Cyganie

Forum dotyczące problemów dyskryminacji. Dyskusje o problemie, rozwiąznia, pomoc.

Moderator: Jacek-P

Myszka

Cyganie

Post autor: Myszka »

W Ostródzie mieszka liczna społeczność Romów, nazywana pospolicie Cyganami. Co czujesz gdy w sklepie, kolejce u lekarza lub na ulicy widzisz grupkę Romów, z dzieciakami uczepionymi spódnic Cyganek?
Sen

Re: Cyganie

Post autor: Sen »

Cyganie to bardzo specyficzna grupa etniczna, wymykajaca sie utartym, przyjetym w naszym polskim spoleczenstwie wzorcom zachowania. Wlasnie ten zbyt glosny, natarczywy sposob zachowania jest najczesciej zrodlem niecheci do Cyganow. Aczkolwiek trudno jest zaaprobowac ten przypisany im kulturowo sposob bycia (sam mialem dlugo z tym problemy), nalezy uznac wolne prawo Cyganow do ich stylu zycia. Oni przezyli juz swoja tragedie nie tylko w latach wojny, ale i w latach 60. XX wieku, kiedy zakazano im zyc w taborach.
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

W swoim życiu trzy razy miałem okazję poznać cyganów.W każdym z tych przypadków zostałem okradziony lub oszukany.Pierwszy raz jadąc 7-ką zobaczyłem stojący na poboczu samochód.Chcąc pomóc zatrzymałem się.Podeszła do mnie kobieta i nie wiem jak(nie będę opisywał szczegółów)kupiłem od niej dwa złóte sygnety,które po pobieżnych ogłędzinach dokonanych przez złotnika okazały sie tombakową podróbką.Warto dodać,że nie kupiłem tego z chęci osiągnięcia zysku,tylko jak już wspomiałem chciałem pomóc.Drugi raz będąc początkującym "biznesmenem"dokonąłem zakupu pewnego towaru u importera z zamiarem dalszego odsprzedania."Obywatel narodowości romskiej"oszukał mnie,czyli nie rozliczył się za sprzedany towar.Ulotnił się i szukaj wiatru w polu.Trzeci z przypadków miał podobny scenariusz jak pierwszy z tą jednak różnicą,że faceta dopadłem i przy użyciu odpowiednich argumentów oddał z procentem to co ukradł.Tak więc mam wiele powodów,żeby nie lubić cyganów,powiem więcej ja ich po prostu nienawidzę.To jest upośledzony naród,który powinniśmy w całości usunąć z naszego kraju.Trzeba zrobić tak jak Gomułka z żydami w '68.Analfabetyzm i złodziejstwo to tylko dwie rzeczy,które według ich prawa im wolno.To są wyrzutki społeczeństwa.Polska dla polaków!!!
ELO

Re: Cyganie

Post autor: ELO »

Nacjonalisto, takie podejście do sprawy to bardzo wielkie uproszczenie i ma się nijak do Wspólnej Europy. Twoje myslenie to Niemcy dla Niemców, Francja dla Francuzów itd...
A w takim razie jak to się ma do tysięcy polskich rodzin żyjących na obczyżnie?
Czy dzieki takiemu mysleniu jakie Ty prezentujesz mają się czuć w swoich nowych ojczyznach , tak jak u nas Romowie?
Twoje uprzedzenie czy wrecz nienawiść do tego narodu wypływa z Twojej głupoty.
Na własne życzenie daleś sie oszukać i podejrzewam , że nie ma tu wpływu nacja z której pochodził oszust. W tej chwili usprawiedliwiasz się zrzucając całą winę na drugą stronę.
Poza tym nie wszyscy Cyganie to złodzieje i pasożyty nie można generalizować a Ty to niestety robisz. Pozdrawiam
Sen

Re: Cyganie

Post autor: Sen »

