A może tak TEATR w Ostródzie

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Henryk G. »

Czy to realne aby w naszym mieście powstał prawdziwy Teatr. Ostróda ma ok 35 tys. mieszkańców. Dla kogo on mógłby istnieć , czy inne teatry mogłyby występowac goscinnie i czy byłoby faktyczne zapotrzebowanie na żywą sztukę. Otóż w Ostródzie już w 1918 roku powstał obiekt o tej nazwie z salą no 700 miejsc z balkonami, scena obrotową. Niejedno znacznie większe miasto niepowstydziłoby sie takiego obiektu. W latach międzywojennych miasto nie posiadało własnego zespołu teatralnego. Na jego scenie grały zespoły z Olsztyna, Gdańska i Królewca. Teatr z nazwy służył przede wszystkim jako kino, odbywały się tam wieczory literackie, wygłaszano odczyty, urządzano pokazy mody. Dziś brakuje nam nawet kina bo niby jest ale go niema. Jakakolwiek impreza masowa w okresach jesienno-zimowym w naszym mieście jest nierealna. Nie mamy sali a raczej sceny z prawdziwego zdarzenia. Ostatnio Kinoteatr dostała Iława. To stary budynek ale przystosowany do potrzeb tego miasta. Może wreszcie i nasi młodzi aktorzy mieliby możliwość grania na deskach swojego teatru i nie musieliby migrować . Taki obiekt można wykorzystać naprawde w różny sposób. Co wy na to :)
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

pomysl bardzo dobry:)
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Henryk G. »

Kilka lat temu jechałem pociągiem z Ełku, dołączył do mnie facet "baletmistrz okazało się że zna niemal wszystkie miasta i ich możliwości kulturalne. o Ostródzie wspomniał brak sali koncertowej, Lidzbark Warmiński tak. Przykłady można mnożyć w Ostródzie jest potrzebna taka sala. Jesienią siedziałem na hali sportowej w ostródzie na występach kilku zespołów cygańskich. Ogarniała mnie rozpacz. mało że za darmo to i zbyt wielu chętnych nie było aby to oglądać. Kultury trzeba sie uczyć, o kulturę trzeba się dobijać. Cóż wart jest człowiek bez znajomości swojej historii lub bez wiedzy o przeszłości. W Ostródzie jest basen, zacząłem z niego korzystać, cieszę asię z tego. jest kreęgielnia, ci co lubią tam chodzą , myślę że gdyby była scena też niejeden by chodził.Ta sala naszego teatru amatorskiego na zamku to sala kameralna. bez właściwej akustyki. Ostatni występ z udziałem harcerzy był dla wybrańców wielu chciało wejść , poszliśmy do domów bo nie było miejsca.Czy to nie wstyd. A Osterode am Harc miasto 25 tysięczne czy wiece jaką piękną ma halę widowiskową ........ :oops:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Masz rację, ale basen, a zwłaszcza kręgielnia to komercją mająca odbiorcę i przynosząca kasę, do sali widowiskowej trzeba by dokładać. Ta uwaga nie przekreśla wszakże zgłoszonej potrzeby.
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Henryk G. »

Już nie jeden protestował że teatry czy kina muszą na siebie zarabiać ale jak pogodzić to z faktem że są wartości kulturalne często dostrzegane po fakcie. Czy nie wystarczy wspomnienie z Wesela Wyspiańskiego - miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór ostał ci się jeno sznur. Może to i nie do końca tak by w Ostródzie było, przecież są ludzie którzy próbują ale czy w życiu mamy załatwiać czy załatwić. Taki Kinoteatr może przynosić obopulne korzyści bo i9 kultury6 nieco nam dostarczy , i rozrywki i pieniędzy. Powinni wypowiedzieć się Ci którzy mogą a nie tylko zwolennicy czy przeciwnicy. Nasze życie to nie czarne i białe zawsze jest coś za coś. Prosze przypomnieć sprawę targowiska miejskiego ile było krzyku na początku., argumenty że blisko dw. PKP, dworca PKS, łączenia wszystkich linii komunikacji miejskiej wreszcie przekonały ciesze się że pierwsze zdanie o tej lokalizacji należało do zwykłego mieszkańca ostródy. Dziś po zagospodarowaniu bagien to miejsce funkcjonuje. A co innego bez wymiany gruntu można było tam postawić Uważam że i KINOTEATR dobrze usytuowany spełni oczekiwania naszych wszystkich mieszkańców :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

