Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: dr Jamajczyk »

Lechu- Proponuję zacząć rozliczenia od grudnia 1410 roku, bo inaczej nigdy do niczego nie dojdziemy – zażartował były prezydent, pytany przez dziennikarzy o sprawę lustracji. W jego ocenie, do lustracji nie doszło, bo zabrano się do niej "od niewłaściwej strony".
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Milek45 »

A jest w ogóle jakaś strona, a jeśli jest to i tak zależy od lustrującego.
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: jurek_ogorek »

DO dr. Jamajczyka -co Ty masz do powiedzenia w sprawie roku 1956, 1970,1976 jeśli tak to czekam na odpowiedż!
Wałęsa jaki jest taki jest .
Kaczak ani Tusk go nie przerosną ,

Ty też chyba nie.

Z poważaniem

jurek_ogorek
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: dr Jamajczyk »

Twoje pytanie jest z zakersu " czy telefony komurkowe juz by£y?" a co Wa£esy to sie poniza jezeli wchodzidzi w dialog to znaczy ze masz cos do powiedzenia ale ja nie bede sledzym zasadniczo nie musze...po 19 latach kiedy to "jecha£em" w Komitecie Obywetelskim "Solidarnosc" jestem migrantem wiec nie chrzan mi o bzdetech jakis prerostu wielkosci co ja frajer komunista...
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Milek45 »

jurek_ogorek pisze:DO dr. Jamajczyka -co Ty masz do powiedzenia w sprawie roku 1956, 1970,1976 jeśli tak to czekam na odpowiedż!
Wałęsa jaki jest taki jest .
Kaczak ani Tusk go nie przerosną ,

Ty też chyba nie.

Z poważaniem

jurek_ogorek
A co Ty wiesz o tych latach, pewnie tylo co ja i co 99,9 % społeczeństwa, czyli nic, czyli tyle ile Ci media wbiły do głowy. Czytaj między wierszami, historia zmienia się u nas co 5 lat.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: dr Jamajczyk »

1976...1970...1956...
Radom dto co wiem jak mam myslec o tym co mi pokazali to raczej sk£onie sie ku robotnikom i narwancom niz okreslonemu ruchowi niepodleg£osciemu....Polacy us£yszeli o podwyzkach...to samo w 70 Gdansk...czy podwyzki w Poznaniu.....oczywiscie celem do dobrobytu jest niepodleg£osc...to widze w smietanie pana Lecha....pytanie tylko stawiam sobie jedno czy apetyty i sto£y nie sa zastawione poraz kolejnny podatników pieniedzmi a u sto£u zostali Trzej Królowie....PO, to ewolucja exPrywata PRL,Lech lubi zjesc a Kaczuszki no cóz do B£otka tenskniá ale taki Polski stoliczek jakie ich w£adanie i TVN24 tez lubii....dosc bajeczki Amen
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: dr Jamajczyk »

Kiedy jedzi£em na manifestacje pod kosció£ sw.Brygidy by£o mi wsio ryba czy krzyczymy Andrzej Gawaizda czy Lech Wa£esa - ZOMO napierdala£o tak samo dzis ktos szuka róznic ale tak naprawde spo£eczenstwo posz£o o wiele dalej nawet w kwestji $ waluty i to widac po konkurecyjnosci z£otego do innych walut a wracajác do kwestii leczenie Lecha W. to kazdy kto w tym siedzi i siedzia£ wie ze to wszystko jest tylko dla kasy i nie mam w tym wiekszego sensu, bo jak to ktos powiedzia£ "ZYcie jest w wiekszosci obok".
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Milek45 »