Trudno to moze zrozumiec i zaakceptowac, ale proceder polegajacy na oszukiwaniu, okpieniu obcych jest rytem kulturowym Cyganów. Jedyna rada na to, to nie dac sie okpic, albo byc mniej obcym, czyli byc otwartym i tolerancyjnym.
"Nacjonalisto", nalezy Ci odpowiedziec refrenem starej francuskiej piosenki - "sam tego chciales Grzegorzu Dyndalo".
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

Głupi nie wie,że głupi a mądry to wie.To tylko slogan jednak trafia w sedno wypowiedzi osobnika ELO.Mój nacjonalizm ma się tylko w stosunku do Cyganów, nie do żadnej innej mniejszości narodowej w Polsce.Niestety wasze błyskotliwe wypowiedzi wcale nie zmieniły mojego stosunku do sprawy.Nad jednym się zastanawiam,co wami kieruje?
Pozdrawiam również
ELO

Re: Cyganie

Post autor: ELO »

Nacjonalisto, podobnie jak Ty dałam się kiedyś nabrac Cygance. Wyciągnęła ode mnie całą kasę na zasadzie "daj pani pieniążek - to powróżę". Też byłam wściekła .... ale na siebie .. za to, że tak łatwo dałam się oszukać. W pewnym sensie rozumiem Twój sposób rozumowania. Ale z drugiej strony to Sen ( patrz wyżej ) ma rację - Cyganie to mają we krwi. I trzeba się z tym pogodzić..
i nie dać się więcej zrobić na szaro.
A tak wogóle to mam pytanie czy czasem Twój nacjonalizm w stosunku do Cyganów nie wypływa z wściekłości na siebie samego? - przemyśl to. A co mną kieruje ??? - zdrowy rozsądek! Łączę pozdrowienia..
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Cyganie

Post autor: szacila »

Spełeczeństwo stawia przed każdym swoje standardowe wymagania: bądź mądry, uczciwy, pracuj, nie rań innych itd. Budzi w nas ambicje i pragnienie osiągnięcia pewnych celów, którymi najczęściej jest pozycja społeczna i bogactwo. Jeśli do tej układanki przypasujemy Cyganów i opinię za nimi sie ciągnącą to jakie mają oni możliwości? Czy będąc Cyganem, dziedzicznie obciążonym etykietką złodzieja, dajemy mu szansę na wyplątanie się ze stereotypu? Mówiąc prosto, czy społeczeństwo da Cyganowi uczciwą i dobrze płatną pracę? Syndrom samospełniającej się przepowiedni działa i w tym momencie - traktujemy cię jak złodzieja, mówimy o tobie jak o złodzieju, więc nie masz wyjścia, musisz byc złodziejem. Tylko nielicznym jednostkom uda się wyjść poza schemat.
I ten Pana zawzięty nacjonalizm nie usunie "złych cyganów" z naszych ulic ale ich pomnoży i zmusi do bycia takimi a nie innymi ludźmi.
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

Mój nacjonalizm wypływa z nienawiści do Cyganów ,a nie z wściekłości na siebie.To,że w przeszłości miałem kilka zdarzeń utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu.Niestety nie mogę zaakceptować sytuacji w której ktoś kradnie a drugi go klepie po plecach i mówi,że jest dobrze bo tobie wolno.Jak ktoś kradnie to idzie do puchy,a jak kradnie notorycznie to z tej puchy nie wychodzi,bo jest wyrzutkiem społeczeństwa.Ja "Obywatel Rzeczpospolitej" nie życzę sobie aby ten naród degeneratów zanieczyszczał nasz kraj.Jestem w 100% przekonany,że większość mieszkańców miasta jest tego samego zdania.Proszę podać choć jedną pozytywną rzecz,która kojarzy sie z Cyganami(tylko proszę nie mówić,że ładnie śpiewają i są muzykalni).
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Cyganie

Post autor: szacila »

Proszę podaj mi choć jedną pozytywną rzecz, która się kojarzy z nacjonalistami.
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

