dlaczego w Ostródzie nie ma parkingów????

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

prawda, ale na parkingu nie da się zarobić.w Ostródzie brak przestrzeni i rozumu władz
:)
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Post autor: ostrodzianin »

działki pod budownictwo w Ostródzie są sprzedawane po śmiesznych cenach więc inwestor już zarabia na starcie, myślę że w związku z tym mogą mieć klauzulę o odpowiedniej infrastrukturze wokół budynku takich jak parking, plac zabaw i teren zielony. Jak jest: przede wszystkim dobrze dla inwestora. Interes społeczny wychodzi na tym mizernie
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Post autor: euroostrodzianin »

ponoć lokalny budowalny przedsiebiorca chce w miejsce nowopowstałego parkingu na ul. Jana Pawła II zbudować parknig wielopoziomowy, co o tym sądzicie?
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

taak fajnie ;]
tylko poco ?

żeby więcej osób mogło się zmieścić do carefoura ?
ten parking jest wykorzystywany tylko przez ten market
bo ludzie w okolicznych domach mają parkingi wewnątrz podwórka
a jeśli nawet tam staja to ów parking jest tak wielki że nie spotkałem się ze zjawiskiem braku miejsc w tamtym miejscu ;/
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

euroostrodzianin pisze:ponoć lokalny budowalny przedsiebiorca chce w miejsce nowopowstałego parkingu na ul. Jana Pawła II zbudować parknig wielopoziomowy, co o tym sądzicie?
lokalny przedsiebiorca, tylko za czyje pieniadze chce to zrobic? .. swoje czy miasta ? i jak chce utrzymywac ten parking ? bedzie platny ?
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

czy tylko przez tych co korzystają z marketu ? no nie do końca. masa samochodów jest uczniów z zawodówki.

ja już dawno słyszałem że tam ma być parking pod ziemią, tak jak w Iławie i tam jest bezpłatny, a wieczorem kiedy centrum jest zamknięte to korzystają z niego mieszkańcy pobliskich bloków i też bezpłatnie i dodatkowo jest chroniony.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

jezeli parkning wybuduje Miasto, to powinien byc bezplatny ale czy napewno tak bedzie w przypadku gdy wybuduje go lokalny przedsiebiorca ;>... i co by w Ostrodzie nie powstawalo, to czytam po chwili, ze w Ilawie juz jest i tak czy owak. :))) Ilawa takie zadupie a wyglada na to ze to Ostroda jest za murzynami.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Anetchen pisze: Ilawa takie zadupie a wyglada na to ze to Ostroda jest za murzynami.
tak Anetko. niestety ale to prawda. Iława rozwija się sto razy lepiej niz Ostróda, kazdy Ci to powie.. Po prostu organizacja jest lepsza i widać gospodarz miasta również. zakasuja rekawy i biora sie do pracy a nie jak u nas, wszystko po łebkach...
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

jak sie nie myle to OPB dzierżawi parking przez 30 lat i to chyba oni obłozyli go polbrukiem.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

tak, ale to nie jest jeszcze odpowiedzia na moje pytanie. Jezeli dzierzawisz plac na 30 lat, okladasz go koska, robisz parkingi i w umowie pisze ze nie masz zaniego pobierac oplaty, a tak jest to narazie ok, ale jezeli osoba dzierzawiaca chce teraz przerobic parking na parking wielopoziomowy, to rowna sie to z wielka inwestycja, wiec dlatego zadaje pytanie, czy nadal beda bezplatne parkingi, czy zmienji sie umowa....


Po za tym zeby nie wyszlo tak jak piszecie o basenie, mial byc basen jest sadzawka ze sklepami, w przypadku parkingow zeby nie wyszlo ze zabrane bedzie pol terenu na cos nowego a z polowy powstana parkingi poziomowe ktore w rzeczywistosci beda mialy tylko o kilka.... miejsc wiecej niz do tej pory.


