XXXII Sesja Rady Miasta

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: Jacek-P »

Dyskusja dotycząca XXXII Sesji Rady Miasta


W piątek 28 listopada odbyła się XXXII Sesja Rady Miasta, podczas której głosowano podwyżki podatków od nieruchomości, transportu i opłat za reklamy. Sesja od samego początku była bardzo burzliwa i obfitowała w emocjonalne występy radnych.

[foto]http://www.ostrodaonline.pl/images/stor ... sja_32.jpg[/foto]

http://www.ostrodaonline.pl/Radni-za-po ... 9-rok.html
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
POwiec

Re: XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: POwiec »

Podatki czasem trzeba podwyższać. Przykład dał nam Donald Tusk jak to robić mamy (podnosi akcyzę).
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: sceptyk »

swojego czasu proponowałem dobrowolne opodatkowanie się na leczenie odmiennie chorych psychicznie - tak zwanych psycholi.Teraz taki fundusz by się przydał, tym bardziej, że kolega POlityczny jest w POtrzebie :D
Ale nie POmogę - POmysł POroniony - koledze nic nie POmoże - chyba,że LSD, czy SLD - jak zwał, tak zwał, jedna trucizna :D
POwiec

Re: XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: POwiec »

Sceptyku nie denerwuj się tak bo złość piękności szkodzi. Jakby Pan Brodiuk był starostą to podwyżki co rok gwarantowane bo na podwyżki pensji by zabrakło :D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: sceptyk »

wyjątkowo spokojny człowiek ze mnie, więc na pewno nie potrafisz wyprowadzić mnie z równowagi :)
aczkolwiek jest jeden problem - po wielu przykrych przejściach nauczyłem się bardzo starannie dobierać sobie towarzystwo, nawet polityczne - a ty to sobie uzurpujesz, co mi się bardzo nie podoba - nie chcę mieć w tobie kolegi - nawet politycznego, nawet wirtualnego :aniol:
POwiec

Re: XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: POwiec »

Sceptyku nie ma co się obrażać. Przecież to wszystko na tym forum to gra, zabawa przynajmniej ja to tak traktuje i bawi mnie irytacja zwolenników szczególnie Pana Starosty.
Pokazuję ci tylko że każdego można do czegoś doczepić, przypiąć łatkę.
Niestety jeśli jest się na piedestale trzeba być tym bardziej ostrożny w podejmowaniu pewnych działań. Mam nadzieję ze sprawa podwyżki dla starosty już nigdy nie wróci na obrady Rady Powiatu.
No ale odeszliśmy od tematu.
Jeśli chodzi o podwyżki podatków to chyba rzecz sałata się zła. Jeśli jednak popatrzymy ze inwestycji miasto planuje bez liku to trzeba skądś ę kasę wziąć. Niestety najłatwiejszym sposobem jest zawsze sięganie do kieszeni podatnika, dlatego takie analogie z działalnością rządu Donalda Tuska.

POzdrawiam
Gość3

Re: XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: Gość3 »

Tylko, że z tych podatków nie są robione tylko inwestycje. Przede wszystkim idą na utrzymanie urzędników. A o tym w stosunku do miasta, gdzie zarobki są wyższe niż w powiecie, jakoś nikt nie pisze.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: XXXII Sesja Rady Miasta

Post autor: toledo »

W systemie finansowania samorządów istotna jest zależność subwencji od wysokości wpływów z podatków (w tym lokalnych), dlatego też samorządy starają się utrzymać wysoki, bliski wyznaczonym maksymalnym stawkom. Stąd też coroczne podwyżki.
Zablokowany