Oto dlaczego wygra Nosewicz.

Moderator: Jacek-P

zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Drogi "hakenbu" popsułeś mi to moje cudowej mysli. Nie lubię Ciebie.. :lol:
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Hakenbu. Jesteś pierwszym wyznawcą Unii Pollityki Realnej, który nawrócił sie na SLD. Musiałeś chyba przeżyć traumę przeokrutną.
To powoływanie sie na UPR trąci tanim chwytem. Jestes raczej SLD-owskim propagandystą próbującym ukryc czerwony kolor.

Co ciekawe wszystkie Twoje posty służą jednemu: walnąć w Brodiuka. Byle czym, byle jak, byle kiedy. Czyżbyście, Towarzysze, bali się go najbardziej?

Ciekawe zatem, kiedy pod naszymi drzwiami pojawi się jakaś fałszywka na Brodiuka?
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Skoro Nosewicz na "nie" to dlaczego Najmowicz na &

Post autor: hakenbu »

Nic chłopie nie rozumiesz z moich wpisów. Czy ja napisałem, że "nawróciłem się" na SLD? Obstaję przy swoich poglądach, ale jednocześnie jestem realistą. Nawet nie wiem czy w województwie warm-mazurskim są jacyś kandydaci do samorządu choćby wojewódzkiego z UPR-u. Skoro nie ma UPR-owców to kto mi pozostaje?

Wolę postawić na tych, którzy znają się na polityce, a nie kompromitują się na każdym kroku. Wystarczy przypomnieć sobie premierów Millera, czy Belkę i zestawić z dzisiejszym Jarkiem-Kaczorem. Jasne, że i Belka i Miller nie byli bez wad, wkurzały mnie te ich cyniczne uśmieszki, te ciągłe afery dookoła, ale przynajmniej nie kompromitowali się na arenie międzynarodowej i widać było, że mają pojęcie na temat tego co robią.

To, że będziecie mi wmawiali "czerwień" jest tylko dowodem na waszą bezradność. Nie macie sensownych argumentów przeciwko Nosewiczowi to walicie na oślep tłukąć bezmyślnie komunały o jego zwolennikach, że to "komuchy", albo "czerwoni". Tyle, że to PIS z partyjnego towarzytwa jest najbardziej socjalistyczny, no może jeszcze Samoobrona i LPR próbują je przelicytować w budżetowym rozdawnictwie.

Platforma traci wiarygodność i wygląda na to, że wielki come back "lewicy" (piszę to w cudzysłowie bo nazywanie SLD lewicą w świetle pseudoprawicy jak LPR, czy PIS jest mylące) jest nieuchrony. Nie to, że mnie to jakoś szczególnie cieszy, ale tylko zjednoczona lewica na dzień dzisiejszy posiada profesjonalne kadry zdolne sprawnie zarządzać tym krajem. Taka jest w III RP wciąż polityczna rzeczywistość i trzeba to przyjąc do wiadomości, albo łudzić się i głosować na szarlatanów POPiSów, albo salwować się ucieczką z kraju.

I na koniec, dlaczego o Brodiuku piszę? Bo to najgorszy kandydat ze wszystkich. Bez sukcesów, bez programu, bez własnych poglądów. Burmistrz Brodiuk to jak dla mnie porażająca wizja na najbliższe 4 lata dla Ostródy. Tak jak pisałem wcześniej, ani Pani Dias, ani Pana Najmowicza nie znam osobiście to i pisać o nich nie będę. Całkiem możliwe, że to miłe, sympatyczne osoby, ale żeby zaraz na stanowisko burmistrza się pchać? To trochę mało atutów. Jak dotąd żaden z PiSolubów na tym forum nie przedstawił ani jednego pozytywnego argumentu za Najmowiczem.

Wiemy już , że Noseicz jest be, a ten Dąbrowski to już zwłaszcza, nie wiemy tylko wciąż dlaczego Najmowicz jest taki "cacy". Ja może rozpocznę:
Ma ujmującą aparycję i jest członkiem partii rządzącej, jest nauczycielem i kumpluje się ze swoimi uczniami, a nie wywyższa się nad nimi niczym jakiś nadęty "belfer". Słowem - swój chłop!

