Urząd Pracy

Moderator: Jacek-P

jarex
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-03-06, 15:37:48

Urząd Pracy

Post autor: jarex »

Doświadczenia z urzędnikami nie zawsze należą do przyjemnych, ale mniejsza o to.
Dziś dowiedziałem się w Urzędzie Pracy, że w Ostródzie jest więcej miejsc pracy niż bezrobotnych, ucieszyła mnie ta wiadomość, bo nie cierpię bezrobocia. Ale do czego zmierzam, otóż jeszcze kilka dni temu zostaję wezwany do UP i otrzymuję propozycję pracy, a ściślej przekwalifikowania, choć do dziś przecieram oczy ze zdumienia, gdyż mając wykształcenie policealne(administracja i zarządzanie) chciano ze mnie zrobić MURARZA.

Wstępnie przyjąłem tą propozycję(by się przekonać o co chodzi z tą walką z bezrobociem), rzecz jasna nie zapytano mnie czy się zgadzam, czy choćby nie ma jakichś przeciwwskazań zdrowotnych, nic z tego, skierowanie i wynocha(przeszkadzałem widocznie w plotkarskich uniesieniach pań urzędniczek).
Ok, poszedłem do firmy, a na samym wejściu zostałem przywitany zapytaniem, czy aby jestem zainteresowany pracą, odpowiedziałem że nie.
Dlaczego nie? Bo nasz UP w między czasie przysłał do mnie kolejne wezwanie(a z pierwszego się jeszcze nie rozliczyłem) abym się zgłosił na szkolenie tym razem. Niby komputery i te sprawy ale urzędnicy leniwi, by dane wprowadzać.
Szkolenie oczywiście też nie w kierunku wykształcenia, no bo kto by organizował szkolenia, po których tworzyła by się konkurencja na urzędniczym rynku. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jakby ktoś miał dla mnie pracę, to jestem do dyspozycji :-)
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Radek »

Ależ proszę sobie poszukać! Dla leniwych, nie lubiących wychodzić z domu: ot takie tam: http://www.jobpilot.pl
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Radek »

Kasjer w CitiBanku w Olsztynie:
http://www.pracuj.pl/oferty/361267.html
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Radek »

Telefoniczny doradca klienta w Olsztynie:
http://www.praca.egospodarka.pl/oglosze ... 18031.html
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Radek »

Kolega chyba też "wykształciuch", więc polecam również przeglądanie ofert pracy w urzędach:
http://www.usc.gov.pl/pls/public/app.szukaj_ogloszenia

Ponadto:
1. Dobrze przygotowany życiorys oraz list motywacyjny (osobno pod każdą z ofert)
2. Jakaś wstępna lista firm/instytucji/urzędów, w których chciałoby się pracować
3. Spacerek po wyżej wymienionych z dokumentami, z uśmiechem na twarzy, z optymizmem i wiarą w siebie (bez tego pracy nie znajdziesz!) i z przygotowanymi odpowiedziami na tzw. trudne pytania.
jarex
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-03-06, 15:37:48

Post autor: jarex »

Dzięki, ale odnośnie pracy to poszukuję, mam internet więc nic co w sieci nie jest mi obce.
Najgorsze jest to, w moim przypadku, że nie mam doświadczenia zawodowego w administracji, a urząd wysyła mnie na.... murarza. Rozumiem, że Euro2012 i te sprawy i że niedługo wszyscy ruszymy na budowy, tak jak po wojnie, bo jak by nie patrzeć już leżymy w gruzach..., a jak dłużej porządzi PiS to się raczej nie odbudujemy :lol:
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Koleś skoro takie pierdoły wypisujesz to jak chcesz zacząć pracę w administracji?? :o
jarex
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-03-06, 15:37:48

Post autor: jarex »

Koleś, na piwo razem nie chodziliśmy, więc jak nie masz o czym gadać, to zastanów się nad opcją milczenia, bo to nie miejsce żeby błyszczeć :P
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

kapitalne gadki :)
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Ja bym sie wstydził publicznie przyznać , że mam takie wykształcenie 8)
...choć do dziś przecieram oczy ze zdumienia, gdyż mając wykształcenie policealne(administracja i zarządzanie) chciano ze mnie zrobić MURARZA.
...a murarz to dobry fach, tylko trzeba siłe w łapach mieć. To nie jest praca dla życiowej pierdoły, która ma dwie lewe ręce i marzy o ciepłej posadce, kawusi i ciasteczkach w towarzystwie rozplotkowanych bab.
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

no fakt ;] a że murarzów Ci u nas niedostatek to całkiem przyzwoicie zarabiają ;] nie wiem czemu sie kwasisz ;] każde dodatkowe szkolenie jest dobre, dostaniesz następny kwitek i będziesz miał większe możliwości w znalezieniu roboty ;] a pozatym... gdzie to bezrobocie? ja na wakacje i nie tylko, znajduje se robote w max 2 dni ;]
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
jarex
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-03-06, 15:37:48

Post autor: jarex »

Ryba Ty jesteś odważny, że żyjesz, a SoundTrack pewnie byłbyś za tym, aby na przykład, tegorocznych maturzystów wysłać na 5-letnie szkolenie na budowy, zamiast na studia, przynajmniej będą mieli fach zamiast mózgu...

