Oto dlaczego wygra Nosewicz.

Moderator: Jacek-P

hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Oto dlaczego wygra Nosewicz.

Post autor: hakenbu »

Poczytałem trochę różnych opinii na tym forum, apropo dokonań lub ich braku obecnie urzędującej ekipy w Urzędzie Miasta. Potoki pomyj lane na głowy burmistrza i jego zastępcy są zapewne naturalnym elementem kampanii wyborczej i głupio by było nawet ubolewać, że niektórzy prezentują taki a nie inny poziom. Tak widać musi być i już.

Cóż... Wybory Samorządowe wypadają raz na 4 lata i przeróżnej maści miernoty odnajdują w tym okresie szansę do podreperowania swojego marnego ego. Fotel burmistrza to przecie nie lada gratka. Godziwe uposażenie, no i WŁADZA. Ach, jakże ona pięknie smakuje! Marzy się co poniektórym burmistrzowski stolec dla swoich pupili. No bo przecie taka posadka może się wiązać ze znakomitym ustawieniem pociotków, krewnych i znajomych królika.

Ale to najgorsze co może Ostródę spotkać: Wymiana obecnego dobrze sprawującego swój urząd burmistrza w świetle mizerii jego kontrkandydatów byłaby głupotą, co najmniej równie wielką jak ta, którą zrobili niegdyś Iławianie, którzy podziękowali 4 lata temu Żylińskiemu przez co ich niegdyś kwitnące miasteczko śmiało konkurujące o turystów z Ostródą zostało daleko w tyle.

Warto się uczyć na błędach innych i potrafić odróżnić tych, którzy skupiają się tylko na brylowaniu w mediach i oczernianiu przeciwników politycznych, od tych, którzy (jak Żyliński, czy Nosewicz) traktują pracę w samorządzie jako sposób na życie i oddają się jej bez reszty.

Ktoś już pisał na tym forum, że Ostróda nie była jeszcze w sytuacji, w której burmistrz urzęduje dwie kadencje z rzędu. Jak dla mnie fatalnie to brzmi. Znaczy się ludzie są wciąż niezadowoleni ze swojej władzy samorządowej. Tym razem wygląda, że będzie inaczej. Ostróda Nosewicza to miasto rozwijające się najbardziej dynamicznie w województwie.

Spada bezrobocie, powstają nowe firmy, wizualnie miasto bije swoich sąsiadów na głowę. To w Ostródzie ceny nieruchomości bardzo wyraźnie górują (nawet średnio ponad 20%) nad cenami w porównywalnych skalą na Warmii i Mazurach ośrodkach Iławie czy Kętrzynie. Co to oznacza? Że statystyczny ostródzki Kowalski, posiadacz mieszkania, czy lokalu użytkowego jest bogatszy o tę różnicę.

Trudno wdawać się w polemiki z ludźmi ogarniętymi bezmyślną, wściekłą rządzą władzy. Poplecznicy Pana Brodiuka są szczególnie aktywni na tym forum. Krzyczą ile tchu: "Nosewicz to marionetka Dąbrowskiego, a Dąbrowski to zło wcielone!" Jak rozumieć tę agresję? Przedwyborczą gorączką? To nie tłumaczy chyba wszystkiego. Pan Dąbrowski nie ma tu zbyt dobrego jak to się mówi z angielska "publicity". Nie jest to rzeczywiście facet "łata" co Cię po główce pogłaszcze i pożali się jaki to Ty jesteś biedny. Przeciwnie. Nie ma litości dla miernot i awanturników, dla tych, którzy ze swojego nieudacznictwa czynią cnotę. Za to może o sobie powiedzieć jedno: "Jestem patriotą lokalnym". Swoim działaniem to udowodnił. Dzięki jego determinacji "Kronospan" ze swoimi trującymi wyziewami poszedł precz nie tylko z naszej gminy, ale i odczepił się od tych w promieniu 50 km od naszego miasta.

Jest coś jeszcze. Awantura z "Faktem" i jego napisanym pod konkretne zamówienie artykułem dowiodła jednego: Dąbrowski ma możnych, prominentnych wrogów. A nie darmo istnieje masyma: "Pokaż mi swoich wrogów, a powiem Ci kim jesteś". Dąbrowski ma kolejne wady: zero prywaty. Na próżno szukać w samorządzie i dookoła jego pociotków, krewnych i protegowanych.

