Podwyżka dla starosty

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: toledo »

A Włodek za dużo czasu zajmuje się sprawami miejskimi.A to nie jest jego podwórko.

A jakimiż to? Miasto jest częścią powiatu i w zakresie kompetencji powiatu, na majątku powiatu (szkoły, drogi, etc.) starosta musi się zajmować sprawami w Ostródzie. Co ciekawsze, mimo że obszar pozamiejski jest większy niż miejski, to więcej spraw powiatu dotyczy miasta.
W Miłakowie czy Miłomłynie jest mniej spraw powiatu niż w Ostródzie. Więc zarzut jest co najmniej nie trafiony, zresztą sprytnie wrzucany przez przeciwników starosty. Podobnie jak rozważania, kto byłby lepszym starostą.
Odpowiedź jest znana: KAŻDY, BYLE NIE BRODIUK!!!
Bo z innymi istniałaby przynajmniej szansa "dogadania się", "ułożenia", "ugłaskania" i w następstwie tej czynności pozostawienia wszystkiego po staremu
No i na pewno osłabiłoby PO.

Więc jak ktoś poważnie włącza się w rozważania na te tematy, to może i jest "sympatykiem PO" ale z ratuszowego klubu.
Gość

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: Gość »

[[quote="toledo"]b]
Bo z innymi istniałaby przynajmniej szansa "dogadania się", "ułożenia", "ugłaskania" i w następstwie tej czynności pozostawienia wszystkiego po staremu
No i na pewno osłabiłoby PO.

Chcesz powiedzieć Toledo,że z Połoniewiczem mógłby Oldzio się ułożyć?Ja osobiscie bardzo w to wątpię,ale może nasz lepszą wiedzę na ten temat niż ja.
Nie wciskaj również kitu,że jedynie Włodek może być dobrym starostą.Czasy kultu jednostki minęły już bezpowrotnie,chciaż twoje wypowiedzi świadczą o tym,że powrót do tamtych praktyk ciągle jest możliwy.
I jeszcze jedna rzecz.Sugerujesz,że starosta to filar PO w Ostródzie,że bez niego ostródzka platforma mogłaby tylko stracić.A nie przyszło ci do głowy,że to właśnie osoba Włodka zniechęca wielu porządnych ludzi do wstąpienia w szeregi tej partii.Z mojej obserwacji i z tego co mówi mi sporo znajomych taki właśnie można wysnuć wniosek.Bo Włodek nie słucha innych,jest wielkim megalomanem.Jest jeszcze jeden dosyć istotny powód dużej niechęci do starosty.Otóż był on już w koalicjach ze wszystkimi,w zależnosci od układu sił w radzie.Pijał wódzię z Czarusiem,pijał z Jasiem pijał z Oldziem.SLD to była partia z którą było Włodziowi po drodze.Potem zmieniały się konfiguracje,więc i Włodka poglądy się zmieniały.Zawsze chciał być tam gdzie była władza.
I wiesz Toledo dlaczego Włodek i Olgierd tak bardzo na siebie plują?Myślę,że wynika to z tego,iż tak naprawdę są bardzo do siebie podobni.To tacy obrotowcy bez żadnych zasad,bez poglądów za to z bardzo dużym ego.Karierowicze.
I nie jestem żaden ratuszowy,powiatowy,gminny czy jakiś tam inny harcerzyk.Jestem sympatykiem PO ale póki pierwsze skrzypce będzie grał tam Włodek,to melodia tej partii w Ostródzie brzmi mi trochę fałszywie.I tym się smucę.
A podwyżka?Być może powinien ją dostać jak wielu samorządowców w podobnej sytuacji.Myślę,że byłoby najlepiej,gdyby sam Włodek poprosił wnioskodawców o wycofanie się z tego pomysłu.Pokazałby,że ma klasę,przecież nie pchał się do władzy dla kasy,prawda Toledo?Wszyscy pamiętamy Włodka plakaty wyborcze z rozłożonymi rękami.Czyste ręce,które nie będą sięgać po publiczne pieniądze.Ale jak wiemy władza psuje.Czy popsuła również starostę dowiemy się już niedługo.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: toledo »

