Spacerek brzegiem jeziora

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: Jacek-P »

Witam

Osoby, które chciały sobie zrobić spacerek brzegiem jeziora a potem przez ulicę Turystyczną, muszą zmienić trasę spaceru. Został wycięty mostek nad strumykiem przepływającym za Park Hotelem. W sumie to się nie dziwię, bo teren za mostkiem wygląda jak poligon do sprawdzania umiejętności przetrawiania na terenie bagiennym. Stan mostku też pozostawiał wiele do życzenia ;)
Z pewnością nowy już mostek wróci na swoje miejsce jak zakończą się prace przy odtworzeniu plaży.
Załączniki
mostek.jpg
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: toledo »

Dawno, dawno temu, a dla części Forumowiczów przed początkiem (ich) świata był tu naprawdę piękny i dziki teren. Potem zabagniony przez czas i ludzi. Napewno se ne vrati, ale jeżeli zostanie odbudowany (w innej szacie) w części plażowej to chwała i za to. Chociaż zawsze pozostanie tęsknota za wspomnieniem dzieciństwa. Sorry za melancholię.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: kaczor »

czemu wycieto drzewa ?? troche cieniu by sie zawsze przydało. a i ładniej by to wyglądało.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: Tytus Andronikus »

...dziki teren chyba nie widziales zdjec gdzie za hitlera cale zastepy hitler yougen sie tam kompaly...na plarzy miejskiej....do dzis spotkania w Yougen Hous dzieja sie pod nos-em....
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: studentka »

Tytus Andronikus pisze: hitler yougen
Hitler Jugend jak coś.......
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: Tytus Andronikus »

...dzieki za poprawke ale jak cos to mnie nawet nie interesuje pisowwnia tego shitu...
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: kaczy93 »

Tytus Andronikus pisze:...dziki teren chyba nie widziales zdjec gdzie za hitlera cale zastepy hitler yougen sie tam kompaly...na plarzy miejskiej....do dzis spotkania w Yougen Hous dzieja sie pod nos-em....
P.S plarzy się pisze tak:
plaży ;)

Myślę że to mała pomyłka :)
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: Tytus Andronikus »

...tylko tyle mozecie powiedziec w temacie????
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: toledo »

Mozna jeszcze wspomniec o takim drobiazgu jak "kompała".
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: kot_alik »

Myślę, Toledo, że szkoda czasu na poprawianie błędów pana Andronikusa. Czytając jego posty można dojść do wniosku, że albo "polska język, trudna język", albo że po pijaku pisze się niezrozumiale... Poza tym troll ów niewiele wnosi do dyskusji - bez jego czterowyrazowych wpisów to forum na bank by się nie zawaliło...
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: Tytus Andronikus »

twórcze....... zostancie w GO dzienikarzami
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: kot_alik »

I znowu Andronikusie - 4 wyrazy, 1 spójnik i OCZYWIŚCIE BŁĄD!!! Zamiast pisać, lepiej poczytaj...
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: Tytus Andronikus »

Obrazek
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: toledo »

:-)
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: kaczor »

dobra, dobra. w opisie inwestycji na stronie głównej serwisu jest napisane, że ma powstać tam również kasa plaży miejskiej. kasa już powstała obok miejsca gdzie kiedyś był mostek.

ciekawe ile bedzie kosztował wstep i za jaki czas przebywania.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: sen »

Myślę, że opłaty powinny być jedynie za wypozyczenie sprzętu plazowego (leżaki, etc) i pływajacego (kajaki, rowery wodne, etc), natomiast biletowanie wstępu na plażę to skandal. To wygląda troche tak, jakby miasto chciało odbic sobie "straty" na inwestycji plażowej. Niech odbijają sobie na inwestycjach lokalnych geszefciarzy, a nie na ostródzianach, którzy przy sobocie chcieliby poleżeć na plaży, która należy im się, jak psu micha.
Awatar użytkownika
Mars
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 2005-02-17, 18:54:51

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: Mars »

Popieram...

Mam nadzieje, że włodarze czytają... (oczywiście nas)
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: sen »

A'propos tytułu wątku: zrobiłem sobie ostatnio spacerek brzegiem jeziora, od reanimowanej plaży przy ul. Turystycznej do przystani "Morliny" koło dworca PKS. I wrażenia mam takie:
- póki co pale wyciągu narciarskiego zbyt mocno nie rażą, ale wszak to jeszcze nie koniec konstrukcji, dojdą profilowane stelaże z wysięgnikami, silniki i takie tam różne - podchodzę zatem do tej inwestycji z ostrożnym optymizmem, ale bez przekonania, że efektem będzie miłe zaskoczenie...
- roboty na plaży postępują, ale bardzo źle nastraja otoczenie tej inwestycji. Te chałupki/posiadłości prywatne, jakieś dziwnie wyglądające tereny okalające przyszłą plażę... odnosi się wrażenie, że oto kawalątek przestrzeni publicznej wciśnięto na siłę między prywatne tereny. Nie mam nic przeciwko prywatnym działkom budowlanym, ale chaos przestrzenny, jaki tam panuje, jest nieznośny. Co gorsza, wygląda na to, że jest to zjawisko progresywne :(
- przyzwoicie wygląda umocnienie nabrzeża wzdłuż ul. Słowackiego, jeśli powstanie tam deptak, a tymczasowy objazd nie stanie się zwyczajowym w stylu objazdu od ul. Czarnieckiego do ul. Jana Pawła II kolo dawnej Telekomunikacji, to idea jest słuszna. Rodzi się jednak pytanie, dlaczego nie przedłużono umocnienia aż do ogrodzenia przystani "Morliny", a zakończono je na wysokości ul Sowińskiego. Rozumiem, że założeniem inwestycji było zbudowanie objazdu na czas remontu ul. Słowackiego, ale irracjonalne jest zostawienie ca 60m nabrzeża bez umocnienia. Nie podejrzewam, żeby dokończenie tego fragmentu znalazło się w najbliższej koncepcji uporządkowania tej okolicy. No, chyba, że co poniektórzy wiedzą już, że teren między ul. Sowińskiego a dworcem PKS wykupi jakiś lokalny geszefciarz i zrobi ten kawałek nabrzeża w ramach transakcji wiązanej :P.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Spacerek brzegiem jeziora

Post autor: kaczor »

co do opłat za plaże to jestem za ale jeśli to nie będą wygórowane sumy. może wtedy by nie był taki syf jak na Kajkusie.

ciekawi mnie jeszcze czy ktoś pomyślał o uporządkowaniu alejki prowadzącej na tą plaże. obecnie od mostu na kanale do samego Park Hotelu jest syf, kiła i mogiła, tragedia.

aha. coś mi sie wydaje że będzie tam strasznie mało miejsca do kompania się.
Zablokowany