Pożar szkoły

Moderator: Jacek-P

Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Pożar szkoły

Post autor: Pan.Ch »

"Pierwsza na miejscu była jednostka OSP z Miłomłyna. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia dachu hali sportowej znajdującej się przy szkole."

vide: http://www.ostrodaonline.pl/index.php?o ... &Itemid=49

Toż to jakaś paranoja! Rozumiem, że to był pożar nieco późniejszy od tego na Prusa, ale jak to się mogło wydarzyć, że jednostki z Ostródy dotarły później niż z Miłomłyna?
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Ano widzisz pod latarnią zawsze najciemniej... :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

w dzisiejszej gazecie pokazano fotkę osmalonego sufitu z podpisem - tak wygląda hala po akcji strażaków - a jak wyglądałaby sala sportowa jakby akcji starżaków nie było?
Tam powinien być raczej podpis - "tak wygląda sala sportowa po akcji powitania lata", co to za bzdura żeby strzelać z petard tak blisko szkoły, szczególnie gdy jest taki upał i ciepło. I tu mam pytanie do burmisia czy zapłaci pan za kolejny remont sali sportowej z naszych podatków? Wszakże petardy strzelały z okazji imprezy miejskiej - kto ponosi winę za podpalenie szkoły??
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Dokładnie, ja nie wiem co to za debilny pomysl..... Petardy i fajerwerki na terenie zabudowanym wymagają mega ostrożności, a oni sobie strzelali jakby nigdy nic... Nie wnikam... W całej Ostródzie tak śmierdziało palonym plastykiem czy czymś takim, że otworzyć okna nie szło...
Nie rozumiem tych, którzy zwalają winę na strażaków. Przecież oni musieli ogarnąć za cały ten syf, a bohaterów pomysłowych, którym zachciało się fajerwerków, jak nie było tak nie ma...
Nie ma co, piękne rozpoczęcie sezonu letniego. :brawo:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

w mojej wypowiedzi miało być burmistrza :)

Jeśli dochodzenie policji i straży zostanie zakończone i faktycznie okaże się że wina pożaru były petardy to ktoś powinien ponieść za to karę. W tym przypadku organizatorem imprezy było miasto - a więc radni powinni kogoś rozliczyć :evil:
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Oczywiście, że fajerwerki i petardy- a co innego? Taki przypadkowy zbieg okoliczności, że akurat położona niedaleko stadionu hala sportowa zaczyna się palić po właśnie zakończonym pokazie fajerwerków? I że jakieś 10 minut po zakończonym pokazie słychać w mieście syreny strażackie? Nie ma bata...
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Na 100% powodem zapalenia się hali sportowej są fajerwerki. Tak bynajmniej jest napisane w Gazecie Ostródzkiej.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
DJ_Zbycho
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2004-05-15, 10:38:12
Gadu-Gadu: 8736988
Lokalizacja: z czata
Kontakt:

Fajerwerki

Post autor: DJ_Zbycho »

Ile w was nienawiści i zgryzoty , ludzie przecież "Powitanie Lata" jest co roku , a że stało się nieszczęście bo zapaliła się szkoła (sala sportowa) Ta szkoła juz dawno powinna mieć nową salę sportową a nie ruderę z drewna i papy, co do płacenia to organizator zatrudnia firmę, która robi pokazy i zapewne jest ubezpieczony od wypadków, bo to co sie stało to wypadek a nie umyslne podpalenie przez Burmistrza, którym tak szargacie jak zdechłym kotem lub szmatą do podłogi. Troche godności i kultury wobec rajców tego miasta przecież sami ich wybieralismy.
Po co szukać, już znalazłeś! Oprócz nocy poślubnej załatwiam wszystko :-)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Sory bardzo, ale dla mnie durnotą jest, aby na terenie gęsto zabudowanym robić pokaz fajerwerków...Trzeba naprawdę nie mieć wyobraźni, żeby na to pozwolić...Przecież można było zakończyć imprezę mniej efektownie, ale bezpiecznie. Dajcie spokój, a co, jakby jakiś dom mieszkalny się zapalił? I tak szczęście w nieszczęściu, że padło na hale sportową...Nie obchodzi mnie, kto zawinił, naprawdę wisi mi to. Ale jedno wiem na pewno: WIĘCEJ WYOBRAŹNI NA PRZYSZŁOŚĆ WIELCE WSKAZANE.

Koniec tematu.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Re: Fajerwerki

Post autor: japa »

DJ_Zbycho pisze:Ile w was nienawiści i zgryzoty , ludzie przecież "Powitanie Lata" jest co roku , a że stało się nieszczęście bo zapaliła się szkoła (sala sportowa) Ta szkoła juz dawno powinna mieć nową salę sportową a nie ruderę z drewna i papy, co do płacenia to organizator zatrudnia firmę, która robi pokazy i zapewne jest ubezpieczony od wypadków, bo to co sie stało to wypadek a nie umyslne podpalenie przez Burmistrza, którym tak szargacie jak zdechłym kotem lub szmatą do podłogi. Troche godności i kultury wobec rajców tego miasta przecież sami ich wybieralismy.