No i najgorsze już jest zwłaszcza, że sprawnie formułuje swoje myśli. Pisze z sensem i potrafi być bezlitosny w argumentacji. Dla osób pokroju Pana Brodiuka, którzy tego daru od Pana Boga nie uzyskali, taki przeciwnik w wyborczej walce jest szczególnie niebezpieczny. No to trzeba walić w niego jak w bęben. Ktoś już krzyczał przecież: "Bić wykształciuchów!"

Ktoś tak krzyczał, ale z PO zdaje się on nie był, a Pan Brodiuk jest. Jak dla mnie to szczególnie przykre, bo z dużych parti mentalnie jest mi do PO najbliżej, ale ostródzka Platforma bardzo sprawnie pracuje nad to bym do niej ciepłych uczuć nie żywił.

Osobną sprawą są pozostali kontrkandydaci. O Pani Dijas, tak jak i 99% Ostródzian, nie wiem nic ponadto, że jest rzeczoznawcą. Czy mam więc uznać, że i w samorządzie "pozna się na rzeczy"?? Trochę za mało tego. Startowanie na burmistrza to coś poważniejszego niż skrzyknięcie się z grupką sąsiadów z osiedla i zapewnianie wszystkich: "Zrobimy dobrze całej Ostródzie, a przy okazji swojemu osiedlu...". A może na odwrót..?

No i pozostaje uśmiechnięty dobrodusznie na świeżo wywieszonych bannerach wyborczych Pan Najmowicz. Nie znam faceta. Może i jest sympatyczny, ale nie bardziej od Nosewicza no i ma fatalny szyld na dzisiejsze czasy: "PIS". Słyszałem też, że ma problemy z zaprowadzeniem dyscypliny i posłuchu jako nauczyciel wśród młodzieży. Brak autorytetu nienajlepiej koresponduje z urzędem burmistrza.

Konkludując, wygra Nosewicz. Ma sukcesy, choć i ogromnie dużo zadań przed nim i jego ekipą. Jak dla mnie największą porażką jest brak konkretnej koncepcji, nierozwiązywalnej, jak dotąd, kwestii blokującej miasto linii kolejowej. Wciąż tylko bajdurzy się czy to ma być wiadukt, czy tunel, czy ma biec tędy czy owędy. W tej kwestii Ostródzianie tracą pomału cierpliwość i mam nadzieję, że Nosewicz ma tego świadomość.


Jeśli Nosewiczowi uda się zdobyc większość w Radzie to wtedy mozemy być pewni, że Ostróda za kilka lat zbliży się znacznie do I ligii turystycznych miast Polski. Kiedy powstaną kolejne hotele dzięki Panu Słowikowi, który jest tu odsądzany od czci i wiary, nasze miasto ma ogromną szansę w krótkim czasie znaleźć się w jednym rzędzie z takimi markami jak Międzyzdroje, Wisła, czy nawet Zakopane.

Jestem dumny, że jestem związany z Ostródą. Miasto ma bogatego, inwestującego z rozmachem wewnętrznego inwestora - słowikowy OPB. Tylko idiota by się z tego nie cieszył, bo gdyby nie OPB nie byłoby basenu, pięknych kamieniczek w pasażu, kręgielni i wielu innych budynków których architektury nie trzeba się wstydzić. To, że obecny samorząd ma dobry kontakt z tą osobą to coś jak najzupełniej naturalnego i pożądanego.

Na koniec chciałbym dodać, że ja o sobie też mogę powiedzieć, że jestem patriotą lokalnym, a to oznacza coś więcej niż rzewne śpiewanie na akademiach "O Warmio moja miła". Mam dobrze prosperujące sklepy na terenie miasta, przykładam ogromną wagę do ich estetyki. Nie żałowałem grosza na reklamy , które zdobią budynki w których sklepy się znajdują bo wiem, że piękne miasto to magnes dla turystów. Zatrudniam ludzi, dzięki czemu kilkoro młodych ludzi zyskało realny wybór - zostać w Ostródzie czy wyjechać do pracy za granicę.

