Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: sceptyk »

http://ostroda.wm.pl/Strona-za-6-tysiecy-,38376
Trzeba wyjątkowej niegodziwości, żeby publicznie piętnować człowieka, który w żaden sposób na to nie zasługuje.
Podtekst jest ciekawy:
- starosta be - chociaż nie złamał prawa
- porządny młody człowiek, który w tej sprawie w żaden sposób nie złamał prawa, pokazany jako przestępca Mariusz K.
- prokurator, który gorliwie informuje o przestępstwie Bogu ducha winnego obywatela opinię publiczną, a przecież w tej sprawie nie toczy się żadne postępowanie karne, czy wyjaśniające.
- Mariusz K. współtworzy konkurencyjną do G.O. gazetę.

Mariuszu K. - trzymaj się, mnóstwo życzliwych Ci ludzi trzyma za Ciebie kciuki.

Towarzystwo redaktorzy, osiągnęliście dno upodlenia i to jest jedyny komentarz.
Ostatnio zmieniony 2008-01-18, 18:16:34 przez sceptyk, łącznie zmieniany 1 raz.
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: kot_alik »

Współtworzy konkurencyjną gazetę?? No to wiadomo, czemu Pani Basia spuściła swoje pieski ze smyczy...To, że atakuje starostę wcale mnie nie dziwi! Przeczytałem tekst na stronie GO i musze powiedzieć, że to szczyt chamstwa i nierzetelności. Czyli nic nowego, jeśli chodzi o tą śmieszną ulotkę dołączaną do Olsztyńskiej.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

Do tej pory uważałem Marka Giniewicza za najporządniejszego z całej tej ekipy dziennikarzy z Gazety Ostródzkiej. Tym artykułem dałeś popis swoich umiejętności. Marek - nie kłaniaj mi się już na ulicy - nie chcę Cię znać. A tak nawiasem, żal mi Ciebie.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Roma »

Przeglądałam dziś tą nową stronę powiatu ostródzkiego - ale ona wygląda jak stara strona!!!! - nie wiem o co chodzi? gdzie jest ta nowa strona? pomóżcie mi znaleźć bo nie wiem jak ją namierzyć? ale za to na stronie Powiatu znalazłam zdjęcie pani Barbary Chadaj-Lamcho ze Starostą Brodiukiem. Nie wiem jaka to osoba z tej pani ale na zdjęciu uśmiechnięta przymila się do starosty a z drugiej strony jako naczelna publikuje takie artykuły i jeszcze sama to komentuje. No, myślę, że to dość wyjątkowa osóbka :evil:
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: cdn »

Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: cdn »

Panie Mariuszu niech się Pan trzyma. :-D
chochlik55
gaduła
gaduła
Posty: 543
Rejestracja: 2007-03-19, 21:53:54

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: chochlik55 »

Walka o zdrowie moralne zawodu dziennikarza :)

Pewien redaktor pewnej gazety,
skrewił niestety i złamał prawo prasowe.
Otóż brał utajnioną kasę ze Szpitala,
żeby ludziom walczącym o Szpital,
publicznie, na łamach gazety ostro dowalać

Za dwa i pół roku tej brudnej roboty,
wziął ni mniej ni więcej,
tylko dwadzieścia dziewięć tysięcy złotych

Jest jeszcze inna kasa, przez którą
nerwy redaktorów są ostro naprężone -
to kasa za ciągle chwalącą burmistrza
płatną w gazecie stronę,
którą radni miejscy zabiorą, bo uważają
że zamiast płatnych peanów, należy
wysyłać dzieci na sportowe imprezy.

Jak zwykle, gdy interesy redaktorków
i ich mocodawców, są bardzo zagrożone,
poświęcają bezpłatnie gazety całą stronę ,
by dopiec przeciwnikowi.
Mam jednak jakieś przeczucie głupie,
że ten przeciwnik ma to głęboko
... w nosku.
Jacek P
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-22, 16:41:14

Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Jacek P »

Witam
Mój komentarz w sprawie tekstu "Strona za 6 tysięcy".

