Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Post autor: marlon »

Czy ktoś wie dlaczego wcięto wszystkie drzewa na JP II przysz zawodówce?
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

...

Post autor: banitez »

Zapewne zaczynają się prace przy przebudowie parkingu - ma być wielopoziomowy.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

ul. Jana Pawła ma być szersza o 3m, stąd wycinka drzew. oby nie skonczyło się na położeniu asfaltu tylko na tych nowych 3 metrach, cała ulica tego wymaga.
Kamcia
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 2006-10-05, 19:04:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Kamcia »

jak codziennie chodze do szkoły(zawodówki) brakuje mi tych drzew. piękne stare drzewa :cry:
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

Tak to jest w życiu: Aby wyrosło nowe trzeba zerżnąć stare. :lol:
I bez podtekstów. :P
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

napisz mi sprawiedliwy gdzie w mieście sadzi się nowe drzewa ? przez ostatnie 2lata wycięto ok 1000 drzew !!! ( doliczyłem do 700 i dalej mi się nie chciało ) , miasto staje się nijakie , beton-kostka , kostka- beton
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

największe "sukcesy" w wycinani drzew odnosi Słowik, ciekawe, gdzie będzie śpiewał swoje trele, jak już, za przyzwoleniem władz miasta, wytnie wszystkie :)
ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Post autor: ost2006 »

Szkoda tych drzew, sle jak by mieli poszerzyć ulicę to jestem za!!!!!!!!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Dziś w cywilizowanym świecie (także w Polsce) zasadą jest wydawanie zgody (bo jednak przymus rozwoju zmusza często do wycinki) z obowiązkiem posadzenia znacznie większej liczby drzew, a sprawdzanie realizacji tego obowiązku po kilku latach. A w Ostródzie? Jakoś nowych nasadzeń zbyt wiele ( apowinno ich byc wg. wyliczeń wycinek przez mmgg co najmniej kilka tysięcy) nie widać?
bor
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2007-12-06, 00:42:49

Post autor: bor »

toledo pisze:Dziś w cywilizowanym świecie (także w Polsce) zasadą jest wydawanie zgody (bo jednak przymus rozwoju zmusza często do wycinki) z obowiązkiem posadzenia znacznie większej liczby drzew, a sprawdzanie realizacji tego obowiązku po kilku latach. A w Ostródzie? Jakoś nowych nasadzeń zbyt wiele ( apowinno ich byc wg. wyliczeń wycinek przez mmgg co najmniej kilka tysięcy) nie widać?
toledo ma racje
gdzie nowe drzewa ? może na chrobrego w alei ?
m
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2006-11-29, 10:45:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: ostroda

Post autor: m »

A po co ul. JPII ma być szersza o x metrów??
Nigdy chyba nie było problemu z tą ulicą.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

miała być poszeżona o 3 metry a wyszło z 1,5 metra. brakowało tylko na JP2 zatoki dla autobusów w strone dworca.

kawałek zieleni zostało to mam nadzieje ze drzewka tam jakieś zasadzą.
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Post autor: Respecta »

Kamcia pisze:jak codziennie chodze do szkoły(zawodówki) brakuje mi tych drzew. piękne stare drzewa :cry:
to się trzeba było do nich przykuć łańcuchami gdy je wycinali
a nie jęczeć o tym teraz, teraz to jest musztarda po obiedzie a wtedy może by to coś dało, mnie nie przeszkadza ich brak zwłaszcza jeżeli ma to poprawić przepustowość ostródzkich dróg ;]

tyle
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Tak, tak, niewątpliwie wycinka drzew poprawi znakomicie przepustowość ostródzkich dróg :twisted: Takie brednie możliwe tylko w tym zapyziałym miasteczku, bo takie miano coraz bardziej pasuje do Ostródy. Niekompetentna władza, jeden geszefciarz nie do zdarcia, a na drogach gęsto od wysepek, nie przymierzając jak od muszych gówienek na obrazie najjaśniejszego pana, że zacytuję Szwejka :evil:
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