..... :-D to co sie stało to wypadek a nie umyslne podpalenie przez Burmistrza, którym tak szargacie jak zdechłym kotem lub szmatą do podłogi :-D
dobre...

ale przecież nikt nie napisał, że burmistrz siedział na dachu i podpalał salę sportową - chodzi o wyciagnięcie wniosków:
1. Dlaczego sztuczne ognie nie można było wystrzelić z innego bezpiecznego miejsca?
2. Przy tego typu imprezie masowej ktoś pewnie zatwierdzał plan umieszczenia punktu strzelania fajerwerkami, kto to był? Chcę wiedzieć komu zabrakło wyobraźni.
3. Kto pokryje straty wynikłe z tego zdarzenia? Czy podatnicy?
4. To że to był wypadek - nie ulega wątpliwości - ale ktoś za powstanie tego wypadku odpowiada, co nie ma winnych?
5. Nikt nie neguje organizowania tego typu imprezy - tylko komu i czemu ma ona służyć? Bo jakoś o tej porze roku to turystów w Ostródzie nie ma -wakacje dopiero się zaczną i może należało z tymi fajerwerkami się wstrzymać.
6. Obrońcy winnych powstałych strat nie napisali, kto był rzeczywistym organizatorem strzelania fajerwerkami - czy była to firma związana z browarem czy ktoś inny na doczepke do imprezy Powitanie lata - bo może browar zasponsorowałby remont sali sportowej.
7. Nie chodzi tu o nienawiść lub zgryzotę tylko o roliczenie osoby odpowiedzialnej za straty - za straty publicznych pieniędzy!!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Fajerwerki

Post autor: studentka »

DJ_Zbycho pisze: przez Burmistrza, którym tak szargacie jak zdechłym kotem .[/b]
no własnie, całkiem niezłe....
Czy Ty masz jakieś problemy ze zwierzętami, albo co?
przeciętniak by na to nie wpadł...
Zaczynam się bać niektórych... 8)
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

DJ Zbycho a napisz nam jak się szarga zdechłym kotem, masz jakieś doświadczenia z tym związane?
Jesli tak to napisz jakie... :)
Awatar użytkownika
DJ_Zbycho
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2004-05-15, 10:38:12
Gadu-Gadu: 8736988
Lokalizacja: z czata
Kontakt:

Post autor: DJ_Zbycho »

Widzę, że używanie ...tekstów ...nic tu nie zdziała boście jeszcze młodzi, więc dyskusja w tym temacie dla mnie jest zakończona a zgryźliwość studentki nawet w wierszach ludność ujmuje, miłego pisania życzę.
Po co szukać, już znalazłeś! Oprócz nocy poślubnej załatwiam wszystko :-)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

DJ_Zbycho pisze: zakończona a zgryźliwość studentki nawet w wierszach ludność ujmuje, .[/b]
he he he uśmiałam się... :lol: :lol: :lol: :lol:
DOBRE!!!
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

DJ_Zbycho pisze:Widzę, że używanie ...tekstów ...nic tu nie zdziała boście jeszcze młodzi, więc dyskusja w tym temacie dla mnie jest zakończona a zgryźliwość studentki nawet w wierszach ludność ujmuje, miłego pisania życzę.
aaaa bośmy młodzi, to nie wiemy jak sie szraga zdechłym kotem, no tak. A żabki przez słomkę też się kiedyś dmuchało i kot z pęcherzem też biegał po wiosce?
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

oj oj oj .... mysle ze temat jest zbyt powazny zeby lapac sie za slowka, dogryzac innym i "targac sie za kudly"

co do pozaru mam swoja teorie...
jak ktos napisal jako prawie jednyna szkola w ostrodzie, czworka nie ma nowej sali gimnastycznej, a pomyslec ze jeszcze tak calkiem niedawno slynela w calym wojewodztwie jako "szkola Sportowa". Wiemy ze taka sala kosztuje duzo pieniazkow... niewiem natomiast kto musialby zaplacic za nowa sale dla szkoly... miasto czy szkola sama ....Wiec bardzo prostym sposobem bylo by wykorzystujac to, ze w poblizu organizowana byla impreza z petardami...podrzucic taka palaca sie petarde przez lufcik z pleksi .. i zwalic to na impreze...:)) ubezpieczenie wyplacilo by pieniazki, bylaby nowa sala;> i wszyscy byliby zadowoleni :)

Tylko nie pogryzcie mnie za ta teorie.....:)
i mam nadzieje ze to tylko glupia, wybzdurana teoria....
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Anetchen pisze:oj oj oj .... mysle ze temat jest zbyt powazny zeby lapac sie za slowka, dogryzac innym i "targac sie za kudly"
Łe, to za dużo powiedziane...
To tylko taka ot sobie trochę złośliwa wymiana opinii... :D :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

