Burdel na mieście - roboty drogowe

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: DarioLee »

Dzisiam mamy pierwszy dzien burdelu drogowego w srodku miasta. Oznakowanie jest takie sobie a raczej zrobione na odpier.... Jadąc od strony świateł do przejazdu o braku możliwości skrętu w Jana Pawła informuje tylko jeden znak "Zakaz skrętu w lewo" oraz na początku Jana Pawła "Zakaz wjazdu". Wielu kierowców się łapie na to i wjezdza pod prad na Jana Pawła. Nic dziwnego skoro o jakichkolwiek objazdach nie ma wzmianki na znakach ani o tym, że w tym rejonie jest zmiana organizacji ruchu. Jadąc dzisiaj do Carefura skręciłem w uliczke koło budynku TP i dojechałem do Jana Pawła na wysokości przystanka ZKM. Nie wiem czy dobrze jechałem ale skręciłem w lewo i wjechałem normalnie na parking pod marketem. I teraz w TYM MIEJSCU TAKŻE BRAK OZNAKOWANIA czy można tak jechac czy nie. W okolicach zawodówki jest znak ulicy jednokierunkowej i nigdzie po drodze nie ma że na tym odcinku jest dwukierunkowa. Ponadto BRAK JAKIEJKOLWIEK MAPY W GAZECIE OSTRÓDZKIEJ O TYM JAK SIE PORUSZAĆ W TAMTYM REJONIE Tak nieudolnych robót, chodzi o oznakowanie, jeszcze w życiu nie widziałem. Ale skoro projekt jest do du... to i wszystko związane z organizacją ruchu też będzie do du... Kolejny raz władza sie popisałą malutkimi mozdzkami :brawo:
Awatar użytkownika
bamburek
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 2006-08-21, 09:08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: bamburek »

Widziałam Cie w Careffour po południu i pewnie jak jechałes i wracałes spowrotem to sie ponabijałes z tych oznaczeń. Ja dziś nawet nie jechałam w tamtą część miasta, bo stwierdziłam że nie mam zamiaru stać w korkach. Zobaczymy jak to będzie dalej, ale aż strach pomyśleć.
Pozdrawiam!
Obrazek
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Byłem jeszcze wieczorem i teraz to wogóle samowolka. Jezdza pod prad Jana Pawla, skrecajac z JP w Caarnieckiego jezdza prawym pasem, jak miało to miejsce przez "remontami". W sumie się nie dziwie skoro "szlaban" stoi tak, że można go spokojnie ominąć z prawej strony.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Dzisiaj przejechałem się po mieście i jestem zaskoczony. Chyba post pomógł bo odrazu pojawiły się znaki tam gdzie powinny stać od poniedziałku rano i namalowano pasy żółte. Tylko jeszcze znak o objeździe do Carrefora by sie przydał, żeby zamiejscowi wiedzieli jak do niego dojechać.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

>Nie denerwuj sie dariolee :) na urode to szkodzi ;> i zawalu jeszcze dostaniesz :) a serduszko slabe.... na online opisali troche co i jak to bedzie w dniu dzisiejszym.... http://ostrodaonline.pl/index.php?optio ... &Itemid=49
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

malowanie w pośpiechu

Post autor: Jacek-P »

Obrazek
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Hehe dobre :) Dobrze ze po skuterze nie polecieli
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

ciekawe czy sie chłopaki wyrobią z robotą jak tu już śnieg pada.

w Iławie są plany na zrobienie kolejnego (6 !! ) ronda w miejscu skrzyżowania świetlnego w centrum. Iława o wiele lepiej wyglada niż Ostróda pod wzgledem robót drogowych.
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

No i na tym się sukcesy Iławy kończą (o ile oczywiście budowe ronda, można uznać za jakiś oszałamiający sukces) :-D
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

można powiedzieć że sukces skoro nie wykładają na to kasy, a i znacznie usprawniło to ruch w Iławie w niektórych miejscach.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Post autor: dr Jamajczyk »

