Oto dlaczego wygra Nosewicz.

Moderator: Jacek-P

zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
dopierdolcie sąsiadowi,
dla siebie o nic nie proszę,
tylko mu dosrajcie proszę.
Kto ja jestem, Polak mały,
mały zawistny i podły,
jaki znak mój, krwawe gały,
odkąd wznoszę swoje modły,
zniszczcie tego skurwysyna,
mego rodaka, sąsiada,
tego wroga, tego gada,
żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb
i w ogóle żeby miał się marnie,
żeby miał aidsa i raka,
oto modlitwa ma.

Nie jest to moje - ale jest to mój prezent dla innych. Tak do przemyślenia
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Autor nieznany:
"Marek nie miał łatwego charakteru. Jego ojciec dał mu pewnego dnia worek gwoździ i kazał wbijać w okalający ogród płot - każdy brak cierpliwości, każdą kłótnię miał dokumentować jeden gwóźdź w płocie.

Pierwszego dnia wbił ich 37. W następnych tygodniach nauczył się panować nad sobą i liczba wbijanych gwoździ malała z dnia na dzień: odkrył, że łatwiej jest panować nad sobą niż wbijać gwoździe.

Wreszcie nadszedł dzień, w którym nie wbił ani jednego. Poszedł więc do ojca i powiedział mu to. Wtedy ojciec kazał mu wyciągać z płotu jeden gwóźdź każdego dnia, w którym nie straci cierpliwości i nie pokłóci się z nikim.

Mijały dni i w końcu Marek mógł powiedzieć: - Wyciągnąłem z płotu wszystkie gwoździe.

Wtedy ojciec zaprowadził go przed płot i rzekł:
- Spójrz ile w płocie jest dziur. Płot nigdy już nie będzie taki, jak dawniej. Kiedy się z kimś kłócisz, kiedy kogokolwiek i w jakikolwiek sposób obrażasz, zostawiasz w nim ranę. Możesz wbić człowiekowi nóż, a potem go wyciągnąć, ale rana pozostanie. Nieważne, ile razy będziesz przepraszał, rana pozostanie; rana zadana słowem boli tak samo, jak rana fizyczna. Mów więc ludziom miłe rzeczy, uśmiechaj się zamiast martwić i denerwować, nie narzekaj, nie patrz na wroga wilkiem, a jeśli to możliwe postaraj się zrobić coś, co wywoła choć niewielki uśmiech na jego twarzy. Wiem, to nie jest łatwe, ale nikt nie mówi, że życie jest usłane różami i nie wymaga od nas żadnego wysiłku."


od dziś japa jest innym człowiekiem czego też innym życzy.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

kolego leśnik, wyjdź z buszu, jak tam stępione miecze, masz ich dostatek?
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

leśniku, cztery lata temu pan D. z obozu Nosa załatwił Babala brukową gazetką w ostatni dzień przed ciszą wyborczą nie dając mu szans obrony , myślę ,że ten sam obóz powtórzy to samo wobec Brodiuka czy Najmowicza .
leśnik
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-09, 08:05:08

Post autor: leśnik »

Z tego co się orientuję to dokumentacja techniczna nie jest potrzebna tylko i wyłącznie do składania wniosków ale do wszystkich inwestycji infrastrukturalnych. Także gadanie Pana Japy wydaje mi się bez sensu. potrafi tylko krytykować i szukać we wszystkim minusów. Ciekawe czy Ty jestes taki wspaniały. Szkoda że nie startujesz to z pewnością bym na Ciebie zagłosował. Chociażby z ciekawości. Tylko że wtedy ostróda cierpiałaby najbardziej. :D
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

A może już na wyrost bronisz Brodiuka?

Post autor: hakenbu »

Bo już wiesz, że szykuje coś podłego na zamknięcie kampanii? Ni z tego ni z owego pojawią się drukowane na makulaturowym papierze "antynosewiczowe" i "antydąbrowskie" paszkwile? Ciekawe w jakie nuty uderzą "probrodiukowcy"? Sporo będa musieli nakłamać, bo niefortunnie obecny burmistrz nie może pochwalić się wyczynami jakie mieli na koncie Babalski i Wasilewski.

