Co to za skandal?? Ostróda ma zwrócić dotację???

Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Co to za skandal?? Ostróda ma zwrócić dotację???

Post autor: Roma »

Co to za skandal, ponoć dziś na sesji rady miasta wyszło na jaw, że Ostróda ma zwrócić ponad 120.000 zł dotacji???? Kto coś wie więcej??? Kto jest za to odpowiedzialny?????
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Za realizację budżetu - w tym wykorzystanie środków zewnętrznych - odpowiedzialny jest burmistrz (wójt) jako organ wykonawczy samorządu.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

A jakich inwestycji ta dotacja miała dotyczyć.?Podaj więcej szczegółów.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

dokładnie to chyba chodzi o budownictwo socjalne ale szczegółów nie znam, mam nadzieję, że ktoś coś w tej sprawie napisze na tym forum, bo w tej lichej gazecie tego nie przeczytamy
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

co???

Post autor: Tytus Andronikus »

...nie chce tu bronic jak by topowiedziec obsranców czyli (Czarny i Olo) ale do puki nikt nic oficjalnie nie okresli a zwlaszcza Rada Miasta to skoda slów...z drugiej to kolejny populizm jak sadze reklamujacy nieudacznikow
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

coś mi świta że w sprawozdaniu z wykonania budżetu w pierwszym półroczu 2007r jest coś o zwrocie jakiś pieniędzy. trzeba poszukać na stronie bip miasta. mi coś nie chodzi za dobrze ta strona.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Post autor: ostrodzianin »

chcecie szczegółów - prosze bardzo:

Dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego zwrócił się z pismem do Burmistrza Nosewicza w dniu 16.08.2007r. i informuje, ze w związku z oświadczeniem złozonym przez pana Burmistrza o dokonaniu zmiany przeznaczenia lokali socjalnyc wybudowanych przy udziale środków finansowego wsparcia uzyskanych z Funduszu Dopłat zgodnie z zawartą umową z 2005 roku i stwierdza że Gmina Miasto Ostróda nie dotrzymała warunków umowy i zmieniła przeznaczeie lokali socjalnych na lokale komunalne - niezgodnie z zasadami Ustawy z dnia 29 kwietnia 2004r. o fiannsowym wsparciu tworzeia w latach 2004-2006 lokali socjalnych, noclegowni i domów dla bezdomnych i na podstawie tej ustawy oraz zawartej umowy Gmina Miasto Ostróda zobowiązana jest do zwrotu do funduszu Dopłat kwoty uzyskanego finanoswego wsparcia wraz z odsetkami(!!!!) Odsetki są naliczane od dnia 20 pażdziernika 2005 roku!!!!! zwrot ma nastapic w ciagu 30 dni od nia otzrymania wezwania.Wezwanie do zwrotu finansowego wsparcia zostaie wystawione przez Oddział BGK.

Osobiście uważam, że jest to pdostawa do nieudzielenia absolutorium dla obecnego burmistrza przez radnych.

Dość tych żenujących kompromitacji!!!!
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

Czyli znowu jakiś urzędas wprowadził burmistrza w błąd i biedny Jasio ma kolejny problem. Idę o zakład, że tym wydziałem na pewno jest ten sam co nadzoruje budowę windy, hali sportowej przy sp3 i wszystkich innych inwestycji.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Sprawiedliwy - odwal się od Janka - chłop chce dobrze. Myślę że zaufał niektórym, zawiedli - to teraz zobaczy jakich ma współpracowników !!!
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

mieszkanie komunalne - mieszkanie dla osób eksmitowanych (jeden pokój z kuchenką i wspólnym kiblem na korytarzu)

mieszkanie socjalne - normalne mieszkanie dla osób w trudnej sytuacji materialnej których nie stać na kupienie mieszkania ale jeżeli je dostaną to będą w stanie je utrzymać

JASNE ?!

