Festiwal Muzyki Góralskiej i Folkowej

Moderator: Jacek-P

góral
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 18:03:39

Festiwal Muzyki Góralskiej i Folkowej

Post autor: góral »

Witam, chciałbym poinformować, iż wyżej wymieniony festiwal, któego debiut był w zeszłym roku, w tym roku będzie aż 9 dniowy. Znaczy w kilku miejscowościach. Są to między innymi
Morąg, Miłomłyn, Dąbrówno, Ostróda, Działdowo oraz Iława. Wiele wskazuje na to, iż będą również inne miejscowości. Forma tego roku również będzie zdecydowanie inna, przede wszystkim w Ostródzie, gdzie planuję zorganizować występy zespołów Folkowych takich jak Czeremszyna, Orkiestra Świętego Mikołaja, Horpyna i wiele innych. Czy się uda to będzie zależało od finansów czyli sponsorów. Wszystko jednak idzie w najlepszym kierunku. Zapraszam na stronę festiwalową
http://www.festiwal.bestur.pl gdzie można się zapisać na biuletyn informacyjny.
Serdecznie zapraszam wszystkich. Oczywiście festiwal jak i zeszłego roku będzie nie biletowany. No i co najważniejsze zupełnie inny.

Pozdrawiam wszystkich Ostródzian, niezależnie czy lubią górlaską muzykę czy jej nie trawią :)
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

:) Mialam okazje w zeszlym roku posmakowac muzyki goralskiej :) jest to moze nietypowy festiwal, Gorale na Mazurach ale podobalo mi sie :) i dlaczego Nie ?
"Dzis Gorale na Mazurach jutro Mazurzy w Gorach" ....( moje motto do tej imprezy)
atmosfera byla niesamowita a ludzie bawili sie super :) nie spodziewalam sie ze tak to sie zaakceptuje :) i bym sie pomylila :)
rozmawialam z wieloma osobami i wszystkie stwierdzily ze taki festiwal powinien rowniez miec miejsce na Mazurach a konkretnie wlasnie w Ostrodzie:)
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Post autor: jamcionek »

Widziałem co się działo w 2006 roku.. pomysł dobry ale forma niedopracowana... z tego co wyczytałem na temat tegorocznego festiwalu, wnioskuję że impreza się szykuje ciekawa. Powodzenia w każdym razie.
reggaemisiek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 181
Rejestracja: 2006-10-30, 23:49:20
Gadu-Gadu: 5410714
Kontakt:

...

Post autor: reggaemisiek »

Moim zdaniem dobrym pomysłem jest to że organizator kładzie nacisk na muzykę folk :) Przez to festival może być dużo ciekawszy :) Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

niech sobie graja mam nadzieje ze jak najdalej ode mnie bo nie strawie tego ich wycia
ale skecz
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Wycia...

Post autor: kandydat »

Ciekawe, że człowiek słuchający reggae, muzyki miłości, pokoju i tolerancji aż tak się wypowiada na ten temat. Ja uważam że to ciekawy pomysł. Nikt cię nie zaprasza, nikt nie zmusza, nie chcesz nie idziesz. Jak się nie podoba to wyjeżdżasz na czas trwania koncertu. Tak jak ci, którzy nie przepadają za reggae i nie chcą tej muzyki słuchać przez 3 dni. Wolny wybór.
Osobiście nic nie mam do reggae, ale śmieszą mnie opinie ludzi, którzy twierdzą, że co inne jest gorsze. Więcej optymizmu życzę
góral
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 18:03:39

:)

Post autor: góral »

Więcej luzu kandydat, nie zadowolisz wszystkich, to zadanie dla agencji towarzyskich nie dla ciebie :) Pozdrawiam
góral
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 18:03:39

Sonda

Post autor: góral »

Na stronie festiwalowej przedstawiam kilka utworów zespołów, które chcemy zaprosić do udziału w festiwalu. Zapraszam do zapoznania się a następnie proszę zagłosować na swój ulubiony. Pozwoli mi to zdecydować się z którego zespołu zrezygnować. Program artystyczny jest bowiem zbyt długi na dzień dzisiejszy. Poniżej link. Pozdrawiam

http://www.folkowo.pl/index.php?option= ... &Itemid=23
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Post autor: Klapaucjusz »

