PEC w MPEC???

japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

FWP to frustraci, ciągle nie mogą pogodzić się z przegraną w wyborach, mimo upływu tylu miesięcy, marzy im się powrót na stołki w powiecie, choć widać, że zapatrywania powoli się zmieniają - MPEC już stał się dobrym kąskiem dla jednego z nich. Ale poczekajmy... zaraz wyjdą kwiatki związane ze szpitalem na jaw i wtedy to faktycznie będzie im gorąco i to bynajmniej nie przez to że MPEC zacznie sezon grzewczy...

A tak z innej beczki ale czy był już konkurs na to stanowisko i czy ten pan spełnia odpowiednie kwalifikacje? Ciekawe...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Kwalifikacje? A co to takiego w państwie, w którym liczy się raczej partyjne powinowactwo. Powtórze się:

Kolega koledze
zginąć nie pozwoli
dopóki ma władzę
to resztę chromoli

NASI są zawsze najlepszymi specjalistami.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

ugotuja sPeca w gorącej wodzie.Właśnie zmieniają technologię. Ugotować fachowca - szkoda.
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

moze tak....

Post autor: morderator »

Plebiscyt "Fachowcy" Wiosny 2007
1. Wawrzynski UM,
2. Dabrowski UM
3.Brodiuk UP,
4.Górecki UM,
5.PEC,
6.Pawlowski zamek,
7.Plotka NIC,
8.Wróbel ZSZ,
9.Dudzin UB,
10.Kosek ???,
GRATULUJE SPRAWNOSCI
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Do tego grona napewno nie pasuje Brodiuk. On wygrał wybory. Tak jak Nosewicz, którego jakoś nie wymieniłeś, a specjalista z niego tez nie za duży. Natomiast pozostali to w większości pretorianie z synekurą za zasługi.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

.......a kto to jest Brodziuk??? to ten Brodiuk, co piórniki rozdaje??? spytaj sie Innych POwców dlaczego juz gonie lubia.........haaha
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

No i znowu ktoś wzleciał pod poziomy.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Toledo napisał "Do tego grona napewno nie pasuje Brodiuk. On wygrał wybory". Wg. ,mnie Brodiuk (czy Brodziuk oświećcie mnie bo się gubię) został tylko radnym. A to rada wybrała go satrostą. Porównywanie wyborów bezpośrednich na wójta, burmistrza, prezydenta do wyboru na stanowisko przez układ partyjny jest nieporozumieniem. Tak samo przez taki chory układ przestępca może być u nas wicepremierem. :lol:
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

obserwatorze, na stronie powiatu znajdziesz poprawną pisownię nazwiska starosty. Niepotrzebnie silisz się na ironię, tym bardzej, ze w Twojej liście coś jest na rzeczy, z tym, że moja argumentacja byłaby cokolwiek inna.

Ciebie Andronikusie też nie lubią i świat z tego powodu się nie zawalił.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Sceptyku - już taki jestem. Ale bez tego świat byłby nudny.
Napisałeś " Ciebie Andronikusie też nie lubią i świat z tego powodu się nie zawalił." Kto i kogo nie lubi. Tylko mnie nie zasmuć i nie napisz, że TY mnie nie lubisz :o
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

jam spolegliwy nie mam ansy do nikogo. A w Rzymie był taki Tytus którego wszyscy nienawidzili :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

A ja Was wszystkich lubię i co? :D :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Bardzo proste - jesteśmy lubiani :lol:
A tak z ciekawości "studentko": to Ty czy tylko nick pozostał. Nie jak u innych osoba została a nick się zmienia. :P
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A jednak wygrał wybory do powiatu - uzyskał najwięcej głosów, a ugrupowanie któremu przewodził wprowadziło najwięcej radnych. Mechanizm wyboru w powiecie jest inny i inne są procedury, rezultat taki sam.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Będę nalegał. Nie wygrał - został wybranym. Jakie miał poparcie, pokazały wybory na burmistrza. Ale muszę pogodzić się z tym. Takie mamy prawo. Np. w 1998 Buzek został premierem, mimo że w wyborach do sejmu dostał coś około 1 000 głosów. A w tym czasie Miller około 40 000 i był w opozycji. Wiem, wiem - potem skończył marnie. Mamy takie prawo wyborcze, że w sejmie mamy przestępców, przekrętów, nieudaczników - i co taka jest wola "ludu". Takie mamy prawo - stanowione przez tych przestępców, złodzieji
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Pytanie do Moderatora.
Jaki jest klucz wg którego zostały wybrane nazwiska do rankingu?
Np. Kosek? Który - jest ich w Ostródzie kilku. A Górecki - co to za jeden. Podpadł Tobie osobiście?
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

O kurcze, to nie Moderator, ale morderator. No cóż "wiek i ręce nie te.."
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Jasne. Kwestia przyjęcia jednakowych kryteriów określania sytuacja. jeżeli wybory to wybrani. Ale wówczas z kilku kandydatów na prezydenta RP (burmistrza Ostródy też) wybrano jednego, a z ponad stu kandydatów na radnych wybrano ponad 20.