Panowie Daro, Toledo i inne "antynosy", skoro takimi przesłankami posługujecie się w swoich wyborach politycznych , to może ja spróbuję Was przekonać, że Janek Nosewicz to też swojak co się zowie, a ma tę przewagę nad Cześkiem Najmowiczem, że na burmistrzowaniu już się zna, a nie dopiero będzie się tego uczył.

Może tak wreszcie merytorycznie poargumentujecie? W miłej atmosferze, i kiedy nawet się nie zgadzamy ze sobą, nie obrzucamy się inwektywami tylko przedstawiamy swojego kandydata w jak najkorzystniejszym świetle.
No wiec ja wciąż nie mogę się doczekać: Dlaczego Najmowicz? Chcecie przy jego nazwisku postawić swoje cenne krzyżyki to spróbujcie chociaż obronić ten wybór. Bo jeśli ma się to odbywac tylko na zasadzie "antynosewiczowania" to wybaczcie, ale zniżacie się do poziomu rydzykowych wyznawczyń. W zasadzie same nie wiedzą dlaczego ich ojczulek jest dla nich niemalże bogiem, ale wiedzą za to doskonale kim są jego wrogowie. Są nimi mianowicie wszycy Ci, którzy mają czelność mieć odrębne stanowisko na jakikolwiek temat niż Szanowny Ojciec Dyrektor.

Mniemam, że nie jesteście wobec Najmowicza aż tak bezkrytyczni.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

z całym szacunkiem, ale myślę, że mimo tych czterech lat ciągle jednak On nie wie jak właściwie należy "burmistrzować"
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Oj Romo, Romo...

Post autor: hakenbu »

Ty poczułaś osobistą sympatię do Brodiuka, ja oprócz tego w stosunku do Nosewicza, mam jeszcze mnóstwo argumentów na to, że jest to jedyny sensowny kandydat na burmistrza z obecnie startujących na to stanowisko. Cóż złego uczynił Ci Nosewicz? Za jego kadencji pracę straciłaś, a może co innego Ci nie wyszło? A moze byś tak oceniała go przez pryzmat rozwoju miasta?

Czy Ostróda to miasto ładniejsze, zasobniejsze, funkcjonalniejsze niz 4 lata temu? Przespaceruj się po mieście, popatrz na nowe sklepy, nowe domy, przypomij sobie jak ciekawie spędza sie tu wakacje - jedna impreza goni drugą. Czy lepsze było babalowe disco-polo, czy może jednak nosewiczowe regge?

Czego takiego dobrego spodziewasz się po Brodiuku, że chcesz go obdarzyć swoim cennym głosem? Zastanów się Cię czy ten człowiek może Ciebie i twoje miasto godnie reprezentować.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

sory - kiedy wreszcie przestaniecie kipieć na siebie? Miłujmy wszystkich ludzi
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

do japy: ja na nikogo nie kipię. To pierwsze.
Po drugie każdy ma prawo głosować na kogo chce i nikomu nie musi się z tego tłumaczyć.
Nie rozumiem nachalnych pytań hakenbu - a dlaczego, czego się spodziewasz itd?
Co Ci do tego? Nie Twój interes kolego. I tyle.
góral
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 18:03:39

Post autor: góral »

do katie_maguire:D. Skąd ty bierzesz takie informacje jakoby burmistrz mógł mieć coś wspólnego z muzyką góralską, poza samym przyklejeniem się jako gospodarz pierwszego festiwalu muzyki góralskiej jak się nazwał w Gazecie Ostrózkiej, poza tym co ci ona przeszkadza?? Musiałaś za nią płacić, albo godzi w twoje dobre imie? A może identyfikujesz sięz disco-polo? Dla twojej jasnej informacji. Burmistrz mało tego że nie pomógł w organizacji tej imprezy to przypiął się do niej jakoby był jej organizatorem. A jeśli nie podoba ci się inicjatywa kogoś, kto chce w ostródzie robić coś nowego, ciekawego to pozostają ci takie formy rekreacji jak basen, kręgielnia i inne twory. Jeśli przeszkadza ci że są ludzie którzy chcą cośrobić, pozostaje ci głosować na tych którzsy nic nie robią i tutaj masz duże pole do popisu. Takich ci przecież u nas dostatek...
fuego
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-10, 20:44:16

co Nosewicz zrobił dla Ostródy? No właśnie...