teraz z tego co słyszałem to sprawa dotyczy tego, że dostano fundusze na przekształcenie budynku na mieszkania KOMUNALNE ale burmistrz chciał za dobrze więc zrobili mieszkania socjalne ;] (żeby ludziom było lepiej)

sprawa wyszła na jaw ponieważ jakiś wróg obecnego burmistrza podpieprzył go do komisji sprawdzającej która wykryła uchybienia i dlatego trzeba zwrócić dotacje ;]
ale z tego co wiem to tak się robi w całej europie i nie jest to żaden skandal
po prostu ktoś chciał dobrze a komuś to przeszkadzało

niektórzy ludzie odczuwają przyjemność gdy kogoś podpierdolą z anonima

te pieniądze przecież nie poszły na zły cel
nie zostały przepite ani nie dostały się do kieszeni urzedników
tylko posłużyły na przebudowę budynku na mieszkania
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

Sound Track - daj sobie spokój. Mylisz wszystko.
Piszesz
mieszkanie komunalne - mieszkanie dla osób eksmitowanych (jeden pokój z kuchenką i wspólnym kiblem na korytarzu)

mieszkanie socjalne - normalne mieszkanie dla osób w trudnej sytuacji materialnej których nie stać na kupienie mieszkania ale jeżeli je dostaną to będą w stanie je utrzymać
wszystko odwrotnie - poczytaj a potem bądź adwokatem Nosa. Bo na razie to mu więcej szkodzisz.
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

jeżeli tak to sorry ;]
wystarczy pozamieniać i jest git
nie szkodzę temu bardziej niż doszukiwanie się w tym jakiegoś skandalu

wystarczy zamienić bo sens tego jest jasny ;]
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

...ten dom budowali amatorzy bo arke budwal wybraniec....
wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

Post autor: wyborca »

SoundTrack pisze: teraz z tego co słyszałem to sprawa dotyczy tego, że dostano fundusze na przekształcenie budynku na mieszkania KOMUNALNE ale burmistrz chciał za dobrze więc zrobili mieszkania socjalne ;] (żeby ludziom było lepiej)
Dokładnie odwrotnie i dlatego jest zwrot. Kasa była na socjalne a zrobili za nie komunalne.

Być może w całej europie tak się robi jak piszesz. W Polsce jednak są przepisy, które mówią, że tak jest źle i trzeba zwrócić. Koniec i kropka.
Jeszcze jedno. Kiedy w końcu ty i inni zrozumiecie, że robienie przez władzę czegoś wbrew przepisom doprowadza właśnie do takich sytuacji, kiedy trzeba zwracać pieniądze. Kto za to finalnie płaci? CI PAŃSTWO, czyli, ja, ty i inni z Ostródy. 120 tys. to np: nowy chodnik na twojej ulicy. Trafia do wyobraźni?
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Post autor: ostrodzianin »

SoundTrack pisze:mieszkanie komunalne - mieszkanie dla osób eksmitowanych (jeden pokój z kuchenką i wspólnym kiblem na korytarzu)

mieszkanie socjalne - normalne mieszkanie dla osób w trudnej sytuacji materialnej których nie stać na kupienie mieszkania ale jeżeli je dostaną to będą w stanie je utrzymać

JASNE ?!

teraz z tego co słyszałem to sprawa dotyczy tego, że dostano fundusze na przekształcenie budynku na mieszkania KOMUNALNE ale burmistrz chciał za dobrze więc zrobili mieszkania socjalne ;] (żeby ludziom było lepiej)

sprawa wyszła na jaw ponieważ jakiś wróg obecnego burmistrza podpieprzył go do komisji sprawdzającej która wykryła uchybienia i dlatego trzeba zwrócić dotacje ;]
ale z tego co wiem to tak się robi w całej europie i nie jest to żaden skandal
po prostu ktoś chciał dobrze a komuś to przeszkadzało

niektórzy ludzie odczuwają przyjemność gdy kogoś podpierdolą z anonima

te pieniądze przecież nie poszły na zły cel
nie zostały przepite ani nie dostały się do kieszeni urzedników
tylko posłużyły na przebudowę budynku na mieszkania
Sound Tracku!!!!
zastanów się co piszesz!!!!!! Burmistrz nie dotrzymał umowy - rozumiesz to????? Co ty tu piszesz że chciał dobrze - nie dotrzymał umowy a teraz miasto musi zwrócić pieniądze wraz z odsetkami ile to będzie tych odsetek od 120.000??? I ta kwota odsetek jest zwykłym marnotrawstwem publicznych pieniędzy
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

ale z ciebie tępa pała...