To mój mały wkład w miasto. Ja od władzy samorządowej oczekuję tylko tego, że będzie robiła to co dotąd + większa aktywność na polu poprawy sytuacji komunikacyjnej (mam już dość straconych godzin każdego miesiąca wystając przed przejazdem). Nie liczę, że "ktoś ma mi dać pracę". Sam ją sobie stworzyłem, a stało się to za rządów Pana Nosewicza. Dla mnie jako przedsiębiorcy niezawodny to znak, że jeśli władza nie przeszkadza to jest to dobra władza.

A Wy ogarnięcie gorączką wyborczą jakimiż to dokonaniami dla swojego miasta mozecie sie pochwalić poza ogromnym apetytem na samorządowe stołki i płynące z tego tytułu zaszczyty???
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

hakenbu - gołym okiem widać że wcale nie nowy użytkownik, co znowu kolejny nick? Ile ich już masz? 10? Pisanie peanów na temat tego co dobrego zrobił nosewicz już mnie poprostu śmieszy. O jakich sukcesach piszesz? Co to za bzdety? Kolejne pierdzenie typu "tydzień pana burmistrza? Nie kolego - mylisz się, popytaj ludzi nikt już nie chce Jasia a tym bardziej jego zastepcy i innych panów typu Cezary Cezary.
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

Wreszcie japa dostałeś prztyczka w nos i z kim ty człowieku gadasz? "...popytaj ludzi nikt juz nie chce Jasia...", znam mnóstwo ludzi i jakoś nikt nie widzi innej opcji poza Nosewiczem, Brawo hakenbu, wreszcie jakaś merytoryczna odpowiedź na te wszystkie pomyje wylewane na głowę obecnego burmistrza. Wiesz japa, ludzie z którymi rozmawiasz na szczęście nie mają prawa głosu (czytaj: praw wyborczych) więc zamilcz raz na zawsze.
Katrin
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2004-04-02, 21:25:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Katrin »

Dawno się nie odzywałam bo te dyskusje , które czytam są poniżej pasa. Rzeczywiście jedynym chyba wielkim przeciwnikiem Nosewicza na forum jest japa. Może nie jest najlepszym burmistrzem ale najlepszym kandydatem ze wszystkich na to stanowisko.
wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

Post autor: wyborca »

Brawo hakenbu. Solidne argumenty. Poczułem się prawie jak bym mieszkał w jakiejś bogatej gminie pod Warszawą. Prawie już uwierzyłem, że to u nas jest tak solidnie, rzetelnie, rozwojowo, postępowo, kolorowo i fajowsko jak mawia młodzież. Ale to niestety pozory pod przykrywką pożal się boże kolejno zdobywanych tytułów w plebiscytach organizowanych przez Gazetę Olsztyńską. Przyznam jest czysto, ładnie, ale to chyba już standard wszędzie i myślę, że byłoby tak bez względu na to, kto byłby burmistrzem.

Piszesz:
"Spada bezrobocie"
- ponieważ sporo ludzi, młodych ludzi wyjechało. Jak nie do innych miast to za granicę i to jest niepodważalny fakt.

"Powstają nowe firmy"
- Jak wszędzie. Zbyt małe i zbyt mało, żeby zaraz mówić, iż to zasługa burmistrza Nosewicza.

"To w Ostródzie ceny nieruchomości bardzo wyraźnie górują (nawet średnio ponad 20%) nad cenami w porównywalnych skalą na Warmii i Mazurach ośrodkach Iławie czy Kętrzynie. Co to oznacza? Że statystyczny ostródzki Kowalski, posiadacz mieszkania, czy lokalu użytkowego jest bogatszy o tę różnicę."
- Potraktuję to jako żart, ponieważ do żadnej innej kategorii ten fragmenet się nie nadaje. Ceny są w Ostródzie wysokie i to w cale nie dlatego, że się ludziom lepiej żyje. Ceny tu zawsze były wysokie a po wzroście cen na rynku dotknęło nas to jeszcze bardziej. Gdzieś mieszkać trzeba, więc zęby w ścianę i hipoteka na 30 lat.

Źle oceniam mijającą kadencję burmistrza. Nie zrobił nic znaczącego. Nic co by przyniosło miastu rozwój. A to co wymieniłeś to naprawdę drobnostki.
Takie jest moje zdanie.

