Polska Górka - wznowienie pochówków???

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: kot_alik »

Za Rozmaitościami Ostródzkimi http://www.oberlandia.pl:

Zabytkowy cmentarz na Polskiej Górce z każdym rokiem popada w coraz większą ruinę. Pomysłów jak zmienić ten stan było mnóstwo. Z naszych ustaleń wynika, że w Urzędzie Miasta rozważany jest pomysł wznowienia pochówków na zabytkowej nekropolii.

Co o tym myślicie? Wg mnie to doskonały pomysł. Ten cmentarz to takie nasze Powązki - warto o niego zadbać. Ani monitoring ani patrole Straży Miejskiej nie ochronią tego terenu tak, jak codzienne wizyty na grobach bliskich. Jeśli to dojdzie do skutku to wielkie brawo dla naszych władz!!!
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: Respecta »

Nasze powązki ?

ja jednak sądzę że zamiast skupiać się na tym jak WYDAĆ pieniądze aby ochronić polską górkę
pomyślano jak na niej ZAROBIĆ może to zapobiec tylko dewastacji przez wandali
i też po części... jak ktoś się uprze to będzie tam chodził i niszczył tak samo jak dotychczas

wznowienie pochówków = działki = sprzedaż działek = kaska do budżetu miasta

a co z renowacją obecnych zabytkowych pomników?
tak samo jak dotychczas ?

same sie odnowią bo będzie na nich więcej ludzi ?
POWĄZKI też niszczeją a są w centrum stolicy
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
Awatar użytkownika
artmist
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2008-03-11, 18:05:59
Gadu-Gadu: 6879142
Lokalizacja: Ostróda

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: artmist »

gdyby odnowiono "polską górkę" to mogłaby być całkiem ciekawą atrakcją dla ludzi. co jak co ale to część historii naszego miasta
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chcę wcale, ale za to w głowie mam poukładane..." chyba...
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: marlon »

myśle że pomysł z pochówkami jest idiotyczny. Polska górkę należy wyremontować a resztę zagospodarować na park albo ściezkę informacyjną.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: jezuita »

jak by tam nie bylo cmentarza to OPB juz hotel by budowalo.....
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: marlon »

może jezuita masz rację...
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: dr Jamajczyk »

Najgorsze w tym jest to ze Ostródzie potrzeba nowych budynków, hoteli itd....problem jednak w tym ze to nie wystarczy aby ludzie w Ostródzie zapomnieli ze jest jak jest...Ostróda ze swoimi "chorymi" urzedami jest tylko kwiatkiem na torcie systemu którzy nigdyu nie zrozumie tak naprawde wolnosci....w przypadku miejsc pracy powiem "wolnosci gospodarczej" czyli np. miejsc pod inwestycje i pojetego "wspólnego interesu"....jestesmy w unii europejskiej a PO uwala inwestycje w regionie tak??? czy zaraz zniknie z forum???
Trzy mechanizmy miasto,gmina i powiat nie mogá znalesc wspólnego JA i tak zamiast inwestycji wspólnej czyli gmina da ziemie miasto koszty infastruktury wspólnie z powiatem tzw.konkretny projekt i za rok pierwsze miejsca pracy sie otwiera ale na cóz w Ostródzie lepiej bawic sie w zwyciezców i spadochroniarzy...
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: sceptyk »

problem z tobą, Jamajczyku, polega na tym, że mówisz, co wiesz. A wiesz niewiele. Może bys ograniczył się tylko do chwalenia się, ile dostajesz za zmywanie garów w tej Irlandii. To będzie bardziej frapujące. :)
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: dr Jamajczyk »

jakm bys umia£ czytac to przed nosem masz napisane gdzie pracuje a co go garków to pozmywaj po sobie....widzisz problem w tym ze ja jestem realny a ty nie
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: sceptyk »

Realnie, to wygłaszasz piramidalne bzdury i obrażasz ludzi. Poza tym, co w tym realnego: Jamajec na haju - raczej żałosnego. Co do garów - mógłbym napisać,że jestem kosmitą, ale nie napiszę, bo nie jestem. A ty garkotłukiem? - pewnie nie jesteś, bo to dla ciebie za trudne - a jak jest jeszcze łatwiejsza robota w Irlandii?
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: dr Jamajczyk »

mów o sobie to przynajmiej moze cos sie potwierdzii
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: marlon »

