obiecanki cacanki

Moderator: Jacek-P

daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

obiecanki cacanki

Post autor: daro »

Do obserwatora.

Stary ja rozumiem że bliższa ci koszula Nosewicza ale ten facet już obiecał nam lotnisko ale chyba ty latasz samolotami stratującymi z Tyrowa.
A jakie koncerty sa w amfiteatrze.
Czy wiesz jaki jest budżet miasta troszkę ponad 60 mil, a wiesz że aby dostac pieniązki unijne to potrzeba mieć własnych środków 25% w wiekszości projektów. Więc myślę że jesteś inteligent to sobie poilicz ile może ten Nosewicz tej kasy dostać. Druga sprawa prosze mi wskazac w budżecie miasta zarezerwowane na ten cel środki bo to będzie podstawa.
Ja piszę że dostał 0 zł jak kłamie to napisz konkretnie jakie projekty zostały zrealizowane i na jaka kwotębo do dnia 26.10.2006 na jego koncie jest 000000,000 zł.
4 lata leżał a nagle posypały sie środki przed wyborami hahahahhahha.
Prawda jest jaka jest przykra dla burmistrza i jego ekipy.
Mam nadzieję że nie będizemy jednak musieli widzieć tej ekipy przy władzy po wyborach 12.11 i 26.11(druga tura).
Obserwator powodzenia na wyciagach, torach i amfiteatrach widmo w Ostrózie.
Życzę szczęścia tylko patrz czy masz grunt pod nogami.
Daro
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Wiedzę, że dyskusja zaczyna być "spersonalizowa", ale dobrze, że jej ton jest normalny, bez wyzwisk i obelg typu"komuchu" "idioto" itp.....
Można kogoś nie lubić i na staowisku burmisrza widzieć swojego kandydata. Pisząc o 80 000 000, to podaję to co podał Urząd Marszłkowski. Są to pieniądze na lata 2007 - 2013 - czyli około 12 100 000 rocznie. Wkład własny 25% czyli 3 600 000 rocznie. To nie jest problem przy budżecie 60 000 000 miasta. A co za różniaca kiedy pieniądze przydzielili. Następca będział miał super komfort. MA JUZ KASE. A co zostawił poprzednik Nosewicza, jaką dokumentację, jakie plany, nic, Tylko afery, które mają sprawy w sądzie. One powstały za poprzednika.
A z wielka przyjemnością pójdę na nową plaże, zaproszę znajomych i rodzinę do Ostródy, z przyjemnością też pojeżdzę na nartach wodnych. To zostanie w Ostródzie. Lepsze to niż Wielka FAbryka w Tyrowie z kominami, samochodami.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

chwilunia!!! Jakie pieniądze????, Gdzie one "JUŻ SĄ"???? moment!!!! Cała dokumentacja została cofnięta do poprawki!!!! Najpierw trzeba poprawić dokumetację a dopiero po tym będzie dalsza rozmowa - wystarczy zadzwonic do Urzędu Marszalkowskiego - tam pani wszystko opowie - jak to jest "super" według niektórych. I wcale Ostródzki wniosek nie był najwyżej oceniony jak to napisano w gazecie nostródzkiej tylko raptem .... 5 pod wzgledem kolejności.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

POczytałem sobie, mam pytanie do "Japa". czy zgłaszanie wniosków to konkurs piękności, czym sie różni ten na 5 pozycji od tego na 1 lub 2 jeżeli wszystkie dostały kasę. No powiedź mój esteto.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

sorki - jakie pieniądze? czy ktoś juz podpisał umowę? hę? odpowiedź jest jedna - nikt jeszcze nie podpisał umowy. A pieniążki będą jak się umowę podpisze co nie? moze się mylę?
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Musiałem sprawdzić u paru znajomych:
- około 5 000 000 otrzymał PWiK na inwestycje (jest to spółka miasta w 100%)
- 2 000 000 na budowę hali sportowej
- 270 000 euro na współpracę z Litwą tj około 1 000 000
- 400 000 na turystykę
- 3 000 000 na nadbrzeże
- 200 000 na budynek socjalny
- około 800 000 wszystkie szkoły na różne projkety
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

w takim razie - gratuluję
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Jeżeli nie wierzysz - ja też mialem wątpliwości - sprawdź w urzędzie. Popytałem, poczytałem i napisałem.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

nie, no dlaczego ma nie wierzyć, wierzę, wierzę, super fajnie, bogate miasto, pieniądze z Unii leżą na ulicy.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

"około 5 000 000 otrzymał PWiK na inwestycje (jest to spółka miasta w 100%) "

tak tylko podanie o dodatcje na inwestycje pisali ludzie z PWiK a nie z Urzędu Miasta. czyli PWiK ma te pieniądze tylko dzięki sobie.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Ja tez POpytałem i POdzwoniłem na naPISałem.

można by też dodać do listy zorra:

Program Leonardo Da Vinci
Modernizacja pracowni w "Staszicu"
Przebudowa drogi powiatowej nr 26847 Ostróda - Brzydowo -likwidacja osuwiska
Stypendia unijne dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Przebudowa mostu nad rzeką Drwęcą w Ostródzie.

Na te zadania pozyskano także miliony zlotych w Ostródzie!!!