Oczywiscie to tylko moje gdybania jak zwykle.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

tak ,nie wierzę takiemu inwestorowi, który mówi że basen jest priorytetem i buduje kompleks basenowy a buduje market z basenem a na dodatek wchodzi w posiadanie działki w taki sposób, ze dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura a sprawa staje przed sądem. Najpierw plany basenu pokazywane były ze zjeżdżalnią a okazało się, że jej nie ma, teraz okazuje się że ten basen to ma być przy hotelu, który własnie powstaje obok cmentarza, który to cmentarz miałbyć przeniesiony na Spokojną, takie to dziwne, że wszystko sie układa, w taka układankę a teraz z dzierżawionego parkingu ma powstać parking wielopoziomowy.
Idąc takim tokiem myslenia to: jak bedą stały samochody w parkingu wielopoziomowym a to pewnie przydałyby się gdzieś na dole tego parkingu takie tam małe centrum samochodowe, jakieś może salony sprzedaży opla lub mercedesa, sklep z częściami samochodowymi lub tunningiem itd. a parking... przy okazji - tak jak to było w przypadku basenu?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Jeżeli wladze miasta nie opracowały wizji miasta, jego rozwoju i przyszłego kształtu to czyni to inwestor prywatny. Słowik and Co (jak wynika z transakcji tkwi w tym także pensjonariusz aresztu w Białynstoku) realizuje własną wizję czyli własny interes. A że miasta nie ma żadnej koncepcji to ulega prywaciarzowi, a ten zawłaszcza coraz nowe tereny miasta bez żadnej konkurencji i za niewielkie pieniądze.

Miasto ponosi stratę. Bo organizując otwarte przetargi miałaby to samo na korzystniejszych warunkach i w ;epszym wykonaniu.

Władze Ostródy zwyczajnie wyprzedają miasto. I to w jedne ręce. Podobnie działo sie na południu Włoch.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

wiesz ostródzianin a ja słyszałem że ten prywatny biznes jak to określiłeś zaproponował zrobienie parkingów wielopoziomowych na placu Jana Pawła II cztery poziomy od -1 do +2 troszkę miejsc parkingowych a reszta markety, sklepy, sklepy, markety... zastanawiam się czy to miasto nazywa się jeszcze Ostróda czy "słoikowo"
wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

Post autor: wyborca »

japa pisze:wiesz ostródzianin a ja słyszałem że ten prywatny biznes jak to określiłeś zaproponował zrobienie parkingów wielopoziomowych na placu Jana Pawła II cztery poziomy od -1 do +2 troszkę miejsc parkingowych a reszta markety, sklepy, sklepy, markety... zastanawiam się czy to miasto nazywa się jeszcze Ostróda czy "słoikowo"
Panie Japa wydaje mi się, że cierpisz na "słowikowstręt". Te jak to określasz "trochę" miejsc parkingowych oscyluje w granicach 400. Do tego sklepy, usługi 1 market, 2 sale kinowe plus zobaczymy co jeszcze. Czas pokaże. Rada miasta zgodziła się chyba jednogłośnie. To daje podstawy do myślenia, że pomyśl jest dobry. W przeciwnym razie mielibyśmy sprzeciw prawej strony. Czy się mylę?
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Powiedzmy to sobie prosto i wyraźnie. To co robi Słowik jest racjonalne i na jego miejscu robiłbym to samo. Inną kwestią jest to , co robi Nosewicz, Wawrzyński i Dąbrowski. Przy nich Wasilewski to pikuś. Południe Włoch było budowane w ten sam sposób i teraz Włosi mówią, że największym przedsiębiorstwem we Włoszech jest mafia. Ja oczekuję, że nasza ostródzka prokuratura wreszcie zacznie robić to, do czego została powołana, ale marzyć to sobie mogę. Wyborco, to Ty już lepiej przestań wybierać.
Jeżeli NIE zrobi to, co się szykuje, to obiecuję Panom NDW, że zacznę mówić publicznie to, co o was wiem, a wiem dużo :)
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

