Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: Jacek-P »

_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: euroostrodzianin »

ja i mój domowy zwierzak obejrzeliśmy sesję w TVO - no i niestety musiałem z moim zwierzakiem jechac do weterynarza - zobaczcie co mu sie stało:

http://pl.youtube.com/watch?v=hkqqMPPg2VI&NR=1

a teraz siedzi taki właśnie zdziwiony i mówi mi że już nigdy nie pójdzie głosowac.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: JJ23 »

Ciekaw jestem, jak wnioskodawcy będą się tłumaczyć ze złożonych podpisów in blanco?Jeden z nich chyba zauważył ten problem i z pełnymi gaciami opuscił sesję przed jej zakończeniem.Coś tam mamrotał o sesjach korespondencyjnych.Tak wogóle to jego wypowiedzi wymagają tłumacza.
A te łopatki to miał byc taki niby symbol.Oglądając tą scenę przypomniał mi się pewien film, w którym jeden gośc kopał sobie szpadelkiem odpowiedni dołek.Darczyńcy tych łopatek (kolory dobrane podobno nieprzypadkowo) muszą uważać aby nie kończyli jak bohater filmu o którym myślę.Ich boss już niedługo straci cierpliwość.Też może niedługo kupić łopatki ale to już nie będą żarty.I to już nie będzie film.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: toledo »

Czy ktoś może sensownie wyjaśnić: po co zwoływano tę sesję? I czy wogóle trzeba było ją zwoływać, skoro sam wniosek był nie do zrealizowania? Znakomity doktorant nauk ekonomicznych Cezary Wawrzyński wykazał tylko, że musi wrócić do Liceum Ekonomicznego, bo tam chyba trzeba już wiedzieć nieco więcej o terminach powstawania stosownych (FO1) sprawozdań. Pewnie w klasie maturalnej wiedzą też dzieciaki, że najpierw trzeba zorientować czy spółka żądane sprawozdanie (F02) przygotowuje czy nie, a potem o nie prosić? A już specjalne brawa dla prezesa miejskiej spółki p. Peca, który tak się domaga informacji o szczegółach niezakończonych rozmów między przedstawicielami innych spółek? No i to dramatyczne żądanie ujawnienia co trzeba było prostować w artykułach red. Kłokockiego, pracującego na umowie-zleceniu u byłej prezes szpitalnej spółki?

Takiej mizeroty w wykonaniu asów elity politycznej związanej z urzedem miejskim nie spodziewałem się. A już ujawnienie przez przewodniczącego Rady dziwnych praktyk podpisywania się radnych in blanco pod wnioskami o zwoływanie sesji to szczyt politycznej perwersji. Pytanie kto decydował za tych bezwolnych radnych o terminach i tematach owych nadzwyczajnych sesji? Tercet FWP czy może jeszcze Oldzio z szefem?

I na koniec: jak zwykle na sesji nadzwyczajnej zjawiły się asiki dziennikarstwa. Ciekawe co - zwłaszcza GO - napisze.
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: ostródzianin »

Powodem tej sesji miała być ocena sytuacji PZOZ w Ostródzie S.A.
I bardzo dobrze, że ją powołali. A wy jak zwykle macie gorący temat i piszecie jak zwykle o układach, Oldziu i innych.
A co powiecie o prezesiku Kubisie???
No nie wspomnę już o kłamstwach starosty na które są dowody (nagrania TV Ostróda).
Ponadto jestem oburzony zachowaniem przewodniczącego rady nadzorczej PZOZ oraz przewodniczącego Rady Powiatu. Wstyd panowie. Pan przewodniczący RP zachowuje się skandalicznie - odnosi się do radnych jak do swoich uczniów w Łukcie.
To wprost skandal by nie dać się wypowiedzieć radnemu!!!
Powiedzcie mi jak to możliwe, że opozycja pracuje za koalicję rządzącą która się leni i ma gdzieś los szpitala i powiatu???
I jeszcze jedno: co wy tak nienawidzicie tego miasta i burmistrza???
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: sceptyk »

ostródzianinie, polemika z Tobą, to to samo, co dyskusja dziada z obrazem.
Jeśli chodzi o burmistrza, to go lubię, nawet bardzo :P
Jeśli chodzi o obraz, to, mówiąc obrazowo, przestań truć i sie cmoknij :)
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: ostródzianin »

Bardzo, naprawdę bardzo się cieszę i cała przyjemność po mojej stronie sceptyku :D :P :aniol:

No tak - mam rację to i nie ma sensu polemizować :-D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: sceptyk »

:)
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: KRewa »

Post będzie dotyczył wszystkich tematów :
-
Zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym niż szkalowanie wszystkiego i wszystkich ( z premedytacją nie wymieniam nick(ów) ) - zainteresowani się i tak się odezwą.
Jak mawiał (cytowałem dwa lata temu ) Marszałek Piłsudski : "Wam kury szczać prowadzać, a nie .... ( w tym miejscu dla nie kumatych moje wtrącenie-"krytykować innych")... politykę uprawiać".
Jak to się teraz mówi "klasyka" - a jak znam życie sfrustrowani zawołają albo i nie
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: toledo »

A wiesz do kogo to marszałek powiedział? Do posłów opozycji, którzy stale bruździli rządowi dla swoich partyjnych i własnych interesików, a nie w dbałości o dobro kraju. Rzeczywiście można to odnieść do kilku opozycyjnych radnych w powiecie. Nareszcie coś z sensem, kRewa.

