NIECH WYGRA PIS

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Łysy, zawsze wykazywałeś dużo rozsądku, w komentarzach, ale nie tym razem. Najmowicz będzie miał problem w Radzie Miasta, bo szykuje się kolejna chryja. Spytaj, po co pojechał z Nosewiczem na Ukrainę. Jak nie wiesz, to Ci podpowiem - parking przy basenie. On już się spsił i jest mi przykro...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Kwach powiedział jak polityk, który nie chce przyznać punktów rywalowi. Zobaczymy co będzie w poniedziałek. Stawiam na wygrana Tuska, ale bez zmiażdżenia. Zmiażdżony został Kaczyński.

Co zaś do Najmowicza. Dobry człowiek, ale jak miałby wygrać z Brodiukiem to musiałyby chwyciś troche ... przyrodzenia.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Łysy, działania Najmowicza w poprzedniej kadencji pokazały chwiejność decydowania i podejmowania decyzji strategicznych. Ztą deklasacją to nie przesadzaj, Brodiuk wygrał wybory do powiatu. Jest skuteczny, ma charyzmę. Tego wszystkiego brakuje Najmowiczowi, a to co wyprawia Najmowicz na sesjach czy "kuglując" z SLD-owcami, bo daje się wrabiać. Najmowicz to nie lider, a dziś w PiS na odstawce .
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Na stołu szefa PiS siedzi Bonisławski. Dyrektor mocniejszy od nauczyciela, a ponadto z mocniejszą głową, co ma duże znaczenie w brataniu się z Nosewiczem.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

tu chodzi o rzecz poważniejszą. Paradoksalnie, eseldowski burmistrz, może zafundować Ostródzie pierwszą szkołę wyznaniową, w tym najgorszym tego słowa znaczeniu ( salezjan zostawcie w spokoju).
Bonisławski wie co robi - nie udało się z Jedynką, bo Platforma to zablokowała, moe się uda " za Gorzelnią". Nieprawdopodobne? A jednak :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

To kto konkretnie ma na mieniu miasta zrobić interes? Boniisławski z Nosewiczem?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A może i Kieruzalski. Cała trójka piła razem na Ukrainie. (Szukali swoich korzeni?).
Do grona pedagogicznego trzeba byłoby dodać jeszcze Najmowicza (wf), Oldzia (religioznawstwo) i Czarusia (nauki polityczne).
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Nosewicz dla świętego spokoju "Wadzy", zrobi to, co mu każe Dąbrowski. A ateista Czarcio, będzie chichotał zjadliwie....
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Dodałbym do tego grona Bilińską (częstego- codziennego gościa w Urzędzie Miejskim) na higienistkę oraz głównego akcjonariusza Janowicz .
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

Teraz tematy lekcji:
"strzelanie do ruchomego celu-P.O. " mgr.Kieruzal
" jedna waluta w socjalizmie - Ekonomia Socajalizmu mgr.Czarny
"cechy komunisty w postaci Jezusa-Religia KUL mgr.Pronowski Lubajny
"kozlowanie w biegu" WF-mgr Czerslaw
"wieczne wakacje"-Literatura piekna - mec.Janowicz
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Dzięki Sceptyku za zrecenzowanie moich dotychczasowych wypowiedzi na forum. Zrobiło mi się miło. Przyznaję, że ostatnio nie jestem za bardzo w temacie lokalnej polityki bo bez reszty oddałem się pracy zawodowej, no i trochę zaczęły się mnie imać problemy zdrowotne, ale mam nadzieję, że jedno i drugie uda się wkrótce opanować. Szczerze mówiąc czuję się zagubiony słysząc, iż na naszym podwórku sielanka PO-PiSu to tylko trwała kilka dni. Chyba ambicje liderów i czarnych owiec tych środowisk dały o sobie znać. W sytuacji kiedy PiS nie może się dogadać z Brodiukiem w powiecie, to przynajmniej chce zaistnieć w mieście i zrobić coś w tej kadencji. Słusznie że nie idą na konfrontację z NOSem bo to było szkodliwe dla miasta (patrz: poprzednia kadencja). Nie mam jednak pojęcia co zarzucacie Cz. Najmowiczowi w związku z zagraniczną wizytą i tym parkingiem. Zawsze miałem do niego szacunek i mogę zapewnić, iż nie zmienia zdania, jest konsekwentny i twardy w swoich dążeniach. Oczywiście, że jest człowiekiem kulturalnym ale to chyba jeszcze nie znaczy, że bez jaj. W PiS nie jest już szefem ale powodów tej decyzji nie znam (domyślam się że zrezygnował sam). Nie wiem też nic o incydencie z Brodiukiem. Podajcie jakieś info choćby na prywatną wiadomość (obiecuję że nie ujawnię tego na forum).
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Łysy, obserwuję naszą politykę gdyż jest naprawdę ciekawa.
Dlaczego mówisz, że sielanka PO-PiS trwała kilka dni. Dziś mamy październik a wybory do samorządu odbyły się 12 listopada poprzedniego roku.
Pokaż mi w którym momencie PiS nie może dogadać się z Brodiukiem ( pragnę dodać, że jedynym członkiem PiS w powiecie jest Bonisławski, natomiast z tego co wiem Połoniewicz/Dobro Wspólne/ i Brzozowski/Dobro Wspólne/ a startowali z list PiS-u współpracują z nim blisko. Pierwszy jest vice Starostą drubi zaś vice przewodniczącym Rady Powiatu.
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Tusk vs Kaczyński

