Wyciąg dla narciarzy wodnych

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Jacek-P »

Z powodu drobnej pomyłki wątek został usunięty. Proszę o ponowne wypowiedzi w tym temacie
Awatar użytkownika
Bartt
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2007-10-07, 21:04:17
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Bartt »

Pytanie, jak wyciąg wpłynie na żeglowność tej części jeziora. I czy go nie oszpeci?
Fajnie, że taka konstrukcja u nas będzie, bo to na pewno duża atrakcja turystyczna, ale sezon nie trwa cały rok...
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: sen »

Nie uważam, żeby dobrym posunięciem było koncentrowanie wszelkich aktywności inwestycyjnych - nawet jeśli mają one służyć szeroko pojętej turystyce i rekreacji - wokół zatoki miejskiej Jeziora Drwęckiego. Wygląda to trochę - za przeproszeniem - jakby muchy zleciały się do g...a, albo - jak kto woli wersję słodszą :P - jak pszczoły (trutnie raczej) do miodu. Jak zwykle w Ostródzie brak kompleksowego spojrzenia na kierunki rozwoju miasta. "Aby się kręciło", jak tylko zabrzęczy ktoś kiesą, to choćby na głównym newralgicznym skrzyżowaniu, decyzja jest jedna: BUDOWAC!!!
Awatar użytkownika
Fisher
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 208
Rejestracja: 2005-09-28, 14:30:37
Gadu-Gadu: 2295280
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Fisher »

Bartt pisze:I czy go nie oszpeci?
co ma oszpecic? jak i tak nie wyglada za ciekawie?
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: morderator »

:roll: nie wiem ale zgoda na taki wynalazek powinna być czasowa chyba ze to jakiś kolejny Słowik dostał zgode od kolegów z SLD....jak Polska Polską co panstwowe to niczyje...
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: KRewa »

Pragnę zauważyć, że rozstrzygnięcie kto ma być wykonawcą prac nastąpiło w wyniku przetargu nieograniczonego
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: dr Jamajczyk »

...w Polsce robi sie przetarg jak "mus"- inaczej nie można a pozniej ten co ma wygrać wygrywa i "wszyscy" sa usmiechnieci....jak mysle ten wyciąg to sezonowa atrakcja i konic bajki o przetargu...
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Henryk G. »

Strzałem w dziesiąstkę uważam pomysł z wyciągiem. Poczytajcie na innych forach jak np. olsztyniacy chwalą nasz pomysł. U nich jak piszą na jez. Krzywym prywatne siatki i druty miejscami bronią dojścia do jeziora, a o wyciągu władze miasta mówią dużo a nic nie robią albo raczej efektów rozmów nie widać. O tym wyciągu pisze też forum ostroda.jun.pl , w każdym razie w Polsce są dwa działające wyciągi tego typu w Augustowie i w Lublinie i raczej nie skarżą sie na brak chętnych do korzystania z tego sportu. Myślę że jest to niezła atrakcja. Wiem że w Giżycku nie wypalił a właśnie Giżycko mieniło się stolicą wodną Mazur. To prawda,że raczej utrudniona będzie po części żegluga w tym akwenie i to nie tylko dla statków, ale i innych jednostek pływających zwłaszcza że oprócz wyciągu będzie tam tor kajakowy ale czego nie można rozwiązać jak się chce. :)
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: kaczor »

a mnie ciekawi dojad do nowej plaży i do powstającegeo tam hotelu.
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Henryk G. »

Że plaża będzie to pewne bo widać że tam się coś dzieje wymiana gruntu itd ale z hotelem byłbym ostrożny bo to duża inwestycja. Mam nadzieję że i lądem i wodą dojazd będzie. Pewnie trzeba zawsze brać poprawki do projektów bo widziałem projekt pierwszego apartamentowca i to co miało być wokół niego szczególnie od strony jeziora a co jest :)
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Tytus Andronikus »

tak dziala informacja w miescie media gazety i inne bzdety
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: RobertP »

Jak już pisałem wcześniej jest ten tor to niewypał i tak będzie :) ,
sezon trwa w Ostródzie od końca czerwca do czasu festiwalu reggae
i na tym koniec "sezonu".
Tu naprawdę nic dobrego się nie dzieje, dobrze że chociaż niektórym
prywatne interesy jakoś idą ;).
Moim skromnym zdaniem to wyciąg ten mogliby zbudować na rozlewiskach pauzeńskiego
odpowiednio je przygotowując.
W samej Ostródzie powinni raczej wybudować lodowisko np. podziemiach jednego
z nowych marketów, to przynosiłby by zysk cały rok i sezon też trwałby cały rok -dobry pomysł prawda ? :)
Dobrą atrakcją byłaby także podziemna kolej podmiejska np. z Jaracza na Demokracji ;)
Inne atrakcje np. większa ilość patroli straży miejskiej i policji w godzinach nocnych
bo przez ostatnie dwa dni zginęło za dużo sprzętu z samochodów na mieście.
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Henryk G. »