Skrajnie nierzetelnie i nieobiektywnie. To jedno z wielu słów, jakie przychodzą mi do głowy po lekturze tego tekstu. Pięć gmin nie ma stron internetowych, czy dziennikarzowi nie chciało się sprawdzić czy są i za ile je wykonano? Dla osób znających wcześniejsze teksty autora to pytanie z pewnością będzie retoryczne.
Trudno mi znaleźć zależność między błędem z przeszłości a wiedzą i umiejętnościami osoby wykonującej zlecone zadanie.
Po przeczytaniu omawianego tekstu można odnieść wrażenie, że jedynym jego celem było publiczne "upokorzenie" osoby pana Mariusza.
Kolejną niewiarygodną rzeczą jest dyskusja o wysokości honorarium za projekt, który nie został zrealizowany i jest jedynie w fazie projektowej a tym bardziej nie został opłacony. Dla mnie taka dyskusja jest bezprzedmiotowa. Autor artykułu najwyraźniej nie ma podstawowej wiedzy na temat tworzenia serwisów internetowych. Nie musi. Za to powinien dołożyć wszelkich starań, aby wysłuchać i przedstawić opinię fachowców z tej dziedziny. Powinien to zrobić, żeby tekst był bardziej obiektywny. W zestawieniu z taką opinią teza autora o „olbrzymim koszcie wytworzenia strony” natychmiast ległaby w gruzach. Czy to przypadek, że takiej opinii nie ma?
Zastanawia mnie też, co jest rzeczywiście głównym tematem tego tekstu. Wspomniana strona za 6 tys. zł czy osoba pana Mariusza i jego wyrok z przeszłości, o którym tu sporo napisano. Niech każdy sam sobie odpowie po przeczytaniu tekstu.
Na zakończenie.
Nie od wczoraj wiadomo, że media to ogromna siła ale i odpowiedzialność. W tym przypadku twierdzę, że zabrakło odpowiedzialności a siła został wykorzystana w najgorszy możliwy sposób. Winę za to ponosi w równym stopniu autor tekstu jak i redaktor naczelny akceptujący tekst do publikacji.

Jacek Piech
twórca serwisu http://www.ostrodaonline.pl
Mandaryn
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-26, 17:48:00

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Mandaryn »

Przede wszystkim 6 tysiaków za stronę WWW w paru wersjach językowych pewnie w technologii cms (czyli każdy może wprowadzać informacje na stronę WWW) to grosze. Jak ktoś robi stronę internetową za 2000 no to powodzenia. To jest dopiero marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Zrobić aby zrobić. Za 2 tysiące to żaden koleś od stron internetowych robionych w normalnym dzisiejszym standardzie z bazami danych i cms i wersjami językowymi to by nawet nie pierdnął. Od robienia stron internetowych są osoby wyspecjalizowane w pozycjonowaniu stron internetowych albo firmy, jak kto woli. Sprawdźcie sobie te śmieszne stronki www wymienione przez GO zrobione za 2 tyś albo przez domorosłych informatyków. To jest dopiero ewenement. Standardowe ceny to od 7 - 24 tyś. W zależności od ilości modułów, złożoności, stopnia automatyzacji itp. A w ogóle to co to za zarzut do tego kolesia że jechał na „ukradzionych programach”, czyli po prostu miał zainstalowane piraty, a GO tak to pokrętnie przedstawiła, jak by kolo wszedł do sklepu komputerowego i zrobił napad. Za piraty to 90% Ostródy powinno mieć sprawy sądowe. Jestem ciekaw jakie pirackie oprogramowanie stosują chłopaki z gazetki na swoich domowych komputerkach :). Windows to pewnie standard. Następna sprawa to wybór wykonawcy. Najważniejszy parametr wyboru wykonawcy to jest ocena subiektywna, albo stronka jest super albo gniot jak te wymienione przez GO.
Moje maksymalne poparcie eksperta w tej sprawie dla Pana Mariusza, i Pana Kropidłowskiego. Dla Pana starosty rada. Na przyszłość przy prostowaniu takich bzdetów pisanych przez GO proszę nie pisać elaboratów na całą stronę bo nikt tego nie czyta. Należy sprostowania przemycać w formie wyborczych plakatów. Oczywiście trzeba mieć pomysł. Dwa zdania trafiające w dziesiątkę i jakiś ciekawy rysunek na temat. Tak żeby zwykły człowiek też zrozumiał bo taki ludek łapie się za głowę i nie rozumie tego że jak to 6 tyś za jakąś stronę. Za rok będzie 12 tyś. Bardziej wydają się te podejrzane za 2 tyś. Na czarno chyba, gniot każdy widzi. A informatyk, czyli administrator sieci, a nie człowiek od stron www, który robi profesjonalne strony www, zaznaczam profesjonalne, no to już chyba w instytucji państwowej by nie siedział. Na dzień dobry dostaje miesięcznie 5 tyś.
I powyżej Szacun dla Pana Jacka Piechy, że ma odwagę się ujawnić i bronić prawdy i słabszych. Co by nie mówić GO, to siła z którą trzeba się liczyć, ale tym artykułem wywołała naprawdę lokalną rewolucje i sprzeciw wśród moich znajomych. Po prostu skrajna nierzetelność i nieznajomość tematu. Otwarta i bez skrupułów walka polityczna uprawiana przez GO.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Roma »