....dla ilawy to juz sukces....
Dziekuje Ci Jah
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: RobertP »

może odkryłem amerykę ;-) :twisted: ....
wiecie co, jeżdżąc po mieście i przez miasto odnoszę wrażenie
że projekt na roboty wygrała osoba czy instytucja która mało co
miała i ma wspólnego z naszym miastem, wykonanie różnych
wyspek, poszerzeń drogi koło przejazdów jest niewygodne,
ani nie funkcjonalne, może za wcześnie na ocenę, ale moje
odczucia i obserwacje są na razie takie :)
a poza tym kobieta za kółkiem, jak coś zobaczyłem to normalnie załamka (zapewne nie każda)
jadąc od środkowego przejazdu w górę nie objechała po ludzku tej wysepki
tylko gaz do dechy i przez środek aż samochód podskakiwał,
zauważyłem też że sytuacja ta wzbudziła u osób przechodzących
chodnikiem zainteresowanie i uśmiech na twarzach ... :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Poczekajmy na zakończenie robót.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

z tego co mówi dyrektor ZKM to autobusy (jadące z Międzylesia i Wałdowa) prawdopodobnie zmienią trase bo nie mieszczą się w wysepce na skrzyżowaniu 11 Listopada-Czarnieckiego. (pewnie i PKS puści inaczej autobusy)

mnie to ciekawi jak się będzie wjeżdżać w Słowackiego jadąc z góry Czarnieckiego.

kolejny idotyzm to że autobusy autobusy jadące w strone Mickiewicza będą 2 razy przejeżdżać przez przejazd. już to widze jaki bajzel będzie na 1 przejeżdzie.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

kaczor pisze:prawdopodobnie zmienią trase bo nie mieszczą się w wysepce na skrzyżowaniu 11 Listopada-Czarnieckiego. (pewnie i PKS puści inaczej autobusy)
a autobusy jadące ul. Słowackiego od strony stacji w przypadku
gdy ten pierwszy przejazd jest zamknięty, to nowa wysepka na tyle
przeszkadza, że autobus ponieważ że jest na tak długi wjeżdża na wysepkę
aby nie dotknąć szlabanów, inny za pojechał lewą stroną :P
widać że kierowcy sami znajdują rozwiązanie, może dzięki inwecji twórczej
projektanta wysepek nasi kierowcy mogą pobudzić swoją wyobraźnię ;-)
Awatar użytkownika
Bartt
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2007-10-07, 21:04:17
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: Bartt »

Te wysepki to rzeczywiście mogliby robić węższe, tak żeby miejsca na jezdni było więcej... bo to strasznie ruch spowolni. A autobusy albo ciężarówki to normalnie na styk będą jechały.
Ciekawe jak będzie zimą, gdy pługi (które mam nadzieje, że się zmieszczą ;) ) odgarną śnieg - wtedy to w ogóle będzie hardcore z przejazdem obok wysepek.

Moim zdaniem, te zmiany pomogą mimo wszystko w udrożnieniu miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu, jednak w 100% swoją funkcję spełniać będą gdy powstanie obwodnica Ostródy.
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczy93 »

Bartt pisze:Te wysepki to rzeczywiście mogliby robić węższe, tak żeby miejsca na jezdni było więcej... bo to strasznie ruch spowolni. A autobusy albo ciężarówki to normalnie na styk będą jechały.
Ciekawe jak będzie zimą, gdy pługi (które mam nadzieje, że się zmieszczą ;) ) odgarną śnieg - wtedy to w ogóle będzie hardcore z przejazdem obok wysepek.

Moim zdaniem, te zmiany pomogą mimo wszystko w udrożnieniu miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu, jednak w 100% swoją funkcję spełniać będą gdy powstanie obwodnica Ostródy.
Ja sądze że sie nie zmieści
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Post autor: ost2006 »

Zamknięto środkowy przejazd no ok ale nie pomyślano o pieszych jak mają przejśc na drugą stronę ulicy.Ja jestem pełnosprawna i trudno będę biegać jakoś po tych schodach na górę ale co z osobami starszymi i niepelnosprawnymi??? Jak mają sobie poradzić???
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

....sugestia dla niepelnosprawnych - dla Was zostal 3 przejazd
co do starszych to lepiej niech przez ten czas siedza w domu....
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

w taką pogode to i pełnosprawny może szybko się stać niepełnosprawnym na kładce nad torami. błoto, ślizgo, stromo.

na 3 przejeździe mogli by poistawić światła (ale po co ?? niech sie korki robią)
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

ost2006 pisze:Zamknięto środkowy przejazd no ok ale nie pomyślano o pieszych jak mają przejśc na drugą stronę ulicy.Ja jestem pełnosprawna i trudno będę biegać jakoś po tych schodach na górę ale co z osobami starszymi i niepelnosprawnymi??? Jak mają sobie poradzić???
To prawda! Tu rzeczywiście ktoś dał plame a w szczególności jeżeli chodzi o osoby niepełnosprawne i starsze, którym trudno się poruszać.

Wysepki również uważam, że powinny być węższe. Autobusy i większe samochody muszą się nieźle nagimnastykować żeby przejechać.

