Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: mmgg »

smutna wiadomość dla burmistrza i nie tylko http://gazetaolsztynska.wm.pl/Zabieraja ... ych-,39430
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Tytus Andronikus »

...bo polityka to kure....ki zawód...
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: studentka »

Tytus Andronikus pisze: kure....ki
ws
:lol:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

Myślę że warto podziękowac spadachroniarzom Donka Tuska czyli Liskom, Rybom i innym gadom z PO. Przecież to było pewne że ci ludzie nie będa dbać o nasz region a będą chcieli wyszarpac warmi i mazurom kase aby wiecej poszło na tereny gdzie mieszkają.
Niestety udąło sie ociemnic młodziez nie tylko w Ostródzie a tera mamy tego efekty.
Zamiast racjonalnej polityki mamy walkę z PiSuarami, bo przecie wszystko co oni uchwalili to oczywiście jest złe.

PO to bład wyborczy trzeba przyznać to juz teraz. Cudów nie będzie. Skąd wogóle oni biora tych oszołomnych ministrów, bez wiedzy i kompetencji
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sceptyk »

studentka pisze:... mamy walkę z PiSuarami, bo przecie wszystko co oni uchwalili to oczywiście jest złe.
Bardzo prawdziwa końcówka zdania :) Reszta, to wynik zrozumiałej frustracji. Współczuję :)
P.s. Studentka, ty robisz jako Walter? No, no... :o
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

Sceptyk ja stwierdzam fakty. Za rządów PO wycofano wiele inwestycji na Warmi i Mazurach. Poczytaj troszeczkę i przyznaj w końcu rację a nie frustrację bo ludzie mają już powoli dosyć. A miało żyć sie lepiej - dobre jaja.

Ogladaj TV a zobaczysz co sie w kraju dzieje, już przychylne media Donkowi nie potrafią ukryć prawdy. PO zajmuje sie jak PiSuary byle czym aby odwrócić uwagę. Ale myślę ze na wiosnę za dupy im sie wezmą i albo spełnią obiednice przedwyborcze albo tak szybko polecą jak szybko sie tam wspieli.

Cudów nie bedzie - przykro mi, zawiodłem się.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sceptyk »

Poważnie. Wycofano tylko te projekty, które nie miały szans na akceptację w Brukseli. Będą musiały być poprawione. Nie sądzą, żeby po 100 dniach można było wystawiać ostateczne cenzurki. Nie widzisz pozytywów - Twoja sprawa. Ja je widzę i widzi ta większość Polaków, którzy dają Tuskowi pięćdziesięcioprocentowy kredyt zaufania. Siedzę co nieco w funduszach więc mam inną ocenę niż Ty, ale myśleć możesz jak chcesz, a inwektywy zostaw na boku :)
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

Sceptyk sorrki ale ja też siedze troszke w funduszach i zrealizowałem w swoim zyciu klika projektów unijnych, nie bedę sie z tobą prześcigał kto wiecej.

Co do rządów Tuska to już mnie nie przekonasz, pokładałem wielkie nadzieje a jest rozczarowanie. Poczekaj na notowania za 3 miesiące. Jest tak samo jak za sldóchów i PiSuarów.
A może nawet i gorzej bo niektórzy ministrowie to nie wiedzą po co są, albo zajmuja sie zamordowanymi laptopami bo niemają pomysłu na swoje ministerstwo, albo inni typu inwestycje, edukacja, służba zdrowia to nieporozumienia ci ludzie nigdy nie powinni sie znaleźć w ministerstwie.
PO jak i PiS nie jest przygotowane do rządzenia.

Ale nie o tym tu piszemy. Ważne jest to że to rząd Platformy Obywatelskiej zabiera kasę biednemu regionowi jakim jest nasz powiat - tak nie kto inny tylko PO zabiera kasę powatowi gdzie starostą jest człowiek PO.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sceptyk »

nie będę się z Tobą sprzeczał,zostańmy przy swoim. twoi pupile mieli swoje pięć minut i pozostał po nich bałagan, ksenofobia i uszkodzone laptopy. Pożyjemy, zobaczymy...Jeżeli moi pupile się nie sprawdzą, razem popłaczemy na tym forum. Na razie ja im daję szansę, ty możesz ich skreślać. To wolny kraj, na szczęście.
Na marginesie. lejesz krokodyle łzy nad krzywdą powiatu, ale nie usłyszałem słowa oburzenia, jak dwie cwaniary wykiwały powiat na 17000ozł. Przecież to publiczne pieniądze wyrwane biednej służbie zdrowia, o którą podobno tak dbały :twisted:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: toledo »

Tuskowi dałbym jeszcze szansę, to zaledwie nieco ponad sto dni. Zobaczymy. Poprzednicy podrzucili mu kilka min i na nie jeszcze powpada. Jedną z nich jest wpisanie do realizacji ponad 400 projektów ze sfery ochrony środowiska, podczas gdy forsy starczy może na połowę. Efekt: ci co wpisali - dobrzy, ci co skreślili - be...
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