do chochlika - super

haahahaha "w du.ie"
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

Panie Mariuszu - niech Pan się trzyma!
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Roma »

znalazłam fajną fotkę z karykaturami:

http://www.oberlandia.pl/index.php?opti ... iew&id=159

to gdzieś tam jest?
Ostatnio zmieniony 2008-01-19, 09:47:22 przez Roma, łącznie zmieniany 1 raz.
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: banitez »

Co tu dużo gadać, GO nie popisała się! Żenujący poziom! Aż szkoda się rozpisywać.
Ani to temat na pierwszą stronę, ani to sensacja, ani merytoryczna ocena pracy. Jak wiadomo media to wielka siła, widać redaktorzy poczuli jej nagły przypływ, szkoda że bez przypływu talentu i warsztatu. Tekst napisany jak na zamówienie, w jednym celu - dowalić Mariuszowi K.
Panie Mariuszu niech Pan się nie boi - cała Ostróda za Panem stoi!
I nie chodzi tu o to, żeby teraz dowalić GO - chodzi o ludzką przyzwoitość i rzetelność dziennikarską. Szanowna redakcjo - więcej szacunku dla tych, o których piszecie! Więcej szacunku dla NAS - czytelników!
jinks
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-18, 21:20:06
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: jinks »

Witam!
Nie biorę z zasady udziału w dyskusjach publicznych.
Teraz jednak powiem tak: popieram Chochlika55, Jacka P., Baniteza, Mandaryna i wielu innych, którzy zapewne niedługo dopiszą się.
Teoretycznie wszelka dyskusja z GO nie ma sensu z dwóch powodów:
1. Nie tykaj gówna - bo sam będziesz śmierdział
2. W myśl przysłowia arabskiego: Psy szczekają, a karawana idzie dlaej.
Praktycznie możnaby jednak w odpowiedni sposób kumulując posty z forum dotyczące nie tylko tego tematu łączącego się z "fajną" gazetą GO oraz z innych forów także dotyczące "obiektywizmu", "profesjonalności", "rzetelności dziennikarskiej" całego zespołu GO z wiadomą panią na czele przesłac je wraz z wydrukowanymi egzemplarzami gazety i obiektywnym opisem poruszonych w niej problemów do odpowiedniej komórki w SDP i w Zarządzie spółki z o.o. Edytor.
Sądzę, że tzw. sprzedawalność GO nie przyczynia się do wzrostu zysków Edytora, a odbiór społeczny naraża na szwank dobrę imię dziennikarza obiektywnie informującego społeczność lokalną o sprawach istotnych, a nie wojenkach podjazdowych tzw. "polytyków".
Pozdrawiam forumowiczów w odróżnieniu od zespołu GO
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: toledo »

Szukali na starostę haka. I znaleźli. A że sami w g..... wleźli?

Któż się w GO przejmuje Czytelnikiem. Na tym forum już nie raz przytaczano dowody stronniczości, braku fachowości, politykierstwa i schlebiania tego pisemka. I co? NIC. Ważna może więc jest kasa, którą płaci Urząd Miejski?

Prasa jest siłą? Jest. To prawda. Ale tylko do czasu, gdy się ją kupuje. Jak trafi na śmietnik, siłę traci, a nabywa rzeczywistej wartości.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: sceptyk »

jinks pisze:Witam!
Nie biorę z zasady udziału w dyskusjach publicznych.
Praktycznie możnaby jednak w odpowiedni sposób kumulując posty z forum dotyczące nie tylko tego tematu łączącego się z "fajną" gazetą GO oraz z innych forów także dotyczące "obiektywizmu", "profesjonalności", "rzetelności dziennikarskiej" całego zespołu GO z wiadomą panią na czele przesłac je wraz z wydrukowanymi egzemplarzami gazety i obiektywnym opisem poruszonych w niej problemów do odpowiedniej komórki w SDP i w Zarządzie spółki z o.o. Edytor.

