Są już listy radnych.

Moderator: Jacek-P

obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Jak się nie mylę, poprzedni burmistrz Ostródy, to był "doktor".
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

Post autor: remi »

To fakt :o :o !!!!
...........tylko na pewno obserwator wiesz z czego ten doktorat on miał !? :czarodziej: :mrgreen: :tancze:
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Tytuł jest ważny na uczelni w pracy naukowej. W robocie liczy się fachowość. Inzynier mechanik magistra polonistyki raczej nie zastąpi.
Ale w samorządzie znaczenie ma doświadczenie (zwłaszcza w pracy samorządowej) umiejetność pracy z ludźmi, odpowiedni ich dobór i motywowanie do działania. Sądzę, że to właśnie dobór współpracowników był największym błędem dotychczasowego burmistrza. Ten dobór wynikał z układu wyborczego. Ci ludzie startowali wraz z nim, robili mu kampanię, no i musiał sie spłacić. Szkoda, że kosztem miasta.
Przy wyborze nowego burmistrza trzeba więc moim zdaniem popatrzeć z kim startuje, jacy są ci ludzie, która z ekip kandydatów, dysponuje najlepszym potencjałem. Która jest najmniej umoczona w dziwne interesy.
I kto kandydata wspiera. Bo wspierający zażąda potem zapłaty właśnie z majątku miasta. Ostatnie cztery lata o tej zależności mogły świadczyć. Świadczyły o tym np. próby przegłosowania na siłę zgody na uruchomienie tzw. salonu gier czyli wprowadzenia hazardu, nie wiadomo przez kogo kontrolowanego.
Na to należy zwrócić uwagę, bo to decyduje potem o jakości kolejnych czterech lat.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Odpowiedź dla Toledo.
Piszesz "Ci ludzie startowali wraz z nim, robili mu kampanię, no i musiał sie spłacić." No włsnie, kto stoi za Najmowiczem - były dyrektor gabintu wojewody, spytaj ludzi co z tym człowiekiem pracowali, co o nim sądzą, modlą się aby nie wrócił do urzędu, jak go wspomnają pracownicy urzędu miejskiego w Ostódzie - .............., a co o nim myslą pracownicy urzędu wojewódzkiego, jak Babalski był wojewodą, spytaj ...............,
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Zorro: Ja nie wiem kto za kim stoi. Mam listy kandydatów, przyglądam się i oceniam. Każdy tak chyba robi, kto chce świadomie zagłosować. Tak to już jest, że z reguły najwięcej wiemy o ludziach z ekipy urzędującego burmistrza, czy wójta. Oni już odkryli się. O ekipie kandydatów nowych wiemy, jeżeli coś robili, na jakiś polach się wykazali, czyli też się odkryli. No i pytanie: kto z tych odkrytych się zbłaźnił.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

A obrzucajcie Wy się mięskiem, obrzucajcie, kochani kandydaci na burmistrzów i radnych...Ciekawe tylko na co się to przyda...Ja tam będę Was obserwować, niezależnie od tego, kto wygra.Obserwować,czy z tej gadaniny coś dobrego dla Ostródy w przyszłości wyniknie.Gadać to i ja potrafię.Zobaczymy, jak będziecie się tłumaczyć i jak chętnie się reklamować, jak przyjdzie co do czego i trzeba bedzie zacząć wprowadzać swoje obietniczki w czyn...Ciekawe, bardzo ciekawe....I czy wtedy bedziecie miec tyle samo zapału co teraz.......


Nie ważne, jak kto zaczyna, ale jak konczy...???
remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

NIE WAżNY TYTUł - WAżNE Są KORZYśCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: remi »

Do Zorro:
- możesz napisać o kogo Ci chodzi; dyr. gabinetu wojewody !?
- żebym nie był zaskoczony jak na kogoś zagłosuję!!!!