Jamajczyk tu chodzi o cmentarz a nie o twoje ego
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: banitez »

Dzwoniłem do odpowiedniego wydziału w UM żeby dowiedzieć się czy to prawda. Heh rewelacje Rozmaitości ;) szkoda tylko, że w urzędzie nic nie wiedzą o wznowieniu pochówków. Owszem, trwają tam prace porządkowe i inwentaryzacyjne mające na celu wstępną rewitalizację terenu, ale zgodnie z przepisami - w tym prawa budowlanego, wznowienie pochówków na "Polskiej Górce" jest absolutnie niemożliwe.
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: kot_alik »

Jasne....
- Halo tu mówi banitez, wiecie coś o wznowieniu pochówków?
- A kto panu to powiedział?
- Czytałem w Rozmaitościach Ostródzkich.
- Aha. Jak tak to nie wiemy...

Pracuję w UM. Wiem jak bardzo tam lubią RO. A o wznowieniu pochówków mówiło się od bardzo dawna - powstawał tylko problem sprzeczności z prawem i "członkowie układu" głowili się jak to obejść. Nie wciskaj kitu banitez
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: banitez »

Kocie_aliku zainteresował mnie temat więc zadzwoniłem, uzyskałem odpowiedź i napisałem o tym. Pracujesz w UM? Więc jesteś zapewne "TW" rozmaitości :P Swoją drogą RO bardzo lubię poczytać i szanuję, ale tylko wtedy, gdy piszą prawdę.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: sen »

Jeśli doszłoby do wznowienia pochówków na Polskiej Górce, uznałbym, że to kolejny objaw ostródzkiej "normalności inaczej". Aczkolwiek istnieje pogląd, że tylko nekropole tzw. czynne pozwalają na ochronę zabytkowej substancji cmentarnej, to w przypadku Polskiej Górki ta teoria nie sprawdza się. Prowadzona obecnie inwentaryzacja nagrobków i struktury przestrzennej (waloryzacja drzewostanu, etc) może stać się wstępem do opracowania częściowej koncepcji ponownego włączenia w tkankę miasta wzgórz dawnych przedmieść Pausen i Senden, czyli ulic Ganizonowej, Gizewieusza, Olsztyńskiej, Polnej i Przemysłowej. O tym, jaką funkcję powinien pełnić obszar Polskiej Górki, można będzie rozważać po analizie socjalnej i przestrzennej pozostałych obszarów tych przedmieść. Na dzisiejszym etapie mówienie o rewitalizacji cmentarza zakrawa na śmieszność, choćby z tego powodu, że rewitalizacja w odniesieniu do nieczynnych struktur sepulkralnych nie dotyczy przywrócenia im funkcji grzebalnej, tylko nadania im nowej funkcji w ogólnej koncepcji rewitalizacji jakiejś przestrzeni, w tym wypadku - przedmieść Senden i Pausen.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: jezuita »

Dla katolika i irlandczyka na Jego wyspie nie ma Anglii....to na marginesie
konopka
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-13, 09:51:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: konopka »

kot_alik pisze:Jasne....
- Halo tu mówi banitez, wiecie coś o wznowieniu pochówków?
- A kto panu to powiedział?
- Czytałem w Rozmaitościach Ostródzkich.
- Aha. Jak tak to nie wiemy...

Pracuję w UM. Wiem jak bardzo tam lubią RO. A o wznowieniu pochówków mówiło się od bardzo dawna - powstawał tylko problem sprzeczności z prawem i "członkowie układu" głowili się jak to obejść. Nie wciskaj kitu banitez
A dziś masz urlop? Bo jesli te bzdety piszesz z pracy to nie chciałbym być na twoim miejscu. Oficjalnie podpieprzem cię do burmistrza:)
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: kot_alik »

Spoko, konopko... Jeśli też pracujesz w UM to wiesz, że wewnątrzurzędowa opozycja jest liczniejsza niż grupa trzymająca wagę (tfu władzę). Czekam - donieś na mnie - będzie nas dwóch, jak to określił banitez TW.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Polska Górka - wznowienie pochówków???

Post autor: jezuita »

....teraz mozna sobie odpowiedziec na pytanie dla czego w Ostródzie ? jest jak jest...
Zablokowany