Kolejna sprawa to poruszanie się po mieście samochodem, niektórzy jeżdzą jak im się podoba i nie tylko Kobiety ale Panowie również niema tu wyjątków.
A pewnie wynika to z tego, że jezdzimy na pamieć to raz a dwa to jak zmienią znak to niestety niektórzy kierowcy albo go nie zauważają albo się pogubili biedni jak mają jechać. A później wielkie zdziwienie :o

A remont, cóż nie powołujcie się tu na Iławę jak to oni sobie swietnie radzą z wielkim bałaganem w czasie budowania rond.
Bywałam w tym czasie w Iławie jak te ronda były robione i wcale nie wyglądało to tak różowo jak niektórzy piszą. Też miasto było porozkopywane i mnósto objazdów.

Takie są uroki remontu, niestety musimy to przetrwać a może pomimo wszystko okaże się, że jednak to coś dało. Na tę chwilę nie jestem przekonana.
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: KRewa »

DarioLee pisze:Dzisiam mamy pierwszy dzien burdelu drogowego w srodku miasta. Oznakowanie jest takie sobie a raczej zrobione na odpier.... Jadąc od strony świateł do przejazdu o braku możliwości skrętu w Jana Pawła informuje tylko jeden znak "Zakaz skrętu w lewo" oraz na początku Jana Pawła "Zakaz wjazdu". Wielu kierowców się łapie na to i wjezdza pod prad na Jana Pawła. Nic dziwnego skoro o jakichkolwiek objazdach nie ma wzmianki na znakach ani o tym, że w tym rejonie jest zmiana organizacji ruchu. Jadąc dzisiaj do Carefura skręciłem w uliczke koło budynku TP i dojechałem do Jana Pawła na wysokości przystanka ZKM. Nie wiem czy dobrze jechałem ale skręciłem w lewo i wjechałem normalnie na parking pod marketem. I teraz w TYM MIEJSCU TAKŻE BRAK OZNAKOWANIA czy można tak jechac czy nie. W okolicach zawodówki jest znak ulicy jednokierunkowej i nigdzie po drodze nie ma że na tym odcinku jest dwukierunkowa. Ponadto BRAK JAKIEJKOLWIEK MAPY W GAZECIE OSTRÓDZKIEJ O TYM JAK SIE PORUSZAĆ W TAMTYM REJONIE Tak nieudolnych robót, chodzi o oznakowanie, jeszcze w życiu nie widziałem. Ale skoro projekt jest do du... to i wszystko związane z organizacją ruchu też będzie do du... Kolejny raz władza sie popisałą malutkimi mozdzkami :brawo:
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Post autor: KRewa »

Przepraszam, błąd techniczny miałem zacytować część wypowiedzi Dario Lee oraz kilku innych, ale stało się.
A więc do rzeczy:
- odnoszę dalej wrażenie, że duża część forumowiczów to malkontenci typu Smurf Maruda "To się nie może udać" cokolwiek się nie dzieje trzeba to skrytykować - Panie i Panowie cierpliwości oceniać powinno się efekt finalny, sam przyłączę się do fali krytyki jeśli prace modernizacyjne nie przyniosą oczekiwanego efektu,
- nie należy krytykować Władzy jakiejkolwiek za działania nie myli się tylko ten który nic nie robi,
- w tym konkretnym przypadku krytyce poddaje się działania Zarządu Dróg Powiatowych, jednostki podległej Staroście Ostródzkiemu, wiem, że niejednokrotnie uwagi co do sposobu realizacji przebudowy ulic w mieście były kierowane do Pani Dyrektor, reakcja jest taka została sporządzona dokumentacja i na jej podstawie są prowadzone prace. Uzbrójmy się w cierpliwość.

Tak na marginesie nie wiem czy zwróciliście uwagę na fakt rozbudowy restauracji Mc Donalds, tej wytwórni "bomb kalorycznych" paśnika dla otyłych dzieci karmionych styropianowym żarłem. Dziwię się, że jeszcze nie odezwała się nutka malkontenctwa w osobach obrońców natury, zdrowia oraz zwierząt namawiających do bojkotu sieci Mc Donalds pod hasłami typu : cytuję za Kubusiem Puchatkiem który wszedłszy do sklepu mięsnego z "kałachem" na pytanie sklepikarza "za co ?" usłyszał - "za prosiaczka!!!!" :D

Pozdrawiam
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

kRewa mnie zdziwił: napisał coś normalnie!!!!
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Post autor: KRewa »

Ja zawsze pisałem normalnie, może jestem trochę kontrowersyjny i dlatego niektórym kojarzę się z ......... No cóż jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki. Jedyne co mnie wkurza to brak kompetencji i "chciejstwo" posiadania najlepszych informacji i wiedzy na każdy temat.
Miło dziękuję.
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
Zablokowany