Do Toledo:
1. Napisałeś: (...) „że inżynier mechanik magistra polonistyki raczej nie zastąpi” (...)
- TO FAKT i VICE VERSA
2. Piszesz, że: (...) „w samorządzie znaczenie ma doświadczenie (zwłaszcza w pracy samorządowej) umiejętność pracy z ludźmi, odpowiedni ich dobór i motywowanie do działania” (...) - dopiszę tylko, że o ironio MA TO ZNACZENIE W KAŻDEJ PRACY !!!
3. Więc nie zgadzam się, z Tobą, że tytuły mają znaczenie jeśli chodzi o samorządy tylko na uczelni. Znaczenie ma wykształcenie KIERUNKOWE jak i DOŚWIADCZENIE KIERUNKOWE. Jeśli tak by było (tytuł ważny tylko na uczelni), dlaczego każdy kandydat kiedy się przedstawia, czy to na radnego miejskiego, gminnego, czy na burmistrza...wpisuje zaraz po nazwisku swoje wykształcenie ? Powiem Ci dlatego, że na człowieka bez szkoły nikt nie będzie głosować. Społeczeństwo nie lubi matołów bez szkoły!!! Dodatkowo mamy w Polsce taki system, że trzeba mieć wykształcenie (nie koniecznie kierunkowe) żeby gdzieś zaistnieć...Wydaje się to traceniem pieniędzy podatników....uczy się takiego przez 5-10 lat na: chirurga, konstruktora, technologa żywienia, a potem mamy dyrektora szpitala, dyrektora przedsiębiorstwa, czy burmistrza, którzy są tak samo przygotowani do zarządzania powyższymi placówkami, jak ktoś po liceum. Dodam tylko: czy to ma czy nie z tej dziedziny doktorat....
4. Idąc dalej Twoim tokiem myślenia (może zbyt przejaskrawię) ale czemu nie wybrać, wobec tego na burmistrza kogoś kompletnie bez wykształcenia i układów, kto będzie miał wszystkie elementy, które opisałeś („umiejętność pracy z ludźmi, odpowiedni ich dobór i motywowanie do działania”), a jednocześnie będzie miał jedynie skończoną szkołę podstawową??. Myślisz, że nie możliwe....mieliśmy już takiego Prezydenta RP....i wiele przykładów z historii nie tylko Polski. Mnie osobiście nie podobała się ta sytuacja, kiedy musiałem się wstydzić za swojego Prezydenta przed kolegami z poza naszego kraju, gdy szyderczo z ironią relacjonowali, co to nowego odwalił „mój Prezydent”....Więc jeśli ktoś skończył budowę statków na Politechnice lub technologię żywności na ART lub zarządza dobrze sklepikiem papierniczym, gdzie pracują może dwie lub trzy osoby, nie znaczy że będzie dobrze zarządzał miastem, gdzie mamy 35 tyś mieszkańców i wielki urząd miasta!!!! Wg mnie liczą się tu tylko układy, jak to ktoś napisał: „lojalni współpracownicy”, którzy nie zrobią niczego za darmo, gdyż muszą mieć ze wszystkiego korzyść i to zaraz po wyborach....
5. Co do spłacania długów powyborczych to aż mnie mdli jak sobie pomyśle przez ile trzeba przemnożyć te nasze ostródzkie „afery”, żeby wyszło to co jest na wyższych stołkach....
Podsumowanie:
Kogo wybrać na burmistrza ??? Niech każdy sobie odpowie na to pytanie sam; niektórzy zgodnie ze swoim sumieniem, a niektórzy zgodnie z oczekiwanymi korzyściami!!!
Mam tylko nadzieję, że kiedyś dożyje takiego dnia kiedy w mojej kochanej Ostródzie zostanie burmistrzem człowiek naprawdę do tego przygotowany: z prawdziwym kierunkowym wykształceniem, prawdziwym doświadczeniem, prawdziwym, uczciwym zapleczem politycznym i kochający to piękne miasto, a nie korzyści płynące z pełnionego urzędu....cóż pomarzyć zawsze można.....
Pozdrawiam wszystkich !!!
Wciąż czekam na fakty, które pokażą prawdziwe kwalifikacje kandydatów na burmistrza Ostródy....
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Remi.
Trochę rzeczywiście przejaskrawiłeś, ale w ten sposób uwypuklasz problem. Obu nam sie chyba marzy, żeby gminami rządzili fachowcy. Tylko czy takich fachowców mozna wykształcić na studiach kierunkowych. Praktyka rozwiniętych demokracji dowodzi, że nie. Aktorzy na stanowiskach gubernatorów i prezydenta w USA to całkiem nie humorystyczny przykład. A Wałęsa, trybun ludu, w kontekście dzisiejszego prezydenta okazuje sie nie taki najgorszy. Chociaż na ostateczny werdykt na L. Kaczyńskiego trzeba jeszcze poczekać.
Dlatego uważam, że przygotowanie lokalnego polityka nie wiedzie przez politologię oraz zarządzanie i marketing. Tu większe znaczenie ma umiejętność współpracy z ludźmi i doświadczenie życiowe oraz praktyka samorządowa. Praktyka radnego np. jest taką dobrą szkołą. I niekoniecznie odnoszący sukcesy menadżerskie szef dużej firmy będzie umiał zarządzać miastem. Relacje są tu inne, zwlaszcza między ludźmi.
A to, że każdy mgr chwali się magisterką. Kandydat chwali się czym może i studiami i żoną i dziećmi.
Pozdrawiam
bjoneq
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-06, 23:43:35