dr Jamajczyk pisze:1976...1970...1956...
Radom dto co wiem jak mam myslec o tym co mi pokazali to raczej sk£onie sie ku robotnikom i narwancom niz okreslonemu ruchowi niepodleg£osciemu....Polacy us£yszeli o podwyzkach...to samo w 70 Gdansk...czy podwyzki w Poznaniu.....oczywiscie celem do dobrobytu jest niepodleg£osc...to widze w smietanie pana Lecha....pytanie tylko stawiam sobie jedno czy apetyty i sto£y nie sa zastawione poraz kolejnny podatników pieniedzmi a u sto£u zostali Trzej Królowie....PO, to ewolucja exPrywata PRL,Lech lubi zjesc a Kaczuszki no cóz do B£otka tenskniá ale taki Polski stoliczek jakie ich w£adanie i TVN24 tez lubii....dosc bajeczki Amen
OTAKE POLSKE WALCZYLIM. Zniesienie ustawy kominowej, Od Nowego Roku 2 progi podatkowe, a my podatnicy trzymajmy się za kieszenie i wszystkie rewolucje i ofiary poszły na marne, ale TVN i Gazeta Wyborcza twierdzi, że jest OK, a najgorsze, że ludzie te bzdety łykają, mimo że wielu ma już swój wiek i powinno dostrzegać pewne rzeczy. Narodem można manipulować jak stadem baranów.
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Milek45 »

dr Jamajczyk pisze:Kiedy jedzi£em na manifestacje pod kosció£ sw.Brygidy by£o mi wsio ryba czy krzyczymy Andrzej Gawaizda czy Lech Wa£esa - ZOMO napierdala£o tak samo dzis ktos szuka róznic ale tak naprawde spo£eczenstwo posz£o o wiele dalej nawet w kwestji $ waluty i to widac po konkurecyjnosci z£otego do innych walut a wracajác do kwestii leczenie Lecha W. to kazdy kto w tym siedzi i siedzia£ wie ze to wszystko jest tylko dla kasy i nie mam w tym wiekszego sensu, bo jak to ktos powiedzia£ "ZYcie jest w wiekszosci obok".
Jak się ma kurs walut do gospodarki ?Nijak. Najpierw podniesiono wartość np. euro do 5 zł, w celu wypędzenia ludności za granicę, co zresztą ówczesne media na każdym kroku reklamowały po 100 razy dziennie., teraz obniżono do 3 zł. i nie dość, że nikt nie wyjeżdża, to wielu wraca i wymienia za 3 zł i dzięki temu państwo skupuje tanią walutę, następny krok scenariusz będzie taki, że przed wejściem Polski do strefy Euro kursy skoczą do góry i kolejny cios w podatnika, a wtedy stoły będą suto zastawione(nie nasze).
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Walter »

Myślę że społeczeństwo mamy niedojrzale i niewyedukowane dlatego Platfusom (PO) udało się je oszukać, nawet takie wykształcone grupy jak nauczyciele. Teraz sami dostają po dupie i zaczynają rozumieć jakiego piwa nawarzyli Polsce i jego społeczeństwu wybierając TUSKA i jego bandę.
Okazuje sie ze już po roku ich rządów gospodarka wyhamowuje a bezrobocie w 2 województwach lubelskie i warmińsko mazurskie wzrasta. Ekonomiści twierdzą że idą złe czasy.
Ale pewnie Tusk Vision Network 24 będzie wciskało bajeczki że jest ok.

Z jednym się zgodzę aparatczykom z PO i PSL żyje się teraz zdecydowanie lepiej niż przed wyborami.
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Milek45 »

Nauczyciele i pozostali na garnuszku budżetowym mają się dobrze , a jeśli im się pogorszy to zanim się zorientują ich idol Donaldinio będzie prezydentem.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: toledo »

Walterze. Społeczeństwo jest jakie jest. Takie same jak wybrańcy ludu. Podobne do twego (ale ze wskazaniem na PiS, a wcześniej SLD) głosy odzywały sie po poprzednich wyborach. normalka, politycy obiecują, życie ich hasła weryfikuje, a wyborcy weryfikują polityków.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Walter »

Zgadza się Toledo. Żałuję tylko że sam dałem się nabrać Donkowi i jego ekipie.
Za Kaczorów choć nie uderzały w nas podwyżki. A teraz jedne już były a o drugich już krzyczą.
Prąd skoczył o dobre 35% na rachunku a teraz ma od stycznia o kolejne podskoczyć.
A chyba każdy zdrowy na umyśle Polak wie że bez zgody rządu monopolista nie może podnieść opłat.

