Nowy kościół w Ostródzie.

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: Henryk G. »

Choć rodził się w bólach, wreszcie jest. Nowy Kościół św. Jana Bosco w Ostródzie otworzył swoje podwoje dla wiernych. Wydaje mi się, że to najpiękniejszy przyszły kościół w Ostródzie z tych nowo powstałych. Ma swój niepowtarzalny styl i choć wiele mu jeszcze brakuje, już dziś wyróżnia się swoją oryginalnością. Zapraszam do jego obejrzenia. Z tego, co się dowiedziałem, msze św. są w godz. 8, 10, 12, i 18 w niedziele.Ten kościółek znajduje się na Osiedlu Drwęckim. Ubierać się ciepło, jako że ogrzewania jeszcze brak. :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: studentka »

no i pięknie! :brawo: gratulacje. :)
konopka
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-13, 09:51:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: konopka »

Plebania robi większe wrażenie. Mogłeś umieścić kilka zdjęć. Co ten ksiadz zamierza tam robić?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: toledo »

Z tego co słyszałem, plebania to raczej ośrodek społeczno-kulturalny nie tylko dla parafian. Proboszcz ma nie tylko kapłańskie, ale i społeczne zacięcie, więc perspektywy wydają się być na Osiedlu Drwęckim ciekawe.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: studentka »

konopka pisze: Co ten ksiadz zamierza tam robić?
zapewne mieszkać.
konopka
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-13, 09:51:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: konopka »

Na moje "oko" jest tam ok 1000 m2 powierzchni. Fajnie zamierza mieszkać ksiądz, który z zalożenia powinien życ skromnie.
Zakładam, że prawdą jest to co mówi Toledo.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: toledo »

To człowiek z pomysłami, ale też potrafi zakasać rękawy do fizycznej pracy.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: Tytus Andronikus »

:aniol: dzis Niedziela to zaczne tak KTO SIEJE TEN ZBIERA w przeciwienstwie do chorej skromnosci nie jestem za budowa PGRów lecz kosciolów kiedy ktos mnie pyta dlaczego odpowiedam tymi slowami MI MNIEJ MAM TYM WIECEJ MAM oczywiscie budza podejrzenia samochody pod parafia lecz nie zapominajmy to tez ludzie którzy lubia szybkie samochody choc nie wszyscy tylko ojciec dyrektor
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: studentka »

konopka pisze:Na moje "oko" jest tam ok 1000 m2 powierzchni. Fajnie zamierza mieszkać ksiądz, który z zalożenia powinien życ skromnie.
Zakładam, że prawdą jest to co mówi Toledo.
tak, prawdą jest to co mówi toledo.
więc jak nie orientujesz się w sytuacji, to się nie wypowiadaj.
jakie to proste, prawda?
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: sceptyk »

ciekawe zbitki myślowe serwuje konopka. Jak pan J. Ma kasę i buduje salon gier, to jest cacy.A jak ksiądz ma kasę i buduje kościół i centrum młodzieżowe - bo bedzie tam również świetnie wyposażony kompleks sportowy- to już jest podejrzane.
Konopko, znając juz twoje poglądy ostrzegam- uważaj na słowa, bo możesz tam trafić na resocjalizację i wtedy będzie ci głupio:))
konopka
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-13, 09:51:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: konopka »

Studentko!
Będę się wypowiadał na nawet na tematy o których nie mam pojecia, tak jak ty prawda? Tylko nie bedę robił z siebie zniewiesciałego idioty.
Sceptyku!
Co ma J do kościoła? J ma kasę bo na nią pracuje i stac go na inwestycje, a skąd ma kasę ksiądz? Dostał od wiernych? Nie mam nic przeciwko powstawaniu nowych, swietnie wyposażonych obiektów sportowych, nie mam też nic przeciwko temu, że robi to ksiądz. Wcale nie widze w tym nic podejrzanego. Napisałem tak?
Choc tak naprawdę najwieksza mafia w Polsce to czarna mafia z oligarchą Don Rydzykiem na czele.
konopka
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-13, 09:51:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: konopka »

konopka pisze:Studentko!
Będę się wypowiadał nawet na tematy o których nie mam pojecia, tak jak ty prawda? Tylko nie bedę robił z siebie zniewiesciałego idioty.
Sceptyku!
Co ma J do kościoła? J ma kasę bo na nią pracuje i stac go na inwestycje, a skąd ma kasę ksiądz? Dostał od wiernych? Nie mam nic przeciwko powstawaniu nowych, swietnie wyposażonych obiektów sportowych, nie mam też nic przeciwko temu, że robi to ksiądz. Wcale nie widze w tym nic podejrzanego. Napisałem tak?
Choc tak naprawdę najwieksza mafia w Polsce to czarna mafia z oligarchą Don Rydzykiem na czele.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: sceptyk »

dyskusja bezprzedmiotowa
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: Henryk G. »