To nie jest kwestia protestu, ale biznesu. Biznes nie wejdzie w coś do czego będzie dokładał. Stąd moja uwaga. Kinoteatr (ciekawe jak ten socjalistyczny rusycyzm się u nas przyjął) musiałby być utrzymywany z naszych podatków. To z kolei budzi opory stróżów miejskiej kasy. To fakty, a nie sprzeciw wobec pomysłu. Osobiście uważam, że miasto tej wielkości co nasze powinno mieć solidniejsze zaplecze kultury.
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Henryk G. »

Słowo kinoteatr to coś na co stać nasze miasto gdybym używał tylko słowa Teatr to faktycznie on zapewne byłby jak utrzymanek. Kino plajtuje nie tylko w takich miastach jak Ostróda ale jeden obiekt uniwersalny do wykorzystania może spełnić nasze oczekiwania. Jrest różna działalność: poezja, piosenka, kabaret, muzyka różnych gatunków nie trzeba wymieniac myślę wszystkich dziedzin. Tam nasi wodzowie miasta powinni również upatrywać zysków. Miast nie tylko na lato. Mówi się aby sezon w Ostródzie wydłużyć więc to też jest sposób :)
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Henryk G. »

Zastanawiam sie czy na tym forum są wogóle ludzie , którym kultura jest bliska. Jest u nas troche intelektualistów, artystów, muzyków, poetów, nauczycieli czemu nie słychać ich głosu, czy brak wam optymizmu, marazm i wieczna niemożliwość skrępowała Wam ręce. Przypomina mi to młodego człowieka, który bezradnie rozkłada ręce i kiwa głową brak pracy, nie wiem co robić. a przecież jest młody, silny i często wykształcony wystarczająco aby pracować. może właśnie na deskach naszego teatru padłyby propozycje o tym jak żyć aby być szczęśliwym. Mierzi człowieka czasem słownictwo jakie jest na tym forum ale właśnie to świadczy o tej goryczy ludzi młodych. powodzenia masko. :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: toledo »

Henryk G. pisze:Zastanawiam sie czy na tym forum są wogóle ludzie , którym kultura jest bliska. Jest u nas troche intelektualistów, artystów, muzyków, poetów, nauczycieli czemu nie słychać ich głosu, czy brak wam optymizmu, marazm i wieczna niemożliwość skrępowała Wam ręce. (...). :)
Retoryczne pytania. Niestety.... :(
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Henryk G. »

Czy można czymś zastąpić żywą sztukę, prawdziwą wycieczkę, przygodę. Pewnie można wygodnie usiąść przy komp. i po kliknięciu przenieść się do Egiptu, wysłuchać koncertu popijając browar i mając pewność że nikt nie nałoży mandatu, nawet powiem więcej ma się pewność że skorpion nas nie ugryzie, najwyżej pchła od naszego czworonoga, sąsiad obok w fotelu widza w teatrze czy w kinie nie będzie gadał, pił czy podrywał już nie powiem śmierdział. To takie swojskie, moje ale jednak nie realne do końca. Żywy przekaz to wyzwanie. Pewnie powielokroć mieliście okazję być na koncercie i co, człowiek pamięta nawet kłopoty związane z dostaniem biletów a co dopiero jego treść. Przyjemnie byłoby w Ostródzie patrzyć na sztukę rozwijających sie młodych talentów. Teatr to życie, od niepamiętnych czasów wpływał na całe pokolenia, może wpłynie i na to, pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-19, 21:24:16 przez Henryk G., łącznie zmieniany 1 raz.
chochlik55
gaduła
gaduła
Posty: 543
Rejestracja: 2007-03-19, 21:53:54