A bezrobocie... tylko dla pierdołów, ale jak nie daj Boże się na tym bezrobociu jeden z drugim znajdziesz, wspomnij czasem jak to kiedyś pracy było dostatek.

I nie lubię być prorokiem...
Awatar użytkownika
Johnny Fontane
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 280
Rejestracja: 2007-02-22, 14:21:16
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

Post autor: Johnny Fontane »

w 100% zgadzam sie zRybą - kto naprawde chce znalesc prace i uczciwie ciezko pracowac to ja znajdzie
chcesz podobać się kobietom
twardy dla nich bądź jak beton
zapuść wąsy, z tyłu grzywę
kwiata kup, poczęstuj piwem
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

jarex pisze: A bezrobocie... tylko dla pierdołów, ale jak nie daj Boże się na tym bezrobociu jeden z drugim znajdziesz, wspomnij czasem jak to kiedyś pracy było dostatek.

I nie lubię być prorokiem...
jesteś leniwy i wybredny , skoro urząd pracy skierował cię na szkolenie to ty pracy nie szukałeś ,jeśli nie ma jej w Ostródzie to warto wybrać się do Olsztyna czy Iławy
jak będziesz czekał na wybitną oferte dla takiego specjalisty jak ty to wspomnisz czasem oferte murarza , bo jako urzędnik to ty kariery nie zrobisz
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

jarex pisze: SoundTrack pewnie byłbyś za tym, aby na przykład, tegorocznych maturzystów wysłać na 5-letnie szkolenie na budowy, zamiast na studia
nie mówie zamiast, Ty nie jestes na studiach a jestes po lkiceum i szukasz roboty więc możesz jednocześnie szukac jej dalej i uczestniczyć w szkoleniu nie?
a ludzie którzy po liceum nie chcą robić szkoły policealnej mogą równie dobrze zrobić kurs dla murarza i miec przynajmniej fach w ręku ;]
jak jestes taki naiwny że po skończeniu liceum odrazu dostaniesz jakąś wybitną oferte pracy za biurkiem to sie mylisz, sam powiedziałeś żeby isc na studia więc IDZ NA NIE jak taki mądry jestes
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
jarex
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-03-06, 15:37:48

Post autor: jarex »

Tak jestem po liceum, jestem po studium policealnym, jestem po wojsku, jestem po 30-stce i nie jestem naiwny :-)

To, że nie dałem się na siłę przekwalifikować na murarza nie znaczy(nigdzie tak chyba nie powiedziałem), że nie przyjmę propozycji szkolenia, bo już to zrobiłem, i może wielu się zdziwi - to też praca fizyczna, która nie jest mi obca. I nie dlatego, że nie chce mi się pracować, nie przyjąłem oferty pracy jako murarz.

Kariery w urzędzie pewnie nie zrobię, gdyż nigdy w takim czymś nie pracowałem tylko zapieprzałem fizycznie, a gdy będzie mnie stać na studia to chętnie je zrobię.

A na razie mam wybór, bezrobocie albo budowa, bo na kursy doskonalące w moim zawodowym kierunku wysyła się przeważnie osoby zaraz po szkołach, które i tak niczego nowego na nich nie przyswoją, co najwyżej będą mieć jedną linijkę tekstu więcej w C.V.
Warto wspomnieć, że urzędy to korporacje rodzinno-znajomościowe, nie masz pleców, zapierniczasz na budowie :lol:
Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Post autor: Pan.Ch »

Biedsactwo :(
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Radek »

jarex pisze:Dzięki, ale odnośnie pracy to poszukuję, mam internet więc nic co w sieci nie jest mi obce.
Najgorsze jest to, w moim przypadku, że nie mam doświadczenia zawodowego w administracji, a urząd wysyła mnie na.... murarza. Rozumiem, że Euro2012 i te sprawy i że niedługo wszyscy ruszymy na budowy, tak jak po wojnie, bo jak by nie patrzeć już leżymy w gruzach..., a jak dłużej porządzi PiS to się raczej nie odbudujemy :lol:

Wracając do tematu: Co to przeszkadza, że nie masz doświadczenia zawodowego w administracji? Przecież musieli w ogłoszeniu napisać, że potrzebują kogoś z doświadczeniem, wyobrazasz sobie, co by było, gdyby napisali, że potrzebują kogoś bez doświadczenia? Poza tym skoro jestes koło 30-tki, to chyba jakieś doświadczenie tam masz, co? W pracy z ludźmi itd. Zachęć ich, zainteresuj swoją osobą w liście motywacyjnym, pokaż, że masz odpowiednie predyspozycje osobiste.
jarex
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-03-06, 15:37:48

Post autor: jarex »

Dzięki Radek za cenne podpowiedzi :-)
Zablokowany