No i kolego potwierdzasz moją analizę.
Przedstawiasz "sympatyku" Starostę jako faceta, który się podczepił pod PO. Prawda jest taka, że on stworzył ostródzkie PO. Każde inne twierdzenie jest kłamstwem.
Dziś nagle obrodziło sympatykami PO, bo partia jest u władzy i można liczyć na jakieś profity. Podobnie było z SLD. Jak doszło do władzy, to nagle tyle g.... się podczepiło, że sukces przekuło w klęskę na długie lata. Dziś g.... się klei do PO.

Zatem. Nikt inny tylko akurat Brodiuk kierował wszystkimi parlamentarnymi sukcesami wyborczymi PO. Doprowadził do wygranej PO w ostatnich wyborach samorządowych w powiecie i całkiem dobrego wyniku w mieście. Mimo osobistej porażki w wyborach na burmistrza. Ale zrobił też więcej ukształtował struktury PO. Jest liderem. I co ciekawsze, przy nim zaczęli się wzmacniać inni liderzy niezależni od ostródzkich układzików władzy i biznesu. To jest na dłuższą metę dla tego układziku najgroźniejsze.

I dlatego nie przyszło mi do głowy - bo w niej mieści się realny, a nie życzeniowy obraz świata - że bez Włodka PO mogłaby zyskać. Kiedyś pewnie tak, dziś - nie.
Bo dziś dopiero liderzy tej partii, jej kręgosłup się kształtuje. Dlatego właśnie to nie jest kacyk, tylko lider.
Bo bez niego PO mogłoby się "wzmocnić" ludźmi, którzy próbują się zapisać w Morągu, bo w Ostródzie nie mają śmiałości i odwagi nawet próbować. Musieliby się bowiem wytłumaczyć, gdzie byli i co robili.

Czyste ręce, kolego, nie mają nic wspólnego z poborami. Nie będę przytaczał zarobków urzędników miejskich (vide Oberlandia). Czyste ręce mają za to dużo wspólnego z doborem koalicji i współpracowników: takich na przykład jak Połoniewicz. Pasują do siebie.

Porównanie Włodka z Oldziem, to kpina, chyba że chciałeś uwłaczyć temu pierwszemu. Niech wreszcie facet wystartuje w wyborach i się sprawdzi. Bo na razie wisi na pasku Nosewicza. Zgodnie z pronowską lekcją kariery. Nie zapominaj, ze Brodiuka wybrali ludzie w czterech kolejnych wyborach. Czy to jest kariera ze wskazania władzy? O cechach charakteru nie będę wspominał, bo samo porównanie honoruje już miejskiego urzędnika.

Możesz przypisywać mi klakierstwo. Wolna wola. Jak mogę tak będę wspierał każdego, który wprowadza w Ostródzie normalność. A że z racji zawodowych i czasu mogę tylko w ten sposób, no to tak czynię.

Proszę, na koniec, nie wpisuj się w grono ratuszowych propagandzistów i cytuj rzetelnie. Nie insynuuj tego, czego nie napisałem.
Gość

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: Gość »

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
mieszkaniec

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: mieszkaniec »

Ja tylko czekam na uzasadnienie podwyżki. Jeśli będzie sensowne to jestem w stanie zrozumieć. Jak będzie podwyżka „bo się starosta napracował” to przepraszam, ale nie trafia to do mnie. Ciekaw jestem, czy przypadkiem wniosek nie zostanie wycofany tak jak poprzednim razem. Niby z jakiegoś ważnego powodu, co by się otwarcie nie przyznać, że podwyżka to kpina.
Do Toledo

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: Do Toledo »

Toledo zdecyduj się chłopie bo sam nie wiesz czyś ty SLD czy POwiec. Chyba masz rozdwojenie jaźni. Liżesz dupsko Brodiukowi boś na jedgo usługach. Ale nie dziwię się tobie bo co miesiąc masz niezłą pensyjkę a napracować się nie trzeba prawda. Szczekasz na Oldzia a sam lepszy nie jesteś bo zamiast pracować piszesz referaty na temat jak to Brodiuk jest wspaniały.

