Czy Bonisławski przegiął?

Moderator: Jacek-P

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Czy Bonisławski przegiął?

Post autor: JJ23 »

Czy Bonisławski przegiął?Jak podaje gazeta wyborcza ,część rodziców ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Ostródzie poskarżyła się,że dyrektor szkoły bez porozumienia z nimi wybrał strój,który kosztuje 140zł.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

owszem, tyle kosztuje cały komplet.
ale nie musisz kupować całego.
mozesz kupic dzieciakowi np. tylko kamizelke, a reszte z kompletu, jesli masz w domu, moze dziecko nosic. bo cały mundurek to: biała polówka, kamizelka, proste dzinsy i granatowa spódniczka dla dziewczynek oraz polarki: dziewczynki: niebieskie, chłopcy- granatowe
jesli masz takie rzeczy w domu, nie musisz kupować kompletu za 140 zeta, wiec nie widze problemu.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

J23 znowu nadaje. I jak zwykle jest dobrze poinformowany. A komu się poskarżyła?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Rzeczywiście, w mieśćie skarżyć się nie ma komu......... Niechcący ten gościu napisał prawdę.
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

Hmm, z tego co kojarzę, to rodzice musieli poskarżyć się wielu mediom. Tu ktoś mówi o Wyborczej, artykuł o mundurkach był bodajże w poniedziałkowej Olsztyńskiej, a wczoraj w RMF-ie. Chyba musi być coś na rzeczy...
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

..kup sobie okulary to zobaczysz....
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

Gazeta Wyborcza to chłam szczególnie jej olsztyńska część. Pracują tam dziennikarze rodem z Gazetu Nostródzkiej ten sam poziom dziennikarstwa.

Przecież sam dyrektor nie wybiera stroju, tylko rada rodziców w porozumieniu z dyrekcja szkoły.

Z tego co wiem ceny jednoczęściowego mundurku sa w granicach 50 -100 zł. Więc nie rozumeim tego zamieszania. Pozatym matka mogła zgłosić sie do miasta o refundację kosztów.

Albo kobita jest nieudolna zyciowo albo sa to działania ludzi związanych z opcja polityczną, a gra dziećmi w polityce to haniebne.

Czasem warto sie zastanowić co kto pisze i kto, bo może z realiami miec to mało wspólnego.

Co prawda uważam że można było wybrac cos tańszego, ale przypuszczam że konsultacje w tej sprawie były.
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Czy mundurków nie będzie szyła forma związana z byłym posłem Janem A.???
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Gimnazium nr jeden też zamówiło mundurki szkolne w firmie należącej do Acus Consulting, gdzie dyrektorem jest Jan A., były poseł SLD, podejrzany o przyjęcie łapówki od lokalnego biznesmena ., przy prywatyzacji ostródzkiego szpitala.
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Jak zamówiła to dobrze że wspiera się lokalny przemysł, choć mały
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Sprostowanie do postu o mundurkach. Napisałem „Gimnazium nr jeden też zamówiło mundurki szkolne w firmie należącej do Acus Consulting, gdzie dyrektorem jest Jan A., były poseł SLD, podejrzany o przyjęcie łapówki od lokalnego biznesmena ., przy prywatyzacji ostródzkiego szpitala.” . Chodziło nie o firmę Acus Consulting, tylko o sp. Acus, za co przepraszam z góry.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Walter pisze:Przecież sam dyrektor nie wybiera stroju, tylko rada rodziców w porozumieniu z dyrekcja szkoły.
Tak powinno być, ale jak jest do końca trudno powiedzieć. Bo jak się później okazuje wszyscy są zdziwieni dlaczego właśnie taki wzór został wybrany i kto go wybrał. Także rodzice i dzieci może mają wpływ na na wybór mundurka ale tylko w nielicznych szkołach.
Walter pisze:Z tego co wiem ceny jednoczęściowego mundurku sa w granicach 50 -100 zł. Więc nie rozumeim tego zamieszania. Pozatym matka mogła zgłosić sie do miasta o refundację kosztów.


Refundacja koszów mundurka o ile byś się orientował przysługuje tylko tym osobom u których dochód w rodzinie na osobę jest żenująco niski.
A nie zapominaj o tym, że do szkoły nie kupuje się tylko mundurka ale ksiązki 300-400 zł. oraz zeszyty i inne niezbędne pomoce. Dlatego nie dziw się, że dla niektórych nawet 50 zł. to bardzo dużo.
Walter pisze:Co prawda uważam że można było wybrac cos tańszego, ale przypuszczam że konsultacje w tej sprawie były.
A co do konsultacji to pewnie były takie jak wszędzie :)

I mam nadzieję, że najdalej za rok znikną mundurki ze szokły, których tak własciwie nikt nie chce, no może poza nielicznymi.
Niewygodne, niepraktyczne a do tego jeden mundurek, który będzie na okrągło prany aż zrobi się z niego "szmata" nie do założenia.
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

przegiął i to mocno....