Albo przyjmiemy założenie sportowe wygrał - przegrał. Na jedno wyjdzie.

Inaczej wybiera się wójta, burmistrza i prezydenta RP, inaczej starostę, marszałka i premiera.

Natomiast co innego jest z obsadą stanowiska szefów przedsiębiorstw komunalnych, kierowników wydziałów urzędów czy zastępcą wójta i burmistrza. Ludzi, którzy w żadnych wyborach nie uczestniczyli, albo je przegrali, czyli ich nie wybrano.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Obserwatorze, zastanawiam się, skad u Ciebie taka ansa do Brodiuka. Masz poglady, które nie wywołują specjalnego wzburzenia, a w tym przypadku kierujesz się zdecydowanie emocjami. Brodiuk jest uczciwym człowiekiem i bardzo chce, a jak widać potrafi skutecznie stawiać na swoim. Powiem tak, jest jedynym człowiekiem, który mógł rozwalić ten chory szpitalny układ. Jego zaciekli wrogowie, a ma ich niemało, nie mają na niego nic, więc od lat urabiają mu gębę nieudacznika i awanturnika i wypominają mu jego narodowość, a to jest po prostu zręczny polityk, który traktuje swoją pracę jak misję i sądzę,że dużo zrobi dobrego. Jest wiele osób, które mają mu dużo do zawdzięczenia ale nie zawsze chcą o tym pamiętać. Możesz go nie lubić, Twoje prawo, ale nie oceniaj go niesprawiedliwie, na podstawie pomówień, bo sobie na to nie zasłuzył.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

W moich wypowiedziach, nigdy nie obraziłem Brodiuka, nie interesuje mnie jego narodowość, nawet pisałem, że jako starosta ma prawo żądać wszelkich dokumentów dotyczących szpitala, a rada czy zarząd mają psi obowiązek mu to dostarczyć. Jestem złośliwy w stosunku do Brodiuka - cóż taka jest cena bycia na świeczniku. Nie pisałem że jest przekrętem - natomiast nie uważam go za rekina biznesu. Podobnych sklepikarzy mamy w Ostródzie setki.
Natomiast jest za dużo na forum "lizusów" którzy na siłę robią z niego gwiazdę "męża opatrznościowego". Może właśnie tym "lizidupom" chcę podokuczać. :P
Nie budujcie mu czegoś na co jeszcze nie "DORÓSŁ". Bo mu tylko zaszkodzicie. Musi się jeszcze dużo uczyć - czasami wystaje "słoma z butów". I nie pomoże czarny lub grafitowy garnitur, do władzy trzeba dojrzeć.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

obserwator pisze:Bardzo proste - jesteśmy lubiani :lol:
A tak z ciekawości "studentko": to Ty czy tylko nick pozostał. Nie jak u innych osoba została a nick się zmienia. :P
To ja a jakże, oryginalna i ta sama, jak śmiesz wątpić? :D
Mnie się nie da podrobić.
A i ja udawać nikogo ani sie ukrywać pod wieloma nickami nie potrzebuję.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Tu się zgadzam. Tylko mityczny Herkules z potworami juz w kołysce się rozprawiał. I jasne że Brodiuk mial drobny interes sklepikarski. Jak wielu. Tyle, że jako jeden z niewielu dysponuje tak dużym stażem samorządowym (czwarta kadencja), a więc i doświadczeniem.
To prawda t6eż, że wiedzy i doświadczenia nigdy nie za wiele.

Ale też prawda, że facet potrzebuje wsparcia w swych działaniach rozwalających układy stworzone na linii biznes (czasami podejrzany) a władza, które opięły Ostródę siecią zależnośći.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

I w porządku. Krytyka nikomu nie zaszkodziła, Brodiukowi też nie zaszkodzi a kiedy będzie trzeba będę mu dowalał tak samo jak innym.
Wymiana pogladów to rzecz bardzo pożyteczna, a ci "apologeci" jak ich raczyłeś określić ( i pewnie mnie do nich zaliczasz :) ) stanęli w obronie człowieka bezpardonowo i niesłusznie atakowanego. Nie przyszło Ci do głowy, że na taką zapiekłą nienawiść mogą się zdobyć tylko krzywdziciele?
Przypomnij sobie ten paszkwil przed wyborami i obejrzyj wystąpienia Wawrzyńskiego na sesjach. Przecież to jest chore. Pozdrawiam :)
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

A które ma sobie przypomnieć paszkwile?
Te dwa pisane na Nosewicza czy ten na Brodiuka?
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

nie ten poziom dyskusji, sorry :)
Zablokowany