Nacjonalista to osoba głeboko związana z duchem narodowym swego państwa.Nie jest kosmopolitą i wydaje mi się,że to podstawowa sprawa.Gdyby tacy ludzie rządzili tym krajem,to my byśmy wybierali do UE a nie bylibyśmy wybierani.Tak na marginesie kogo ta dyskusja dotyczy?
Sen

Re: Cyganie

Post autor: Sen »

Ta dyskusja dotyczy generalnie dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. Nikt Ci nie kaze, drogi Nacjonalisto, nadstawiac policzka, ale ta nienawisc, ktora dyszysz jak wsciekly fantom (istocie zywej nie przystoi nienawisc), jest zlym prognostykiem dla Ciebie samego - niszczysz siebie , a przez to niszczysz wiezi z wszystkimi, z ktorymi sie stykasz. Nacjonalizm to nie patriotyzm, to piesn dawno umarlych ludow, ktore zgnily, a ich fetor roznosza upiory. Czyzbys byl upiorem?
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

Nie zgodzę się z tobą.Ta dyskusja dotyczy mniejszości narodowej zwanej Cyganami.Ty zresztą jak twoje pseudo wskazuje bujasz w obłokach i myślę,że dyskutujesz bo po prostu jesteś dyskutant,który dużo mówi,choć nie zawsze wie o czym.Pamiętaj,ja nigdy nie nadstawiam policzka,raczej go wymierzam ,jak trzeba.Nacjonalizm to patriotyzm a nie dyskryminacja.Mylisz pojęcia chłopcze.
Malko

Re: Cyganie

Post autor: Malko »

Cos za bardzo uporzadkowana ta dyskusja. Petara - gdzie jestaes?!
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Cyganie

Post autor: szacila »

Czy nacjonalizm to patriotyzm można łatwo sprawdzić sięgając do słownika. Ja sięgnęłam i czuje sie cięższa o tę wiedzę. Nie o tym jednak jest to forum. Zostańmy przy temacie.
Jak sie w naszej społeczności mają ostródzcy Cyganie? Czy zdarza wam się im od czasu do czasu pomagać gdy proszą? Czy dajecie dziecku na "bułkę"?
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

Jeżeli twój przekaz zyciowy Szacilo opiera sie tylko na słownikach,to bardzo mi przykro,ale jesteś kolejną niewiastą,której życie to tylko pozory i dlatego jesteś taka ciężka.
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

Jeżeli twój przekaz zyciowy Szacilo opiera sie tylko na słownikach,to bardzo mi przykro,ale jesteś kolejną niewiastą,której życie to tylko pozory i dlatego jesteś taka ciężka.Zastanów sie nad tym.Gdybym Cię nie znał,to pomyślałbym,że jesteś jedną z kobiet,która została dotknięta "popędem seksualnym" ostródzkich Cyganów.Wiesz o czym mówię?
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Cyganie

Post autor: szacila »

Drogi nacjonalisto. Jeśli chcesz dyskutować do mnie ,a nie na temat to postaw się i napisz mi maila (szacila@ostrodaonline.pl). Forum jest miejscem, gdzie sie wymienia poglądy a nie czyni personalne ataki (i to dwukrotnie).
Anonymous

Wróce- jestem przeębiny! Syjoniści na chorobowym!

Post autor: Anonymous »

Jedno jest pewne Nacjonalista przegina ale może czasem potrzeba Wam takiego muru aby wiedzieć co jest w życiu najważniejsze.
Każdy jest człowiekiem i myślę, że o tym nie zapominacie. On (Nacjonalista)świruje ale przynajniemiej możecie porozmawiać i to tak abyście naprawdę wiedzieli kim chcecie być i co macie sądzić o życiu.
Znam Pana Nacjonaliste choć to kim jest zostanie tejemnicą, bo straciło by swój urok.
Ja wróce!
Na razie - rozmawiajcie.
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Cyganie

Post autor: szacila »