Post autor: kandydat »

sprawiedliwy pisze:Toledo -zaczynasz pisać do rzeczy i analizujesz. Tusk jest już upokorzony przez Kaczyńskiego, a nikt nie lubi przegranych. Tak samo będzie w powiecie.
Ciekawe jak się ma Twój post do ostatniej Debaty Tusk vs Kaczyński. Tak samo będzie w powiecie. Kolego tylko potwierdzenie że napiszecie wszystko aby upokożyć opozycję. Kaczor nawet jak leży na deskach powie że wygrał.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Tusk vs Kaczyński

Post autor: RobertP »

uczeń (uczestnik ww lekcji ) : http://pl.youtube.com/watch?v=PE1p4A5sb6g
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Oczywiście że tarcia w powiecie były od początku i w RM też się zdarzało. Zobacz na zmianę poglądów czy nawet stron przez niketórych ludzi. PiS doskonale dogaduje sie z Dobrem Wspólnym ale z Platformą jest znacznie gorzej. Są osobiste animozja ale też realne miejsca konfliktu. Od kiedy Połoniewicz i Brzozowski są członkami Dobra Wspólnego? Nic mi na ten temat nie wiadomo. Wydaje mi się że Platforma w Ostródzie troszeczkę za bardzo się stawia mówiąc kolokwialnie, czyli obstaje twardo przy swoim i stawia weto za każdym razem
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Łysy pisze: Wydaje mi się że Platforma w Ostródzie troszeczkę za bardzo się stawia mówiąc kolokwialnie, czyli obstaje twardo przy swoim i stawia weto za każdym razem
To znaczy?
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Łysy,chyba wogóle nie obserwujesz ostródzkiej sceny politycznej, albo nie chcesz widzieć rzeczy oczywistych. Przy głosowaniach w Radzie Miasta np. przy pozwoleniu o grach losowych dla Janowicza kto oprócz SLD i jej przybudówek głosował za tym.........
A więc przypomnijmy. Z PO Dudzin ( został z klubu za to wyrzucony), z Dobra Wspólnego Wiktorowicz (został również za to wyrzucony) , z PiS Tomczyk i Liberadzki włos im z głowy nie spadł. Było to bardzo ważne w tej kadencji głosowanie. PO i Dobro Wspólne dogaduje się naprawdę bardzo dobrze i w mieście i w powiecie.
Połoniewicz we Wspólnym Dobrze jest chyba od jego powstania.
Jeżeli PO się stawia to przeciwko bandytom i przeciwko SLD. Dobrze ,że przynajmniej mają we Wspólnym Dobrze pewnego partnera.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

bardzo trafny opis sytuacji
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