Przyznam przez przypadek i głupotę PiSu Brodiuk został wybrany starosta a może bardziej nieszczęściem powiatowym. Pierwsze co uczynił to nakazał swoim poplecznikom koalicyjnym podnieś pensję co teraz także czyni. A oni jak szczury nogi w kolana i klaskają uszami na każda głupotę. PiS się opamiętało bo głupotę to zrozumiało. Niestety dwóch się wyłamało. Połoniewiczowi się nie dziwię w końcu pensyjka niezła i kredyty się pospłaca ale doświadczony samorządowiec Pan Brzozowski to wstyd by głupotę wspierał.

Dlatego uważam podwyżka staroście się nie należy zresztą większość mieszkańców z tą tezą się zgadza. Rozumiem starostę kryzys puka choć jego wódz mówi że jesteśmy wyspą szczęśliwości i cudów irlandzkich. To my tym wszystkim cudakom podziękujemy w następnych wyborach.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: toledo »

Właściwie to tego typu wypowiedzi (Do Toledo) zasługuja jedynie na machnięcie ręka. Ot, znowu facet pobluzgał bez krztyny argumentu. Wyssał z palca moje usytuowanie w tym ostródzkim tyglu i nie może zrozumieć, że ktokolwiek mógłby cokolwiek bezinteresownie i bez opłaty. No cóż, tego typu rozumowanie potwierdza tylko jedno: głębokie przekonanie piszącego, że w Ostródzie dominuje układ. Jak nie jeden to drugi. Facetowi w głowie się nie mieści, że można samemu zarobic na życie, bez zależności od burmistrza czy starosty, albo Słowika czy Janowicza. Niestety (niestety - dla Ciebie i podobnie myślących) kolego, ale można.

Nie mieści się też tego typu uzależnionym gościom (zazwyczaj bezideowym, chociaż czepiającym się każdej władzy), że ktos może mieć poglądy lewicowe, a popierac PO. Więc nie PO, jako takie, a kolego, PO w Ostródzie. I nie tylko PO, bo są przecież koalicjanci z tych komitetów, które powiedziały NIE dotychczasowym układom i powiązaniom.

Tak Brodiuk jest wspaniały, bo nie dał się ułożyc w koleinach małomiasteczkowych powiązań. Ale nie tylko on. Także kilkudziesięciu innych ludzi, o różnej prowieniencji, którzy też powiedzieli "dość" i których tu od czasu do czasu próbuje sie pogłaskać (w kontrapunkcie do Brodiuka), a od czasu do czasu dokopać (bo, cholera, nie są o dziwo łasi na pochlebstwa ,zza których wyłazi słomka interesików).

Na dobrą sprawę Brodiuk zainteresował mnie dopiero po przeczytaniu wyborczego paszkwilu na niego. Co wybory to ktoś rozrzuca na niego paszkwile. Ale ten był szczególnie obrzydliwy. Jak się kogoś tak próbuje poniewierać i zbrukać, to znaczy to jedno: ktoś się go okrutnie boi. A jeżeli tak, to warto się gościowi przyjrzeć. Może to ten kamyczek, który ruszy lawinę?

Może ruszy, bo - choć się go najbardziej "ktosie" boją, to nie jest to już jedyny kamyczek.