P.S. Japa!! Szkoda gadać.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

hakenbu - czy jak tam się zwiesz - po dzisiejszym dniu niestety ale to co napisałeś może byc prawdą. Niebędzie to jednak efekt "sukcesów" burmistrza. Żenada
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Drogie mieszkania - znak bogactwa i prosperity miasta.

Post autor: hakenbu »

To o czym pisałem oddaje tylko ogólną moją opinię na temat Ostródy. Dobrze się w niej czuję, mam poczucie, że pomimo mizerii tego kraju i jego władz to miejsce znakomicie się nadaje by przeżyć w nim komfortowo długie lata.

Nie jestem bezkrytycznym fanem Nosewicza. Nie przypisuję mu np. słonecznego i gorącego lipca, który tego roku cieszył Ostródzian. W kwestii cen nieruchomości jasna sprawa, że decydują tu czynnki dużo bardziej skomplikowane niż działania takiego czy innego samorządu. Tyle, że Panie wyborco jeśli Ci nie w smak ceny mieszkań w Ostródzie to zawsze możesz poszukać naprawdę taniego lokum w Słoneczniku, albo Bałcynach czy innym Kraplewie i kupić sobie jeszcze Malucha do dojazdów.

Wysokie ceny nieruchomości są znakiem prosperity, dobrej marki miasta, czegoś co jest niezwykle cenne. Oznacza to, że osiedlać się w Ostródzie mają ochotę ludzie z zewnątrz, często majętni, którzy na początek kupują mieszkania na wakacje, a potem niewykluczone wielu z nich z sutymi emeryturami postanowi osiąśc tu na stałe.

Czy to zasługa Nosewicza? Nie wiem. Wiem za to jedno. Za jego rządów Ostróda przeżywa swoje najlepsze lata. Bez awantur Babalskiego, bezmyślnego rozdawnictwa miejskiego majątku Wasilewskiego. Wrogów obecnego burmistrza i jego zastępcy tak to wkurza, że nasłali nawet na nich szmatławe pisemko "Fakt", które w obrzydliwym stylu usiłowało zdyskredytować władze Ostródy. Tyle, że przy okazji uderzyło to rykoszetem w dobre imię naszego miasta. Największym grzechem włodarzy miasta okazało się być poczęstowanie lipnego ministra cisteczkami i kawą.

Nie było sutego obiadu, hektolitrów wódy i koniaków, miejscowych panienek do towarzystwa. Nie udało się dowieść tezy, że Ostróda to zadupie z zakompleksionymi , prowincjonalnymi władzami. Przeciwnie i stąd w "Fakcie" w owym pamiętnym materiale było tyle agresji i nienawiści.

Wyobraźcie sobie teraz, że wtedy na miejscu Dąbrowskiego jest ktokolwiek inny: Brodiuk, Najmowicz, czy ich przydupasy. Postawiłbym 100 Euro przeciwko złotówce, że skończyło by się totalną kompromitacją i katastrofą.

Nie dopuszczam nawet myśli, że ktokolwiek inny niż Nosewicz miałby nadchodzące wybory wygrać. Liczę, że skończy się na pierwszej turze i wyniku około 55% co postawiłoby Ostródę w szeregu takich znakomitości jak Gdańsk, czy Gdynia gdzie pozwala się dobrym gospodarzom miast bez zakłoceń kontynuować ich pracę w kolejnej kadencji. Rzecz jasna kilkadziesiąt osób straci wtedy możliwość dorobienia stówki w komisji w dogrywce, ale mam też wielką nadzieję, że osób podpierających się tak prymitywną kalkulacją jest garstka zaledwie.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Przez kadencję nie dorobił się "segmentu" o powierzchni ponad 200 m kw,
dalej jeździe rozklekotanym samochodem, dalej mieszka w zwykłym bloku, tak jak tysiące mieszkańców, nie odgrodził sie płotem od Ostródzian, nie kupił sobie działeczki. Ma czas aby porozmawiać z każdym. Urzędnicy go szanują a nie biją się. Po rodzinie też nie pochował jakiś dziwnie zakupionych lokali, mieszkań czy też innych działeczek. Może to dla innych jest dziwne - ale tak jest.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

audi

Post autor: daro »

