Szpital w Ostródzie

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Szpital w Ostródzie

Post autor: Jacek-P »

_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Działanie Moderatora podyktowane zostało zmianą sytuacji w szpitalu. W porządku, ale osnowa, czyli temat modernizacji pozostał. I natym proponuję sie skupić. Pobawny się w to co ostródzkie media skrzętnie unikały. Oto dwa pytania kluczowe dla sprawy. (Po uznaniu za pewnik - oddział operacyjny wraz ze sterylizatornią muszą spełnić europejskie standardy).
1. Czy modernizacja musi się odbyć wyłącznie poprzez bardzo kosztowną (ok. 16 mln zł) rozbudowę szpitalnego obiektu?
2. Czy PZOZ i powiat stać na tak duży wydatek?
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Rewolucja

Post autor: przekleta »

Ale fajnie! rozumiem że moderator przychyliłeś się do mojej propozycji wpięcia tych wszystkich szpitalnych tematów w jeden - „Szpital w Ostródzie” i mało tego, rewelacyjnie uchwyciłeś duch rewolucyjny tego forum i utworzyłeś cały nowy główny temat - „Media ostródzkie”, temat rzeka. Świetnie !! teraz odnośnie GÓ za każde jej przegięcie będę pisała w tym temacie i wysyłała informację z linkiem o tym (tak jak do tej pory robiłam) :) na adres redakcja@gazetaolsztynska.pl, może kiedyś coś to da, a przynajmniej może mniej będzie nieuczciwych redaktorów. Może komuś w końcu da coś do myślenia, kiedy zobaczy zbiór tylu różnych tematów w których czytelnicy narzekają na nieuczciwość Gazety Ostródzkiej. Bo ostatni artykuł Kłokockiego o konflikcie około szpitalnym i skrajnej nie dziennikarskiej metodzie opisywania tej sytuacji przez niego i GÓ, u mnie osobiście przelała ostatnią kroplę wściekłości i bezsilności, a stwierdzenie Kłokockiego, że tak naprawdę nie wiadomo dlaczego Starosta pogonił prezesa i radę szpitala uważam za szczyt szczytów bezczelności dziennikarskiej. No niech by chociaż przedstawił stanowiska dwóch stron co one na ten temat uważają, czyli opozycja uważa, że to skok na stołki oczywiście, a starosta, że stracił zaufanie bo prezes i rada zataiła dokumentację finansową i nie chce jej przekazać staroście. No przynajmniej tyle Panie Kłokocki. Wystarczyło zacytować Starostę. Jakoś Wawrzyńskiego bzdury cytowałeś bezkrytycznie o niekompetencji nowego prezesa i na tym koniec, wystarczyło tak samo bezkrytycznie i bez żadnego komentarza od siebie zacytować Starostę. Dlatego też namawiam każdego, żeby komentować nieuczciwe artykuły GÓ, a link z tego forum, za każdym razem wysyłać do Gazety Olsztyńskiej. Jakiś efekt kiedyś musi być.
I teraz jedna odpowiedź na zadane pytanie przez Toledo.
Żeby przetransportować się z punktu A do B, to nie trzeba od razu kupować mercedesa „Maybacha”, a wystarczy VV transporter, żeby spełnić wszystkie światowe wymogi do zrealizowania tego celu. W tym wypadku Fijas, Wawrzyński i inni proponują takie właśnie rozwiązanie za 16 mln zł., czyli „Maybach”, ale tylko i wyłącznie w złej wierze. Ja osobiście uważam dokładnie tak jak Pan Karp, że wystarczy modernizacja za 4 mln zł., czy coś około, a nie za 16 mln zł., żeby osiągnąć ten sam cel, a więc spełnić wszystkie warunki fitosanitarne do 2012 r. przez szpital, co dało by się nawet zrobić samodzielnym wysiłkiem szpitala przy współfinansowaniu przez UE. No nie ma zmiłuj się, albo powiat ładuje wszystko w szpital i o reszcie inwestycji na drogi i inne zapomina przez najbliższe parę lat (a o to tak naprawdę chodzi Fijasowi, Wawrzyńskiemu i innym, a nie o jakieś dobro szpitala, chodzi o zablokowanie możliwości inwestycyjnych powiatu na najbliższe parę lat pod przykrywką konieczności poręczenia kredytu dla szpitala żeby za 2,5 roku Fijas i inni mogli argumentować, że powiat nic nie zrobił no bo skąd miał zrobić jak wszystko by poszło na szpital).
Takie moje zdanie na ten temat i życzę ze szczerego serca w dalszej karierze zawodowej dla byłej Pani Prezes jak najgorzej, dla naszego społecznego i ogólnego dobra :) .
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