A ja chciałem jedynie pokazać że w naszym miasteczku może coś powstać...... Szkoda czasu na spory tu każde z Was ma swoje racje. Pana J. nie znam ale efekty jego pracy widać i lepiej że to on wziął np. byłą winiarnię bo przynajmniej te budynki nie szpecą jak złomowisko za płotem po drugiej stronie ulicy. Chyba wszyscy pamiętają jak wyglądał ten obiekt. Widząc ilość aut na zapleczu sądzę że parę osób ma u niego pracę. Z Kościółka cieszyć się powinien każdy bo jest ładny i jest zarazem dowodem że można pomimo braku kasy coś wybudować w Ostródzie. Co w efekcie końcowym wyjdzie z centrum młodzieżowego trudno powiedzieć ale to Salezjanie a oni w Ostródzie już prowadzą z powodzeniem Liceum, Gimnazjum i Ośrodek wypoczynkowy w Kaczoraqch więc i plany inne mogą realizować. Podobno "Takie będą losy Rzeczypospolitej jakie ich młodzieży chowanie" wiec nie żałujmy niech próbują, zaufajmy im,a to że nie wszyscy księża potrafią dobrze to jak i w innych profesjach to tylko ludzie . :)
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: RobertP »

konopka pisze:Co ten ksiadz zamierza tam robić?
Ten jak ten, ale ten kościół jak mówią to zasługa młodego poprzednika,
który nie stronił podobno od lasek :) i nowoczesnego sprzętu rtv :) .
To moim zdaniem nie jest złe i nie mam nic przeciwko, co potwierdza
także Pan Henryk ;) :
Henryk G. pisze:księża potrafią dobrze to jak i w innych profesjach to tylko ludzie . :)
nie ma to jak ploteczki :P
Henryk G. pisze:A ja chciałem jedynie pokazać że w naszym miasteczku może coś powstać...... Szkoda czasu na spory tu każde z Was ma swoje racje.
faktycznie nie ma co się denerwować ;)
aaaa... podobno księża z tej parafii są jakimiś "wędrowcami" i co parę lat
muszą się zmieniać, więc następny pewnie też coś zostawi po sobie :) .
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: Henryk G. »

Może faktycznie warto spróbować przejść na to drugie forum ostroda.jun.pl tam jest co prawda mniej tematów ale może nieco więcej pozytywów. Te plotki nikomu nie służą i nikomu nie są potrzebne, zamiast łączyć dzielą i tak to właśnie jest w Ostródzie od wielu lat, dla niektórych im jest gorzej tym lepiej.To prawda , że ze wszystkim nie musimy się zgadzać ale są pewne granice przyzwoitości, których nie powinniśmy przekraczać
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: toledo »

Henryk G. pisze:To prawda , że ze wszystkim nie musimy się zgadzać ale są pewne granice przyzwoitości, których nie powinniśmy przekraczać
Może faktycznie warto spróbować przejść na to drugie forum ostroda.jun.pl tam jest co prawda mniej tematów ale może nieco więcej pozytywów. Te plotki nikomu nie służą i nikomu nie są potrzebne, zamiast łączyć dzielą i tak to właśnie jest w Ostródzie od wielu lat, dla niektórych im jest gorzej tym lepiej.To prawda , że ze wszystkim nie musimy się zgadzać ale są pewne granice przyzwoitości, których nie powinniśmy przekraczać
Z tym się licz na każdym forum.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: studentka »

konopka pisze:Studentko!
Będę się wypowiadał na nawet na tematy o których nie mam pojecia, tak jak ty prawda? Tylko nie bedę robił z siebie zniewiesciałego idioty.
konopka to facet? łał...
w przeciwieństwie do Ciebie, ja mam pojecie o ty, o czym pisze.
konopka
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-13, 09:51:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: konopka »

studentka pisze:
konopka pisze:Studentko!
Będę się wypowiadał na nawet na tematy o których nie mam pojecia, tak jak ty prawda? Tylko nie bedę robił z siebie zniewiesciałego idioty.
konopka to facet? łał...
w przeciwieństwie do Ciebie, ja mam pojecie o ty, o czym pisze.
Myślisz, że jestem na tym forum od wczoraj? Jestem tu od dawna i bzdety pisane przez ciebie dobrze znam. Nie sil sie na orygilalność, "drętwa dupa" jesteś. Najlepszego w nowym roku!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: studentka »

konopka pisze:

Myślisz, że jestem na tym forum od wczoraj? Jestem tu od dawna i bzdety pisane przez ciebie dobrze znam. Nie sil sie na orygilalność, "drętwa dupa" jesteś. Najlepszego w nowym roku!

kij ci w oko sratatata
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: sceptyk »

Studentko, nie irytuj się :) Szczęśliwego Nowego Roku :) :aniol: :drink:
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: Henryk G. »

_____________________________________________________
to cienka a nie gruba kreska dla wszystkich Szczęśliwych chwil w Nowym 2008 roku na forum i nie tylko :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Studentko, nie irytuj się :) Szczęśliwego Nowego Roku :) :aniol: :drink:
no moze przy Nowym Roku nie wypada, ale jak mi ktos z czyms takim wyskakuje to sorry.


Również udanego skoka do Nowego Roka :lol: Sceptyku i miłego soplicowania tudzież szamponowania... ;) 8)

:aniol:
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: sceptyk »

Cholera, bez Soplicy - Jacka, też się napiłem. Masz na mnie zły wpływ studentko - co powiesz, robię.Przez Ciebie wpadnę w alkoholizm :o
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowy kościół w Ostródzie.

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Cholera, bez Soplicy - Jacka, też się napiłem. Masz na mnie zły wpływ studentko - co powiesz, robię.Przez Ciebie wpadnę w alkoholizm :o
bo moje słowa mają moc sprawczą... uuuuu... bój sieeeeeeee!!! :lol: :lol:
Zablokowany