Jezioro Pauzeńskie to rezerwat przyrody i nic co jest związane z hałasem nie znajdzie tam miejsca. Strefa ciszy. Sport motorowodny byłby tam nieunikniony. Pamiętam ,że miał tam powstać duży hotel ale podobno nasze kobiety protestowały bo przecież ich córki będą tam pracować
Sezon faktycznie jest krótki ale czy tak musi być. To miasto może stać się centrum szkoleniowo-konferencyjnym a wtedy ludzie oprócz swoich zajęć mogą spędzać czas na spacerach, w klubach, pabach, basenie czy kręgielni a może i na lodowisku. Ostródę odwiedzają nauczyciele uczący j. polskiego na Ukrainie , Białorusi i Litwie. W Hotelu Uniwersytetu Warm. Maz. mają szkolenia. Wiele miast zabiega o taki status. Np. Mikołajki mała miejscowość z potężnym hotelem Gołębiewski, w którym można wspaniale wypoczywać a poza sezonem również spacerować i raczyć się wspaniałym wilgotnym powietrzem. Chcąc przedłużyć sezon można zagospodarować Wzgórza Dylewskie, postawić na stokach kilka wyciągów, kilka armat śnieżnych i przy ujemnych temp. nawet brak śniegu nie będzie problemem to tylko 18-20 km od Ostródy. Co do Twoich innych pomysłów przyznaję ciekawe. Skoro myśli się nad salami kinowymi nad Kerfurem to może i lodowisko nawet całoroczne można zbudować. Widziałem takie w Wilnie w centrum handlowym EUROPA. Fantastyczna sprawa tyle że pewnie nas na dziś na to niestać, ale powodzenia ;)
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: jaś wędrowniczek »

Brawo Henryk G. :)
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: sen »

Jezioro Pauzeńskie nie jest rezerwatem przyrody. Nie mam też pewności czy objęte jest strefą ciszy, ale tu nie będę sie upierał, bo wprawdzie istnieje taka opinia w środowisku wędkarzy, ale nie znam żadnego dokumentu, który nadaje temu akwenowi status objętego strefą ciszy. Problemem Jeziora Pauzeńskiego jest jego płytkość (ca 2m) i żyzność, powodująca gwałtowne zarastanie i wypłycanie zbiornika. Poza tym woda w Jeziorze Pauzeńskim jest pozaklasowa i nie nadaje sie do kąpieli.
Co zaś się tyczy sportów motorowodnych w Ostródzie, w tym nart wodnych, to przecież akwen Jeziora Drwęckiego nie kończy się na Zatoce Drweckiej.
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Henryk G. »

Tak na zatoce sie nie kończy ale najbardziej widowiskowym miejscem jest właśnie zatoka. Turyści stojący na nabrzeżu lub na molo chętnie popatrzą na wyczyny wodniaków. Faktem też jest to, że to blisko, bo w mieście. pewnie każdy z nas ma swoje spojrzenie na tą kwestię. :)
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: T.P.Smith »

Ja jestem bardo przeciw. Ze względów estetycznych jestem przeciw. Wyobraźcie sobie jak będzie teraz wyglądała panorama Ostródy widziana z park ahotelu. Mnóstwo jakiś słópów w wodzie. Nie będzie się można tak delektować widokiem. Po pierwsze same słupy. A po drugie nie jestem w stanie wyobraźić sobie chałasu ,,produkowanego,, przez wyciągarkę. Skończą się spokojne spacerki nabrzeżem bo coś będzie warczeć... no dajcie spokój. I to ma być atrakcja?? My będziemy tego doświadczać na codzień a nie wiem czy mam ochotę siedzieć w pubie, pić piwo i słuchać warkotu silnika wyciągarki.

Po za tym niech mi ktoś powie kiedy i gdzie ta inwestycja była ogłoszona?? Chyba nie w Ostródzkiej (szmatławcu zresztą). Coś mi się wydaje, że władze Ostódy jakoś wszystko załatwiaja za plecami mieszkańców.

I w sumie nie zdziwiło mnie jak się dowiedziałem, że to OPB jest wykonawcą całej inwestycji... Nie ma to jak wspierać kolegów...
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Henryk G. »

W każdej wypowiedzi jest trochę racji. Jeżeli popijasz piwko w pabie a tu motorówki kursują po zatoce to jest ok. a jak 8 narciarzy jeździ jednocześnie to wtedy źle bo warkot wciągarki a jeżeli to będą panie w ładnych strojach to przecież przyjemnie popatrzyć. Tego sportu w Ostródzie nie było. W Polsce to trzeci wyciąg. Pożyjemy zobaczymy.Co do firmy budującej , wg mnie lepiej jak to robi swój wykonawca bo przynajmniej mają pracę, znają teren i może wykonają to lepiej bo będą wstydzili się mieszkając w tym mieście robić buble. Co do zeszpecenia krajobrazu to absolutnie się niezgadzam , to wcale nie będzie konstrukcja szpecąca, zapewniam bo widziałem na zdjęciach w Augustowie o ile to taka konstrukcja.
"Wyciąg nart wodnych wybudowany w Augustowie w 1999r (jako pierwszy w Polsce), położony nad pięknym jeziorem Necko, jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Polska Izba Turystyki urządzenie to uhonorowała prestiżowym tytułem "Atrakcja Turystyczna Roku 1999". Corocznie tysiące turystów odwiedzających Augustów próbuje swoich sił w jeździe na nartach wodnych.
Praktycznie każda osoba oswojona z wodą może uprawiać tą formę rekreacji.