Drogi jinksie, szkoda,ze nie bierzesz. Wbrew pozorom głos wypowiedziany publicznie, ma ogromne znaczenie i bardzo Cię zachęcam do publicznego gadania o tym, co myślisz o życiu publicznym. Zobacz, jak teraz takie głosy są potrzebne, chociażby po to, zeby człowiek publicznie zaatakowany tak brutalnie, nie czuł się osamotniony.
Pomysł o powiadomieniu Rady Etyki Mediów jest bardzo dobry i dotyczyć powinien nie tylko tej sprawy, ale również całego ciągu zdarzeń, o których pisał chochlik.
Tu nikt nie dyskutuje z GO, bo z nimi nie ma o czym gadać. Tu komentuje się wydarzenia, ale sam widzisz, pismakom z GO nic nie przemawia do rozumu. Może zrobi to prawo.

[quote="Mandaryn

I powyżej Szacun dla Pana Jacka Piechy, że ma odwagę się ujawnić i bronić prawdy i słabszych.

Mandarynie,Jacek Piecha postąpił etycznie i również to doceniam, co nie znaczy, że innym, na przykład mnie, brakuje odwagi, żeby się ujawnić. Na tym forum z założenia wszyscy posługują się nickami , ale osobie, która czuje się pokrzywdzona, nikt nie zabroni na drodze prawnej uzyskanie danych osoby kryjącej się pod nickiem. Poza tym, wiele osób z tego forum się zna, albo przynajmniej domyśla kto kim jest. Pozdrawiam.
ostrodzianin pisze:Do tej pory uważałem Marka Giniewicza za najporządniejszego z całej tej ekipy dziennikarzy z Gazety Ostródzkiej. Tym artykułem dałeś popis swoich umiejętności. Marek - nie kłaniaj mi się już na ulicy - nie chcę Cię znać. A tak nawiasem, żal mi Ciebie.
[/quote]
Trochę wyrozumiałości ostrodzianinie, on jest najporządniejszy z całej tej ekipy, ale podejrzewam, że gdyby odmówił napisania tego artykułu, to straciłby pracę. B.Ch-L, to bezwzględna i, jak widać pozbawiona etyki, konformistka, nie licząca się z nikim i niczym. Sadzę,że Giniewicz zrozumie co zrobiłi publicznie przeprosi Mariusza za to, co Mu zrobił.
Ja w to wierzę i jeszcze mam do niego trochę sympatii :) Pozdrawiam :)
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Walter »

Problem polega na tym że każdego można opluć jak sie ma dostęp do mediów, zniszczyć zmieszać z błotem choć prawdy w tekście będzie 5%.
Najważniejsze dla dziennikaża było to że Mariusz K jest karany (tzn że już nie może prowadzić żadnej działalności) do tego jest partyjniakiem z PO (a kto komu zabroni należeć do partii). Moim zdaniem zostały tu naruszone prawa obywatelskie pana Mariusza. Po pierwsze upubliczniono to ze kiedyś miał wyrok - kara została odbyta zawiasy sie skończyły P. Mariusz zapłacił zadośuczynienie (za to powinien beknąc prokurator działający w zmowie z sld ostróda), po 2 przynaleznosc do partii politycznej jest jednym z elementów wolnosci obywatelskiej zapawnionej przez konstytucję RP z 97 r.
Mysle że warto zawsze zastanawiac sie jakie duperele o ludziach pisza dziennikarze nie tylko GO ale np i Gazety Wyborczej, często oskarżają ludzi o czyny których nie popełnili. Nawiasem mówiąc to co ma wspólnego prywatne zycie Mariusza K do jego profesjonalizmu.
Cezary W urzędnik miejski ala sekretarz tez ma wyrok, Artur M ala kierownik biura promocji (bez etatu) tez ma wyrok.
Panie burmistrzu gdzie tu prawo, dlaczego go pan nie stosuje wobec swoich wafli, a przeprowadza pan ataki na innych obywateli miasta.
Jestem cała sprawa zbulwersowany jednym słowem jest to s.......two.
_adek_
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-24, 13:49:53
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: _adek_ »