miał budynek
dostał środki unijne żeby zamienić go na mieszkania socjalne
ale zrobił z tego mieszkania komunalne - żeby ludziom było lepiej

ktoś (jakis wrog burmistrza) podpieprzyl to do komisji europejskiej ktora zbadala sprawe i doszukala sie blędow (nie dotrzymanie umowy) bo to mialy byc mieszkania socjalne(gorsze) a zrobiono z mieszkania komunalne(lepsze)

takie rzeczy dzieją się w całej europie i to jest tylko kwestia wykrywalności

jezeli to jest marnotrawstwo to wytlumacz to ludziom ktorzy tam zamieszkali
oni tak nie uważają

teraz rozumiesz czy jeszcze mam sie nad czyms zastanawiać ?
oprocz tego z kąd sie biorą takie młoty...
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

SoundTrack pisze:ale z ciebie tępa pała...

teraz rozumiesz czy jeszcze mam sie nad czyms zastanawiać ?
oprocz tego z kąd sie biorą takie młoty...
znasz może jakies bardziej wyrafinowane okreslenia na innych ludzi?
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

SoundTrack, bredzisz. Takich rzeczy nie robi się w całej Europie, takich rzeczy nie robi się nigdzie. Po pierwsze nigdzie w starej Europie nie buduje się mieszkań socjalnych ani komunalnych. Europejski system finansowania budownictwa społecznego, bo jedynie takie wchodzi w grę, opiera się na współpartycypacji i podlega wzajemnej kontroli partycypantów.
W przypadku Ostródy mamy do czynienia z powtórką z Lubawy: tam zamienili ulice, tu standard mieszkań. Niestety, to nie trójpolówka w PGR, tylko jasne i proste zasady finansowania, których trzeba przestrzegać. I tyle!
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

NATYCHMIAST

Post autor: przekleta »

SoundTrack co ty pitoliwicisz??? Jakie środki unijne. Czy ty już naprawdę na głowę z tego zaplucia upadłeś?? Przy okazji jednego kłamstwa prubujesz przemyciś drugie kłamstwo?? Ta ekipa jest mistrzem w niepozyskiwaniu środków z unii. Przeproś i sprostuj, a na koniec napisz "Tak do tej pory za lata 2003-2006 zostało pozyskanych 0 środków z unii przez miasto". Nie kłam i przepraszaj natychmiast. NATYCHMIAST!!!! :)
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

tak przekleta masz rację a dotacja na budownictwo socjalne miala miejsce w 2005 roku. Burmistrza za to rozliczyć!!!!!
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Burmistrz złamał prawo i powinna zjać sie tym prokuratura, bez 2 zdań.
Przypadk lubawy tam burmistrz tez chciał dobrze i dostał wyrok.

Prawo jest PRAWEM I NALEZY JE SZANOWAĆ.
a za jego złamanie należy sie kara.

Ekipa Nosa złamała te prawo z premedytacja albo z własnej głupoty bo nie potrafią czytac tego co podpisuja. A podpier...alacze to co najwyżej moga pochodzić z epoki kiedy Janek i cała ta żenujaca ekipa była w PZPR.

Ktoś wypełnił po prostu swój obywatelski obowiązek. :-D
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Ty Marlonie jako porządny obywatel możesz osobiscie zgłosić do prokuratury fakt popełnienia przestępstwa przez burmistrza.Jesteś o tym przecież przekonany.Prawda?
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

To wy klepiecie jak zwykle że ktoś coś zrobił ukradł, popełnił przestępstwo. Ja natomiast stwierdziłem że jeśłi tak jest to powinny zając sie tym organy ścigania.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

W swej nienawisci do wszystkiego i wszystkich co nie jest zgodne z linią partii która nazywa się PiS ,Marlon jak widać pogubił się całkowicie.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Rozczaruję cię to nie jest moja partia
Zablokowany