to tu chodziło, nie manipuluj wypowiedzią.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: chochlik »

oj, coś mi się zdaje Moderatorze, że z każdej strony dostajesz po uszach. Nie martw się, może być lepiej :-D :aniol:
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: kaczor »

Dyrektor ZKM w Ostródzie odpowiedział na pytanie w sprawie nowych autobusów. Powiedział, że do końca roku dwa nowe autobusy niskopodłogowe pojawią się na ulicach Ostródy.
nie dokońca tak. prawie nowe bo z 2004, ze Szwecji.
niskopodłogowe pomiędzy 1 a 2 wejściem.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: ALCHEMIK »

Od razu widać, że wybory się zbliżają wielkimi krokami. Bo chłodno na dworze, a moderator zaczyna się rozkręcać. A co do tego nadplanowego ponad miliona złotych to jak opozycja ma zgłosić sprawę do prokuratury jak pan jaśnie nadęty vice b....... nie chce radnym dać dokumentów w tej sprawie nawet na pisemny wniosek. Przecież to jest bezprawie :evil:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Jacek-P »

_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: Jacek-P »

JJ23 pisze: Znam Jolantę Dakowską dosyć dobrze,więc wykluczam żeby mogła napisać,iż Centrum Kultury wypracował zysk z działalnosci statutowej w kwocie 43 tyś.zł.Mógł to być najwyżej przychód a nie zysk.
Zacytuję radną Jolantę Dakowską:
Komisja stwierdziła wydatkowanie środków finansowych za 2008 rok w wysokości 1 695 099, 78 zł. które pochodzą z dotacji i środków własnych. Zysk za 2008 rok wyniósł 43 288 zł i został przeznaczony zarządzeniem dyrektora na działalność statutową w roku bieżącym.
Wniosek z tego może być taki, że nie znasz pani Jolanty Dakowskiej tak dobrze jak piszesz ;)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: JJ23 »

moderator pisze: Kolejnym punktem była dyskusja o opłacie miejscowej. Ponad godzinna dyskusja o niczym, przeplatana docinkami i mało konkretnymi argumentami oraz niezrozumiałymi propozycjami zmian w uchwale. Sporo śmiechu na sali obrad wywołała wypowiedź radnego Żyndy o bananach. Była to odpowiedź na wcześniejsze słowa burmistrza. To warto zobaczyć w TV.
Moderatorze.Obejżałem retransmisję z sesji.Nie było żadnej dyskusji o opłacie miejscowej.Usuń ze swojej relacji te nieprawdziwe informacje.Chyba za dużo zjadłeś bananów.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: toledo »

Miałem wrócić do tematu więc wracam.

Moderator napisał: „Drugim punktem w sprawach różnych było oświadczenie klubu radnych PO. Radny Kowalski odczytał pismo, w którym były zawarte wątpliwości co do pochodzenia i wprowadzenia do budżetu miasta kwoty 1 142 150 zł. Były pytania o podmienianie załączników do zarządzeń, o brak głosowań w sprawie zmian w budżecie. Dyskusja trwała blisko półtorej godziny.
Temat był już niejednokrotnie poruszany na sesjach. Tłumaczył to wtedy burmistrz, pani skarbnik..”


Tylko, że nikt nie wytłumaczył. Ostatnio miałem trochę czasu, by dokładniej zapoznać się w necie z tym oświadczeniem radnych PO i dziwi mnie to, że nikt się jeszcze tematem na serio nie zainteresował. Przyjrzyjmy się sami.

1. 30 grudnia 2008 r. – na sesji RM dokonuje zmian ostatnich zmian w budżecie 2008 r.

2. marzec 2009 r. – radni otrzymują sprawozdanie z wykonania budżetu 2008 i stwierdzają, że na zadanie „zagospodarowanie turystyczne nabrzeża Jez. Drwęckiego” wydano więcej o ponad 1,1 mln złotych niż zapisano w budżecie.