Odpowiedź redakcji Rozmaitości Ostródzkich ws. pomówień naszego redakcyjnego kolegi na http://www.oberlandia.pl/index.php?opti ... iew&id=164
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

znajomy mówił mi, że pan Mariusz nie jest członkiem Platformy on tylko stratował z listy PO ale bez powodzennia co według Gazety to prawie to samo co wyrok sądowy na koncie.
Ostatnio zmieniony 2008-01-19, 09:43:50 przez ostrodzianin, łącznie zmieniany 1 raz.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

dziwne że żaden jaś wedrowniczek, hrywna, brodmarek, soundtrack itp nie wpisują się w tym temacie - pewnie paluszki drżą ze strachu :lol:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: toledo »

Z komentarza na Oberlandii: Zamierzaliście poddać społecznemu ostracyzmowi bogu ducha winnego człowieka, ale na szczęście czytelnicy nie są głupi – potrafią odróżnić prawdę od fałszu.

Niestety znaczna część czytelników GO przyjmuje "wieśći" wprost i tak samo osądza. To czyni kłamstwa i pomówienia wszelkiej maści propagandzistów skutecznymi. W myśl zasady rzucasz g...o, smród zawsze zostanie. Na szczęscie i do rzucających g...o sie przylepia. W tym przypadku - mam nadzieję - że na trwałe.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: kaczor »

a czemu GO nie skomentuje tego że na święta na stronie internetowej miasta nie było życzeń świątecznych, noworocznych ?? a ostatni wpis jest z połowy grudnia ?? to jest dopiero kpina żeby wizytówka miasta turystycznego tak wyglądała.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

a czego się spodziewasz od ludzi, którzy pracują na zlecenia? jeden dziennikarzy pracował na zleceniach public relations i pisał takie a nie inne artykuły na temat zlecającego. Czy w tym przypadku jest to rzetelny przekaz? Urząd Miejski zleca gazecie płatną stronę, której roczny koszt wynosi ok. 50.000 zł. a co jest w na tej stronie? Każdy widzi, żadnych konkretnych informacji, plakaty które i tak wiszą na słupach w mieście a teraz drugi tydzień z rzędu informacja o koncercie chóru. To jest dopiero marnotrwstwo publicznych pieniędzy no ale o tym dziennikarze nie napiszą. Pieniążki, kochane pieniążki...
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: banitez »

ostrodzianin pisze:a czego się spodziewasz od ludzi, którzy pracują na zlecenia? jeden dziennikarzy pracował na zleceniach public relations i pisał takie a nie inne artykuły na temat zlecającego. Czy w tym przypadku jest to rzetelny przekaz? (...)
Gdyby ten człowiek należał do społeczności PR'owców i był zrzeszony choćby w Polskim Stowarzyszeniu Public Relations (PSPR), to natychmiast zostałby z niego wykluczony za złamanie kilku zasad z Kodeksu Etyki PSPR...
# Pracownik public relations jest zobowiązany do ochrony dóbr osobistych człowieka, a w szczególności do ochrony prywatności, czci i godności osobistej swoich klientów, współpracowników i adresatów swoich działań.
# Pracownik public relations jest zobowiązany do ochrony tajemnic aktualnych i byłych klientów oraz pracodawców i nie może podejmować działań wymagających ujawnienia tych tajemnic, chyba że osoby których tajemnice dotyczą lub które je powierzyły wyrażą na to zgodę.
# Pracownik public relations nie może angażować się w żadną działalność, która zmierza do korumpowania środków masowego przekazu.
# Informacje przekazywane środkom masowego przekazu powinny być dostarczane do publikacji i wykorzystania bez opłat i ukrytych korzyści majątkowych bądź osobistych oferowanych dziennikarzom.
# Jeżeli konieczne jest utrzymanie inicjatywy i kontroli rozpowszechniania informacji, pracownik public relations ma prawo wykupu miejsca lub czasu emisyjnego, zgodnie z obowiązującym prawem odnoszącym się do działalności reklamowej i sponsoringu.
# Pracownik public relations nie może zawierać żadnych umów, w których gwarantowałby osiągnięcie rezultatu uzależnionego od autonomicznych decyzji innych podmiotów, takich jak redakcje, instytucje publiczne itp., a jego wynagrodzenie nie może być uzależnione od osiągnięcia takich rezultatów.
Więcej na http://www.polskipr.pl/
Zablokowany