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: chochlik55 »

Drogi moderatorze, wywaliłeś sceptyka z forum za coś, co ja teraz napiszę:
Dlaczego nie wywalasz postów tego chamskiego, debilowatego trolla?
Pewnie, znając Twoje nastawienie, muszę powiedzieć forumowiczom: żegnajcie kochani :)
Ciekawe, kiedy Cię oskarży ktoś za dopuszczanie do obrazy uczuć religijnych? :o
Awatar użytkownika
Szynszyla
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-15, 14:17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Szynszyla »

Pierwszy raz zgadzam się z chochlik55. Użytkownik Tytus Andronikus obraża moje uczucia religijne oraz znaną w mieście z nazwiska osobę. Jeśli w/w użytkownik nie zostanie usunięty z forum, ja rezygnuję z uczestnictwa w dyskusjach.

Tytus Andronikus - Twój poziom kultury jest bardzo niski (=totalne dno).
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: toledo »

Szynszyla pisze:Pierwszy raz zgadzam się z chochlik55. Użytkownik Tytus Andronikus obraża moje uczucia religijne oraz znaną w mieście z nazwiska osobę. Jeśli w/w użytkownik nie zostanie usunięty z forum, ja rezygnuję z uczestnictwa w dyskusjach.

Tytus Andronikus - Twój poziom kultury jest bardzo niski (=totalne dno).
Emigracja z forum to dawanie satysfakcji trollom. Najlepiej nie zauważać ich. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

TEATR w Ostródzie juz był ......

Post autor: Tytus Andronikus »

TEATR w Ostródzie juz był ......
powiem inaczej takie rozumowanie jak Twoje-kobitko......jest dla mnie smieszne bo tak wlasnie tworza sie chore sytuscje a tak naprawdę to choroba jest raczej w innym mejscu....a co uczuc religijnych bo pawie zapomniałem.....jak myśle "chodzi" ci o tekst z "eZUSem"???
odpoweim tak : jestem czlowiekiem ktorego wiara nie opiera sie na balbochwalskich problemach czy wizerunkach choc szanuje Sztuke sakralną i tylko tyle...jeżeli twoje probleny są wypadkiem nie zrozumienia tekstu to myśle ze ten tekst miesci sie w ramach sarkazmu....wszem i wobec stosowanego w prowokacji artystycznej...a jeżli masz problemik z nie zrozumieniem mojego myślenia to kiedy chodzilem za czesto do koscioła i stawałem się ortodoksem i popierałem religie w szkolach ale teraz mysle , że to błąd..... :aniol:
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Tytus Andronikus »

Św.P. Robert Mrozowicz to już wie.....
chochlik55
gaduła
gaduła
Posty: 543
Rejestracja: 2007-03-19, 21:53:54

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: chochlik55 »

Powiem dwie maksymy:

Zanim zaczniesz nienawidzić ludzi, musisz najpierw znienawidzić siebie

i druga:

Zanim zaczniesz nienawidzić Boga, musisz najpierw zacząć się Go bać.

Mamy taki kliniczny przykład. :-(
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Henryk G. »

Tak teatr już był i mam nadzieje że odezwą się głosy tych którym sztuka nie jest obca. Szanuję poglądy wszystkich ludzi, nie ma wśród nas takich którzy nie popełniają błędów. Wśród elity polskich aktorów aż roi się od skandali i to jedynie świadczy o tym że to też ludzie z krwi i kości, którzy maja swoje problemy.Czy to znaczy że należy rezygnować z czegoś w co sie wierzy, mam nadzieję że Ty również masz swoje spojrzenie na te sprawy. Czasami dobrze jest zacząć krytykę od samego siebie. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Jacek-P »