Sceptyk z tego co pamietam to starosta wyrzucił te 2 panie. zresztą słuszne posuniecie, nie ukrywam. Tylko zawsze zanim sie coś zrobi trzeba pomyśleć i sprawdzić. Teraz nie byłoby problemu z odszkodowaniem.
Po prostu komuchy przechytrzyły Włodka niestety z krzywdą dla społeczności.
A co do pupili to raczej już nie mam.
Toledo powinieneś sie zgodzić że Kanał O-E to jedna z ważniejszych inwestycji regionu. Tusk powinien sobie zdawać sprawę że ta kasa dała by szansę na rozwój wielu gmin połozonych nad kanałem.
Pewnie ze sie z toba nie będe spierał czy to dobry premier czy zły, życie pokaże. Każdy ma prawo do swojego zdania.
Twoje i sceptyka szanuję choć często mogę mieć inne poglądy na dane problemy.
Jeszcze raz podkreśle na górze jak i na dole Panowie z PO zawsze zanim sie coś zrobi trzeba pomyśleć i sprawdzić, bo będzie gorzej niż za PiSuarów.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sceptyk »

właśnie o to chodzi walterze, nie można było sprawdzić, bo te cwaniary konsekwentnie odmawiały udostępnienia jakichkolwiek dokumentów starostwu. Umowa została zmieniona przez szefową rady nadzorczej na trzy miesiące przed jej rozwiązaniem, bez powiadamiania właściciela,czyli starostwa. I ta pani ma czelność czuć się oburzona, że starosta powiedział publicznie, ze nie ma do rady nadzorczej zaufania(sic!)
Jeśli chcemy przywracać normalność w życiu publicznym, to takie osoby muszą być bezwzględnie eliminowane.
W Ostródzie za dużo jest cwaniaków, którzy chcą żyć wygodnie dzięki publicznej kasie, a ostracyzm społeczny w naszym społeczeństwie nie działa, wręcz przeciwnie, osoby tuczące się cudzym są wręcz podziwiane, nie piętnowane. Kontrola państwa jest na dobrą sprawę fikcją i nawet rządy Twoich ulubieńców tego nie zmieniły. I nie jest to wcale problem łapówek, tak rozdmuchany przez PiS. Ziobro miał jedną naprawdę prawdziwą diagnozę; bez rozbicia korupcyjnych układów na szczeblu gminy i powiatu, nie uzdrowi się sfery publicznej. Jednak diagnoza, a wykonanie, to dwie różne rzeczy. W tej kwestii nie jestem optymistą, bo jeśli społeczeństwo samo nie zrozumie, że złodziei i przekrętów trzeba eliminować, to władza niewiele pomoże.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: toledo »

Kanał O-E wymaga nakładów, bo perła też swój blask traci. Atuty historyczno-widokowe dziś wzmacnia wybór do grona "cudów Polski", Gdyby jeszcze dodać sentymenty niemieckie, bo to oni kanał zbudowali, to możnaby pomyśleć o unijnych pieniądzach z innych programów. Można z restauracji KO-E uczynić sprawę europejską, ale trzeba trochę wysiłku i pomyślunku i wspólnego działania wszystkich samorządów "związanych" z kanałem. A oto ,niestety, u nas najtrudniej, w czym szczególną zasługę ma miejska ostródzka "elita".
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sprawiedliwy »

Słuchajcie, a zwłaszcza ty Sceptyku.
Tematem postu jest zabranie 12,5 mln euro przeznaczonych na udrożnienie Kanału. Są to środki z z Programu OPeracyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pieniądze te miał dostać RZGW w Gdańsku.
Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury są w wielkości nie zmienionej, czyli prawie 50 mln euro.
A ty Sceptyk daj sobie na luz z tym szpitalem bo zaczyna yo być nudne. Oprócz kilku nawiedzonych ludzie mają w dupie rozgrywki dotyczące szpital. Zwolnić ludzi też trzeba potrafić.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sceptyk »

drogi sprawiedliwy, tak bywa, ze każdy ma co innego w d..pie. Nie pytaj mnie kogo ja mam. I skończmy na tym.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

Uważam nadal ze zabranie nam kasy na kanał jest skndalem do którego przyczynił sie rząd Donalda Tuska czyli PO-PSL. Mając tak znamienitych "przydupasów" Donka jako posłów z naszej ziemi nie bronią nas. To o czymś świadczy, że nie są zwiazani z naszym regionem i nie czują blusa.