Post autor: bjoneq »

do zorro: zorro rób tak dalej, zastanawiaj się kto za kim stoi, zamiast pracować na rzecz miasta. przespałeś chyba ten temat 4 lata temu i tak oto mamy "wspaniałego" wiceburmistrza, hehe, który sławny jest na całą Polskę, jakto się chwalił szkolnymi kiblami :D
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Do bjoneq - zprowadził tam gdzie ten "minister"powinien być. A tak z drugiej strony, dla równowagi - i dla przypomnienia - trzy tygodnie później, przyjechał prawdziwy minister, z PISu, i stwierdził, że na to nabrałoby się 99,9% osób. A tak dla ciekawości to poem tego ministra, ta sama gazeta, opisała jak był na "imprezie" a w Katowicach zawliła sie hala wystawowa.
Z tym, że dla mnie ta gazeta nie jest czymś co kształtuje mi światopogląg. No ale każdy czyta co zrozumie i jest na jego poziomie.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

do zoorrooo

Post autor: daro »

Zorro sorki ale żeby tak sie dac w balona zrobić z tym ministrem. Przeciez wystarczyło wykonac telefon do warszawy a nie podniecać sie że minister przyjedzie. Minister tez jest człowiekiem a jak ma sie porządek we własnym domu to i tesciowa nie straszna.
Człowiek który ma pojęcie o administracji i jej funkcjonowaniu nie dałby sie zrobic w taką akcje, no ale próżnosc próznością. Haahhaha
przyznam szczerze że numer był przedni.
Daro
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Problem nie jest w tym, że dał się nabrać. Problemem jest to, że nie poczętował i nie zaproponował "kieliszeczka". Bo o czym byś kolego pisał?
Dał się nabrać, ale na to by się nabrało 99,99% ludzi. Ty oczywiście jesteś tym 00,01%.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Chłopie Jasiek wali tylko mu za darmo postawią nie raz go widziałem w tej sytuacji i skończmy temat nie oddawna wiadomo że władze Ostródy maja pociąg do alkoholu. Osobiście do Jaśka nic nie mam bo to sympatyczny gościu a że ma przypadłości jak każdy człowiek szkoda że jest to choroba SLD.
A co zrobienia wicka w balona, to chyba nie zrozumiałes co napisałem. Facecik powiem ci tyle że żaden człowiek który ma pojęcie jak funkcjonuje administracja państwował nie dał by siebie zrobić takiego głupa. Klase polityka poznaje sie po zachowaniu w danej sytuacji. Jagby facet maił pjęcie toby głupa nie palił na cała Polskę. Kazdemu mozna wyciąc numer, ale jagby zachowywał sie normalnie jak należy nikt nie maił by z tego śmiechu po prostu kawał by nie wypalił.
Zastanów sie zanim cos napiszesz po raz kolejny facet do szkoły uczyc sie administracji bo jak nie masz pojęcia na temat jej funkcjonowania to nie zabieraj głosu.
Daro
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