I tak na marginesie: bo nie jest to sprawa istotna. Ludzie zawsze innym do kieszeni zaglądali, zawsze byli na podwyżki na nie (chyba, że własne). DLACZEGO NIE DYSKUTOWANO NIGDY (o zajadłości nie wspomnę) NAD PODWYŻKAMI PŁAC W MIEŚCIE?
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: sceptyk »

szkoda twojego czasu, toledo. Ta wymiana ciosów jest bardzo sprytnie sterowana...jeśli tak się napraszają, żeby upublicznić parę spraw, których tak się boją - w porządku, będą to mieli... powolutku.
Już było:
- pan J. - zbawca i dobroczyńca :D :D :D
- pani B. - gigant zarządzania medycznego :D :D :D
- ruina szpitala bez 15 milionów ze starostwa :D :D :D
- 3 miesiące Brodiuka :D
- 6 miesięcy Brodiuka :D :D
- rok Brodiuka :D :D :D
a także:
- próba przekrętu na prywatyzacji szpitala :aniol:
- przekupstwo urzędników samorządowych :aniol:
- faceci w kominiarkach, którzy znęcali się nad "szacownymi obywatelami" :beksa: :evil:
- wyrok za chlanie w robocie dla urzędnika samorządu miejskiego :o :beksa: :D
- przekupstwo dziennikarza lokalnej gazety - udokumentowane :o :o :o
- milion w tą, milion w tamtą na inwestycjach :o :o :o
itd. itd
a jest jeszcze tego trochę...powoli ... :)

i oni śmią dyskutować o facecie, którego się boją, na którego nic nie mają i nie będą mieli, któremu zrobili mnóstwo krzywdy w wymiarze czysto ludzkim, którego udusiliby własnymi rękami, gdyby nie groźba następnych facetów w kominiarkach, którzy bardzo chętnie tu wrócą, bo mają po co...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: toledo »

Alez ja z nikim się nie boksuję. Widzisz jakiegos przeciwnika? To tylko otumanione nicki, które nie moga pojąć, że proste jest proste a krzywe krzywe, niezależnie od zdania szefa.
:aniol:

to smutne :( :( :(
więc trzeba to zmieniać :czas: :czas: :czas:
Gość

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: Gość »

toledo pisze:Zatem. Nikt inny tylko akurat Brodiuk kierował wszystkimi parlamentarnymi sukcesami wyborczymi PO
Kierował ale tylko jedną kampanią i to nie sam.Chyba lepszy od niego był niejaki pan Kowalewski.Tworzyli bardzo zgrany duet.Wybór Gorczycy na posła to był rzeczywiscie wielki sukces tych panów.
Ale kolejne sukcesy Gorczycy to już nie była zasługa Włodka ani tym bardziej Kowalewskiego.Panowie poobrażali się na siebie i Gorczyca musiał już radzić obie sam.A ostatnie wybory, które dały Gorczycy fotel senatora,nie odnotowały żadnej Włodka aktywnosci w kampanii wyborczej.Upajał się wtedy Włodek posadą starosty i jakiś facet z Miłomłyna nie był w stanie wytrącić Włodka ze stanu samozachwytu.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: sceptyk »

niby, gościu, coś wiesz, a jednak g... wiesz. I tak jest dobrze ... :-D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: toledo »

Masz Sceptyku rację.
Zasług Kowalewskiego bym nie niedoceniał. Z tego co do mnie dotarło to bystry facet. Ale poza tym ten Gość albo nie wie albo głupa wali (sorry za sformułowanie, ale ono dość popularne nawet w parlamentarnych debatach).
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: sceptyk »

Mniejsza o Kowalewskiego - z tego co wiem, to wycofał się z czynnego życia publicznego. Plotki o rozdźwiękach między wymienionym panami sa wyssane z palca. Po prostu każdy poszedł swoją drogą, a jeśli zachodzi taka potrzeba, to zgodnie ze sobą współpracują. Niektórzy nie powinni się z tego cieszyć, nawet na pewno nie powinni :)
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: Jacek-P »

Podwyżka dla starosty nie została uchwalona.
11 głosów za
11 głosów przeciw
0 wstrzymujących się
Starosta nie brał udziału w głosowaniu.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: toledo »

No to starosta ma jaja. Nie ważne, że nie dostał, ważne, że nie głosował. A mógł. Parafrazując: po czynach ich poznacie.
Gość