Obserwator ja bym chciał mnieć takie auto rozklekotane hahaah
A na poważnie to po kadencji i chałupa sie znajdzie a jak zazdrościsz innym że potrafia oszczędzac co sam weź sie za uczciwa pracę i oszczedzaj a ludzi szanuj za to kim sa a nie co maja.
Daro
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

12 listopada zatopimy Partię Obłudników - torpedy juz gotowe!
wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

Post autor: wyborca »

Same Leniwe Dupy tym rezem nie wygrają

Pozdrawiam Pracowitych Obywateli ;)
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Serio sa u nas Pracowici Obywatele ? Bo jakos ich nie widac
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Oj wyboraca, poziom twoich dowcipów sięga dupy i są do dupy.
Wysil szare komórki (to jest taka szara masa w czaszce) i podaj coś wesołego - ale na poziomie głowy.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

Raczej partia Platfusów Obrzezanych :D No co? Miało być wesoło, tak?
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Jasiu wędrowniczek - na którymś poście połaczyli nas razem. NIe wiem dlaczego. Ale nie rób mi błota na budowie. Trzymaj poziom. Daj se na luz.
No ale nie ma ideałów.
[/url]
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

Wybacz zorro, masz w zupełności rację, odpowiedni poziom trzeba trzymać zawsze. Niestety, nawet w żartach nie mogę krzyknąć "młodości! ty nad poziomy wylatuj," :-D
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

O k.... zaczynam wyrastać na "Smerffa mądralę".
Idę na basen, szkoda, że nie było w nim jakiegoś gronkowca. Byłaby afera, a tak ludzie są zadowoleni ....
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Interesująca dyskusja: od peanu na cześć władzy po "ostródzką klasykę" wyzwisk. Ale oto chyba rozpoczynającemu dyskurs hakembu chodziło.

Zaczął: Potoki pomyj lane na głowy burmistrza i jego zastępcy są zapewne naturalnym elementem kampanii wyborczej i głupio by było nawet ubolewać, że niektórzy prezentują taki a nie inny poziom. Tak widać musi być i już.
A potem już normalnie: "przeróżnej maści miernoty", "stolec dla swoich pupili", "mizeria kontrkandydatów", "trudno wdawać się w polemikę z ludźmi ogarniętymi wściekła rządzą (sic! - a może żądzą hakenbu?) władzy", a potem jeszcze kilka łaskawych minusików o konkurentach swego faworyta. I nieoczekiwanie dużo o p. Dąbrowskim, który wszak na burmistrza nie kandyduje. Więc skąd się tam znalazł? Ciekawe. Czyżby ten pan był hakenbu najbliższy?

Całość przypomina szarą propagandę z epoki zwanej PEEREL. Konkurentów niszczyło się tam metodą pustosłowną, dużo ujemnych określeń, negatywnych skojarzeń i ani śladu faktów. Tak samo tylko w ciepłych kolorach o władzy.
Hakenbu gratuluję stosownego wykształcenia.
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Post autor: hakenbu »

Jakie to banalne. Masz inną opinię, a co gorsza popierasz kandydata startującego pod szyldem partii lewicowych, to jesteś parszywy postpeerelowiec. To są metody walki politycznej rodem z PISu i LPR-u, a na naszej lokalnej politycznej arenie takie tanie chwyty niestety stosują także zwolennicy PO.

Oj tak. Popieram Nosewicza i jego ekipę no to pewnikiem Akademię Nauk Socjalistycznych w Moskwie, albo w najlepszym razie w Tibilisi skończyłem.

Zarzucasz mi brak faktów. A sam ich nie zdołałeś poznać? Mam Ci wypunktować co się wydarzyło dobrego w Ostródzie w ciągu ostatnich 4 lat? Sam tego nie zauważyłeś, czy też mieszkania komunalnego Ci nie przyznano i stąd ta niechęć do burmistrza i jego zastępcy??

Do Dąbrowskiego odniosłem się, bo to on robi w oczach kontrkandydatów Nosewicza za "czarną owcę". W ich mniemaniu idealnie pasuje jako obiekt zaciekłej politycznej agresji, do czego obecnie urzędujący burmistrz, mający wizerunek osoby o dobrodusznym usposobieniu, kiepsko się nadaje. Mam podstawy adwersarzy Dąbrowskiego, po zapoznaniu się z ich argumentami, określać mianem "miernot". Na temat kontrkandydatów Nosewicza napisałem akurat tyle, na ile pozwalała mi wiedza na ich temat, co wyraźnie w swoim pierwszym wpisie zaznaczyłem. Masz Panie toledo kłopoty z rozumieniem słowa pisanego?