3. Kwota ta odpowiada wysokością wcześniejszym próbom zwiększenia wydatków na tym zadaniu i żądaniom wykonawcy zadania.

4. 19 marca 2009 r. na posiedzeniu komisji skarbnik miasta wyjaśnia, że:
- kwota ta pochodzi z dotacji Urzędu Wojewódzkiego z grudnia 2008 r.
- nie była ujęta w poprawce na sesji, bo... zapomniała(!!!) o tej dotacji
- została wreszcie wprowadzona zarządzeniem burmistrza w styczniu 2009 r.

5. Tylko, że:
- zarządzenie burmistrza nosi datę 31 grudnia 2008 r. (dzień po sesji)
- ale nosi nr 339a/2008 i nie jest tematycznie związane z zarządzeniem nr 339/2008 z tego samego dnia co potwierdza informację pani skarbnik, że zostało wprowadzone dopiero w styczniu, czemu później zaprzeczano. Czy jest to jednak zgodne z prawem? I czemu nie umieszczono go od razu po wydaniu w BIP?

6. Ale w czerwcu 2009 r. Przewodniczący Rady p. Najmowicz wyjaśnia co innego niż skarbnik. Twierdzi, że zarządzenie to było wyłącznie zaewidencjonowaniem tego, co miało miejsce kilka miesięcy wcześniej, że wojewoda przekazał środki unijne do Bank Gospodarstwa Krajowego, który rozlicza unijne pieniądze.

7. Tyle, że nie potwierdza tego wojewoda. W odpowiedzi na pismo radnych informuje, że środki przekazał w 4 transzach (ostatnia w listopadzie 2009 – na półtora miesiąca przed grudniową sesją w kwocie niespełna 500 tys. zł) i wielkości transz nie odpowiadają kwocie z zarządzenia burmistrza. Sam wojewoda zaprzecza by kiedykolwiek przekazano na rzecz miasta sporna kwotę.

- Skąd się wzięły pieniądze, skoro nie od wojewody?
- Czy w ogóle można zwiększać wydatki ponad kwoty przetargowe przy realizacji inwestycji za unijne pieniądze?
- Dlaczego padają tak sprzeczne wyjaśnienia w tak prostej sprawie?


To tylko niektóre z watpliwości, które dziwnym trafem wszyscy bagatelizują – od prokuratury (o ile dostała zawiadomienie) poprzez RIO, o dziennikarzach (o ile takowi są) nie wspominając.
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: KRewa »

I oto prawda została objawiona: Prokuratura , RIO i inni to instytucje na garnuszku UM, jedynie radni miejscy klubu PO oraz jaśnie nawiedzony osobnik o nicku Toledo wywąchali ten tajny układ. Chwała im za to niech żyje sprawiedliwość. Śledztwo zostało zakończone sprawą zajmie się najprawdopodobniej Trybunał Europejski w Strasburgu. tylko tam można liczyć na jedynie słuszny w mniemaniu wyżej przywołanych wyrok. radny Kowalski na premiera, Toledo Ministrem Sprawiedliwości(jedynie słusznej)
Chwała wam nawiedzeni
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: toledo »

Klasyczna reakcja. Zamiast dyskusji o faktach - kpina (raczej próba kpiny). I za chwilę "pojadą" kolejne epitety. Ale pytania zostana.......
Kolejne brzmi: o jakich "tajnych układach" wspomina kRewa?
Póki co ja dostrzegam tylko niezgodności w wyjaśnieniach prostej kwestii i brak odpowiedzi na proste pytania.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: cdn »

O krewa żyje !!!!

Przepraszam.
Wiem, że kiedyś ze zdrowiem było u ciebie ciężko .
Dziś jest OK. Dostałeś drugą szansę.

Krzyknij -" niech żyje najlepszy mój klub radnych SLD", ale nie obrażaj innych bo dość na tym forum ludzi obrażałeś.

Chronologia Toledy jest trafiona w 10. :brawo: :brawo: :brawo:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: 47 Sesja Rady Miasta z dnia 27-11-2009

Post autor: toledo »

To KRewa jest radnym miejskim?!
Jeżeli tak, to panie radny odpowiedz na postawione pytania. Wyjasnij niejasności. Przecież powinieneś posiadać na ten temat wiedzę.
Zablokowany