list szkodnika drukowany w nostródzkiej

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: ostrodzianin »

w nostródzkiej ukazał się list największego szkodnika miasta. przykre jest to że opluwa się bez żadnych dowodów prof. dr Edgara Steinera, a gazeta bez mrugnięcia okiem publikuje ten oszczerczy list, to jest kolejny skandal. skandal który odbije się szerokim echem.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: jezuita »

dobrze , ze nie czytam tych bzdetów
[foto]http://2.bp.blogspot.com/_YJOg7yjWAoA/S ... 0/anty.jpg[/foto]
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: toledo »

Sam list i forma nie dziwi, odpowiada zarówno manipulatorskiem umiejętnościom autora (kolejene "do wiadomości redakcji" - ale stylu nie dało się ukryć) jak tez też charakterowi gazetki, ale dziwi władza jednego z miejskich biurokratów i zachowanie radnych oraz burmistrza.
Nie sądzę, żeby wniiosek o nadanie honorowego obywatelstwa był zgłoszony przez klub PO bez uzgodnień z innymi klubami oraz burmistrzem. Taka jest bowiem droga procedowania, pozwalajaca na uniknięcie ośmieszenia wszystkich: zwłaszca zgłoszonej kandydatury, ale także stawiająch wniosek, Rady Miejskiej i samego miasta. Uzgodnienia więc pewnie były, a mimo to radni PiS i SLD je zerwali pod wpływem - to warto podkreślić - urzędnika, wysokiej jak na gminę rangi, ale tylko urzędnika powołanego przez burmistrza. Zachowali się jak bezwolne kukiełki.... i kolejny raz ośmieszyli gród nad Drwęcą.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: Maria Ewa »

słyszałam, że nawet umowa partnerska może być przez tego szkodnika zerwana, czy to prawda? jesli tak to powinien on wylecieć z hukiem, bezczelny odrażający typ
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: ostrodzianin »

tak masz rację toledo stylu nie dało się ukryć, stylu, do którego my mieszkańcy miasta już zdążyliśmy się przyzwyczaić choć ciagle nas to drażni - mam nadzieję że ten "szkodnik" nigdy już nie będzie nas karmił swoimi kłamstwami
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: sprawiedliwy »

A kim jest ten profesor co ma być (?) honorowym obywatelem Ostródy? Jakie ma zasługi, życiorys itd.....
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: toledo »

????????/
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: toledo »

Sprawiedliwy, gdybys chciał sie dowiedziec to obejrzałbys relację z sesji, na której dla mnie najbardziej absurdalna była postawa p. Najmowicza.
Przewodniczący Rady negował, że radny Hoch uzgadniał z nim zgłoszenie kandydata na honorowego obywatela. Stwierdził, że on i cały klub PiS był i jest przeciwny.

Jeżeli mówi prawdę to mam pytanie: po co wstawił ten punkt do porządku obrad?
A ta czynność należy właśnie do przewodniczącego. W jakim celu? Przeciez wiedział, że koalicja SLD - PiS wniosek odrzuci.
A może nie wiedział? Może dopiero po podpisaniu projektu porządku obrad i wysłaniu zaproszeń ktoś wpłynął na niego i burmistrza? Kto? Czy był to autor listu w nostródzkiej, określany przez Hocha jako największy szkodnik naszego miasta?

A burmistrz? Zwyczajowo program sesji uzgadnia się z burmistrzem? Czy tym razem projekt porzadku wysłał pan Najmowicz bez uzgodnień z koalicjantem - burmistrzem?
A jeżeli uzgadniał, to dlaczego pan burmistrz nie zgłosił uwagi, że jest przeciw wnioskowi PO i lepiej go do porządku nie zgłaszać, bo wyjdzie chryja?
A może i pan burmistrz jeszcze nie wiedział, że będzie przeciw?


Nie chce mi się wierzyć, że obaj panowie chryję na sesji planowali. I jestem pewny, że odpowiedzi na te pytania nie będzie. Mogę też przypuszczać, że Hoch sprawę kandydatury uzgadniał ze wszystkimi "świętymi" z Osterode i Ostródy.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: JJ23 »

Podobno jeden z sekretarzy osciennych gmin nie wytrzymał,i publicznie nazwał tego szkodnika największym szkodnikiem.
A pan Hoch otrzymał od pana starosty medal na 10-lecie powiatu ostródzkiego.Cała akcja miała miejsce w ewangielickim kosciele przy Sienkiewicza.Hoch dostał od wszystkich owacje na stojąco.Szkodnika nikt tam nie widział.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: sprawiedliwy »

Czy to prawda, że kandydat było generałem milicji w NRD? czy to kłamstwo?
mieszkaniec
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-09, 09:12:27
Gadu-Gadu: 0

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: mieszkaniec »

JJ23
Szkoda, że nie zauważyłeś, jaki niesmak zapanował w kościele po "przemówieniu" starosty. Nieprzygotowanie, żeby nie powiedzieć bełkot i do tego te medale. Na litość boską, kto to słyszał, żeby w kościele medale wręczać. Tego by nawet najwięksi szkodnicy nie wymyślili. Wstyd!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: toledo »

mieszkaniec pisze:JJ23
Szkoda, że nie zauważyłeś, jaki niesmak zapanował w kościele po "przemówieniu" starosty. Nieprzygotowanie, żeby nie powiedzieć bełkot i do tego te medale. Na litość boską, kto to słyszał, żeby w kościele medale wręczać. Tego by nawet najwięksi szkodnicy nie wymyślili. Wstyd!