ajajjj ..... :/ .... ludzie nie zabierajcie glosu .....i uczyc sie nie pracowac, nie potrzebne sa sprzataczki, budowlancy i tak dalej...Nie skonczyliscie administracjii, czy inne wyzszej szkoly nie macie prawa glosu na forum... powiem tylko tyle, moze Wy i maci skonczona administracje, moze macie pokonczone studia, moze inne szkoly ale jedno potraficie najlepiej - dosrywac sobie i robic jeden z drugiego idiote ... Wy wszyscy nadajecie sie na radnych i jestescie strasznie tolerancyjni. Logicznym jest ze kazdy ma inne zdanie, kazdy przedstawia kogos innego i kazdy swojego zdania bedzie bronil, ale chwilami mam wrazenie ze chodzi tu tylko o propagande i ponizanie innych .... i jeszcze jedno, wlasnie takimi textami tracicie poparcie klasy robotniczej, bez ktorej Wy na stanowiskach urzedowych nie mielibyscie racjii bytu.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Antechen - tak myślałem, że wreszcie zabierzesz głos. I trochę mi głupio, bo dałem się wciągnąć w bezsensowne dywagacje. Myślałem, że będzie to forum, ale "nic to ....."
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

Antechen na BURMISTRZA !!!

Post autor: remi »

Antechen
:o
This is very good sentences!!
Congratulations !!!
:)
Nareszcie ktoś utarł nosa tym biurwom!!!
TAK TRZYMAJ – bo widzę, że fajna babka z Ciebie !!!

Więcej takich wypowiedzi i z tego forum może powstanie całkiem ciekawa lektura, gdzie będzie można przeczytać o konkretach, faktach z naszego pięknego miasta !!!
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Dzisiejszego dnia nie mogę zaliczyć do udanych. No ale noc jeszcze przedemną. A Zorro działa w nocy.
Dobrze, że ktoś zobaczył, że Ostróda jest pięknym miastem.
A ta apropos "remi" nie jestem biurwą, nawet z charakteru i z zawodu.
Ale dziękuję za skierowanie (przynajmniej ) próbę na ciekawsze tory.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Post autor: jamcionek »

Ja natomiast dzisiejszy dzień mogę uznać za udany nadwyraz. Wraz z kilkoma kolesiami odwiedziliśmy w ciągu kilku dni sporo ostródzkich mieszkań, chcieliśmy sprawdzić czy gazeta Ostródzka prawde powie o prawyborach, gdzie według niej wygra wiadomo kto. Wyniki wyglądają następująco, nie stresując niektórych ogólnymi liczbami

Na pytanie kto wg Pani/Pana powinen zostać Burmistrzem.
1 Włodzimierz Brodiuk
2 Czesław Najmowicz
3 Jan Nosewicz
4 Lidia Dias

Reasumując nie proponuję dawać wiary naszej "bezstronnej prasie" któa jako zwycięzcę wskaże Pana N. i to na dzień przed ciszą wyborczą, ale to samo przecieą było 4 lata temu w kierunku Babalskiego prawda?
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Niech ma nawet dwa razy więcej jak w ostatnich wyborach to i tak jest to granica błedu statystycznego. Ale życzę mu sukcesów w powiecie.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Jacek-P »