chochlik55 pisze:Drogi moderatorze, wywaliłeś sceptyka z forum za coś, co ja teraz napiszę:
Sceptyk został zablokowany, nie usunięty. Jego konto jest aktualnie odblokowane.
chochlik55 pisze:Dlaczego nie wywalasz postów tego chamskiego, debilowatego trolla?
Kogo masz na myśli? Widzisz naruszenie zasad, zgłoś to moderatorowi (Przycisk z czerwonym wykrzyknikiem) lub PW
chochlik55 pisze:Ciekawe, kiedy Cię oskarży ktoś za dopuszczanie do obrazy uczuć religijnych? :o
Nie dopuszczam, nie martwię się.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: RobertP »

toledo pisze:
Henryk G. pisze:Zastanawiam sie czy na tym forum są wogóle ludzie , którym kultura jest bliska. Jest u nas troche intelektualistów, artystów, muzyków, poetów, nauczycieli czemu nie słychać ich głosu, czy brak wam optymizmu, marazm i wieczna niemożliwość skrępowała Wam ręce. (...). :)
Retoryczne pytania. Niestety.... :(
bo w tym mieście naprawdę mało co się udaje :( :( :(
nawet złośliwie mamy tory przez środek miasta ;)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: toledo »

Gdzieś napisałeś (chociaż nieco sarkastycznie) żeby patrzeć optymistyczniej. A tego właśnie u nas - i nie tylko - brak. Więc może nieco bardziej optymistycznie. W tym mieście tradycyjnie i "normalnie" raz się udaje innym razem - nie. Średnio na jeża, jak się ongiś mawiało. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: studentka »

swietny pomysl, tylko ciekawe kto by do tego teatru chodził z naszej ostródzkiej elity..
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: kaczy93 »

studentka pisze:swietny pomysl, tylko ciekawe kto by do tego teatru chodził z naszej ostródzkiej elity..
pewnie władze , młodzież lub starsze osoby
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: studentka »

o tak!
władze: jak zawsze oświecone i żądne wrażeń intelektualnych tudzież estetycznych...
młodzież: dresy spod sklepów
starsze osoby: moherowe berety

:twisted:
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: Henryk G. »

Patrząc na miasto Cieszyn w 2004 r. 36,109 tyś. Teatr działa pełną parą, mało tego to właśnie tam odbywają sie przeglądy innych teatrów. A Kwidzyn miasto ok 40 taś , ma kinoteatr, a choćby pobliska Iława, liczba ludności podobna jak w Ostródzie, maja od niedawna kinoteatr. Kto może odwiedzać takie miejsca, to pytanie jest zbędne, myślę że odwiedzi to ktoś komu będzie pasował program. Jeszcze raz podkreślam że niekoniecznie to musi być sztuka teatralna, to może być koncert zespołu rokowego, pokaz mody, wybory mis np. powiatu. Popatrzmy na halę sportową tam też są zmagania na różnych szczeblach w tym międzynarodowe, jak ktoś potrafi to i boks pojawił się w Ostródzie.To fakt, spodziewałem się większego zainteresowania tym tematem. Popatrzcie co dzieje się z miejscem po byłym spichlerzu, zostawiony temat choć rozpoczęty. a mogło to już prosperować.Trzeba widzieć nie tylko to co złe. Zwykła fontanna nie tak dawno oddana ile radości i piękna wnosi w nasze życie. Pozdrawiam :)
magnolia
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2007-11-21, 17:12:38

Re: A może tak TEATR w Ostródzie

Post autor: magnolia »

Kto będzie chodził do teatru? Żeby poznać odpowiedź należy udać się do Pubu w Chacie w jeden z poniedziałków, gdy ma tam miejsce spektakl Teatru Stolikowego w wykonaniu aktorów z Teatru St. Jaracza.
Zazwyczaj brak miejsc siedzących, więc lepiej przyjść trochę wcześniej.
Ostatnia sztuka miała miejsce 26.11.2007-Matjaz Zapancić-"Vladimir".
Zablokowany