W 100% popieram Anetchen i DJ_Zbycho, że szkoła podstawowa nr 4 powinna mieć nową pełnowymiarową salę spoprtową, bo rzeczywiście tak jak Aneta napisała kiedyś to była duma, ze szkola 4 ma taką sale a dziś jako nieliczna, która ma najgorszą.
Anetchen pisze:Wiemy ze taka sala kosztuje duzo pieniazkow... niewiem natomiast kto musialby zaplacic za nowa sale dla szkoly... miasto czy szkola sama ....Wiec bardzo prostym sposobem bylo by wykorzystujac to, ze w poblizu organizowana byla impreza z petardami...podrzucic taka palaca sie petarde przez lufcik z pleksi .. i zwalic to na impreze...:)) ubezpieczenie wyplacilo by pieniazki, bylaby nowa sala;> i wszyscy byliby zadowoleni :)

Tylko nie pogryzcie mnie za ta teorie.....:)
i mam nadzieje ze to tylko glupia, wybzdurana teoria....
Nie podgryzam Cię za tę terorię, ale ja osobiście nie odważyłabym się na wysnucie takich podejrzeń.
Ktoś komu zależy na nowej sali mógł poczuć się bardzo dotknięty tymi słowami.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

ostrodzianka pisze:Nie podgryzam Cię za tę terorię, ale ja osobiście nie odważyłabym się na wysnucie takich podejrzeń.
Ktoś komu zależy na nowej sali mógł poczuć się bardzo dotknięty tymi słowami.
Nie mysle ze powinien byc dotkniety tymi slowami ktos komu na sali bardzo zalezy..... ale napewno dotknac powinno to osobe ktora by w tak nieczysty sposob chciala osiagnac swoj cel....:) i jak napisalam, to tylko takie "nieczyste " mysli z mojej strony (nie podejrzenia, napisalam wyraznie " gdyby tak bylo") ktore mnie naszly i z ktorymi chcialam sie podzielic z innymi...
Sale gimnastyczna tak czy inaczej szkola nr 4 piwinna juz dawno dostac. Ale to zupelnie inny temat.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Zgadzam się z Anetchen. I nie uważam, aby jej luźne rozważania mogły kogoś urazić, Droga Ostródzianko, a bynajmniej takich przesłanek Anetchen nie miała. 8)
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

studentka pisze:Zgadzam się z Anetchen. I nie uważam, aby jej luźne rozważania mogły kogoś urazić, Droga Ostródzianko, a bynajmniej takich przesłanek Anetchen nie miała. 8)
Wisi mi z czym Ty sie zgadzasz a z czym nie, pewnych rzeczy chyba nigdy nie zrozumiesz.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

ostrodzianka pisze:
studentka pisze: Wisi mi z czym Ty sie zgadzasz a z czym nie, pewnych rzeczy chyba nigdy nie zrozumiesz.
Jak Ci wisi, to już Twój problem...

Skoro nie interesują Cię opinie innych forumowiczów, to nie ma sensu tu zaglądać, wiesz?
I dlaczego zaraz obrażasz mnie?

Mówisz, że pewnych rzeczy chyba nigdy nie zrozumiem. Mylisz się, wiele już rozumiem, chociaż żem jeszcze młoda, mam czas zresztą, całe życie przede mną. Ale Tobie to akurat raczej nic do tego...
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

ostrodzianka pisze: Wisi mi z czym Ty sie zgadzasz a z czym nie, pewnych rzeczy chyba nigdy nie zrozumiesz.
Miałam we wcześniejszym poście błąd w cytacie, więc jeszcze raz:

Ostródzianko, Jak Ci wisi, to już Twój problem...

Skoro nie interesują Cię opinie innych forumowiczów, to nie ma sensu tu zaglądać, wiesz?
I dlaczego zaraz obrażasz mnie?

Mówisz, że pewnych rzeczy chyba nigdy nie zrozumiem. Mylisz się, wiele już rozumiem, chociaż żem jeszcze młoda, mam czas zresztą, całe życie przede mną. Ale Tobie to akurat raczej nic do tego...
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Opinie innych użytkowników a Twoje to raczej pewna różnica.
Skoro napisałam coś do Anety to napewno nie było to skierowane do Ciebie.
I czymże ja Ciebie obraziłam, skoro wtrąciłaś się w odpowiedź która w żaden sposób Ciebie nie dotyczyła to napisałam co o tym myślę.
A Aneta z tego co zauważyłam na forum nie potrzebuje adwokata :) :) :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

ostrodzianka pisze:Opinie innych użytkowników a Twoje to raczej pewna różnica.
Skoro napisałam coś do Anety to napewno nie było to skierowane do Ciebie.
I czymże ja Ciebie obraziłam, skoro wtrąciłaś się w odpowiedź która w żaden sposób Ciebie nie dotyczyła to napisałam co o tym myślę.
A Aneta z tego co zauważyłam na forum nie potrzebuje adwokata :) :) :)
Nie widzę różnicy pomiędzy opiniami moimi a innych użytkowników. Wypowiadam się, odpisuję, argumentuję.
Rzeczywiście, napisałaś do Anety, a ja napisałam, jakie jest moje zdanie w tej sprawie, na tym polega forum. Po prostu weszłam w dyskusję.

Dobrze, koniec tych dywagacji, zamknijmy wątek.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Zablokowany