Tylko że te pieniądze sa załsugą Starostwa Powiatowego.

No ale w sumie nawet małe firmy typu szkoła jezyków obcych czy gabinet stomatologiczny mają pozyskane pieniądze z Unii, z ZPORR-u, dlaczego nie wymienić także i tych firm, wszakże znajdują się w Ostródzie??

I tak zsumowac wszystko do kupy i wtedy wyjdze duuuużo euro i wtedy dopiero proponuję się pochwalić.

Jeszcze raz gratuluję!!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

no widziałem, aktualnego pana burmistrza (jeszcze) w tv w swojej reklamówce. No, niestety ale poprostu fatalnie wyszedł, jak można się chwalić basenem, który nie należy do miasta tylko do prywatnego biznesmena???? W zasadzie to nic więcej nie powiedział tylko, że będzie jakaś szansa na rozwój. Czyli co, przez cztery lata nic nie zrobiono? Takie można odnieść wrażenie. Lipa panie
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Czy to prawda, że Urząd Miasta na kilkanaście dni przed wyborami sprzedał działkę ze stadionem panu Słowikowi?
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Co sprzedali za 350 000 zł. O k... a myślałem że dadzą za darmo. Panie Nos zawiódł pan co niektórych. A miała być aferka a tak nie będzie. Nie ładnie tak zawodzić swoich "nie wyborców". I oczym będą pisać biedaki?
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

za 350 000 to można sobie kupić małe mieszkanie w Gadańsku albo mały domek w Ostródzie - a grunt w centrum miasta powinien kosztować znacznie więcej no ale pan S. "tyle dobrego zrobił dla tego miasta"...
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

a co do afery to i tak jest bo niszczy się boiska dla dzieci w imię prywatnych interesów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Japa, Ty chyba jestes bardzo nieszczęśliwym człowiekiem, bo tylko ludzie nieszczęśliwi tak nienawidzą innych. Zobacz jak Ty potrafisz tylko krytykować. Nawet nie dosłyszałeś że w tej reklamówce Burmistrz mówił również o wdrożonym programie korzystania z basenu przez dzieci. To też Ci nie pasuje ?
A tak na marginesie przestań wreszcie opluwać ludzi bo to już się nudne stało.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Podobno jest takie zwierze "muł", które strasznie pluje. Czy to pradwa?
Mój koń Fernando kiwa głową, że tak.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

ja bardzo przepraszam, że zabieram głos w tej Waszej inteligentnej dyskusji - ale mam pytanie do pani ostródzianki? Czy pani nie sądzi , że ten program, o którym pani wspomina, jest conajmniej niedopracowany? Dlaczego Pan Burmistrz płaci panu Słowikowi aż 7 zł od kazdego dziecka za około 30 minut pobytu na basenie z czego w wodzie to tak naprawdę 15 do 20 minut? Czy przy tak, przepraszam za określenie "hurtowej", frekwencji z ostródzkich szkoł nie mozna było wynegocjować niższej ceny? Np 3,50zł - 4 zł od jednego dziecka? I jeszcze jedno - wielu rodziców nie wyraziło zgody na udział ich dzieci w tym dość dziwnym programie, przede wszystkim z uwagi na zagrozenie zakażenia gronkowcem i bardzo kiepską organizację lekcji basenowych (1 nauczyciel na 15 dzieci, mokre dzeci wracają na lekcje itd). Tak więc dlaczego mimo tego że dośc spora liczba dzieci nie chodzi na zajęcia - to burmistrz i tak wypłaca panu Słowikowi 7 złotych za te dzieci, które nie chodza na basen?
Zaznaczmy, że są pieniadze publiczne z naszych podatków.
Gdy dzwoniłam w tej sprawie do Urzędu Miasta to pani Bożena R. powiedziała cytuję "proszę panią nie możemy pozwolić na o aby basen stał pusty".
Czy ten basen jest własnościa miasta, że nie można pozwolić aby stał pusty? Czy Pan burmistrz dba o innych przedsiebiorców, żeby w ich sklepach nie było pusto?
Dziekuję za uwagę i prosze wybaczyć ale nie bedę z państwem na ten temat dalej dyskutować, bo myslę że i tak zaraz mnie zeszkalujecie.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

ja nikogo nie opluwam - czy to źle że się chce wymienić z kimś poglądami? Jesli kogos uraziłem to bardzo przepraszam. Zorro a Ciebie przepraszam za ten obornik - wybaczysz?
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Stary nie ma sprawy. Ja i tak nie wziąłem tego do głowy.
Pozdrawiam.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

A mój koń Fernado, też wybacza. Dam mu chyba miarkę owsa a sam wezmę trochę "żytka" tak pół szklaneczki
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Zorro a skąd masz takiego konia?
W karcięta też gracie?
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Ostródzianko! Nie mam dzieci więc nie wiedziałem o programie basenowym. Czy istnieje przymus chodzenia na basen? Czy ten program to nauka pływania? Bo to by było dobre, ale należałoby zwiększyc zdecydowanie liczbę opiekunów. I czy płaci się za statystyczne dziecko objęte tym programem, czy za dziecko, które otrzymało od rodziców zgodę i faktycznie chodzi na basen?
Zablokowany