No Przeklęta Twoja argumentacja jak nigdy trochę mnie przekonuje. Niech nowe władze szpitala zrobią nowy kosztorys, dostosowany do wymogów sanitarnych ale i finansowych powiatu. I zobaczymy...
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Przeklęta, wcale przeklęta nie jesteś, chyba że za logikę myślenia (logika u nas jest rzeczywiście zbyt często przęklęta).
Dałaś też sugestię podtekstu działań "trójcy FWP" - postawienie w trudnej sytuacji budżetu powiatu i zmniejszeniu szans wyborczych obecnych władz w nadchodzących wyborach. Nie byłoby pieniędzy na drogi, to jedyna kasa powiatu do spłaty zobowiązań, a drogi są kiepskie i "bolącym problemem". Byc moze.
Ale dla tych panów to jednak zbyt zawiła kombinacja. Stawiałbym raczej na wypełnianie przez nich zamysłu sprowadzającego sie do zmuszenia powiatu do sprzedaży szpitala. Sądzę, że ludzie, którzy kiedyś już próbowali przejąć szpital, nadal na niego mają (mieli?) chrapkę.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A oto jak wyglądają strachy na lachy w szpitalu:
http://www.ostroda.24.pl/modules.php?na ... age&pid=11
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Brawo !!!

Post autor: przekleta »

Nowy Pan Prezes jest świetny, przeciwieństwo w każdym calu tego całego oszołomstwa co wywołało ten kuriozalny niepotrzebny nikomu konflikt. Moralnie ta wojna została wygrana tu i teraz przez Pana Starostę, wszystkich normalnych w Radzie Powiatu (wiadomo którzy) nowy Zarząd i nowego Pana Prezesa, dla dobra nas wszystkich. Taka mała uwaga jeszcze - naprawdę wierzę w to co piszę :). Mam nadzieję że nasze takie popisywanie tutaj chociaż w małym promilku dodawało otuchy Panu Staroście w konsekwentnym dążeniu do osiągnięcia aktualnego stanu rzeczy, pomimo przecież tej całej kakofonii nieprzyjaznych i skrajnie stronniczych lokalnych pożal się boże mediów. BRAWO !!!!!!. i tu w tym miejscu moje oklaski na stojąco dla wszystkich, którzy nie wymiękli przed dyktatem i szantażem FWP+J. :brawo: :)
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

W sumie to jednak nie jestem zadowolony - bo choć tematy ze szpitalem są powiązane to jednak ciągle zamkniete - dlaczego nie miałbym wyrazić swojej opinni na temat zniknięcia Pani Bilińskiej lub wypowiedziec się a temacie wojna miasta z powiatem? A przykładowo miałbym ochotę, i co dalej?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A któż ci broni? Sprawa nie jest zamknięta, informuje GO, będzie sąd. Sprawa nie jest zamknięta, informuje TVO, była prezes twierdzi, że jest nadal panią prezes.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

:) dalej mozesz pisac tu....
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

mam pytanie : czy "prawie jak dziennikarz " kuraś vel Mariusz Kłokocki był rzecznikiem prasowym szpitala???
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Cytając jego artykuły myślę, że nie tylko był rzecznikiem tamtej ekipy szpitala i Prezesowej- pielęgniarki Bilińskiej, ale również pilnował ich interesów.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

cdn napisał:

Kod: Zaznacz cały

ale również pilnował ich interesów
to znaczy?
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Post autor: FinChan »