Żadnego włamania do prywatnej firmy, żadnej wyprzedaży za bezcen miejskiego majątku. Pomijasz niewygodne fakty sprzed lat i to, że owa gazetka z 2002 roku zawierała prawdę, prawdę i tylko prawdę.
Nokautujący cios zadany w ostatnich sekundach ostatniej rundy jeśli był zadany zgodnie z przepisami (a był- cisza wyborcza jeszcze nie obowiązywała) jest tak samo ważny.

Walka o władzę w samorządzie bywa często zaciekła, czasem nawet brutalna, ważne jednak by była prowadzona fair. W moim odczuciu wydarzenia sprzed 4 lat nie noszą znamion walki wyborczej "poniżej pasa", że do bokserskiej terminologi odniosę się po raz kolejny.
leśnik
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-09, 08:05:08

Post autor: leśnik »

cdn pisze:leśniku, cztery lata temu pan D. z obozu Nosa załatwił Babala brukową gazetką w ostatni dzień przed ciszą wyborczą nie dając mu szans obrony , myślę ,że ten sam obóz powtórzy to samo wobec Brodiuka czy Najmowicza .
Proponuję nie rozmawiać o obozach jeżeli chodzi o wybory na burmistrza tylko o konktetnych osobach. Byc moze tak było ale to zrobił p. D a nie Nos.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

aahaa! a NOS o niczym nie wiedział? siedział i zawijał w sreberka...
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

A Ty ciągle swoje...

Post autor: hakenbu »

Drogi kolego, to są puste słowa, to co usiłujesz mi przypisać. Gdzie te moje "inwektywy", gdzie ta "propaganda"? Naturalnym jest, że mając swojego faworyta w wyborach staram się go przedstawić w pozytywnym świetle, tak samo jak jego kontrkandydatów przedstawiam tak by uwypuklić ich wady. Na tym polega demokracja Panie toledo. Jeśli przyjąć twój sposób rozumowania to obecną kampanię wyborczą do Kongresu w USA trzeba by nazwać komuną i PRL-em do kwadratu. Nikt tam już prawie nie uprawia, jak to określiłeś, "propagandy sukcesu", tylko wgniata przeciwnika w glebę. Taka to "dojrzała demokracja" Ci się marzy???

Oczywiste jest, że kampania wyborcza jest swojego rodzaju manipulacją, ale nazywanie moich argumentów "propagandą" to grube nadużycie. Chodzi o to, żeby ludzi nie oszukiwać, pisać prawdę. Gdzie w moich postach znalazły się łgarstwa?

Odnoszę się tylko do tego co sam wiem, co zobaczyłem na tym forum. Nie piszę, że Pan Brodiuk jest taki czy owaki. Opisuję działania jego popleczników, które niestety dla P. Brodiuka świadczą i o nim. Albo, czy ja w jakikolwiek ubliżyłem P. Najmowiczowi? Na plakatach twarz ma sympatyczną, żeby nie powiedzieć dobrotliwą, doptarły do mnie jednak sygnały od jego uczniów, że facet nie ma posłuchu i w żaden sposób nie jest dla uczniów autorytetem.

To nie dyskredytuje go jako człowieka, z chęcia poszedłbym z Panem Czesławem na browarka do knajpy, ale to nie znaczy, że widziałbym go w roli burmistrza mojego miasta, kogoś kto godnie będzie reprezentował to miejsce na ziemi gdzie przyszło mi i mojej rodzinie żyć.

Więcej mógłbym napisać o Panu Brodiuku, z którym miałem kilkukrotną osobistą styczność. Wszystkim, którzy kierują się tylko szyldem PO przy tym kandydacie na burmistrza doradzam zapoznanie się z przebiegiem jego czteroletniej samorządowej pracy. Warto przypomnieć sobie to jak ten człowiek spisywał się jako radny Rady Miasta. Jakie to tyrady wygłaszał, jakie były jego argumenty, sposób w jaki się wysławia i formułuje poglądy. Wystarczy przysiąśc 3 godzinki w bibliotece i prześledzić, choćby tylko na podstawie lokalnej prasy, 4 lata w Radzie P. Brodiuka. Kto chce się zdobyć na odrobinę refleksji, ten wyciągnie odpowiednie wnioski z tej lektury.

