Szansa czy zagrożenie

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Szansa czy zagrożenie

Post autor: Jacek-P »

W przededniu referendum chcemy zapytać, jakie jest Wasze zdanie o Unii, czy widzicie szanse dla siebie czy może zagrożenie. W jaki sposób przystąpienie do Unii przełoży się na poprawę sytuacji w naszym regionie. Czekamy na Wasze opinie i zapraszamy do dyskusji o Unii.

[%sig%]
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Kwiatkowski, chirurg

Re: Szansa czy zagrożenie

Post autor: Kwiatkowski, chirurg »

Problem tylko na tym, że wiedza o unii jest nadal skrywana przez rządzących. Mówię o wiedzy za, którą idą faktyczne pieniądze. Zasadnicze kwestie są ciągle utajnione, do referendum zostało niewiele czasu. Przy 35 % bezrobociu w tym mieście, nie może być już gorzej jeżeli będzie to ludzie podniosą głowy ale kiedy to nastąpi, może rządzić już Andriu Leper a w tedy nie będzie czasu na konkrety, lecz slogany staną się atrybutem rządzących już tak kiedyś było, że tylko jedna partia wiedziała najlepiej.
Ludzie tak naprawdę poprą wejście do unii, bo jeszcze tam jest to, co dla Polski jest wzrostem gospodarczą i kapitałem, którego Polska potrzebuje. Dziś po trzy kroć rządzi pieniądz. Wujkowie z U.S.A. nie mają ani chęci ani czasu babrać się Polską. Prawdę powiedziawszy mają przed sobą ważniejsze cele (Irak, Korea itd.). Oczywiście ciężko tym którzy nie mają za wiele albo prawie nic nie mają wysupłać na 25% udziału aby dostać 75% inwestycji. Polacy, to bardzo dynamiczny naród. Czasem oczywiście aż za bardzo ale bądźmy optymistami, bo tak naprawdę tylko to nam zastaje.
Izba europy

Izba zarobiła na Karnitach i odwrotnie.

Post autor: Izba europy »

Ostatnio odbył się Piknik E-uropejski w Karnitach. Głównym kreatorem zysków z tego zdarzenia stała się Izba Gospodarcza. Przekabacono sprawę aby odbyło się to w Ostródzie na zamku i spotkanie z premierem odbyło się w Karnitach. Za pieniądze pracowników kupiono kupony gastronomiczne w cenie 20 złotych a w efekcie pieniądze na ten interes poszły z kont pracodawców a faktycznie funduszy socjalnych . Mówi się, że rozprowadzono 1600 kuponów po 20 zł. Czyli zebrano 32.000 złotych. Jak się okazało za kupon można było otrzymać artykuły gastronomiczne, których cena nie przekraczała 12 złotych. Na wstępie zarobiono na ludziach po 8 zł. nie mówiąc o zysku na pośrednictwie.
Izba zaproponowała członkom możliwość wystawienia stoiska firmowego po 500 zł. od sztuki oczywiście po co komu stoisko to już inna sprawa.
P.S. Dlaczego piknik nie odbył się na Ostródzkim zamku? To już jest wiadome. Wszystko było dla zysku. Koszty dowozu do Karnit mieszkańców Ostródy poniósł Urząd Miasta w kwocie 1500 zł, który dodatkowo za wystawienie własnego stoiska musiał zapłacić jeszcze 1000 zł . Za pieniądze urzędników kupiono 200 kuponów gastronomicznych za pieniądze wypracowane przez pracowników w ramach funduszu socjalnego. Pozdrowienia dla złodziei z izby gospodarczej. Darmowej grochówki nie zapewniono.
Andrzej

. Mam już dosyć uśmiechniętych twarzy naszych samorządowców

Post autor: Andrzej »