Co tak cicho. Nic o tym, że była Rada PZOZ Ewa Szołobryt, Aleksander Kondrusik i Maria Cudnoch podałała starostę ostródzkiego do prokuratury za zniesławienie podważenie autorytetu i działanie na szkodę szpitala. Prokuratura skargi nie doceniła i teraz zrobiła sie skarga cywilna do sądu.
Brodiuk miał zniesławić w audycji radiowej. No i teraz ma przepraszać.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Z tego co wyczytałem i wysłuchałem Brodiuk starał sie temperować swoje wypowiedzi. To oskarżenie wydaje się być naciągane. Jeżeli zaś domaganie sie od własnej Rady Nadzorczej zdania relacji ze swej działalności i przedstawienia właścicielowi dokumentów spółki ma być przestępstwem, to czym jest nie przedstawianie dokumentów i systematyczne wprowadzanie opinii publicznej w błąd? A to czyniły byłe władze spółki.
Kto więc tak naprawdę szkodził spółce?
Trzech członków byłej Rady Nadzorczej nie zdało egzaminu. A ponoć zajmują dyrektorskie stanowiska w swoich firmach. Jeżeli tu nie byli lojalni wobec właściciela to czy są lojalni na swoich stanowiskach pracy? I czy tam wykazują się taką samą fachowością ?
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

FinChan pisze:Co tak cicho. Nic o tym, że była Rada PZOZ Ewa Szołobryt, Aleksander Kondrusik i Maria Cudnoch podałała starostę ostródzkiego do prokuratury za zniesławienie podważenie autorytetu i działanie na szkodę szpitala. Prokuratura skargi nie doceniła i teraz zrobiła sie skarga cywilna do sądu.
Brodiuk miał zniesławić w audycji radiowej. No i teraz ma przepraszać.
Nie wiem co tym sądzić - skoro prokuratura nie dopatrzyła się popełnienia przestępstwa to nie wiem na co liczą ci państwo... czyżby chodziło tu o "Pawlakową" maksymę - "sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"? W sumie mamy demokrację, każdy każdego może pozwać - trzeba się liczyć także z konsekwencjami swoich czynów. Sąd to oceni...
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Sąd to oceni, albo nie oceni... Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.

Dajcie spokój z tym, nuda....
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

dla jednego (jednej) nuda dla drugiego nie nuda.
Należy pamiętać aby nie lekcewazyć przeciwnika, nawet jesli temat już jest pozornie nudny.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Prokuratura nie dopatrzyła się widocznie naruszenia przepisów kodeksu karnego. Stąd skarżenie w oparciu o przepisy kk jest raczej skazane na porażkę, ale pozostają jeszcze przepisy kodeksu cywilnego. Byli członkowie Rady Nadzorczej skarżyli jeszcze przed odwołaniem. Dziś nie są juz członkami Rady, a działania starosty uspokoiły sytuację, co jest ewidentną korzyścia dla spółki. Za chwilę okaże się, czy działania inwestycyjne mogą być tańsze, ato kolejna korzyść spółki i powiatu. Zatem po co ta skarga.
Kluczem jest chyba termin jej złożenia. Władze spółki były na etapie zwiększania presji na starostę, a po miernych efektach działań trójcy muszkieterów z SLD na forum Rady podjeli ten sposób nacisku. Nie przewidzieli, że starosta może być skuteczniejszy i ową burzę w szklance wody uspokoi jednym ruchem. No i zostali na lodzie z oskarżeniem dość absurdalnym.
Interesujące dlaczego ludzie na stanowiskach podjęli tak deprecjonującą ich samych akcję.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

tak, to naprawdę dziwne, że ludzie na stanowiskach uwikłani są w tak niskie działania - co kryje się za tą zasłonką? Kiedy się o tym dowiemy? Czy Gazeta o tym napisze? I jeszcze jedno mnie ciekawi - czy w tej Gazecie ktoś zrobi wreszcie porządek?
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Ja zrobie porządek!!! Waleczna jestem!!! :cisza:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A jak to uczynisz?
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

:bije:
Tak to uczynię. :mrgreen:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Studentka nudy nie lubi
gdy ton tematu poważny.
Studentka wtedy się czubi.
oberwać może każdy.

Jak piąstką walnie.... tko
parszywych powali gości.
W pewnym banku PKO
szefowa zacznie pościć,

w doku yacht -stoczni
druga się skryje pani,
w Morlinach zaś spocznij
rozkażą gościowi od bani.

Tak całkiem niechcący
Studentka dokona dzieła.
I temat zgrozą tchnący
z humorem się wyśpiewa.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Super!!


Pozdrawiam toledo.


I już tradycyjnie: :cmok1:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Zablokowany