Prawda jest niestety okrutna.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sprawiedliwy »

Ja też uważam że zabranie kasy na utrzymanie drogi wodnej Kanału to jest debilizm. Kanał musi być drożny, muszą po nim pływać statki, a nie żaby brodzić.Jeżeli Kanał zarośnie i zamuli się , to wszystkie inwestycje turystyczne wezmą w łeb. A na inwestycje wokół Kanału z RPO na lata 2007 - 2013 jest prawie 250 000 000 PLN (z wkładem własnym) Jeżeli się mylę niech mnie Jaś Wędrowniczek poprawi.
Jakby nie patrzeć, kasę zabrała minister z Platformy Obywatelskiej. Gdzie są parlamentarzyści z naszego regionu:
- Lisek
- Gorczyca
- Babalski,
a gdzie nasz Starosta?
I proszę sceptyka, tylko nie wyjeżdżaj ze szpitalem.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sceptyk »

widzisz sprawiedliwy, jak się nie ma wiedzy, to trudno o sprawiedliwość. Jeśli jeszcze nie wiesz, to cię informuję, że wpływ posłów i senatorów na decyzje gospodarcze rządu i samorządów jest żaden, a będzie jeszcze mniejszy. Parlamentarzysta nic nie załatwi, bo to nie on robi dobrą aplikację, nie on podejmuje decyzje. On przegłosowuje budżet i na dobrą sprawę jego rola się kończy.
Nie sądzę, żeby kasa na kanał przepadła i takie alarmistyczne posty są g... warte. Mamy czas, żeby sprawdzić kto ma rację.
Odnośnie szpitala, to będę o pisał o tych skandalicznych przekrętach, a zapewniam Cię, że informacji na ten temat mam coraz więcej. Skończyły się czasy, że publiczność mamiono przekrętnymi informacjami, których nie można było zweryfikować.
Jest jeden sposób, żeby stało się zadość twojej sugestii - poproś pismaków z G.O., żeby pisali prawdę i rzetelnie informowali o tym, co się w Ostródzie dzieje. Wtedy z rozkoszą dam sobie spokój i pójdę na grzyby - ryb nie łowię :)
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: KRewa »

Chyba na halucynogenne
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
chochlik55
gaduła
gaduła
Posty: 543
Rejestracja: 2007-03-19, 21:53:54

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: chochlik55 »

:) nie ma takiej potrzeby. Zapewniacie tyle atrakcji, ze nie potrzeba wspomagania :)
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

Chyba z tym kanałem cos się ruszy. samorządy zwierają szeregi przeciw nieudolnej minister z PO. Po co oni zmieniali Gęsicka najlepsza minister w rządzie PiS.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Tytus Andronikus »

jakos nie zauwazylem tej Pani
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

to szkoda Bo twój Donek ją zauważył, samją wychwalał a później zamienił na swojego choć nieudacznika.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: sceptyk »

Gęsicka na tle pisowskich miernot rzeczywiście się wyróżniała. Zresztą była forowana przez platformę zanim pokochała PiS, ale nie mam o to do niej pretensji, bo zrobiła sporo dobrej roboty.
Na koniec jednak, pod naciskiem kampanii wyborczej zabawiła się w św, Mikołaja, wciskając na listę projekty, które nie miały szans obronić się w Brukseli, a były potrzebne pisiakom w kampanii wyborczej.
Nie znam przyczyn usunięcia naszej kasy z listy, tu mogłaby wyjaśnić wiele interpelacja poselska, ale sądzę, że ten projekt obroni się w nowych procedurach. Nieszczęścia na razie nie ma, a Nosek będzie się mógł wykazać klasą jako menager :)
Nazywanie nowej minister nieudacznicą jest nie na miejscu tylko z jednego powodu: nie znasz przyczyn, a wystawiasz cenzurkę. Gęsicka na początku też była krytykowana, Nazywano ja "desantem Platformy w zdrowe szeregi PiS-u, celem zatrucia zdrowej substancji". Nie zastanawia Cię Walterze, że Gęsicka nie jest największym krytykantem następczyni?
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Kanał Elbląsko-Ostródzki bez 12,5 mln euro

Post autor: Walter »

Sceptyk ty nazywasz ministrów miernotami ja nieudacznikami a takich w tym rządzie nie brakuje i to jest właśnie problem.
Miałem nadzieję że po wyborach coś sie zmieni nie będzie opluwania sie na wzajem a nowy rząd weźmie sie do roboty, oj jak bardzo sie rozczarowałem i nie tylko ja, z każdym miesiącem nowy rząd traci poparcie niestety i będzie coraz trudniej mu przeprowadzać jakiekolwiek reformy. Tym bardziej że ta kadencja będzie skrócona również i będzie trwała 3,5 roku.
Mimo wszystko jednak największym balastem dla PO jest PSL w ich resortach zrobi się najbardziej gorąco po 15 marca ze względu na brak ustaw i rozporządzeń reguląjących wazne kwestie w zakresie rolnictwa, gospodarki i pracy.

Jednak Donkowi życzę powodzenia bo jeśli jemu się uda to uda sie też całej Polsce.
Zablokowany