ROOTS REGGAE PARTY, 23.03.2007, pub "Młyńskie Koło"

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
piter
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 160
Rejestracja: 2004-01-28, 09:05:46
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

ROOTS REGGAE PARTY, 23.03.2007, pub "Młyńskie Koło"

Post autor: piter »

ROOTS REGGAE PARTY

23.03.2007 – OSTRÓDA, „Młyńskie Koło”, godz.19:00, wstęp: 15zł
24.03.2007 – TORUŃ, „Od Nowa”, godz.19:00, wstęp: 15zł


Roots Reggae Party to impreza, która zaprezentuje polskie roots reggae w najlepszym wydaniu.

Impreza odbędzie się w ostródzkim klubie „Młyńskie Koło” w piątek 23.03.2007r. Zagrają Paraliż Band, Jafia Namuel oraz Dubska. Koncert rozpocznie i zakończy pionierski ostródzki sound system Orthopheads.

Dzień póżniej, czyli w sobotę 24.03.2007r. Roots Reggae Party odbędzie się w Toruniu w klubie „Od Nowa”. W Toruniu wystąpi także Positive Ferment Sound System + Dubska Wokal Trio.

Obie imprezy zaczną się o godzinie 19:00, a bilety będą kosztować 15zł.

Wszystkie zespoły, które zagrają na Roots Reggae Party tworzą od lat właśnie tą klasyczną odmianę jamajskiej muzyki. Organizatorzy starannie dobierali zespoły pod względem tematycznym, starając się pokazać perełki polskiego roots reggae. Gwiazdą imprezy, będzie absolutna legenda polskiego roots – zespół Jafia Namuel. Starsi reggae-fani z pewnością nie zapomnieli jeszcze wspaniałych koncertów Jafii Namuel sprzed lat, które cieszyły się zawsze ogromnym zainteresowaniem.

Zagrają:

PARALIŻ BAND
Uwielbiany przez toruńską (i nie tylko) publiczność zespół Paraliż Band, został nazwany przez autora „Encyklopedii Polskiego Raggae” i redaktora naczelnego kwartalnika „Free Colors” Jarosława Hejenkowskiego najlepszym obecnie zespołem roots reggae w Polsce. Rozbudowany 12 osobowy skład, świetne melodie, aranżacje i zawsze wysoka forma koncertowa sprawia, ze Paraliż regularnie jest zapraszany na największe polskie festiwale muzyki reggae, stale zwiększając liczbę oddanych wielbicieli. Grupa ma na koncie 2 płyty i DVD koncertowe upamiętniające koncert na 10 lecie istnienia zespołu. Kapela grała na większości krajowych festiwali reggae, obecnie przygotowuje się do nagrania kolejnej, trzeciej płyty.

JAFIA NAMUEL
Legendarna roots grupa powraca po wielu latach milczenia, by ponownie nieść ludziom swoje pozytywne dźwięki. Jafia Namuel to z hebrajskiego "Wspaniały dzień Boga". Zespół powstał w 1994 roku. Od początku swego istnienia muzycy postawili na korzenne reggae, przez kilka lat pracując nad oryginalnym brzmieniem, które zawdzięczają instrumentom i wzmacniaczom z lat siedemdziesiątych. Efektem pracy artystycznej muzyków oraz świadectwem ich inspiracji i fascynacji muzycznych była pierwsza płyta, nosząca tytuł "ROOTS&CULTURE", wydana przez Deo Recordings. Płyta spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem fanów, a także - co było ważne w karierze zespołu - z bardzo dobrą oceną fachowców, zaś głos wokalisty zespołu – Dawida Portasza – uchodził za najbardziej „jamajski” w Polsce.
Największą popularność zapewniła grupie piosenka „Pozytywne myślenie”, która stała się ogólnopolskim hymnem WOŚP, jednak to tylko mały wycinek wspaniałej twórczości tego zespołu. W latach 90-tych grupa ta była uważana za zespół, który najbliżej z pośród polskich zespołów zbliżył się do wzorców jamajskich, w szczególności do muzyki Boba Marleya. Jafia Namuel stała się dzięki temu jedną z niekwestionowanych gwiazd reggae lat 90-tych. Zespół zagrał w tym okresie kilkaset koncertów, w tym kilkadziesiąt poza granicami kraju (w Niemczech, Holandii, Belgii i Francji).
Grupa powróciła na scenę w zeszłym roku po kilku latach milczenia, by zagrać na najważniejszym polskim festiwalu reggae – „Ostróda Reggae Festiwal”, na kolejnym festiwalu w Bielawie i koncercie w rodzinnym mieście Pile.
Koncerty w Ostródzie i Toruniu będą, kolejnymi, jednymi z nielicznych występów grupy po reaktywacji.