Post autor: fuego »

Cos dziś mnie podkusiło, żeby tu zajrzeć. Chyba spodziewałam się ciekawych wypowiedzi komentujących najświeższe (choć o tej porze już może nie) wydawnictwa, ktore pojawiły się w mieście.
hakenbu tak bardzo optuje za tym, żeby obecnego jeszcze burmistrza oceniać po tym, co zrobił dla Ostródy. Prosze bardzo: "burmistrz uczestniczł", "burmistrz wziął udział", "burmistrz spotkał się", "burmistrz gościł w kasynie" (nomen omen, cytat żywcem z GO)- takimi to określeniami mozna podsumować kadencję Pana Burmistrza Jana Nosewicza. Bo przecież w taki sposób komunikował się ze społeczeństwem w GO co tydzień. Nie pisał o tym, ile pieniędzy udało mu się zdobyć na inwestycje, jake ważne remonty przeprowadzono ani na co wydaje pieniądze z budżetu. Nie pisał nawet, co z tych spotkań wynikało, choć mogło to być logicznym ciągiem dalszym spotkan Pana Burmistrza. I z jednym się nie zgodzę- Ostróda wcale nie jest najdynamiczniej rozwijającym się miastem w województwie warmińsko-mazurskim. Ktoś tu bardzo przesadził. Znam osobiście dużo mniejsze miasteczka, które świetnie radzą sobie z pozyskiwaniem środków na inwestycje i nie narzekają, że to takie trudne, że rada nie pozwala itd. każdy, kto choć trochę otarł się o fundusze unijne wie, że nie jest to prosta sprawa i dlatego trzeba wiele samozaparcia, wiedzy i zasobów ludzkich zaangażować, żeby zdobyć pieniądze z UE. Tego najwidoczniej w Ostródzie obecnej ekipie zabrakło.
Uprzedzając ataki ze strony zwolenników pana Jana Nosewicza piszących na Forum powiem, że osobiście nie znam żadnego kandydata na burmistrza. Nie optuję ani za Brodiukiem, ani za Najmowiczem, ani za Dias, ale Pan Jan Nosewicz miał szansę pokazać co potrafi,niestety szansy nie wykorzystał. I chyba największą wadą Pana Nosewicza jest to, że miał niewłaściwych (delikatnie mówiąc) doradców.
Acha, jeszcze advocem wpisów na temat sposobów kampanii, które na tym Forum były komentowane. Tak się składa, że kandydat odwiedzający swoich wyborców w domach, przedstawiający się i zachęcający do wyborów to stara technika rodem z Państw o starszej demokracji niż polska. Technika dobra i przede wszystkim odważna- bo trzeba stanąc twarzą w twarz z wyborcą, nie zawsze nastawionym pozytywnie. Natomist uciekanie się do paszkwilanctwa, nawet stylowo ciekawego, nie świadczy o wysokim poziomie kultury (nie mówiąc już kultury politycznej) tych, co to piszą. Myślę, że uderzenie w taki, a nie inny sposób w Brodiuka wcale nie pomoże Nosewiczowi- a o tym socjolog powinien wiedzieć, bo chyba uczył się tochę socjotechniki. Cóż, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Lub czwarta....
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Post autor: kandydat »

Boże tyle czekałem i wreszcie się doczekałem mądrej i pozytywnej wypowiedzi. Pozdrawiam wszystkich..
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Kandydacie, mądre i pozytywne odpowiedzi to tylko takie, które Cię satysfakcjonują? Tylko te, które są dla Ciebie dobre? Moim zdaniem Hakenbu używa świetnego języka i pisze same fakty. I Jego właśnie odpowiedzi są sensowne, mądre, pozytywne itp.
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Post autor: kandydat »