Drogi Miłku 45 co ty możesz wiedzieć o płacach w budżetówce. Zwykły referent czy nauczyciel zarabia marną kasę. Odsyłam cię na stronę MEN z badań POwskiego MEN wynika że średnia płaca nauczyciela wynosi 1867 zł brutto i jest o 200 zł niższa niż średnia urzędników i o 650 zł niż w przemyśle. Więc zanim coś napiszesz zastanów się i nie siej propagandy niecudacznej minister Hall.

Bądź chłopie wdzięczny że ten miernie zarabiający nauczyciel poświęcał się dla ciebie i wpoił jakąś wiedzę. Po postach widać niedużą (bez urazy).

A jeśli uważasz że tak znakomicie płaca w sferze budżetowej i nauczycielom to sam się tam zatrudnij.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: toledo »

Ja akurat się nabrać nie dałem, ale.....
..............Sprawdziłem rachunki: za prąd płacę ponad 80 proc. więcej niż dwa lata temu.
..............Rząd niezależnie od barwy ma - na szczęście - coraz mniejszy wpływ na ceny.
..............Cykle gospodarki rynkowej są sinusoidalne w każdej rynkowej płaszczyźnie. Tyle, że inflacja powoduje, iż odniesieniem jest prosta wznosząca się a nie pozioma.
..............Owe cykle powodują, że cięgi i pochwały zazwyczaj rządy otrzymują za dokonania swych poprzedników. Tuska obrywa zatem za zaniechania rządu Kaczyńskiego i poprzednich, a za Tuska oberwie jego następca. Laurów, chyba nie odbierze, bo Tusk niestety też się boi radykalnych działań i z zapowiedzi zmin zostały na razie tylko słowa.

A szkoda.... Nas szkoda
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Walter »

Toledo nie do końca masz rację w sprawie podwyżek. To rząd zezwala zgodnie z ustawą aby monopoliści tacy jak dostawcy gazu czy prądu mogli podnieść ceny.
Taka zgodę dostali aktualnie od Pawlaka bo to jego resort, teraz Pawlak zezwala na kolejne podwyżki od stycznia. Jednak Pawlak sam nie podejmuje takich decyzji sprawy takiej wagi omawiane są na posiedzeniu rządowym i zatwierdzone przez Tuska.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: sceptyk »

nie mogie... tak mi sie fajnie czytało twoje bzdety Walterze - czytałem i milczałem, ale przegiąłeś pałę.
Twoje wywody są tak samo prawdziwe, jak "polityka historyczna" Kaczorów. To, że nie znasz się na ekonomii, to oczywiste, to, że bierzesz kasę z budżetu, to oczywiste, to ze jesteś frustratem, to oczywiste, ale nie wciskaj ludziom kitu. Twoje pisiory utopiły stocznie, twój prezydent zatrzymał rozwój Warszawy na kilka lat, twoi geniusze ekonomiczni w rodzaju Jasińskiego stają przed Trybunałem Stanu za zaniechania. Twój Skrzypek- geniusz bankowy tylko dzięki temu, że go pilnują nie rozwalił jeszcze banku centralnego. Nie będziecie rządzić, choćby wszystkich platformersów wyrżnął Antek Maciorek. Daj se chłopie na wstrzymanie, bo zdechne ze śmiechu :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: toledo »

Odejdźmy na chwilę od politycznych sympatii i emocji.