DUBSKA
Ta bydgoska grupa stała się jednym z najpopularniejszych zespołów reggae młodego pokolenia. Zespół ma na koncie występy na wszystkich czołowych festiwalach reggae w naszym kraju, takich jak Afryka (Toruń), Ostróda Reggae Festiwal, Winter Reggae (Gliwice), Nie Zabijaj (Olesno, Jastrzygowice), Reggae na Piaskach (Ostrów Wielkopolski), Gorzyce Reggae Festiwal, Reggae nad Wartą (Gorzów Wielkopolski). Grupa grała też na Przystanku Woodstock. Koncertowała w Grecji i Niemczech. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest dwóch równorzędnych wokalistów, świetna sekcja dęta i nagradzana na festiwalu w Ostródzie sekcja rytmiczna. Kapela wydała oficjalnie 2 płyty, które doczekały się wielu pozytywnych recenzji i są umieszczane w gronie najlepszych płyt reggae w naszym kraju.

OSTRÓDA, Młyńskie Koło, 23.03.2007 – godzina 19:00, wstęp: 15zł.
Zagrają:
Paraliż Band
JAFIA NAMUEL
Dubska

organizatorzy: Positive Music Promotion, Biuro Promocji Miasta Ostróda
Awatar użytkownika
Gitman
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 2004-03-06, 09:48:17

Post autor: Gitman »

NADCHODZI PIĘKNA WIOSNA REGGAE-CZAPKI Z GŁÓW
Obrazek
POSITIVE MUSIC PROMOTION
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: ROOTS REGGAE PARTY, 23.03.2007, pub "Młyńskie Koło&

Post autor: Szogunek »

piter pisze: Gwiazdą imprezy, będzie absolutna legenda polskiego roots – zespół Jafia Namuel. Starsi reggae-fani z pewnością nie zapomnieli jeszcze wspaniałych koncertów Jafii Namuel sprzed lat, które cieszyły się zawsze ogromnym zainteresowaniem.
Uffffff....nie jestem jeszcze taka stara skoro nie pamiętam tych koncertów sprzed lat :P
Obecność obowiązkowa!!! :D
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: ROOTS REGGAE PARTY, 23.03.2007, pub "Młyńskie Koło&

Post autor: banitez »

Szogunek pisze: Uffffff....nie jestem jeszcze taka stara skoro nie pamiętam tych koncertów sprzed lat :P
Obecność obowiązkowa!!! :D
Ale takie kawałki jak "naked man", to na pewno znasz :-)

Ostródzie gratulujemy Positive Music Promotion!
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: ROOTS REGGAE PARTY, 23.03.2007, pub "Młyńskie Koło&

Post autor: Szogunek »

banitez pisze:
Szogunek pisze: Uffffff....nie jestem jeszcze taka stara skoro nie pamiętam tych koncertów sprzed lat :P
Obecność obowiązkowa!!! :D
Ale takie kawałki jak "naked man", to na pewno znasz :-)
Na niego też jestem za młoda :lol: Jak Jafia Namuel powstała to ja w złotym warkoczu jeszcze na kocyczku się bawiłam przed blokiem :P Jednak w swoim jakże krótkim życiu miałam okazję być i widzieć ich na zywo :-D Tym bardziej nie mogę doczekać się 23ego!
Awatar użytkownika
lesny09
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 158
Rejestracja: 2006-10-21, 14:32:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: lesny09 »

przepraszam,że się wtrącam, ale zwyczajem akwizytora chciałem coś zareklamować,czy też ogłosić. otóż w temacie nt. zespołu Sidhe dodałem posta z linkiem do naszego demka.zapraszam do ściągania i komentowania.pozdro i raz jeszcze sorry za "odbiegnięcie od tematu" ;)
8)
Awatar użytkownika
Gitman
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 2004-03-06, 09:48:17

PLAKAT

Post autor: Gitman »

Obrazek

ZAPRASZAMY
POSITIVE MUSIC PROMOTION
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Szogunek »

Za 15zł to ja na chippendales-ach byłam....i nawet podotykac mogłam :lol:


....żartujeeeeeeee :P
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

Gitman a moze przedstawisz krasnala???
Awatar użytkownika
fronttt
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2006-10-13, 12:28:44
Gadu-Gadu: 0

Post autor: fronttt »