to przed wyborami jeszcze poćwiczcie
http://wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html?
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Problemem ostródzkiego Pis-u jest niejaki tow. dyrektor "Boni" i jego koleś niegdyś dyrektor OHP- Grzesiu K. Tu nie ma problemu z PO, czy dobrem... Łysy poszperaj lepiej w karierze Boniego-faceta z Ostrołęki!To dowiesz się w jaki sposób dostał się na fotel dyrektora ze skórzanymi fotelami w gabinecie. Pierwsza połowa lat 90-tych, jak to Piotruś z garstką przychylnych sobie nauczycieli zwalili z fotela ówczesnego dyrektora- Bożenę P.
Wiem jedno, OLO z BONIM,a w komitywie z KIEROZALem, WALDZIem, kręcą się przy prywatyzacji SP.5 W razie przegranych w wyborach za 3 lata będzie ciepła posadka dla całej bandy. Boni rok temu już pokazał na czym mu zależy, mundurkami też zasłynął kupując je u Antka. Rodzice nie macie dość tego luzackiego dyrektorka, który lubi sobie posiedzieć na skórzanych fotelach w szkolnym gabinecie trzymając nogi na biurku?? Za ten numer z mundurkami to powinna zainteresować się PIS-owska CBA !!!
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Odpowiedź dla Seata (Toledo) :-D To znaczy że Stasiulewicz uważa się za Boga w radzie i wszystko musi być jak sobie zaplanuje. Dyskusja jest zbędna. W powiecie Połoniewicz nic nie znaczy a PiS jest mimo 3 mandatów nieproporcjonalnie słaby w koalicji, zaś Brodiuk pogrywa sobie z nimi dość ostro.
Za mało jest moim zdaniem porozumienia i przestrzegania reguł rządzenia w koalicji.
A co do "Boniego" to nie mam do końca wyrobionego zdania. Na pewno facet ma wiele talentów i sukcesów jako dyrektor. Może piszesz tak o nim bo masz jakieś zadawnione porachunki??
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Łysy, Stasiulewicz ma swoją grupę radnych PO i dobrze nimi rządzi ,dobrze rządzi we Wspólnym Dobrze Skaskiewicz, o wiele lepiej niż kol. Najmowicz w PiS.
Stasiulewicz i Skaskiewicz mają po prostu duże poszanowanie wśród radnych.
Piczesz, że Brodiuk pogrywa z PiS dość ostro. Daj choć jeden przykład.

Co do Boniego, to układa się z Nosem i Dąbrem ( wyjazdy wspólne za naszą wschodnią granicę, szkoła Nr. 5 , dodatkowe etaty do "projektów" itp. z boku wygląda na "układanie się" z czerwonymi).
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Łysy pisze:Odpowiedź dla Seata (Toledo) :-D
Dobre, ale nick raczej od miasta, od którego tez i nazwa samochodu pochodzi. :lol:

CDN odpowiedział ci na twój wywód. Ja dodam, że starosta z zastępcą dość zgrany duet tworzą, trudno więc mówić o ostrych zagrywkach. Jakich? Natomiast Brodiuk jest dość stanowczy i konsekwentny w działaniu, a to chyba dobrze.

Co zaś do Bonisławskiego to gość chce grać w pierwszej lidze, a w A klasie nadaje się tylko na ławkę rezerwowych. Ale to już problem ostródzkiego PiS.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

rocho pisze:Za ten numer
rocho pisze:to powinna zainteresować się PIS-owska CBA !!!
za ten także ? :-D
do pobrania: http://www.speedyshare.com/916792541.html
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Kloego cdn.Myślę,że się mylisz pisząc że Najmowicz słabo rządzi radnymi PiS.Tam nikt nie rządzi.Są jak pospolite ruszenie.Od czasu do czasu wyjdą w pole aby zawalczyć.Z różnym skutkiem.Często bywa tak,że wódz pierwszy ucieka z pola bitwy.Żaden z radnych PiS nie ma interesu aby ryzykować głową .Dlatego bardziej symulują walkę niż rzeczywiscie walczą.Wolą wracać do domów ,pilnować swego stanu posiadania.Kto wie może jest to własciwe podejscie do tematu.
Zablokowany