Walterze. Prawda jest taka, że demonopolizacja została zatrzymana poprzez podział łupów energetycznych na kilka spółek. Rząd ma możliwości hamowania wzrostu cen poprzez chociażby URE, ale w ramach określonych ustawowo. I jeżeli dostawca udowodni koszty, to nawet zjednoczone siły wszystkich partii i ich przywódców mogą sobie nakichać we wlasne kieszenie.

Problem w tym, by wreszcie zadziałały wszystkie mechanizmy rynkowe. A niestety władcy Polski (darujmy sobie kto ma w tym największe zasługi) usilnie hamują ich działanie, ustępując róznym lobby, w tym zwłaszcza związkowcom oraz utrzymując "państwowość" na stołkowe potrzeby.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Walter »

znalazłem fajny wierszyk na onet.pl odzwierciedlający w 100% rzeczywistość

Pewien fircyk bez krępacji,
Cud obiecał całej nacji.
Trafnie uznał: - Lud to kupi!
Lud naiwny, ciemny, głupi.
No i młodzież uwierzyła,
Do urn śmiało podążyła.
I w Irlandii i w Londynie,
dali wiarę wielkiej ściemie.
I ta z Wronek i z Pułtuska,
Dała głos na Doncia Tuska.

No, nareszcie jest nadzieja!
Naród wybrał czarodzieja.
Media wielce mu pomogły
Nawet Doda piała modły,
"Niezależni" dziennikarze
truli coś o Polsce marzeń.
Bez Kaczora, Dorna, Ziobry...
Nu, wybrali, pachołka Moskwy

To co najpierw obiecywał,
Po wyborach odwoływał.
Toż to kawał hipokryty,
Rude włosy, wzrok kosmity.
Serki, jabłka podrożały
A indeksy pospadały!

Studia płatne? Oszalałeś?!!!
Polskiej biedy nie widziałeś?!
Gdzie te drogi, gdzie podwyżki???
Niech wam starczy uśmiech płytki,
Uścisk dłoni, ważna mina...
Na szczęście: dzisiaj ktoś jest,
a jutro już go ni ma! : ))

Olać pamięć i historię?
Sprzedać się za mięsa rząd?
Niech ci dziad opowie,
Skąd w Warszawie tyle bomb
Przyjdzie czas na nad PO sąd!

Chociaż rządzą nic nie mogą,
nic nie wiedzą, NIC nie zrobią!
Walka z PiS-em, punkt "programu"
Gratuluję superplanu!
Obiecanki się skończyły,
Puste hasła poznał lud
No i w końcu stał się cud:

Czary mary mamy smród

~mikka , 09.09.2008 08:54
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Walter »

Sceptyku przykro mi to stwierdzić że twoja opinia mało mnie obchodzi a inteligencja spada do zera.
Mam nadzieję że skończyłeś choć podstawówkę bo wiedzę masz mierna na temat prawa i ekonomii.
Skończ już z tymi banialukami wciskanymi wam przez Tuska. Rozumiem że partia każe to się mówi ale gdzie tu rozum.
Następnym razem poczytaj sobie wiedzę fachowa a później zabieraj głos. Nie mam czasu aby cię edukować na forum. Ale jak doprowadzisz mnie do czerwoności to zacznę na każde twoje bzdury cytować przepis aby ośmieszyć niedouczonych członków ostródzkiej PO. Popytaj się najpierw starszych kolegów partyjnych to ci więcej wyłoża niż ja aby nie propagandę.

Skończ też zapisywać mnie ciągle do Partii Kaczorów. Jestem wolnym człowiekiem i mam wybór w przeciwieństwie do ciebie i jak będę chciał to wybiorę PiS, PO, SLD czy jakieś inne (...). A jako obywatel tego kraju mam do tego prawo bo jeszcze demokracja jest choć już chyba trochę ograniczana przez takich działaczy PO jak ty.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Walter »

Toledo właśnie to jest niepokojące o czym piszesz. Państwo trzymane na własne potrzeby partyjne i to niezależnie od opcji SLD, PiS czy PO.
Jednak w ostatnim czasie najbardziej zagarnia państwo PSL. A Tusk za wole rządzenia przymyka na to oko. Niestety na końcu sam będzie musiał wypić te piwo.
Jak sam przyznajesz są możliwości ingerencji państwa z których rząd nie skorzystał.