Reggae w naszym mieście jest już "przeżarte". Ktoś się uparł na ten rodzaj muzyki i tylko to będzie grane co dwa tygodnie lub co miesiąc w naszym mieście?
'idą chłopcy po ulicy browar w garści pełen luz
gra muzyka jest hulana, idą chłopcy po gałgana'
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

k

Post autor: SoundTrack »

a co ? wolisz disco polo ? czy moze jakies przeżarte techno z chaty ? zreszta nikt Ci nie kaze tam isc imprezy reggae odbywaja sie żadziej niż imprezy techno (inf...pieklo, hatka-puchatka ;], czasami mlyn) gdyby reggae tej klasy bylo w ostrodzie co tydzien to po jakims czasie by sie przejadlo ale bez przesady to nie jest byle kto ;]
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Szogunek »

fronttt pisze:Reggae w naszym mieście jest już "przeżarte
Przeżarte albo na topie...stawiam na to drugie.
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

fronttt pisze:Reggae w naszym mieście jest już "przeżarte"
a skad ty mieszkasz?
reggae to nie jest tam jakis trend czy przejaw mody w zkomercjalizowanym miescie to jest rodzaj muzyki dla ludzi ktorzy tworza mniejszosc w naszej wsi Ostróda. i jest to przebne bo jestesmy zjadani przez tandete typu techno bity z satelity
ale skecz
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

skecz pisze:
fronttt pisze:Reggae w naszym mieście jest już "przeżarte"
a skad ty mieszkasz?
reggae to nie jest tam jakis trend czy przejaw mody w zkomercjalizowanym miescie to jest rodzaj muzyki dla ludzi ktorzy tworza mniejszosc w naszej wsi Ostróda. i jest to przebne bo jestesmy zjadani przez tandete typu techno bity z satelity
Co Ty gadasz chłopie? Własnie reggae to przejaw mody. Zwroc uwage co jest teraz puszczane w tv. Wlacz vive albo mtv i co widzisz?? Reggae albo jakies "rege"-podobne. Jak telewizja puszczała jakies pseudo punkowe kapele to na koncerty tego typu chodziło z koncertu na koncert coraz wiecej ludzi. Teraz juz sie tego w tv nie puszcza i na punkowych koncertach coraz mniej ludzi. Zaczeli puszczac reggae i na "regałowe" koncerty chodzi coraz wiecej osob. Za kilka lat kazdy zapomni. Moda przeminie i znowu sale z jamajszczyzna beda puste.
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

ogladasz vive i mtv? to powodzenia
ja za trendem nie lece, czy na tych gownianych stacjach leci cos czy nie to i tak bede sluchal bo lubie
ale skecz
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Ostróda REGE !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

Ostróda zawsze byla rege, pamietam koncerty co prawda dawno bo w 1988 zespolu "Positive Vibratoins" .... z Piterem, Marianem, Dezerterem, Straszkiem i innymi kolesiami.......dzis inni mówia o modzie na rege i to tez jest bardzo dobrze.......bo kazdy powinien miec swoje piec minut...to co w rege czyli halo TV nie jest najwazniejsze, bo tak naprawde REGE to tak jak religia sposób na ten swiat...zywy glos na w polaczeniu muzyki z duchem....choc TV to pedzaca wszystko komercja....alelepsze rege w ostródzie niz disco-polo....i do jest pradziwa teoria i to jest logiczny wybór....Pozdrowienia dla Positive.....
Awatar użytkownika
fronttt
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2006-10-13, 12:28:44
Gadu-Gadu: 0

Re: k

Post autor: fronttt »

SoundTrack pisze:a co ? wolisz disco polo ? czy moze jakies przeżarte techno z chaty ? zreszta nikt Ci nie kaze tam isc imprezy reggae odbywaja sie żadziej niż imprezy techno (inf...pieklo, hatka-puchatka ;], czasami mlyn) gdyby reggae tej klasy bylo w ostrodzie co tydzien to po jakims czasie by sie przejadlo ale bez przesady to nie jest byle kto ;]

Może nie znam się na "klasach" reggae tak jak ty Lamcho ale wyraziłam swoje zdanie. Nikt nie każe mi tam iśc...hmmm to fakt, dlatego nie idę i dlatego mówie, że się "przeżarło".(Dziwię się Ci, że wogóle tego bronisz patrząc na twój podpis pod postami)
A faktycznie.. reggae, które odbywa sie co roku na koszarach nie ma w sobie nic złego. Tylko chodzi mi o tą tandete puszczaną z konsoli co tydzień w Młynie, nikt nie zaprzeczy, że nie co tydzień, bo widzę plakaty. Do tego właśnie dochodzi mtv i viva i inne zkomercjalizowane programy.
'idą chłopcy po ulicy browar w garści pełen luz
gra muzyka jest hulana, idą chłopcy po gałgana'
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: k