Sam uprawiasz bełkotliwą, pustą retorykę bajdurząc coś o PRL-u czy moim wykształceniu. To są te twoje "fakty"??

P.S. Gratuluję wychwycenia błędu ortograficznego w moim pierwszym wpisie. Iście czekistowska czujność. Gdy argumentów merytorycznych brak, zawsze można palnąć: "A u Was biją murzynów".
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Hakenbu. Niech cię nie zjedzą emocje. Drobna analiza twego peanu, kilka pytań i taka epopeja. Fe... Nikt ci kolego wyrzutów z racji twej lewicowości i poparcia dla p. Nosewicza i Dąbrowskiego nie czyni. Masz prawo i popieraj kogo chcesz. Rzecz w tym jak to czynisz. A czynisz to dokładnie według tzw. szarej propagandy. Nie ważne czy uczyłeś sie tego czy nie. I nie ważne, że tę samą metodę stosują dzisiaj rządzący krajem. Ona ma ten sam cel zdyskredytować przeciwnika. Nie argumentem, tylko na okrągło powtarzaną inwektywą.
Towarzyszy jej z reguły propaganda sukcesu, też stosowana w PEEREL-u. Polega ona na tłoczeniu do głów nas maluczkich obrazu sukcesu rządzących. Oni zawsze zrobli dobrze, oni zawsze mają rację. Jeżeli ktoś ich krytykuje, to tylko dlatego, że ten ktoś jest be.
Ot i wszystko. To, kolego, nie są puste słowa. To jest opis rzeczywistości i metody, którą świadomie czy nie stosujesz.
Awatar użytkownika
Ruda
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2005-04-21, 19:13:26

Re: Drogie mieszkania - znak bogactwa i prosperity miasta.

Post autor: Ruda »

hakenbu pisze:(...) Największym grzechem włodarzy miasta okazało się być poczęstowanie lipnego ministra cisteczkami i kawą.

Nie było (...) miejscowych panienek do towarzystwa.(..)
Pytanko hakenbu: Miejscowe panienki - oznaka postępu czy regresu miasta?
hakenbu
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-29, 16:47:55

Re: Drogie mieszkania - znak bogactwa i prosperity miasta.

Post autor: hakenbu »

Pytanko hakenbu: Miejscowe panienki - oznaka postępu czy regresu miasta?[/quote]


A co masz konkretnie na myśli? Zależy jakie panienki i jak się prezentują :)
leśnik
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-09, 08:05:08

Post autor: leśnik »

Płakac się chce nad tym co pisze japa. Widzę że jestes tak samo prosty jak i te twoje śmieszne poglądy. Nie widzę innego kandydata na burmistrza jak Nosa. jego poprzednicy nic mu nie zostawili. Tylko same afery. A co do pozyskanych srodków z UE to może sam się za to weź. To nie jest tak hop siup. Z tego co się orientuję potrzebnych jest wiele ważnych dokumentów aby złozyć wniosek o kasę. Chociażby dokumentacja techniczna, która kosztuje kupę szmalu, a której nie było jak Nos objął urząd. Za swojej kadencji chciał to zmienić ale to rada uchwala budzet miasta wieć wydaje mi się że miał związane ręce. A jeśli chodzi o P. Brodiuka to sądzę że za swoją nieczystą kampanię bedzie jeszcze płakał. Osobiście uważam że Nos jest jedynym kandytatem na którego można głosować bez obaw.

pozdrawiam :-D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

jak się nie mylę to Polska weszła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Nos objął urząd w 2002 roku, to jakie dokumenty miał mieć Wasilewski na wnioski do Unii jak do tego czasu. Słuchaj no, Naleśnik, za to ty jesteś skomplikowany jak zwój drutu miedzianego w drodze do huty. Głosujesz na kogo chcesz masz to tego prawo.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

http://wiadomosci.onet.pl/1428779,11,item.html - dobry pomysł dla burmistrza ostródy
Zablokowany