Petaro ciesze się, że jak zawsze czuwasz nad nami jak mądry i roztropny moralny pedagog. Masz niesamowitą pewnosć siebie granicząca z tupetem.
Ps: Tajemnice są dla tajnych agentów albo dla tchurzy.
nacjonalista

Re: Cyganie

Post autor: nacjonalista »

Wiesz co Szacilo,ty nawet ortografi nie znasz a zabierasz głos,kiedy dorośli rozmawiają.Czytając twoje wypociny mam chęć rozszerzyć swój nacjonalizm o typ kobiet,które reprezentujesz.Idż do zoo tam cię wysłuchają.
ps.dpoiero teraz cię obraziłem
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Cyganie

Post autor: szacila »

Passssss
Nie biorę udziału w dyskusji, której brak kultury. Nacjonalisto nie obraziłeś mnie, bo już nie liczę sie z Twoim zdaniem. Mniemam, że i tak jesteś z siebie dumny. Zazdroszczę takiego samopoczucia.
Moderatorze - widzisz, chyba nie można inaczej, a szkoda. Nie miałam złych zamiarów.
Petara Syjonista

Cyganie to też ludzie!!!

Post autor: Petara Syjonista »

Co to za historia?
Cygan jest takim samym człowiekiem jak inni, tylko po prostu Cyganem. Mają inną tradycję, tendencje i chęci do życia, większość zasadniczo woli być, kim są i nie ma zamiaru się zmieniać. Każda nacja ma swoje plusy i minusy! Czy to wina człowieka, kim się urodził?
Nie powiedziałbym, że każdy Cygan to złodziej, spotkałem się z oceną buddystów, że Polska ma karmę złodziei!
Znam taką, legęndę o tym jak Diabeł, który poszedł z Cyganem na kradzież, tak kradli, aż Cygan okradł Diabła do dziś mówi się, że stąd Cyganie mają takie bogactwa.
Kiedyś także przeżyłem motywy w stylu:
-hej Cyganie zarąbaliście mi zegarek? A on w stylu -ja w życiu skąd!Tak się podniecał, że aż wypadł mu zaginiony zegarek nogawką, bo kieszeń miał dziurawą. Problem z Cyganami jest taki, że oni już tacy są , kłamią i głupio się uśmiechają.
To jest nacja, która jest postrzegana w taki sposób, bo tak naprawdę do takiej formy egzystencji zostali przez życie sprowadzeni.
Oczywiście są Cyganie, którzy we własnym życiu są bogaci mają stacje paliw czy hotele. W kraju, który po 1945 przeszedł wewnetrzą nacjonalizacje, trwającą nawet do 1969 roku ciężko było być innym niż reszta.
P.S. Brawo brawo brawo!
Jesteście mocniejsi niż antybiotyki, bo mimo wszystkich tabletek wracam z Gryplandii.
nacjonalista

Re: Cyganie to też ludzie!!!

Post autor: nacjonalista »

Wszystko dobrze Petara,tylko dlaczego ja mam się z tym zgadzać.Jeżeli ktoś kradnie,to jest na niego odpowiedni artykuł k.k. i wszystko w tym temacie.Nie można w kraju prawa myśleć takimi kategoriami.Ale nie będę z tobą rozmawiał na forum,bo to bez sensu.Porozmawiamy przy okazji.A tak w ogóle to dzięki za pierwszą sensowną wypowiedż.
Monia

Re: Wróce- jestem przeębiny! Syjoniści na chorobowym!

Post autor: Monia »

Drogi Petaro! Smutno mi że jesteś "przeębiny" - cokolwiek to znaczy. Cieszę się, że możemy rozmawiać, że dałeś "nam" tą możliwość. Wiesz ten Nacjonalista to jest chyba jakiś hitlerowieć czy coś a Ty umiesz tak pięknie pisać - daj mu jakąś fajną odpowiedź. Pozdrawiam i życzę zdrowia
Zablokowany