Post autor: SoundTrack »

fronttt pisze: Może nie znam się na "klasach" reggae tak jak ty Lamcho ale wyraziłam swoje zdanie. Nikt nie każe mi tam iśc...hmmm to fakt, dlatego nie idę i dlatego mówie, że się "przeżarło".(Dziwię się Ci, że wogóle tego bronisz patrząc na twój podpis pod postami)
A faktycznie.. reggae, które odbywa sie co roku na koszarach nie ma w sobie nic złego. Tylko chodzi mi o tą tandete puszczaną z konsoli co tydzień w Młynie, nikt nie zaprzeczy, że nie co tydzień, bo widzę plakaty.
i widzisz Dorota... jaka ty jestes stereotypowa ? slyszysz reggae i myslisz odrazu o ćpunach itd. owszem mam taki opis pod postami jaki mam a reggae lubie i bede bronil tej muzyki bo chodzi w niej o pokój ;] peace & love ;] to że toważyszy tej muzyce wizerunek Marry Jane to inna sprawa

pozatym reggae puszczane z konsoli troche się różni od tego gdy przyjeżdżają wykonawcy ;] nie sądzisz ?
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: k

Post autor: Tomasz »

SoundTrack pisze:bo chodzi w niej o pokój ;] peace & love ;]
... i palenie zioła
SoundTrack pisze:reggae puszczane z konsoli troche się różni od tego gdy przyjeżdżają wykonawcy
no tak konsola nie jara blantów.
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: k

Post autor: Szogunek »

Tomasz pisze:
SoundTrack pisze:bo chodzi w niej o pokój ;] peace & love ;]
... i palenie zioła

Kto pali ten pali 8)
Awatar użytkownika
fronttt
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2006-10-13, 12:28:44
Gadu-Gadu: 0

Re: k

Post autor: fronttt »

i widzisz Dorota... jaka ty jestes stereotypowa ? slyszysz reggae i myslisz odrazu o ćpunach itd. owszem mam taki opis pod postami jaki mam a reggae lubie i bede bronil tej muzyki bo chodzi w niej o pokój ;] peace & love ;] to że toważyszy tej muzyce wizerunek Marry Jane to inna sprawa

pozatym reggae puszczane z konsoli troche się różni od tego gdy przyjeżdżają wykonawcy ;] nie sądzisz ?
Stereotypowa? A jest taka cecha? jeżeli już to odnoszę sie do stereotypów. Pozatym jeżeli masz zamiar mnie obrażac to rób to na privie lub w realu. Gdybym odnosiła się do stereotypów to zapewne byś mnie nie zobaczył na żadnym koncercie reggae. 8)

Tak sądzę że się różni, ale mi się to przejadło, bo wkońcu reggae to reggae. Tyle.
'idą chłopcy po ulicy browar w garści pełen luz
gra muzyka jest hulana, idą chłopcy po gałgana'
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

........

Post autor: Tytus Andronikus »

.......wielka szkoda ze nie bedzie mnie na tej imprze i pewnie na wielu innych ale cóz zadam sobie troche wysilku i Ostróda Rege festiwal napewno przyjade.......a zdrugiej strony Tomek moda to moda i przeminie aby keidys wróci ale jak ktos jest fanem to jest i zawsze bedzie sluchal rege bo tu nie chodzi o disco-polowców aby rege sluchali po prostu chodzi o przyciagniecie ludzi wrazliwych i muzykalnych którzy nie utosamiajá sie z jakos konkretná muzyká a w zasadzie jak znam Pitera to chodzi o to aby ludzie sluchajacy rege mieli swoje w tym padole disko-polo......
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

Nie jestem wielkim fanem muzyki reggae ale nie jestem tez jej przeciwnikiem. Mysle ze imprezy tego typu powinny odbywac sie raz w miesiacu bo skoro jest na to moda to ludzie chca tego sluchac ale powinno sie tym zajmowac Positive Music Promotion i nikt inny bo u nich przynajmniej graja sklady z gornej polki gatunku. Nie zmienia to jednak faktu ze reggae jest teraz w modzie a muzyka ta wiaze sie z paleniem ziola czego jestem przeciwnikiem.
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Szogunek »

Tomasz pisze: Nie zmienia to jednak faktu ze reggae jest teraz w modzie a muzyka ta wiaze sie z paleniem ziola czego jestem przeciwnikiem.
A punk rock wiąże się z piciem jaboli czego nie jestem przeciwniczką :lol: , ale co niektórych może to odrażać...NO I CO Z TEGO??? Każdy robi to co lubi :-D
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

......

Post autor: dr Jamajczyk »

.........to nie pal jak Cie czestuja......
Zablokowany