Autor: Andrzej
Data: 22-05-03 17:17

Tytuł zaczerpnąłem z najlepszej gazety lokalnej "Kurier Ostródzki".
W końcu gazeta lokalna miała odwagę opublikować prawdę o naszym mieście a dokładnie o tym jak się załatwia sprawy. Sprawy banalne, ale jakże dobrze obrazujące pewien mechanizm, jaki ma miejsce w Ostródzie. Zainteresowanych odsyłam na stronę 8 wspomnianej gazety, w skrócie powiem, że chodzi o referendum "w ogólniaku".
Niestety taki mechanizm pozoracji i fikcji mam miejsce również we władzach samorządowych, które tylko udają, że pracują na rzecz społeczeństwa. Efekty ich "pracy" doskonale widać na przykładzie rosnącego bezrobocia i coraz mniejszej ilości miejsc pracy w Ostródzie. Mam już dosyć uśmiechniętych twarzy naszych samorządowców ciągle obiecujących, że będzie lepiej. Nie mam już złudzeń, nie będzie. Na pewno nie za ich kadencji, bo to są ludzie bez pomysłów, bez zapału do pracy, wypoczywający za nasze pieniądze do końca kadencji. Z podniesioną głową śmieją się nam w twarz.
Sami tego chcieliśmy, więc mamy.
Barbeluch

Re: Szansa czy zagrożenie

Post autor: Barbeluch »

Nie łudźmy się. Po wejściu do Unii tak naprawdę nic się nie zmieni. Bezrobocie na pewno jeszcze bardziej wzrośnie (jest pewne, że padną niektóre mniejsze firmy, które już ledwo zipią z powodu ZUS i podatków). Nieustannie słyszymy, że trzeba to zrobić, aby nasze dzieci i wnuki miały lepiej. Ja pamiętam jeszcze czasy ględzenia Gomółki i nie znam rządu, który by tak nie mówił. Ciągle tylko zrób to czy tamto aby dzieci miały lepiej - tymczasem tym dzieciom znów to samo się powtarza i tak wkoło Macieju. A druga rzecz to czy Polska tak koniecznie musi zaraz pchać się do Unii? Jeśli chodzi o dotacje to trzeba wiedzieć, że jak świat światem, nikt nikomu niczego za darmo nie daje. Z tytułu przystąpieniasamej tylko Polski do Unii, w Niemczech przewidywany jest wzrost ich PKB o 1,5 % - wiadomo - kosztem upadłości firm polskim i wejścia w to miejsce firm niemieckich, które odprowadzą podatek do Niemiec. Ehhhhhh! Ja swoim dzieciom zapowiedziałem, że mają wkuwać nauki i języki i uciekać stąd jak najdalej (cha cha - żeby ich dzieci miały lepiej)
Gordon

Re: Szansa czy zagrożenie -perspektywy w Ostródzie

Post autor: Gordon »

PERSPEKTYW DLA MŁODYCH NIE MA, AŻ STRACH POMYŚLEĆ CO BĘDZIE ZA PARĘ LAT. LUDZIE RZĄDZĄCY ZAJMUJĄ SIĘ TYLKO TYM JAK SIĘ NACHAPAĆ, WYKUPY ZIEMII I RÓŻNE PRZEKRENTY TO NIE NOWOŚĆ, WSZYSTKO DZIEJE SIĘ NA JAWIE BEZ STRACHU BO CZEGO MAJĄ SIĘ BAĆ. POLICJA NIE REAGUJE BO KOMENDANT MOŻE STRACIĆ PRACĘ ZNAMY TAKI PRZYKŁAD ZA POPRZEDNIEGO RZĄDZĄCEGO-ZAMKNELI MU SYNA TO WYPIEPRZYŁ KOMENDANTA POLICJI. JEDYNA PERSPEKTYWA UCIECZKA Z TEJ DZIURY. A KIEDYŚ BYŁO TU TAK ZAJEBIŚCIE
JA3

Importerzy skarbowi.

Post autor: JA3 »

Po przystąpieniu do unii, Polskie firmy będą mogły zwiekszyć możliwości importu.Zasada jest prosta aby firma Polska mogła importować, będzie musiała wpłacić 400 tyś.PLN kaucji w urządzia skarbowym np. w Ostródzie i pieniądze te będą tak leżały przez rok. Czy w Ostródzie jest wiele firm, które będą importować? Nie licze Morlin i nie widzę jakoś tych importerów.
Zablokowany