Czy jeszcze ktoś kocha Ostródę?

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Krzyś pisze:...Jak na razie miasto bez perspektyw...
Nie chcę być złym prorokiem, ale jak będzie dalej tak, jak jest, to Ostróda jescze długo będzie miastem bez perspektyw...Ja też nie mam jakoś optymistycznych wizji...
:cry:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
daga
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2007-01-06, 01:40:54

Post autor: daga »

Ostróda jest bardzo ładna i wyróżnia się wśród innych miast regionu.
Weźmy taki Olsztyn - istny koszmar, albo Szczytno...
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Z pięknego wyglądu miasta nie utrzymasz rodziny ani nie kupisz mieszkania. Wolałbym mieszkać w Olsztynie i zarabiac jak czlowiek niz za "miske ryżu" jak pół Ostródy zarabia.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Statystyki mówia wszystko - Ostróda się wyludnia - wystarczy zadzwonić do UM i zapytać ile było meszkańców kilka lat temu a ile jest teraz? Liczba mieszkańców spadła z 36 tysięcy do 34 tysiecy. 2.000 wybyło z Ostródy...

Taak ładne miasto, dużo ładnych domów, miasto pieknieje...
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

Ty Japa jestes jakis dziwny....skoro mówisz o skutkach i do tego wszyscy znaja przyczyny emigracji to po sie rozdrabniasz masz problem to go nazwij i kropa.............czlowieku tak jak ostróda wygláda wiekszosc miast w polsce takiej czy innej wielkosci w naszy przypadku caly region migruje po za tymi którzy nie nazekajá........Pozdro z Haverhill nad Londynem w Hrabstwie Suffolk
P.S. Ta choroba to opanowala cala Polske........
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

W Angli siedzisz ? To teraz bedziesz mogl do Holandi wyjechac jak granice otworza :)
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Tytusie, ja nie pisałem o emigracji zarobkowej - bo Ci co wyjechali za chlebem w wiekszości nadal sa zameldowani na swoich starych śmieciach.
Tu jest mowa o ludkach, którzy na stałe wyjechali z Ostródy. Jakby dodać jednych i drugich to spokojnie suma tych co wyjechali wyniosłaby kilka tysięcy.
Z Tobą włącznie.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

to za prosta diagnoza

Post autor: sceptyk »

Japa, nie uwzględniasz jednego ważnego elementu. Spora część mieszkańców miasta Ostróda, stało się mieszkańcami gminy Ostróda i, jestem o tym przekonany, jeszcze więcej zostanie. Przyczyna jest prosta; na terenie Ostródy już właściwie nie ma terenów pod budownictwo mieszkaniowe( właściwie, to pod żadne nie ma) a gmina dysponuje nieograniczonym obszarem. Jest to tylko kwestia planów zagospodarowania i uzbrojenia terenu. Liczba mieszkańców Ostródy już właściwie nie będzie się zmieniać- drobne wahania w górę lub w dół. Liczba mieszkańców gminy będzie rosnąć, szczególnie na terenach wokół miasta. Za taki stan rzeczy możemy podziękować gamoniom, którzy ustalali granice miasta przed reformą samorządową. Można by ich powiesić za jaja, ale nie wiadomo, czy je jeszcze mają? :D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Gmina Miejska Ostróda raczej nie ma szans na powiększenie granic miasta. Wszyscy pamiętamy jak to pan Czarek do spółki z Olo robili zamiesznie wokół Wójta - a on raczej im tego nie zapomni. Czaruś to nawet jeździł do Pasłęka ale tam go wyśmiali.

Ale nie o tym, ludzie wolą mieszkać np. w Kajkowie lub Międzylesiu, bo tak jak wspomniałeś tam są możliwości pod budownictwo mieszkaniowe oraz co bardzo ważne: mniejsze opłaty. Tymczasem Ostróda jest zakorkowana. Zabudowuje się ostatnie wole parcele, nawet place w białych koszarach mają być zabudowane - to poprostu żałosne... Miasto nie rozwija się, nie powiększa swoich gruntów.
Inne miasta regionu np. Iława, mają już większą powierzchnię niż Ostróda. Dla porównania Ostróda 14,15 km2 a Iława aż 21,88 km2.

Wracając do tematu postu - nadal potwierdzam, że kocham Ostródę i wiele bym dał aby Ci gamonie o których wspominasz nie jej psuli.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

... Jej nie psuli... sorki
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Niezłe statystyki: blisko co czwarty uczestnik tej dyskusji kocha Ostródę na odległość, z zagranicy: Anetchen, dr Jamajczyk i Tytus Andronikus - choć wydaje się, że te dwa ostatnie nicki to jedna i ta sama osoba.