Na koniec sceptyku poducz się wiedzy od Toledo.

Pozdrawiam bez urazy.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: sceptyk »

drogi Walterze, wiedzę ekonomiczną ćwiczę na własnej d.. i jest to szkoła lepsza od Twoich mrzonek. Ucz już lepiej dzieciaki - im łatwiej wciska się kit.
Różnimy się zasadniczo tym, że ja od państwa potrzebuję tylko przewidywalności i jasnych reguł, przy których nie będą grzebać nawiedzeni, niedouczeni politycy. Z resztą poradzę sobie sam.
Mniejsza, czyś Ty pisiorek, czy jakiś inny model. Popieram PO dlatego, że daje największą szansę na przewidywalność tego co robi. A Tobie życzę jak najwięcej kasy( również z moich podatków- a płacę ich niemało :) )
Bez wątpienia nie lubię Kaczorków, bo uważam, że są strasznie niebezpieczni dla Polski, głównie ze względu na swoją nieprzewidywalność i kompletny brak szacunku dla poglądów innych niż ich.
I czy Ci się to podoba, czy nie, będę Cię uważał za pisiorka, nie dlatego, że plujesz na PO - a niech Ci idzie na zdrowie - ale dlatego, że masz typową umysłowość dla tej oryginalnej światopoglądowo formacji :aniol:
lasser
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 2008-02-01, 20:41:12
Gadu-Gadu: 0

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: lasser »

Doprawdy nie poznaję Cię SCEPTYKU,byłeś na jakimś szkoleniu z kultury zachowań?.Znajac Cię nie popuscisz WALTEROWI,nikt ostatnio nie bredzi na forum tak jak on,nauczyciel sie znalazł,beznadzieja.Ja wiem kim on jest-a ty?
chochlik55
gaduła
gaduła
Posty: 543
Rejestracja: 2007-03-19, 21:53:54

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: chochlik55 »

no,no.. jeden chce go szkolić ekonomicznie a drugi kulturalnie :)
przypomina mi się scena z "Daleko od szosy":

Przemądrzałek pyta:
Co kolega studiuje?
Wieśniaczek odpowiada:
Kulturę i sztukę.
Przemądrzałek:
???
Wieśniaczek - pokazując na dziewczynę:
Bo jak się widzi taką sztukę, to trudno o kulturę.

Nawet ekonomiczną :D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: sceptyk »

do lassera
ni mam pojęcia, bom nieciekaw.
Do Waltera
Wybierzesz PO? Oryginalne :o :roll: :D
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Zbieram na leczenie Lecha Wa£esy

Post autor: Walter »

Drogi sceptyku
PO nie wybiorę ponieważ moim zdaniem są gorsi nawet niż kaczorki. W tak bezczelny sposób nawet oni nie działali.
Jedno co podziwiam to to że mimo wielkiej klapy rocznego panowania utrzymują poparcie na niezmiennym poziomie.
Przypomina mi to trochę sytuację z Ostródy wszyscy psioczą na Nosewicza a on i tak wygrywa wybory.
PO nie popieram bo wielu ludzi w nim jest o wątpliwej reputacji prawicowej lub liberalnej. Wywodzi się z nurtu zwanego komunizmem którzy biegną tylko za karierą i stołkami zmieniając partyjki dla własnych partykularnych celów.
Słyszałem że do PO zapisał się jeden z radnych powiatowych bardzo zaprzyjaźnionych z Jankiem N
i zresztą jeden z naczelników UM.
Dla mnie PO nie ma zasad.

Laserze jeszcze pewnie byś się zdziwił kto klika pod Walterem ale zostańmy anonimowi na tym forum.
Zablokowany