...mezus pani z urzedu zarobiony na swieta wycinka poskutkowala...
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Post autor: KRewa »

Jednak z dużej odległości gorzej widać mężuś pani z urzędu nie wykonywał tych prac.
Dodatkowo nikt nikogo nie trzyma w tym "zapyziałym miasteczku" komu tu źle do Irlandii , Anglii czy na wyspy Hula Gula z autorami sztuki pt. "RP IV"
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

KRewa, chyba ci "wadza" szkodzi na szarą masę. Wysyłać za granicę to możesz swoją teściową, a jak cię kłuje "zapyziałe miasteczko", to kombinuj, jak zmienić ten stan, pókiś przy "wadzy" :)
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Post autor: kaczor »

no i prosze. dziś widziałem na Jana Pawła II nasadzone nowe drzewka.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Post autor: dr Jamajczyk »

sorry ale to 4 PRL
Tymoteusz
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2005-11-26, 00:09:40
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Post autor: Tymoteusz »

Dalej w temacie wycinki drzew. Miałem możliwość zweryfikowania stanu drzew na "białych koszarach" podczas mszy za papieża - jakież było moje ogromne zdziwienie kiedy okazało się, że drzewostan koszar został mocno uszczuplony. NIc dziwnego, że na tychże koszarach piły mechaniczne chodzą w ciągu dnia non stop a sterta pociętego drewna rośnie a obok niej tabliczka z numerem telefonu i napisem "drewno kominkowe" I co - i taka to oto smutna rzeczywistość. Słowik zawali to miasto betonem hoteli i niską zielenią (przynajmniej nic na urząd miejski nie spadnie), i będzie rządził "armią" pracowników hotelowych, a wszyscy "wykształciuchy" będą nadal dylać na zmywaku w Anglii. Ale taką ma wizję nasza władza miejska więc im należy podziękować.
Krzyś
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 2006-11-08, 19:14:39

Re: Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Post autor: Krzyś »

Tak gadacie na tego Słowika, a komu przeszkadza pasaż, Willa Port? Powinniście się cieszyć z tego co jest, bo mamy ładne miasto, a nie tylko zrzędzić bo wycięto "pare" drzew. Trudno taka kolej losu że drzewa były wycinane, są i bedą. A jeżeli komuś to tak mocno leży na sercu to niech się przykuje jak bedą wicinane kolejne drzewa, przynajmniej Ostróda bedzie w Tvn24.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Post autor: dr Jamajczyk »

1. Drzewa stare majá sens (równiez przyroda).
2. Interes na drzewie to strzal w 10.
3. Miasto stanie sie plastikowe i bedzie jak z deski kreslarskiej .
4. Ostróda w telewizji??? tak jak by jej z innych powodów nie bylo??? Pieknosc bez drzew historii tegoi co nadaje rytm miastu???
5. Pan Slowik niech buduje tylko niech nie mówi ze nie kreci...
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciete dzrewa na Jana Pawła II

Post autor: Milek45 »

W 1988r. jak tu zamieszkałem byłem zachwycone, czułem się jak w parku, pełno drzew, krzewów i zieleni, ale wysoka cena działek, bo nie widzę innej alternatywy, pół parku wycięto, drzewa na Chrobrego, Jana Pawła i nie wiadomo gdzie jeszcze.
To nie Nowy Jork, tylko miasto bądź co bądź turystyczne zwane nawet przez niektórych perłą mazur.
Że po PRL-owskie bloki są utkane jeden przy drugim, ale współczesne nie mieszczą się.
np. na przy ul.Chrobrego.
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re:

Post autor: Respecta »

mmgg pisze:napisz mi sprawiedliwy gdzie w mieście sadzi się nowe drzewa ? przez ostatnie 2lata wycięto ok 1000 drzew !!! ( doliczyłem do 700 i dalej mi się nie chciało ) , miasto staje się nijakie , beton-kostka , kostka- beton

napisz mi prosze gdzie Ty naliczyłeś 700 drzew o.O
gdzie w ostródzie był taki las ?
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
Zablokowany