Ostródzianinie możesz czuć sie oburzony. Problem w tym, że bezzasadnie. Panowie radni mogą pytać, a prezes spółki prawa handlowego ma prawo im nie odpowiedzieć.

Dziwne natomiast, że ci sami panowie, którzy tak są oburzeni z powodu nie udzielania im odpowiedzi o działaniach spółki, rok temu równie gorąco bronili panią prezes B., od której zarząd powiatu żadał przedstawienia bilansu, który zgodnie z prawem powinna spółka przedstawić.

Jeżeli żądam zwołania sesji to mam coś nowego do powiedzenia, do zaproponowania. A cóż takiego nowego mieli do zaproponowania, powiedzenia nawet, inicjatorzy zwołanej in blanco sesji? Wszystko już słyszeliśmy. Piszesz, że ocena sytuacji w ZPOP? Jakiej? Przecież tam normalnie. Ludzi sie leczy. Finanse na plus, bez potrzeby wniosków o dofinansowanie z budżetu powiatu (rok temu mocno o to zabiegali wespół wzespół radni FWP i prezes B. bo na pobory nie starczało, a dzis jakoś starcza), trwają przygotowania inwestycji.

Można się o to było zapytać na komisji, albo na sesji. Można było wprowadzić stosowny punkt do porządku zwołanej w normalnym trybie sesji. Ale byłaby to normalna sytuacja. Nic sensacyjnego. Żadnej sensacji. A przecież komuś tu zależy na wywoływaniu ciągłej sensacji. Jeżeli jej nawet nie ma, to przeciez można stworzyć poziory. Dać dyspozycyjnym mediom możliwość powtórzenia wirtualnych "problemów" i stawianych "zarzutów', a potem zapytać: co takiego zarząd chce prostować. Jakby to było zadaniem radnego.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: sceptyk »

toledo, dalsze wpisywanie się w ich scenariusz jest bez sensu, Rozsądni ludzie dawno już wyrobili sobie zdanie na temat tej sitwy, a sadzę, że to ich łabędzi śpiew, albo bardziej adekwatnie, ostatnie wycie szakali. I tyle ich. :evil:
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: ostródzianin »

http://www.nie.com.pl/art10361.htm

Panowie a co o tym sądzicie???
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: FinChan »

Sądzę ostródzianinie, że artykuł w którym czołowe postacie to Prezes Sławomir J.fachowiec "od cięcia kosztów i super kontraktów" ( brakuje choćby wspomnienia o umowie pomiędzy Prezesem Sławomirem J. a uwczesnym Starostą Janem Antochowskim na zakup szpitala ostródzkiego za kwotę 250 tys. złotych), gdzie drugą osobą w tym artykule jest Bilińska powiązana jak wynika nawet z tego artykułu za Sławomirem J. a jak widać z nagłówka artykułu jest Nr.2 , a w numerze 1 dodaj do tego Wawrzyńskiego i Dąbrowskiego jako główne postacie w tamtych artykułach i tak jak sugerujesz powiąż to z Sesjami powiatowymi to zamknie Ci sie w całość. Boją się bardzo Brodiuka , jego coraz większej grupy skupionej wokół niego, a boją się przede wszyskim takich informacji o których Starosta Brodiuk poinformował opinię publiczną ( czego nie zrobiła np. Gazeta Ostródzka) o tym, iż 6.05.2004roku pismem do Wojewódzkiego Sanepidu Bilińska wskazała termin rozpoczęcia (lipiec 2004) i zakończenia budowy 2005 rok bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni.
Posłuchaj ostródzianinie dokładnie ostatniej sesji. Bilińska w tym dokumencie (przedstawionym na tej Sesji przez Brodiuka) do Sanepidu Wojewódzkiego podała również to, pod którą pozycję w Biuletynie Zamówień Publicznych zastała wpisana ta budowa bloku operacyjnego, a był to rok 2004. Skończony ten blok według tego dokumentu pisanego przez Bilińską to rok 2005. Ci ludzie boją się ujawiania takich dokumentów. Boją się PRAWDY!!!!!!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nadzwyczajan sesja Rady Powiatu - 2008-04-15

Post autor: toledo »

Fin-chan. sądzę, że sceptyk ma rację. Ta sesja udowodniła po raz kolejny, że ci faceci powtarzają na okrągło to samo. Po raz pierwszy nie wdawano sie z nimi w dyskusję i wyszło, że nic nowego nie maja do powiedzenia. Po prostu zamiast dyskusji z ludźmi, którzy sie boją, że moze sie udać i udając zainteresowanych tylko brużdżą, trzeba robić swoje i doprowadzić do realizacji inwestycji. Tylko wtedy zawiąze się na supeł niektóre przynajmniej jaszczurze języki.
Zablokowany