Wyniki wyborów na burmistrza w 2002 roku

Nosewicz pokieruje miastem.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Jamcionek napisał:"Ja natomiast dzisiejszy dzień mogę uznać za udany nadwyraz. Wraz z kilkoma kolesiami odwiedziliśmy w ciągu kilku dni sporo ostródzkich mieszkań"...
czyżbyś był kolporterem Grupy Alternatywnej (czy jak jej tam) ?
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

jamcionek pisze: Na pytanie kto wg Pani/Pana powinen zostać Burmistrzem.
1 Włodzimierz Brodiuk
2 Czesław Najmowicz
3 Jan Nosewicz
4 Lidia Dias

Jesli w tych wyborach nie wybiora na burmistrza Bradiuka, wielce prawdopodobne, to wg mnie powinien dac sobie juz na spokoj z kandydowaniem 3 raz na burmistrza. Tak jak zrobil to teraz Babalski. Nie wybrali go zamiast Nosa i nie pamietam czy nie startowal za Wasilewskiego, ale przegral ostatnie wybory i teraz kandyduje do sejmiku. PO co sie na upartego pchac na burmistrza skoro w poprzednich wyborach nawet nie zalapal sie do II tury.
jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Post autor: jamcionek »

Uważaj na literówki bo zorro znowu ci napisze że już nie wie jak nazywa się Brodiuk, a co do "błędu statystycznego" tegoroczne wybory nie będą miały żadnego odzwierciedlenia w ostatnich 4 lata temu. Teraz ostrózianie, a przynajmniej ta większość wie co zrobił Nosewicz, a konkretnie czego nie zrobił. Dalego ta różnica będzie zupełnie odwrotna. Gdybyśzorro dokładniej czytał, byś wiedział ale widzę że tobie trzeba jak łopatą, napisałem że odwiedziliśmy mieszkania, nie klatki w przeciwieństwie tej grupy alternatywnej. Te dane pochodzą z rozmowy z mieszkańcami a nie z tego ile osób przeczytało brukowe wydania wyborczej ostródy, któej nie popieram na kogokolwiek by najeżdżała, ale już to pisałem, nie mniej jednak zorro mógł nie widzieć mojego posta więc powtarzam i pozdrawiam
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Teraz wszyscy się odwracają od "Grupy Alternatywnej", ciekawe,czy jest w niej "fachowiec" z Ostródy sprzedany do Gdańska. A na tym fachowcu się poznali i Go pogonili raz dwa..
Jamcionek - nasz rację "brukowe wydanie gazety", no to kto to pisał, sam NOS czy jego Olgierd..
wiem ,że tego nie pisal Babal (znowu podpadłem towarzyszom) to było za prymitywne na niego...
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Post autor: jamcionek »

Nie mam pojęcia, pierwsze wydanie jestem prawie pewien że napisał klan nosa, aby wzbudzić współczucie, dlaczego Kwaśniewski wygrał wybory? Bo troche sobie wypił u sąsiadów i poleciał we flagi, no i naród zobaczył że z niego równiacha, czemu by nie powtórzyć tego ruchu w sprawie nosa, przecież on dla wszystkich jest Równy Jasiu, no i udało się, wielu moich znajomych sięwypowiedziało na ten temat " jak można oczerniać człowieka że sobie troche wypił, przecieżwielu tak robi, no więc innymi słowy brukowiec spełnił swoje zadanie, co do drugiego to już może być po prostu zemsta Babalskiego albo jego kolesiów. To jest prawdopodobne patrząc na końcowe motto "a masz co chciałeś" bo tak można by je przetłumaczyć. Reasumując cokolwiek mógłbyś napisać na BRODIUKA ( chyba dobrze napisałem) nie widziałem szmatławców które można by podpiąć pod jego pióro. Ten człowiek skupił się na innej grze, czystej i to boli niestety niektóre osoby. Ale czy ciebie też? No nic spokojnej nocy zorro i dzięki za konstruktywną krytykę pisania.
Zablokowany