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: Gość »

Nie ma jaj, : jeżeli w głosowaniu jest rozpatrywany temat w którym występuje interes prawny osoby zainteresowanej osoba ta nie ma prawa brać udziału w głosowaniu. I niech mi ktoś powie że sprawa zarobków nie jest interesem prawnym.
Gość

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: Gość »

Gość napisał -nie ma prawa głosować- ma prawo głosować , bo nikt mu tego nie zabroni , ale lepiej wyglada gdy ktoś w swojej sprawie nie głosuje, albo naprzykład zagłosuje przeciw to też nie może? Chyba gościu tworzysz swoje prawo na swoje potrzeby
czujnik zła!!!

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: czujnik zła!!! »

Cos tu jest nie tak?Starosta nie zagłosował za swoją podwyżką?A czytałem wcześniej ,że pazerny na publiczne pieniądze.Wiec faktycznie samorzadowiec z powołania,krwi i kości,tylko pogratulować.Podobno wiosek na podwyżke złożył zarzad powiatu,więc dlaczego oczerniacie starostę?Nie było wiekszosci ,trudno,ficio sie napracował krecąc po powiecie setki kilometrów ze swoja misją-wszystkim tylko nie Brodiukowi.W tym jest dobry,lecz tylko w tym.Głowa do góry Panie starosto,sceptyk pisał prawdę -szalokominiarki maja wielki wpływ na poczynania cwaniaków.Tak trzymać.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: JJ23 »

Moderator podał wynik głosowania.11:11,czyli podwyżki dla starosty nie będzie.Jestem po kilku rozmowach telefonicznych z osobami,które bezpośrednio obserwowały obrady sesji rady powiatu.Bonisławski zagłosował przeciw -OK,jest z PiS i to wszystko tłumaczy.Podobno nawet Boni jest rozpatrywany jako możliwy kandydat PiSu na burmistrza w najbliższych wyborach samorządowych,więc konkurencję trzeba zwalczać,jasne i czytelne.
Ciekawostką jest jednak postawa pani Elżbiety Kutarby-członka zarządu powiatu,radnej powiatowej z listy PO.Głosowała przeciw podwyżce w ramach protesu przeciw wypowiedzenia przez starostę umowy o pracę panu Stapurewiczowi-naczelnikowi wydziału komunikacji,członkowi PO w Morągu.Pani Ela w ramach protestu przeciwko wywalaniu z roboty geniusza z Morąga postanowiła przyłączyć się do klubu radnych SLD oraz ich przystawek.Padła więc w ramiona radnego Cezarego i przysięgła panu staroscie słodką zemstę.W swych wypowiedziach rozpędziła się tak bardzo,że wywalenie w 2007r.z funkcji prezesa PZOZ w Ostródzie pani Bilińskiej uznała za działanie na szkodę powiatu.
Ale taką postawą radnej z Morąga ja akurat nie jestem wcale zdziwiony.Ci ludzie,niezależnie jakiej są barwy politycznej,zawsze będą mieli kompleks Ostródy.Nie dostali powiatu morąskiego,więc Ostróda zawsze będzie im wrogiem.
Trzymaj się Włodziu,ale uważam,że zle skalkulowałeś licząc na lojalność Morąga.Postaraj się z tej jednak porażki wyciągnąć własciwe wnioski.POzdrawiam.
MG

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: MG »

Toledo, Sceptyk, JJ23 to że starosta nie dostał podwyżki to akurat dobra wiadomość dla powiatu.

To że starosta nie ma już pewnej większości w radzie to jeszcze lepsza wiadomość dla powiatu.
Nie chcę być karłem moralnym ale napiszcie prawdę gdzie i z kim Pan starosta się dogadywał aby tę podwyżkę dostać z jakimi radnymi, jak im w tyłek wchodził. Jest żenujący dla kasy sprzedał by chyba wszystko.