Źle by ze mną było gdybym za mądre uważał coś co jest puste i pozbawione sensu, to apropo hakenbu, natomiast mądrego to i miło posłuchać, apropo fuego, poczytaj może się czegoś wrescie nauczysz, tylko uważaj bo tak ci może zostać a to dla Ciebie może być niebezpieczne...
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: :/

Post autor: Anetchen »

katie_maguire:D pisze:Pozwala na organizaowanie jakiejs goralskiej imprezy
Kasiu! Imppreza Goralska byla organizowana przez Osobe prywatna, przez nia tez sponsorowana, jak rowniez przez Ostrodzkie firmy... i moze to troche dziwna Impreza jak na Mazury, ale przy tej imprezie wybawilo sie duzo ludzi i to cos innego .... a dlaczego miedzy innymi nie GORALE na mazurach a w przyszlosci moze Mazury w Gorach ? ????
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Reagee(m.in. jamajczycy), gorale tego prawie nigdzie nie spotkasz w jednym miejscu :) Tylko szkoda ze oscypka nie kupilem :/
góral
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-10, 18:03:39

Post autor: góral »

Jeszcze będziesz miał okazje...
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

He he jak goral to mowi to chyba nie klamie :)
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Ludzie!!! Przekonałem się że Nosewicz z pewnością wygra te wybory. Bardzo Was proszę nie nękajcie go więcej trudnymi postami bo chłopak zwątpił. Sam chyba wie że dobre czasy dla niego się kończą bo dziś w UM zaobserwowałem kilka osób z bukietami. Zastanawiałem się z jakiej okazji a tu okazało się że burmistrz organizuje swoje pożegnanie. Podobno długo nie można było nic załatwić. A że wieczór długi i ekipa liczna to wieczorem widziałem Olgierda jak wychodził z BP z solidnym zomopatrzeniem. Niech władza się bawi póki może
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Panie Hakenbu. Czy w którymkolwiek poście napisałem cokolwiek obraźliwego pod adresem Nosewicza? Nie! Więc bądż łaskaw próbować przynajmniej zrozumieć to co czytasz.

Nosewicz jest "sensowny" i masz na to "mnóstwo argumentów". W porzo. Tylko tych argumentów w twojej pisaninie nie widać.
Brodiuka nie lubisz - twoja sprawa, ale przestań to w kółko powtarzać. Wszyscy juz o tym wiemy.

Z tego co piszesz jasno natomiast wynika, że jesteś w jakiś sposób związany z otoczeniem Nosewicza. Tym otoczeniem, które jest przyczyną negatywnej oceny rządów kończącego swą kadencję burmistrza. I to chyba jest powód nienawiści do tych, którzy te otoczenie pozbawić zamierzają wpływów. Najmowicz mówi o tym niewiele, Brodiuk - bardzo wyraźnie. Najmowicza więc od czasu do czasu głaskacie, Brodiuka się widocznie boicie i stad ujadacie niczym sfora strachliwych piesków. Szczególnie wścieklość tę uwidocznił nieudolny i prostacki paszkwil rozrzucany noca.
marcelio
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2006-10-20, 19:15:31

Post autor: marcelio »

Paszkwil? To jak nazwiecie to co było na Nosewicza rozrzucane?
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Zal, mi tego Nosewicza, bo chłop z niego może i dodry, ale źle dobrał sobie koleżków, nie do rządzenia, ale do picia i to jest fakt. Odświerzono mu tylko pamięć, żeby wiedział czego przegrał. a więc była to ulotka "przypominka". To co jednak napisano na Brodiuka to nie paszkwil, to stek obelg i pomówień. nie wiem kim trzeba być, żeby coś takiego wymyśleć. Myślę, że redagowała to grupa ludzi, ziejących nienawiścią, którym w życiu coś nie wyszło, pełnych kompleksów, nie spełnionych marzeń i z metra ciętych którzy w ten sposób wyrzucają swoje flustracje. Człowiek o zdrowych zmysłach i ludzckiej godności czegoś takkiego by nie wymyślił. Ciekawe czego możemy się spodziewać, gdy w drugiej turze
będzie Brodiuk - Nosewicz.
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

II Tura bez Wołodii...