Myślę jednak, że sam przebieg obecnej kampanii uwidocznił aż nadto, że Pan Włodzimierz Brodiuk nie ma żadnego pomysłu na Ostródę. W mojej ocenie jedynym jego politycznym sukcesem i jedyną nadzieją na dobry wyborczy wynik jest startowanie pod szyldem Platformy Obywatelskiej, partii wiodącej obecnie prym w ogólnokrajowych sondażach.
Randolph z Sieradza
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 15:17:34
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Więcej tego nie mogłęs nazbierac:D?

Post autor: Randolph z Sieradza »

Ile jeszcze błachysz spraw mozesz tu napisac???Nosewicz może i wygra ale chyba w przepijaniu pięniedzy wybrców bo napewno nie w tyhc wyborach.... :o
No Pain No Game!!Lets Rock this Party!
bjoneq
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-06, 23:43:35

Post autor: bjoneq »

nie wiem może i wygra nosewicz (chyba cudem), nie jestem w stanie tego przewidzieć. Do wyborów zostało jeszcze kilka dni i pozycja pana nosewicza wydaje się być stracona. Chyba że pan burmistrz posłuży się "sprawdzonymi metodami" z poprzednich wyborów (czyt. rozrzucana po mieszkaniach gazetka, poniżająca i oczerniająca pana babalskiego).Poczekamy, zobaczymy ...
Randolph z Sieradza
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 15:17:34
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

nareszcie

Post autor: Randolph z Sieradza »

da sie zauważyc na tym forum w końcu osobę która naprawdę widzi co sie dzieje w ostródzie.A nie bezpodstawnie osądzać osoby...i chwalic sie swoimi zaletami to każdy robic potrafi
No Pain No Game!!Lets Rock this Party!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Hakenbu. Nie porównuj anonimowych brudów wylewanych na przeciwnika z ostrą kampanią wyborczą w USA. Tam ostra nawet brutalna krytyka walka polityczna nie jest anoonimowa. Anonimy sprzyjaja krytykowanemu. Tam się staje twarz w twarz i dowala przeciwnikowi. Jawnie i otwarcie.
Wszystkie twoje uwagu, nawet słuszne, zdyskredytowałeś pochwałą nikczemnością sprzed czterech lat, która mam nadzieję, że sie nie powtórzy. Powtórka oznaczałaby, że jej inspiratorem nie jest otoczenie pana Nosewicza, lecz on sam.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

na dzień dzisiejszy jedyny pewny elektorat to ten wracający z kościoła , więc to jak zagłosuje ( jak podpowiedzą w kościele, ewentualnie poprosi ojciec dyrektor) będzie decydowało o wyborze tego a nie innego kandydata , ludzie mają dosyć polityki i politykierów , zwykłych ludzi nie przekonają wspaniałe obietnice . Niesądze żeby większość kierowała się "wspaniałymi" programami wyborczymi bo te są podobne i małorealne .
jasie wędrowniczki ,hakenbu , i zorra nie lekceważcie potęgi moheru 8) Tusk też był pewien wygranej
więc jeśli ekipa Nosewicza nie uzbiera 50% w pierwszej turze to w drugiej polegnie z kretesem
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Na szczęście moc moheru w Ostródzie nie działa...

Post autor: hakenbu »

Skąd pomysł, że ludzie uczęszczający do kościoła to w większości moherowy elektorat? Na szczęście Polska to taki kraj, że demonstrowanie przekonań religijnych to jedno, polityczne sympatie zupełnie odrębna sprawa. Oczywiście jest obawa, że radiomaryjne, bezmyślne, moherowe babki ruszą tłumnie do urn tylko po to, żeby "pokrzyżykować" sobie przy PISowych kandydatach (bo jak wiemy LPRy popadły w niełaskę Rydzykownego ojczulka).

Z drugiej strony nie przeceniałbym liczebności tej grupy. Poza tym nie docenia się siły przekory w wielu starszych Paniach. Oj, lubią takie zrobić na złość, nie tylko swojemu sąsiadowi, ale i niegdysiejszym politycznym pupilom. Wystarczy, że dowiedzą sie z TV o styczniowych podwyżkach i PISowa miłość stopnieje jak ostatni śnieg sprzed kilku dni.