Dlaczego atakujecie członka zarządu jak Pan starosta taki mocny niech odwoła Panią Ewę tylko nagle się okaże że PO w radzie Powiatu powie mu dowidzenia.
lelo

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: lelo »

czyli co? pani Kutarba przeszła do opozycji? w takiej sytuacji wystarczy jeszcze jeden zbieg i mamy nową postkomunistyczno-wawrzyńską władze w powiecie?
MG

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: MG »

Wcale nie może być nowa większość z nowym starostą i ze starym wicestarostą. Z tego co wiadomo starosta biega za jednym z lewicy bo chcę znów podwyżkę wprowadzić do obrad. Po prostu wyłoni się nowy układ gdzie nie będzie Brodiuka, a wcale nie musi być lewicy w tym układzie. Myślę że do tego dojdzie jeśli Starosta sie nie opamięta i nie przestanie pluć na ludzi i myśleć tylko o sobie. Tacy radni jak Irena Jara pobiegnie za każdym który jej coś obieca za ostatniej kadencji biegała za starostą Pecem później się przekręciła jak wyszła afera ze szkołą, następnie znów wróciła do SLD, więc jest to typowy sprzedawczyk.
lelo

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: lelo »

czyli rozumiem MG,ze wasza nienawisc jest skierowana personalnie do starosty,a nie prawicowego ukladu w radzie?w takim razie kogo bys typowal na nowego staroste?i kto moglby tworzyc koalicje?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: toledo »

MG pisze:Toledo, Sceptyk, JJ23 to że starosta nie dostał podwyżki to akurat dobra wiadomość dla powiatu.

To że starosta nie ma już pewnej większości w radzie to jeszcze lepsza wiadomość dla powiatu.
Nie chcę być karłem moralnym ale napiszcie prawdę gdzie i z kim Pan starosta się dogadywał aby tę podwyżkę dostać z jakimi radnymi, jak im w tyłek wchodził. Jest żenujący dla kasy sprzedał by chyba wszystko....
Panie MG, a gdzież to ja wypowiadałem się za podwyżką płacy. Nadal twierdzę natomiast, że ta temat płacy starosty to element akcji przeciw staroście. Wszędzie podwyżki starostów i burmistrzów wzbudzają emocje, ale tu najwięcej, bo są podgrzewane przez Gazetę Ostródzką, propagandowe ramię ratusza. Ciekawe, ze o podwyżkach w samym ratuszu, ta sama gazeta nie bąknie. Więc MG nie kombinuj. Odpowiedz dlaczego jest cicho o płacy np. wiceburmistrza, czyli de facto nie odpowiadającego za nic urzędnika.
Nie wiem czy ktoś się z kim się dogadywal. Wiem natomiast, że starosta nie głosował w swojej sprawie, czyli zachował się etycznie. Twoje insynuacje są więc co najmniej nie na miejscu. Mówiąc wprost: kłamliwe i podłe.
MG

Re: Podwyżka dla starosty

Post autor: MG »

Toledo jeszcze nie czas na nazwiska ale jest człowiek z lewicy do którego przybioegł starosta i obiecywał cuda niewidy. Sam jesteś kłamcą zapatrzonym w swojego wodza nie przyjmując żadnej krytyki jego postępowania.
Przecież Starosta PO ma ramię zbrojne w postaci Rozmaitości Ostródzkich prowadzonych przez członka PO mogą pisać co im się żywnie podoba. Myślę że niewiele to ludzi obchodzi poza grupką zawziętych tobie podobnych ludków związanych z PO.
Przebijcie się czynami a nie obszczekiwaniem wszystkich w koło.
Jeśli zagłosował by w sprawie swojej podwyżki spaliłby się do końca, dobrze o tym wiedział.
Rozsądek radnych okazał się słuszny.
I nie chrzań mi tu że nie jesteś zależny od starosty bo jesteś w taki czy inny sposób.
Myślę że starosta zdaje sobie już sprawę o swojej sile w radzie i teraz będzie dopiero przekupywał.
Zablokowany