Zapraszamy także do startu w organizowanych corocznie zawodach sportowych dla amatorów.
Zapewniamy fachową obsługę, profesjonalnych instruktorów, sprzęt narciarski oraz moc niezapomnianych wrażeń" Tyle na zachętę z zaproszenia z Augustowa
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: T.P.Smith »

Już teraz, kiedy to nie jest widoczne i wystaje słupów tylko trochę nad wodę, jest to szpecące.

Mi osobiście motorówki strasznie przeszkadzają. Może za nią na tych nartach jechać nawet naga miss świata a i tak będzie to dla mnie nie do zakceptowania.

Spoko masz rację, że przed swoim mistem nie zrobią kichy no ale jest to kolejna rzecz, którą buduje OPB. Jeszcze trochę i całe misto będzie pod jego kierownictwem. A i teraz mam takie wrażenie. Władze idą temu panu na rękę. Chocby z budową budynku pod Carefura.
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: T.P.Smith »

Ostróda jest miastem z tak niespotykanym klimatem a wszyscy myslą jak tu je ulepszyć a nie jak zachować unikalność...

Zbudujmy więcej supermarketów, postawmy kolejne budynki w centrum, zmniejszmy ilość parków i zieleni, zabudyjmy każdy centymetr miasta, postawmy bezsensowne skrzyżowania gdzie się tylko da, i postawmy jeszcze jakieś głośne coś nad jeziorem aby było ciekawiej i atrakcyjniej...

Wydaje mi się, że to manifest władz ostódy...
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Walter »

Pomysł z uatrakcyjnieniem nabrzeża jest bardzo dobry. Tylko Panowie wyciąg narciarski mizna było zrobić w okolicach przystani morlin, tor kajakowy mógłby byc przesunięty bliżej mola i byoby ok. Zachowany został by piekny widok na panoramę Ostródy z okolic hotelu.

Tak prawde mówiąc to władze miasta nie maja w tej inwestycji zbyt dużo zasługi, bo projekt który zrobili był jednym wielkim niewypałem o czym nikt głośno nie mówi. Mozna to łatwo udowodnic wystarczy popytac się urzędników którzy o tym decydowali.
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: T.P.Smith »

A możesz rozwinąć temat? Co z tym niewypałem?? A czyj to projekt jest?
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: RobertP »

Walter pisze:Pomysł z uatrakcyjnieniem nabrzeża jest bardzo dobry. Tylko Panowie wyciąg narciarski mizna było zrobić w okolicach przystani morlin, tor kajakowy mógłby byc przesunięty bliżej mola i byoby ok. Zachowany został by piekny widok na panoramę Ostródy z okolic hotelu.

Tak prawde mówiąc to władze miasta nie maja w tej inwestycji zbyt dużo zasługi, bo projekt który zrobili był jednym wielkim niewypałem o czym nikt głośno nie mówi. Mozna to łatwo udowodnic wystarczy popytac się urzędników którzy o tym decydowali.
to pewnie jeden z nieudanych pomysłów Oldzia na EURO 2012 :twisted:
ale raczej nie podejrzewam go o jakiekolwiek pomysły :lol:
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

ten wasz wyciąg narciarski zeszpeci przepiękny widok na panoramę miasta!!!!

Od ponad 100 lat Ostróda mogła poszczycić się nieskażonym techniczną infrastrukturą widokiem na panoramę miasta z wieżami dwóch kościołów

kto nie wie o czym piszę niech zajrzy na stronę miasta Ostróda http://www.ostroda.pl/ tam przewija się zdjęcie widoku dawnej Ostródy i obecnej

teraz do tego widoku trzeba będzie dodać plataninę stalowych słupów, lin drutów, i szyn i tak bedzie wyglądać wizytówka naszego miasta - dzięki brakowi wyobraźni kilku nawiedzonych włodarzy. Zanim coś się zacznie robić trzeba jeszcze pomysleć!!! Można było tę atrakcję zlokalizować gdzie indziej a nie tuż przy molo. I lokalizacja przy przystani LOK lub Klubu Żegalrskiego Morlin byłaby najlepszym rozwiązaniem!!!!

Zeszpecicie tylko widok na nasze kochane miasto i widok na urokliwy brzeg jeziora Drwęckiego.

To jest skandal!!!!
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Tytus Andronikus »

:boje: z tym sie zgodze :bije:
Zablokowany