Post autor: martini »

Firma ACUS Maria Sobiech i Piotr Stefaniuk S.J.,
cytuję za Przeglądem Gospodarczym
"Wytwórca eleganckiej konfekcji damskiej - spółka ACUS uruchomiła kolejny po Warszawie zakład produkcyjny. Tym razem nowa szwalnia i krojownia powstaje w Ostródzie, gdzie na razie zatrudniono 70 osób. Ma to duże znaczenie, biorąc pod uwagę trudny rynek pracy w regionie warmińsko-mazurskim dotkniętym wysokim stopniem bezrobocia.

Nowa inwestycja miała być uruchomiona dopiero w połowie 2005 roku. Jednak duże zaangażowanie ze strony władz miasta Ostródy, które udostępniły na korzystnych warunkach lokal po byłych koszarach, przyspieszyło działania. W ten sposób zakład produkcyjny wypełnił lukę po zlikwidowanych na tamtym terenie zakładach i da pracę kilkudziesięciu bezrobtnym mieszkańcom. - Cały czas prowadzimy pertraktacje z ostródzkim Urzędem Pracy - mówi dyrektor generalny ACUS Sp.j. Lucyna Sołtanowicz. "

Oczywiście firma ACUS CONSULTING to Ci SAMI właściciele, tylko inny dyrektor a mianowicie wspomniany pan Jan Antochowski.

Ze swojej strony moge dodać tylko tyle, że w firmie ACUS pracuje żona naszego burmistrza. A na sylwestra do dworu w Kraplewie byli zaproszeni wszyscy co ważniejsi ludzie z Ostródy.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

O K....a a ja nie byłem. :(
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

nie byłeś :o ???

Post autor: martini »

a co masz takiego do zaoferowania, czego oni jeszcze nie mają?
nasza ostródzka ośmiornica ma swoje macki już wszędzie :evil:
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

do studentki

Post autor: martini »

Ja nie mam tych rzeczy w domu, poza tym spódnica ma być w kratę nie granatowa, mam dwie córki, musze to kupować czy nie, ktoś umie policzyć ile kosztuje mundurek dla dwóch dziewczynek?
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Bonisławski.Przecież wszystko podobno policzł.Ale dla niego wydatek kilkuset złotych miesięcznie nie stanowi żadnego problemu.Wystarczy popatrzeć w BIPie na stronie Powiatu Ostródzkiego ile facet miesięcznie kasuje.Gdybym dostawał tyle forsy co on też uważałbym,że nie ma problemu.
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

oświadczenie majątkowe

Post autor: martini »

podaj proszę link do tego lub tych oświadczeń majątkowych, nie mogę znaleźć, z góry dziękuję pozdrawiam
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

martini, spódnica NIE MUSI być w kratę, może być granatowa.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: oświadczenie majątkowe

Post autor: toledo »

martini pisze:podaj proszę link do tego lub tych oświadczeń majątkowych, nie mogę znaleźć, z góry dziękuję pozdrawiam
http://ostroda-sp.bip-wm.pl/public/get_ ... &id=113990
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

Post autor: morderator »

....znam Piotra jest szczery choc czasem pod wplywem alko zabawny kobieciarz ale pozyczyl bym mu pieniadze....jest Ok- czy przegina? raczej musle ze ten system ciagle przegina....koles nie robi z mordy dupy
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

Post autor: martini »

mam nowy pomysł, zróbmy mundurki po 300zł,-
to:
1) selekcja sama się wykona: do tej szkoły biedota do tej szkoły bogacze :twisted: a co tam;
2) zobaczymy jak szybko zabraknie im dzieci do utrzymania takiej armii nauczycieli,

dla mnie to podcinanie gałęzi, na której siedzą
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

sam pomysł mundurków uważam za zły argument związany z tym że miało to ujednolicić stroje jest do chrzanu bo jak są kamizelkii to dzieciaki i tak można odróżnić że jedne mają ciuchy z lumpeksu a drugie z drogich sklepów.

A sam pomysł z mundurkami za ponad 100 zł w rożnych zestawach to juz gruba przesada panie dyrektorze
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Mundurki miały zostać wprowadzone w uzgodnieniu z rodzicami. Czy w tej szkole tak sie stało? Jeżeli nie to sama decyzja dyrektora nie powinna wejść w życie bez akceptacji rodziców. A jeżeli zaakceptowali to ivh przedstawiciele to klamka zapadła i tylko przedstawicieli można wymienić.
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

Post autor: martini »

kto ma prawo wydawać moje, ciężko zarobione pieniądze, bez mojej zgody, SZOK!!!!! jaki to ustrój??
Zablokowany