To grupa bardzo karnie uczęszczajaca do urn, ale i jest najbardziej nieprzewidywalna. Janek to swój chłop więc nie ma powodu, żeby i moherowa babka na niego nie zagłosowała choćby i pod szyldem znienawidzonej przez Rydzyka Partii Demokratycznej występował.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Hakenbu - stary nie przeginaj pały. Ciekawy czy o moherowym berecie to myslisz takze o swojej matce, babce itp.
Co do elektoratu to postkomuniści czyli lewica i SLD i tam coś maja swój elektoracik w strych emerytach wojskowych itp patrz ul. Chrobrego itp wojskowe bloki. tam oczywiście pewnie wygracie ale to wszystko co pewnie Nosewicz ugra.
Wiec powiem szczerze żadko używam takiego języka ale jak czytam to co pszesz to mi sie flaki przewracają. Mozesz sobie obrazac ludzi wierzących bo to elektorat PiS lub PO a nie SLD. No ale trudno dla mnie każdy głos jest waży nawet tego postkomunisty wojskowego. Przykro że trzeba w takiej formie prowadzić posty.
Daro
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A ja mniemam, że elektorat SLD się starzeje i klęczy już co najmniej w dwóch kościołach co niedzielę.
Hakenbu ma rację co do nadchodzących podwyżek. Bedą chociaż jeszcze o tym cicho. Wzrosną czynsze z powodu opodatkowania spółdzielni mieszkaniowych, rząd zakłada wzrost inflacji uwidoczniony w założeniu aż 7-proc, wzrostu płac, itd itp. Dla osłabienia efektu Hakenbu zapowiedziano wzrost emerytur.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Nosewicz tez nam zrobi z Ostródy europejskie miasto. AHhhhh i dostanie miliony na projekty.
Poczekamy zobaczymy co z tymi podwyżkami. Poczytaj sobie projekt ustawy budżetowej a póxniej jeden i drugi niech mówi prawdę.
Ja nie widzaiłem takich wskaźników a z tego co mówia ekonomiści zachodni bedziemy mieli wzrost PKB około 4,7 - 5 % a inflacje w przedziale 1-2 %. To skąd te podwyzki u was. Z tego co wiem maja wzrosnac emerytury i renty około 5% i wypłaty nauczycieli o 7% o urz ednikach nie wspomne.
Więc zanim slduchy piszecie o czyms to piscie prawdę a nie propagande która wam daja w partii.
Co do podwyżek sa przewidziane tylko na artykuły gdzie mamy za niska akcyze. Jak pamiętam to SLD negocjowało warunki z unia a tera mamy tego efekt. Akcyza np na benzyne była obniżona przez rząd PiS - K. Marcinkiwicza i wiadomo było do kiedy ta obnizka bedzie obowiazywała.
Więc naprawdę panowie zamijcie sie praca w tym urzedzie a nie siedzeniem na necie i pisanie propagandy zreszta kłamliwej.
Z tego co wiem za propagowanie nieprawdy PO pozwało dzis SLD do sądu.
Daro
Krzyś
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 2006-11-08, 19:14:39

Post autor: Krzyś »

Brawo :!: Brawo :!: Brawo :!:
Chciałbym podziękować twórcom nowej gazetki o J.Nosewiczu :-D :-D.
Pomogliście mi podjąć decyzję na kogo głosować.Do dzisiaj nie byłem w 100% zdecydowany i myślę, że boryka się z tym jakaś część wyborców.Teraz już wiem.Napewno będę głosował właśnie na Niego-właśnie na Nosewicza :!: i to dzięki tej gazetce.Proszę o więcej takiej makulatury, w której będzie można poczytać czemu jest winny pan J.Nosewicz.Może się jeszcze okazać , że jest winny nawet za to, że żyje :hahaha:.Myślę że oprócz mnie również inni mieszkańcy Ostródy są zdegustowani tą lotną twórczością.ANONIMOWE piśmidełka mogą jedynie świadczyć o strachu jaki czują (czuje) pozostali kandydaci (kandydat) przed przegraną w tych wyborach.
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Kobiety z mojej rodziny brzydzą się moherem.. :)

Post autor: hakenbu »

Aleś Ty Panie Daro ideowiec. Stawiam, że Najmowicza czterema kopytami poprzesz. Czy ja obraziłem w jakikolwiek sposób ludzi wierzących? Pałka z czytania ze zrozumieniem Ci się Panie Daro należy. Pewnikiem z WF-u byłeś lepszy niż z polskiego to i twoje poparcie dla Najmowicza nie powinno dziwić.

