"MAZURY SMRÓD NATURY"

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

"MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: jurek_ogorek »

Ulica Chrobrego-"MAZURY SMRÓD NATURY"
Dlaczego nikogo z naszych "WŁADCÓW" nie interesuje jak walczyć w XXI w. z smrodem!
Za co biorą pieniądze Panowie z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji .
Możliwości jest wiele tylko trzeba chcieć.
Jako przykład odsyłam:
http://www.wareco.pl/maty.php
http://www.ekofinn-pol.com.pl/pl/produk ... za-biowent
jurek_ogorek
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: ERYK »

Chyba jesteś mieszkańcem, osiedla na Piastowskiej.

Jak tam przejeżdzam, to koszmar, tam nie da się zyć.
mastah
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-17, 13:37:55
Gadu-Gadu: 0

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: mastah »

A po co władze miasta miałyby coś robić? Przecież odkąd otwarto plażę nad j. Drwęckim, na ul. Chrobrego nie ma już tylu turystów idących na plażę kajkowską. A jak nie ma turystów, to władzom miasta zwisa równo czy śmierdzi czy nie... Przecież nie będą poświęcać swojego cennego czasu dla mieszkańców Ostródy - oni hoteli nie zapełnią!!
wygrzeb
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 2008-06-02, 20:43:54
Gadu-Gadu: 0

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: wygrzeb »

mastah pisze:A po co władze miasta miałyby coś robić? Przecież odkąd otwarto plażę nad j. Drwęckim, na ul. Chrobrego nie ma już tylu turystów idących na plażę kajkowską. A jak nie ma turystów, to władzom miasta zwisa równo czy śmierdzi czy nie... Przecież nie będą poświęcać swojego cennego czasu dla mieszkańców Ostródy - oni hoteli nie zapełnią!!
A kto ma niby chodzić na tą nową plażę? Chyba tylko podczas festiwalu reggae pare osób moczyło tam swoje zwłoki, ale to z racji, że za płotem było pole namiotowe , a wstep na plaze był wolny. Swoją drogą fajne wakacje zafundowano regałowcom. Pole namiotowe i plaża za free i tylko bilecik na festiwal trzeba było kupić.
Chyba zaczynam rozumieć rosnącą popularność tej imprezy :lol:

Hej, Mazury, jak wy cudne!
Gdzie jest taki drugi kraj!
Tu zapomnisz chwile trudne,
Tu przeżyjesz życia maj.
Do namiotu od ogniska
Trzeba wracać, pora, czas.
Już nadchodzi nocka bliska.
Hej, Mazury, witam was!
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: mmgg »

jurek_ogorek pisze:Ulica Chrobrego-"MAZURY SMRÓD NATURY"
Dlaczego nikogo z naszych "WŁADCÓW" nie interesuje jak walczyć w XXI w. z smrodem!
Za co biorą pieniądze Panowie z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji .
Możliwości jest wiele tylko trzeba chcieć.
Jako przykład odsyłam:
http://www.wareco.pl/maty.php
http://www.ekofinn-pol.com.pl/pl/produk ... za-biowent
jurek_ogorek
na przedostatniej sesji miasta był poruszany ten temat (smród)
winni:gmina wiejska Ostróda i PUK , miasto nic nie może zrobić ze śmierdzącym podrzutkiem
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: 24adamson »

tak to prawda było o tym ostatnio na sesji ale nikt nie wie jak z tym sobie poradzić i może sie myle ale o ile pamiętam to w tym miejscu ścieki z gminy (stare jabłonki itd) wpływają do miejskiej kanalizacji i miasto nie chce robić afery gmninie więc zostaje jak jest a ja myśle że powinno zamknąć gminie dostęp do miejskiej kanalizacji skoro oni nie raczą pomyśleć jak ten problem, bądź co bądź z ich winy ,rozwiązać
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: jurek_ogorek »

24adamson pisze:tak to prawda było o tym ostatnio na sesji ale nikt nie wie jak z tym sobie poradzić i może sie myle ale o ile pamiętam to w tym miejscu ścieki z gminy (stare jabłonki itd) wpływają do miejskiej kanalizacji i miasto nie chce robić afery gmninie więc zostaje jak jest a ja myśle że powinno zamknąć gminie dostęp do miejskiej kanalizacji skoro oni nie raczą pomyśleć jak ten problem, bądź co bądź z ich winy ,rozwiązać
Właścicielem kanalizacji jest miasto i bierze za to pieniądze od wszystkich użytkowników od tych ze Starych Jabłonek chyba też bo oni płacą.Mieszkańcy miasta płacą za kanalizację i chcą żyć bez smrodu ,od tego jest chyba kanalizacja.
Tłumaczenie że to nie My tylko Oni jest gówniane bo gów... ma to do siebie,że nie ważne czyje jest śmierdzi!

jurek_ogorek
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: ryba »

A więc to śmierdzą ścieki ze Starych Jabłonek? I te gówna płyną do nas przez kilkanaście kilometrów?
Niesamowite!
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: KRewa »

Ot i ukazał się "rybi" rozum, cóż za spostrzegawczość, cóż za refleks. Tylko podziwiać.
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: jurek_ogorek »

24adamson pisze:tak to prawda było o tym ostatnio na sesji ale nikt nie wie jak z tym sobie poradzić i może sie myle ale o ile pamiętam to w tym miejscu ścieki z gminy (stare jabłonki itd) wpływają do miejskiej kanalizacji i miasto nie chce robić afery gmninie więc zostaje jak jest a ja myśle że powinno zamknąć gminie dostęp do miejskiej kanalizacji skoro oni nie raczą pomyśleć jak ten problem, bądź co bądź z ich winy ,rozwiązać
Mnie nie interesuje bo ja płacę.
Ma nie smiediedż.
Wszystkie śmieci (syfy z Ostródy są wywożone do Rudna)!

jurek_ogorek
odtrutka
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-21, 14:18:52
Gadu-Gadu: 0

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: odtrutka »

Poczytajcie sobie jakie pisma były kierowane w tej sprawie oto jedno z nich na adresie:
http://www.akrybia.info.pl/index.php?op ... -chrobrego
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: 24adamson »

haa ha miałem racje
dzieki za linka to wszystko wyjaśnia dlaczego jest ten smród pod moim blokiem
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: ALCHEMIK »

A wydawać by się mogło, że to taka fajna lokalizacja będzie jak zaczęli budowę tego osiedla. Blisko nad jezioro i do miasta. A teraz to nawet do supermarketu bliziutko :D powiedziałbym, że nawet za blisko. O smrodzie i całej ostródzie jeżdżącej przez osiedle do supermarketu nie wspomnę.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Mictlan
początkujący
początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 2005-01-10, 00:05:09
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen

Re: "MAZURY SMRÓD NATURY"

Post autor: Mictlan »

Od czasu otwarcia kałflandu ogromnie zwiększył się ruch na Drwęckiej... Koszmar, chyba całe osiedle rycerskie i te nowobogackie wali własnie Grunwaldzką i Drwęcką za tory.... Może boją się świateł przy fiołku albo magicznego rondo-skrzyżowania z torami i przejazdami? Cóż, nie każdy przecież co ma prawko potrfi jeździć.... Osobiście jestem za odgrodzeniem ich od grunwaldzkiej najlepiej z kałflandem (nazwa pasuje do śmierdzącej ulicy;P), mnie boli wiecznie zakorkowana Drwęcka...
Zablokowany