Post autor: hakenbu »

Paszkwil na Nosewicza to "odświeżanie pamięci" - czyli uznajesz to za prawdę. Z kolei ulotka, czy też pseudoulotka Brodiuka to stek obelg i pomówień.
Sama wiesz, że była tam prawda i tylko prawda o imć Brodiuku. Będziesz to negowała i szła w zaparte bo w świetle tej ulotki popieranie Brodiuka jawi się jako wyraz zaślepienia albo głupoty.

To jasne, że nikt nie chce być uważany za głupca czy też w najlepszym razie za naiwniaka. Będziesz tupała i rzucała się z płaczem na ziemię i zaklinała się na wszystkich świętych, że tam kłamstwa, same kłamstwa napisali. Gdy ochłoniesz może zdasz sobie sprawę, że wywleczone tam dla Pana Brodiuka niewygodne fakty, najpewniej przez jego jakichś konkurentów politycznych, to element kampanii wyborczej, może niezbyt elegancki, ale jednak.

Czułbym się jak Ty oburzony na coś takiego, bo i ja miałem mieszane uczucia czytając ową ulotkę, gdyby chodziło o jakiegokolwiek innego kandydata. Brodiuk oberwał rykoszetem za swoją "twórczość" przedwyborczą - składanką prasowych doniesień z 4 lat wypowiadających się niepochlebnie o Nosewiczu i jego ludziach. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Zwłaszcza Brodiuk, mający tak mało inspirującą przeszłość powinien siedzieć cicho jak mysz pod miotłą i liczyć na to, że pltaformersowa łatka wygra za niego wybory.

Rzecz jasna i tak by nie wygrał. Ostródzianie i bez tej ulotki wystarczająco się na Wołodii Brodiuku jako radnym poznali, ale może nawet tych 5-8 % więcej by uciułał i mógłby przed władzami krajowymi PO jakoś się wytłumaczyć.

Mam nadzieję, że klęska wyborcza Brodiuka spowoduje swoiste trzęsienie ziemi w ostródzkiej PO i w końcu pozbędzie się go ze swoich szeregów. Może ktoś w tej Platformie w końcu zrozumie, że Brodiuk bardzo skutecznie zniechęca zdrowrozsądkowych ludzi w Ostródzie do zaangażowania się w politykę pod szyldem partii Tuska i Rokity.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Hakenbu. Ty chyba zaglądałeś Brodiukowi przez ramię, bo z taką pewnością twierdzisz, że on jest autorem ulotek. Sądzę, że po prostu jesteś z ekipy Nosewicza, a byc może nawet maczałeś palce w ulotkach, które ewidentnie przynoszą korzysć tylko Nosewiczowi.

Cztery lata temu unurzaliście w pomyjach nazwisko Babalskiego, dziś uczyniliście to samo i byc może tak samo wygracie z tymi, których opluliście. Tylko, że tym razem czeka was jeszcze jedna tura i trzeci raz tego samego numeru raczej się wam nie uda zrobić.

Pytanie, jak długo Ostróda będzie areną takich mafijnych zagrywek?
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Tak dlugo jak nawzajem bedziecie sie oskarzac i opluwac..... Nie od waszego pisania tu zalezy kto burmistrzem zostanie bo i tak wiekszosc wyborcow nie ma komputerow i dostepu do internetu, a nawet Ci ktorzy maja to tylko tu zagladaja zeby sie posmiac z waszych walk ...na slowa!!!
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Ależ Anetko! Zazdroszczę Ci siedzisz sobie tam w Bawarii i dajesz nam rady. Z pewnością parę osob z nich skorzysta. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

A czy to wazne gdzie ja siedze ? Ostrodzianka jestem( nie myl z nikiem ostrodzianka) , Rady moge dawac kazdemu, nie kazdy natomiast musi ich sluchac . Wolnosc slowa... no i forum jest po zeby na nim pisac to co sie uwaza ...a czy zawsze za sluszne to juz inna sprawa ... (na wzajem oceniacie sie )....ja ani do Twoich pogladow nic nie mam ani do innych Przykro tylko czytac wasze szarpanie sie za wlosy ......
Zapraszam na czat http://www.chat.ostrodaonline.pl tam mozecie porozmawiac na zywo na temat wyborow ..
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Zablokowany