Dodajesz sobie animuszu, że Nosewicza poprą tylko stare komuchy, ciekawe więc jak skomentujesz wyraźne zwycięstwo obecnego burmistrza, którego, i bez przesadnego hurraoptymizmu, i tak należy się spodziewać. Jesli miałoby dojść do drugiej tury to zdecydowanie wolałbym widzieć w niej Najmowicza niż Brodiuka. Ta moja deklaracja, mam nadzieję, choc odrobinkę poprawi Ci humor.

No chyba, że źle Cię oceniłem i jesteś zagorzałym fanem Włodka ze "Zwierzowa" (oryginalna pisownia odmiany miejscowości urodzenia kandydata PO na burmistrza w Osródzie wg jego materiałów wyborczych). Wtedy będzie Ci przykro, że skończyło się na marnych 10 czy 12% z czego ponad 90% głosów zostało uzyskanych tylko dzięki temu, że Pan Brodiuk posłużył się nośną na dzisiejsze czasy plakietką "PO".

Mam jednak nadzieję, że po kompromitujących ekscesach polityków na krajowej arenie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, partyjne plakietki staną się drugo, albo i trzeciorzędną sprawą dla wyborców. Dokonajcie prostej analizy:
Przy banerze, którego kandydata na burmistrza widnieje największe proporcjonalnie do reszty partyjne logo?

Odpowiedź: na plakacie Brodiuka.
Który z kandydatów zrezygnował z ogólnokrajowego hasła partyjnego bo miał dość rozumu i odwagi zeby wymyślić własne?
Odpowiedź: Nosewicz.

Nie będę tu uprawiał łopatologii. Analiza tych dwóch pytań i odpowiedzi powinna już dać wahającym się wyborcom sporo do myślenia.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Hakenbu. To kwestia, kto się swoją przynależnością chlubi, a kto sie jej wstydzi. Normalna kampanijna analiza zarówno Brodiuka, jak i Twego kandydata. Brodiuka nazwa Platforma wspiera, Nosewicza - dołuje, więc zmuszony był uciec od SLD i wymyśleć wlasne hasło. I to wszystko.

Krzyś. Ta gazetka daleka jest od zawartości tej sprzed 4 lat. Przypomina dyskredytujące obecnego burmistrza przypadki, ale nie zawiera wymyslonych obelżywości i insynuacji. Czy była potrzebna - to inna sprawa.

Ciekawe czy za chwilę sztab Nosewicza nie wysmaży produktu znacznie bardziej obscenicznego jako, że opozycja przypadkow i wpadek miala znacznie mniej, bo i okazji ku temu też mniej. Więc panowie, których wspomina się tu dość często będą musieli tworzyć przypadki wirtualne.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Popieram Najmowicza i mam nadzieje ze on zostanie burmistrzem. Przykro mi ale Nosewicz stracił chyba po tym dennym czasopiśmie oststnich zwolenników. Choc nie ukrywam że pewnie II tura rozegra się właśnie między Panem Nosewiczem a Panem Najmowiczem. Oceniam to po nastrojach ludzi i ich wypowiedzaich na ulicy w autobusach i inych miejscach.
Co do używania loga partii to zgodze sie w 100% z toledo, ma rację SLD dołuje więc lepiej zdala od niego to może się cos ugra jeszcze.
Ostróda jest specyficznym miastem i raczej podział tu jest troszkę inny niz ogólnie w kraju raczej lewicowo - prawicowy ze wskazaniem czystej prawicy (ruchy chszescijańskie, solidarnośc itp). A wiadomo że są to zwolennicy SLD (lewica) i PiS (prawica).
Liberałów to u nas jednak jest nie zaduzo choc ostatnio jest i tu więcej.