No ciekawe, ciekawe. Po co ta góralszczyzna pcha się do Ostródy? Nie mają u siebie dość miejsca?
Klapaucjusz
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Post autor: dr Jamajczyk »

.......jako impra dla górali na wakacja to OK !!! nie jestem sympatykiem góralskiej muzyki
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

Klapaucjusz pisze:No ciekawe, ciekawe. Po co ta góralszczyzna pcha się do Ostródy? Nie mają u siebie dość miejsca?
Czyli twoim zdaniem np. festiwal reggae powinien zostac przeniesiony na Jamajke?
Awatar użytkownika
daga
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2007-01-06, 01:40:54

Post autor: daga »

Tomasz pisze:Czyli twoim zdaniem np. festiwal reggae powinien zostac przeniesiony na Jamajke?
Świetna myśl.
Oczywiście dla wszystkich chałturników spod znaku gandziowego liścia, którym wydaje się że mają coś wspólnego z reggae, bilet w jedną stronę.
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

ooo Dagus dlugo Cie nie bylo. Zaczynalem tesknic :oops:
góral
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 18:03:39

Konkurs

Post autor: góral »

Informujemy, iż w sobotę 7 lipca podczas festiwalu muzyki góralskiej i folkowej zorganizowany będzie konkurs dla amatorskich kapel folkowych. Wszystkie zespoły folkowe chcące wziąść udział w konkursie "Festiwalu Muzyki Góralskiej i Folkowej Ostróda 2007" proszone są o dostarczenie demo, przesłanie adresu strony www oraz skontaktowanie się z nami pod adresem festiwal@folkowo.pl. Na stronie http://www.folkowo.pl dostępny jest regulamin oraz formularz zgłoszeniowy. Przewidywana nagroda główna 1000 zł plus statuetka. Czas występu do 20 minut. Jury to publiczność. Nie ma stronniczych ludzi w komisjach. Dojazd na koszt własny, na miejscu wyżywienie w zakresie organizatorów. Możliwość załatwienia noclegów. Koszt 25 zł od osoby. Serdecznie zapraszamy.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

Aj nie bedzie mnie na tym gazdowaniu..............Pozdro
góral
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 18:03:39

Perła Folkowa 2007

Post autor: góral »

Uprzejmie informujemy, iż ruszył drugi konkurs w ramach II Festiwalu Muzyki Góralskiej i Folkowej."Perła Folkowa 2007"
Wytypowanych zostanie kilkanaście utworów różnych zespołów folkowych. Zadaniem internautów będzie wybranie tego najlepszego. Ogłoszenie wyników 1 lipca 2007 na naszej stronie http://www.folkowo.pl , natomiast wręczenie nagród odbędzie się w Ostródzie 7 lipca 2007 podczas konkursu dla amatorskich zespołów folkowych. Zespoły konkursowe zostaną podane końcem czerwca.

Dotychczasowe nominacje do konkursu "Perla Folkowa 2007" to:

1. Orkiestra Świętego Mikołaja - O miłosci pisane przy grabieniu siana
2. Kapela ze Wsi Warszawa - Taniec Chasydzki
3. Horpyna - Daj my myla
4. Psio Crew - "Dobry Gooral"
5. Kapela Ziele - Siała baba mak
6. Czeremszyna - Czom ty ne proszow
7. Psio Crew - Dobry Gooral
8. Orkiestra Dni Naszych - Damy rade - run away.


Utwory w postaci plików mp3 zostaną zamieszczone jak tylko zespoły wyrażą na to zgodę na stronie http://www.folkowo.pl
Wśród głosujących zostaną rozlosowane płyty folkowe. Aby wziąść udział w konkursie należy się zarejestrować na wyżej wymienionej stronie. O wygranej poinformujemy mailowo, natomiast nagroda zostanie wręczona 7 lipca 2007 roku w Ostródzie. Serdecznie zapraszamy.
Zablokowany