Milczałem długo, ale zadziwił mnie sceptyk. Napisał "że zacznę mówić publicznie to, co o was wiem, a wiem dużo Uśmiech..."
Bredzi jak przegrany Kaczyński typu, że jest układ, pewne siły, zmowa, front itp. Chłopie jak coś wiesz to zapierdzielaj do prokuratury, pisz do NIK, CBA, CBŚ i na Berdyczów.
A może o tobie coś ktoś napisze? o tym co robiłeś tam gdzie byłeś wcześniej i pogonił cię Babalski :o
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

wyborco nie mam jakiegoś tam wstrętu do słoików bo lubię jeść z nich przetwory, kompoty itd. ale jest jedna rzecz drażni mnie to że ktoś robi prywatny biznes na majątku komunalnym czyli należącym do nas wszystkich. No i jeszcze jedno zobaczymy czy to co się dzieje w tym mieście jest racjonalne z tego co wiem to Agencja Mienia Wojskowego sprzedała koszary dla gminy miejskiej z bonifikatą pod warunkiem wykorzytania obiektów na cele społeczne a miasto sprzedało to z zyskiem dla prywatnego przedsiebiorcy na cele komercyjne. Czyżby znów niedotrzymanie warunków umowy??
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

najwięcej to wie o mnie żona i ona jedyna mogła i może mnie pogonić (śmiech)
Czasami też gonił mnie Urząd Skarbowy, ale niegroźnie( śmiech)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:
Czasami też gonił mnie Urząd Skarbowy, ale niegroźnie( śmiech)
jasne jasne dobra dobra, tylko winni ie tłumaczą :D :lol: :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
bor
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2007-12-06, 00:42:49

Post autor: bor »

studentka pisze:
Anetchen pisze: Ilawa takie zadupie a wyglada na to ze to Ostroda jest za murzynami.
tak Anetko. niestety ale to prawda. Iława rozwija się sto razy lepiej niz Ostróda, kazdy Ci to powie.. Po prostu organizacja jest lepsza i widać gospodarz miasta również. zakasuja rekawy i biora sie do pracy a nie jak u nas, wszystko po łebkach...
ps dziewczyno uczyłem sie w iławie 5 lat i potem odwiedzam znajomych wiec mnie mów mi że iława to lux malina i że oni sie tak rozwijają ? narobili rond do jeżdżenia że można pawia puscić a wiadukt mają jeszcze zrobiony ale za komuny
jak napiszesz jakies argumenty to Ci odpowiem z pewnością
KTOŚ napisał o słowiku
cóż ja od dziecka słyszałem o basenie w ostródzie
i co ?
miasto nigdy tego nie zrobiło
słowik ja go nie bronię ale facet zrobił w mgnieniu oka basen i ja z tego korzystam !
chyba IŁAWA nie co ?! :P
ludzie przedsiębiorczy potrafią lepiej i szybciej zarządzać niż urzędnicy
pasaż ? pamiętacie te rejony przed ?
ja tak ! i chwała bogu że on to zrobił w/g swoijej wizji
po prostu nasz aparat władzy nic nie potrafi
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Zgadzam się, ostródzka władza to niekompetentne zbiegowisko, ale nie może być tak, żeby jakiś geszefciarz narzucał sporemu miastu politykę rozwojową. Z jego punktu widzenia to pewnie bardzo chwalebne i optymalne, ale dla tzw. demokracji lokalnej to katastrofa, że nie wspomnę o strategii rozwoju miasta.
Jeśli idzie o porównanie z Iławą, to tam jest - niestety lub stety - lepiej. Prognozowanie i realizacja inwestycji są logiczne, istnieją przestrzenne zapasy rozwoju urbanistycznego, realizacja inwestycji odbywa się pod rygorystycznym nadzorem miasta. Oczywiście, jak w każdym miasteczku, szarogęsi sie wiejska polityka, ale przy porównaniu kompetencyjnym, Iława wypada o niebo lepiej, choć potencjał w Ostródzie drzemie większy. Przykre to, ale prawdziwe :(.
Zablokowany