Może się myle. Ale mam chyba do tego prawo.
Mam nadzieję że wygra najlepszy i do końca kampani nie będzie juz róznych gadzetów w stylu SLD sprzed 4 lat.
Daro
katie_maguire:D
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2005-10-19, 16:10:25
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda (ale w Olsztynie :D)
Kontakt:

:/

Post autor: katie_maguire:D »

Ludzie, może i Nosewicz zrobił sporo dla naszego miasta, ale paroma rzeczami przegiął pałę. Wielu ludzi wie o czym myślę!! Oddal to co najpiekniejsze było w miescie. Biale Koszary!! tO bylo przegiecie, Amfiteatru nie postawil :( Pozwala na organizaowanie jakiejs goralskiej imprezy a nie pomysli o konkretnej promocji miasta w regionie. Koniec kadencji a on nic nie zrobil. Ludzie wezcie sie w garsc i spojrzcie na niego.
Gdybym tylko mogla glosowac w Ostrodzie na pewno moj glos nie poszedl by na tego osobnika, a wy robcie jak chcecie!!
Pozdrawiam
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Do katie_maguire:D
Piszesz,że Nosewicz"Oddal to co najpiekniejsze było w miescie. Biale Koszary!!", sprzedał zgodnie z wolą rady. A jak miałaś fajny pomysł to trzeba byó KUPIĆ BIAŁE KOSAZRY. Każdy miał szanse. Mówisz tak jak konserwator zabytków - czyli jak pies ogrodnika "nie pozwolę, ma byc jak ja chcę...." a tysiące zaytków idzie w ruine. Wiesz o co mi chodzi. Znajdź kupca, inwestora który zapłaci za Białe KOszary 10 000 000 zł i będzie robił tak jak mu każe Wojewódzki K.Zabytków. Życzę sukcesów.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

W czymże tak Najmowicz Cię urzekł?

Post autor: hakenbu »

Twoja wiara w to, że po prostackim paszkwilu ludzie odwrócą się od Nosewicza jest wielce zabawna i kiepsko świadczy o twojej inteligencji. Skoro dałeś się nabrać na taki tani chwyt to chyba nie zasłużyłeś sobie na miano świadomego wyborcy. Kiepsko też oceniasz nastroje ulicy, może poza prognozą drugiej tury. Jeśli do niej dojdzie to będzie bez Brodiuka.

Rozmawiam z wieloma ludźmi i dla większości z nich dużo bardziej obciachowy jest szyld PIS niż loga partii zjednoczonej lewicy. Ludzie mają krótką pamięć, SLD nie budzi już w nich żywej niechęci, dużo więcej złości wywołują ekscesy kaczych bliźniaków i ich koalicyjnych satelitów. Z kolei Platforma podpierając się twarzami takimi jak Brodiuk w lokalnych wyborach strzela sobie samobója. Traci resztki wiarygodności jako partia ludzi przedsiębiorczych i elit stosując w obecnej kampanii tanią, populistyczną retorykę.

Od wielu lat popieram UPR, ale ostatnimi czasy ta partia niknie wręcz w oczach, a Korwin totalnie kładzie polityczny marketing swojego ugrupowania. Nigdy nie sądziłem, że ja konserwatywny- liberał do szpiku kości mam w nadchodzących wyborach tylko jeden wybór: kandydatów zjednoczonej lewicy. Gdybym mógł głosować w Warszawie to poparłbym Borowskiego. I nie dla tego, że zgadzam się z jego programem, ale dlatego, że jest profesjonalnym politykiem, a nie medialnym pajacem jak jego kontrkandydaci.

W mniejszych miastach szyld partyjny nie liczy się tak bardzo, a przynajmiej nie powinien. Powinno się liczyć samorządowe doświadczenie i dotychczasowe dokonania. Dlatego trzeba głosować na ludzi, którzy będa politykę uprawiać a nie bawić się w nią. Nosewicz się sprawdził więc głosowanie na niego będzie wyrazem obywatelskiej odpowiedzialności.
Zablokowany