Mieszasz mieszkańcu i chyba po kimś powtatrzasz, bo te bzdury nie odpowiadaja faktom. Akurat na mszy ekumenicznej byłem i to wystąpienie starosty - od siebie, bez kartki - zostało przyjęte ze łzami w oczach starych ludzi, tych z Osterode i tych z Ostródy. Trzeba było byc i widziec do kogo ci ludzie po mszy podchodzili.

Niezbyt może składne i wycyzelowane, ale serdeczne wystąpienie o "korzeniach" nas wszystkich łagodziło nieco wrażenia z szopki miejskich radnych jakie wywiozą Niemcy z Osterode z Ostródy, chociaż na pewno nie złagodziło ksenofobicznego występu w "Gazecie". A częśc z nich miała tłumaczenie szkodnika na niemiecki.

Owo "na litośc boską" zaś bardzo mi, mieszkańcu, przypomina styl z tekstu szkodnika w gazetce ostródzkiej.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: Maria Ewa »

To jakżeż to? Niemiecki generał nie dostał honorowego obywatelstwa Ostródy? A niemiecki generał Paul von Hindenburg nadal jest honorowym obywatelem naszego miasta i to jemu nie przeszkadza? To niech ten "szkodnik" wystąpi z wnioskiem o pozbawienie generała Hindenburga honorowego obywatelstwa.
Z drugiej strony takie to mamy czasy że szef PRONu z czasów stanu wojennego jest wiceburmistrzem, ale jeśli tak jest to może generał milicji mógłby być honorowym obywatelem? O ile w przypadku Szefa PRONu - wiceburmistrza jest to udokumentowana sprawa to w przypadku drugim są to tylko niczym nie poparte zarzuty.
Jeśli Ty sprawiedliwy masz na to dowód to go ujawnij. W tym forum chyba jest taka możliwość, bo już widziałam tu zdjęcia i obrazki. A tak zarzucasz coś komuś tylko czy potrafisz to udowodnić? Nie sądzę.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: Maria Ewa »

toledo pisze:
Owo "na litośc boską" zaś bardzo mi, mieszkańcu, przypomina styl z tekstu szkodnika w gazetce ostródzkiej.
Rzeczywiście dopiero teraz zobaczyłam - tak to prawda stylu nie da się oszukać, a ten typ często używa tego zwrotu: "na litość boską" - więc tu się skrył!
Myślę, że to wstyd i hańba żeby taki urzędnik pisał takie farmazony - to ośmiesza tylko ten urząd!!!
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: JJ23 »

sprawiedliwy pisze:Tego by nawet najwięksi szkodnicy nie wymyślili. Wstyd!
JJ23
Szkoda, że nie zauważyłeś, jaki niesmak zapanował w kościele po "przemówieniu" starosty. Nieprzygotowanie, żeby nie powiedzieć bełkot i do tego te medale. Na litość boską, kto to słyszał, żeby w kościele medale wręczać. Tego by nawet najwięksi szkodnicy nie wymyślili. Wstyd!
Na litość boską,szkodniku,starosta okazał się o wiele lepszym pijarowcem od ciebie.
A bełkot to było wystąpienie burmistrza.Co ty mu tam szkodniku za głupawe przemówienie napisałeś?Że za dwa dni przypadnie rocznica II wojny światowej i tego typu bzdety.Przestań tyle pić.Kiedyś miałeś lekkie pióro,byłeś niezły w te klocki.Chyba już czas na (nie)zasłużoną emeryturę.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: toledo »

To prawda, odczytywanie z kartki przez burmistrza o rocznicy II wojny światowej do Niemców, którzy przyjechali na 680 lecie grodu był żałosny i budził u wszystkich zdumienie i zażenowanie. Ale z tym "lekkim piórem" szkodnika to przesadziłeś, Chyba że znaczy ono umiejętności "pływackie"....
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: sprawiedliwy »

JJ23
Dlaczego cudze wypowiedzi podajesz jako moje - sprawiedliwego.
Bądź rzetelny, przynajmniej postaraj się. I jakby co to nie przepraszaj. :lol:
I od dziś proszę mi się nie kłaniać (cytat z mojego ulubionego filmu).
Acha
JJ23 znowu nadaje.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: sprawiedliwy »

A tak dalej z ciekawości - był ten kandydat tym generałem milicji w NRD czy nie?
toledo odpowiedz mi na te konkretne pytanie. tak czy nie lub wiem nie wiem.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: list szkodnika drukowany w nostródzkiej

Post autor: toledo »

Sprawiedliwy, masz znakomite zadatki na mistrza szarej propagandy. Napiszesz na czystego, że jest ubabrany to będzie kłamstwo, ale jak zapytasz o to czy czysty jest ubabrany, to tylko "niewinne" pytanie, ale ziarno wątpliwości posieje i czysty już w oczach wielu czystym nie będzie. Bo przecież "coś może być na rzeczy" skoro pytają.

I dzięki takiemu oto pytanku, uciekamy od oceny ksenofobii radnych, ba nawet ich usprawiedlliwiamy.
Zablokowany