Pozdrowienia dla emigracji z Ostródy.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Problem w tym,że już od wielu lat w tym mieście nie decyduje rozum, tylko emocje i nienawiść Nie ma potrzeby tak katastroficznie podchodzić do wszystkiego, wcześniej czy później ludzie pódą po rozum do głowy.
Trzeba mieć nadzieję.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Czy na odleglosc to ja Ostrody kochac nie moge? To nie moja wina ze nie ma przyszlosci w Ostrodzie. Dopoki na stolkach beda siedziec ludzie ktorzy mysla tylko o sobie i nie maja zamiaru ostrody rozleklamowac, sciagnac powaznego inwestora do miasta, to ludzie beda uciekac, czy to w zamiarach zarobkowych czy to na stale, ( ja nadal jestem obywatelem Polski tylko i wylacznie) Ale nie o tym tu chyba mowa byla, Kocham Ostrodde taka jaka jest... przemieszkalam w niej 20 lat. wyszkolilam sie w niej, wyszlam za maz, urodzilam w ostrodzkim szpitalu syna, pracowalam niestety juz nie w Ostrodzie tylko w Olsztynie bo tam rynek pracy byl bardziej przystepny dla ludzi pracy.. Nie bylo mi lekko ... Niestety, losy potoczyly sie tak ze i w Olsztynie pracowac juz nie moglam... Ostroda nie oferowala zadnych godnych czlowieka miejsc pracy... a ze mialam mozliwosc wyjechania za granice to skorzystalam z niej, co nie uprawnia tu nikogo do potepiania mnie za to ... w Ostrodzie nadal mieszkaja moi rodzice, Pracuja tam i daja sobie jakos rade....Kochaja Ostrode niemarudzac i narzekajac tak jak niektorzy z Was tu ... . Wiec powtarzam, Kocham Ostrode za to ze mnie wychowala wyszkolila, i za to ze jest pieknym miastem, za to ze mam wspaniale wspomnienia zwiazane z Ostroda, za to ze co roku moge w niej spedzac moj Urlop i moze spedze w niej starosc, bo niestety w tej chwili to nie ma do czego tam wracac na stale ....
Ps. Gdybym miszkala do dzis w ostrodzie, tez bym ja kochala, ( Ostrode a nie Ludzi rzadzacych Ostroda)
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Anetchen pisze: ( Ostrode a nie Ludzi rzadzacych Ostroda)
Ktorych zreszta Sami Wybraliscie .....
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Uspokój się, nikt Cię nie potepia - podałem tylko przykład jak wiele osób musiało stąd wyjechać, mimo to zajmuje głos w dyskusjach na temat rodzinnego miasta.
Ja też kiedyś "kochalem" Ostróde na odległość, wróciłem tu i nadal mieszkam. Oczywiscię chcę aby sprawy Ostródy szły w innym kierunku, dlatego bolą mnie pewne tematy...
Awatar użytkownika
Johnny Fontane
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 280
Rejestracja: 2007-02-22, 14:21:16
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

Post autor: Johnny Fontane »

Piekna autobiografia Anetchen - beda kolejne odcinki? Bo wszystkich nas szalenie interesuje twoje życie...
chcesz podobać się kobietom
twardy dla nich bądź jak beton
zapuść wąsy, z tyłu grzywę
kwiata kup, poczęstuj piwem
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Anetchen, popieram Cię całym sercem! :)
Pozdrowienia! :-D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

ja w sumie też Cię popieram, i też bardzo urzekła mnie Twoja historia...
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

widze ze tu w zadnym temacie nie mozna sie odezwac....zostala was garstka , bo mam dosc waszych komentow ....w zadnym ale to w zadnym temacie na tym forum nie mozna, nie da sie ciagnac na temat ....zawsze ktos do kogos musi sie przypierdzilic, dociac, ublizyc....szkoda slow ....
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Ja naprawdę myślę tak, jak Ty.
To nie była ironia.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Anetchen, bardzo proszę, nie dramatyzuj. Zawsze, jak rozmawiasz z ludźmi, to oprócz dobra natrafisz na złośliwość i paskudztwo.
Twoja historia nie jest wcale dramatyczna, to opowieść o wyborach jakie podjęłaś w zyciu i nic nikomu do tego. Czytając Twoje wiersze wiem, że nostalgia i tęsknota są autentyczne.I to jest również dobro, którym dzielisz się z innymi. Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Dziekuje!
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
andre16
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-19, 16:18:31

Post autor: andre16 »

Dziwicie sie ze Ostródzie ubywa mieszkańców?, za co tu kochać obecne te miasto?
Sorki za taki pesymizm, ale jak tak dalej ma być to myślę że będzie gorzej, zero pracy, zero rozrywki, władze miasta nic nie robią w tym kierunku, a co widać to widać wszędzie jakieś czarne interesy "osób przy korycie"
Awatar użytkownika
BMW
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 2007-04-05, 08:53:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: BMW »

nie ma co dramatyzowac :-)

wg mnie rozrywki wlasnie coraz wiecej... ( co prawda zwykle trzeba miec na nią pieniadze)... praca tez jest tylko trzeba dobrze sie starac i czasami poczekac z 3-4 miesiace i mozna wyrwac niezly dżob :)
miasto sie rozwija, jest ladniejsze, czystsze jak dla mnie to duzy plus
no i mamy przeciez mega sliczna fontanne ;) :D czego wiecej chciec:D?

a rzeczywiscie trzeba wspomniec ze waldowo czy międzywiesie rozbudowuja sie w szalonym tempie, dzialki powykupowane pomimo ze ceny sa oooogromne
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Taak, mamy mega śliczną fontannę, oooolbrzymi park wodny z full zjeżdżalniami, wodnymi rzekami no i oczywiście sauna mokra i sucha. Boiska sportowe z podgrzewanymi murawami i zadaszeniami. Mamy też super multikino z kilkoma salami i ścieżki rowerowe przy każdym chodniku. Coś pominąłem? Nie, chyba nie, oczywiście BMW ma rację wystarczy poczekać 3-4 miesiące i sami dzwonią do naszych domów oferując niezły "dżob" - i pamiętajcie poniżej 3 koła na łapkę to nie ma co przyjmować takiej oferty. Fantastyczne miasto "Fantasy City"...
Zablokowany